Jump to content

Tate no Yuusha no Nariagari (2018-2022)


Razzormaw

Recommended Posts

234524.jpg.b50d700f5c3e2184d17fa2f269cf0dad.jpg

 

The Rising of the Shield Hero

Tate no Yuusha no Nariagari

 

 

Държава: Япония

Година на излъчване: 27.12.2018

AniDB

 

Плот:

Иватани Наофуми е отаку, без грам харизма, който прекарва дните си с игри и манга. Ненадейно той се оказва призован в паралелна вселена, откривайки, че е един от героите екипирани с леганедарни оръжия, чиято задача е да спасят света от унищожение! Като Героят на Щита, най-слабият от тях не всичко е така както изглежда. Скоро Наофуми се озовава сам, без пукната пара и предаден. Без да има никой към който да се обърне, нито къде да избяга, само с единственият си щит. Скоро Наофуми ще трябва да се надигне и да се превърне в легендарният Герой на щита и да спаси света!

 

PO: Може би...не направо най-доброто аниме, което съм гледал в последните години, Дори сега въпреки, че съм го гледал 3-4 пъти мога спокойно да седна и да си го пусна и пак ще ми е интересно. Историята е много добре изградена като самият главен герой израства буквано пред очите ви в процеса на сериите, оправдавайки напълно смисълът на заглавието на тази поредица. Останалите положителни персонажи са също особено симпатични като Рафталия(червенокосото момиче с меча от постера) дори бих я определил като един от най-добрите, аниме героини  в последно време. Паралелният свят тук е представен като така популярният жанр в игрите - RPG, похват изполван в доста други анимета, но тук начинът по който протича всичко спокойно може да се отдели като еталон. Не мога да го твърдя като факт, но имам чувството, че след популярността на това аниме и Re:Zero доведе до бума на исекаите като жанр. Сега чакам с нетърпение 2-ят му сезон, който мисля ако не се отложи ще го пуснат есента.

 

 :click: (първи сезон)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...