Jump to content

Recommended Posts

zmJapKgkNoURKePKXDLIgBBRSIE.jpg

 

My Roommate Is A Gumiho (간 떨어지는 동거)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Gan Ddeoreojineun Donggeo
По webcomic на: Na - "Gan Ddeoreojineun Donggeo”
Период на излъчване: 19 май 2021 – 8 юли 2021 г.
Време на излъчване: Сряда - Четвъртък
Жанр: Комедия, Романс, Фентъзи
Канал: tvN
Епизоди: 16
Режисьор: Park Joon Hwa, Nam Sung Woo (What's Wrong with Secretary Kim; Because This is My First Life; Let's Eat; Old School Intern; Kill It; 100 Days My Prince)
Сценаристи: Na (webcomic), Baek Sun Woo, Choi Bo Rim (A Poem A Day; Ugly Young A; Elephant; Drinking Solo)
Субтитри: Английски
           
Участват: 
Jang Ki Yong като Shin Woo Yeo
Hyeri (Girl's Day) като Lee Dam
Bae In Hyuk като Gye Sun Woo
Kang Han Na като Yang Hae Sun
Kim Do Wan като Do Jae Jin

Ko Gyung Pyo като mountain spirit

Kang Mi Na (ex gu9udan) като Choi Jin Ah (епизоди 8 и 11)

Oh Jung Se като Do Jae Jin's brother (епизод 15)

 

Резюме: Шин У Йо (Jang Ki Yong) е красив и умен професор. Той е и 999-годишна деветопашата лисица. За да стане човек, той събира човешката енергия в мънисто. И Дам (Hyeri) е обикновена студентка в университета. Един ден нейната пияна приятелка заспива върху капака на скъпата кола на Шин У Йо. Докато И Дам се мъчи да отведе приятелката си, Шин У Йо ѝ подава ръка. Тогава се случва инцидент, който променя съдбата им. И Дам неволно поглъща мънистото на Шин У Йо. Но то може да съществува вътре в човека не повече от една година и след това ще се счупи, което ще доведе до нейната смърт, а Шин У Йо ще загуби шанса си да стане човек. Затова той обяснява на И Дам ситуацията и ѝ предлага да живеят заедно, докато намерят решение…

 

 

Свали с  български субтитри :subs: :click:

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът се оказа много приятен и забавен (забавното се дължеше най-вече на главната). И много красота от страна на мъжката част. Винаги ми е много приятно да гледам Чанг Ги Йонг на екрана, лицето му сякаш свети с вътрешна светлина. Тук на моменти ролята му беше малко по-мрачна и тъжна, но в Go Back Couple беше неотразим. Обаче заради Bae In Hyuk бях страшно раздвоена за кого да стискам палци да вземе девойката. Смятам, че момчето заслужава скоро да получи някоя сериозна главна роля. Само заради него ще подхвана да гледам At a Distance Spring is Green.

И ost-a на сериала много ми хареса, много хубави песни включва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.06.2021 г. at 13:09, Allanon написа:

Рядко можем да видим избор на толкова не подхождащи си главни ....

Още по-рядко можем да видим толкова идиотски написан главен герой, който сякаш 1000 години е седял затворен в буркан. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, bond написа:

За първи път се отказвам от драма още след първата серия. Много неубедителна игра според мен и ми стана скучно.

Всичко си има "първи път". Хаирлия да е!:es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е кой знае какво.

Off Topic

Разбрахме ,че като удариш гумихото в гърдите и то си изплюва сферата. И ако тя не е беше глътнала , ами сферата беше паднала на земята какво правим? Ходим да я мием за да я глътнем отново? Или не дай си боже някой я настъпи? Тия сценаристи всеки път описват гумихото различно и с различни сили. И всички знаехме как може да си върне сферата , само той се правеше че не знае. Ние поне сме гледали Моята приятелка е гумихо. Но както знаем главните герои в драмите не са гледали други драми преди това. После пък се появи някакво божество дето обичаше да свързва хората с червена нишка?? Тая нишка беше голям гадняр.  Другата двойка от бившето гумихо и приятеля беше къде къде по интересна. Главната героиня отиваше след всеки който я дръпнеше на някъде. А явно в Корея е нормално да хващаш всяка жена за ръката без да искаш позволение. Не знам защо като чета гумихо и очаквам някаква комедия, ама все оставам разочарован. И какво стана с убийствата?  В един момент решиха да ги забравят?  И с Поршето какво стана? Започна с Порше и завърши с някакъв камион на Шевролет.  Голяма падение. Поне къщата му беше хубава, и затова майката на главната героиня  най интересчийски и каза да се погрижи за да остане в тази къща.  Като на типична корейска майка очите и светнаха като видя красавеца в голямата къща и пет пари не даваше какво дъщеря и е правила там. Ама нали си беше зарязала децата, какво да се чудим. Иначе много се обичаха. 

Общо взето всичко се въртеше около главната героиня,  а за живота на главния герой  нямаше вече нищо казано след като се запозна с главната.  Уж беше писател. То доскуча само това въртене в университета и в къщата.  Имам чувството, че някои неща ги повториха доста пъти.  А пък оня дето се влюби в главната героиня, май мазохист си падаше(тя толкова пъти му отказва). По него си падаха всички момичета в университета , а той какво хлътна в не толкова красивата главна? И нишката не можа да му помогне.  И това тяхно пиянство, главната спокойно каза че можела да изпие 7 бутилки соджу??  Това колкото 3,5 бутилки уиски ли е? Явно алкохолната промишленост плаща яки пари на всеки сериал.  Да мъкнеш един и същи пияница до вкъщи не знам си колко пъти, означава че не си много интелигентен човек.  Умния човек и след един път вече ще знае какво не трябва да прави. 

Общо взето , може да се пропусне. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, gig911 написа:

Не е кой знае какво.

  Покажи скритото съдържание

Разбрахме ,че като удариш гумихото в гърдите и то си изплюва сферата. И ако тя не е беше глътнала , ами сферата беше паднала на земята какво правим? Ходим да я мием за да я глътнем отново? Или не дай си боже някой я настъпи? Тия сценаристи всеки път описват гумихото различно и с различни сили. И всички знаехме как може да си върне сферата , само той се правеше че не знае. Ние поне сме гледали Моята приятелка е гумихо. Но както знаем главните герои в драмите не са гледали други драми преди това. После пък се появи някакво божество дето обичаше да свързва хората с червена нишка?? Тая нишка беше голям гадняр.  Другата двойка от бившето гумихо и приятеля беше къде къде по интересна. Главната героиня отиваше след всеки който я дръпнеше на някъде. А явно в Корея е нормално да хващаш всяка жена за ръката без да искаш позволение. Не знам защо като чета гумихо и очаквам някаква комедия, ама все оставам разочарован. И какво стана с убийствата?  В един момент решиха да ги забравят?  И с Поршето какво стана? Започна с Порше и завърши с някакъв камион на Шевролет.  Голяма падение. Поне къщата му беше хубава, и затова майката на главната героиня  най интересчийски и каза да се погрижи за да остане в тази къща.  Като на типична корейска майка очите и светнаха като видя красавеца в голямата къща и пет пари не даваше какво дъщеря и е правила там. Ама нали си беше зарязала децата, какво да се чудим. Иначе много се обичаха. 

Общо взето всичко се въртеше около главната героиня,  а за живота на главния герой  нямаше вече нищо казано след като се запозна с главната.  Уж беше писател. То доскуча само това въртене в университета и в къщата.  Имам чувството, че някои неща ги повториха доста пъти.  А пък оня дето се влюби в главната героиня, май мазохист си падаше(тя толкова пъти му отказва). По него си падаха всички момичета в университета , а той какво хлътна в не толкова красивата главна? И нишката не можа да му помогне.  И това тяхно пиянство, главната спокойно каза че можела да изпие 7 бутилки соджу??  Това колкото 3,5 бутилки уиски ли е? Явно алкохолната промишленост плаща яки пари на всеки сериал.  Да мъкнеш един и същи пияница до вкъщи не знам си колко пъти, означава че не си много интелигентен човек.  Умния човек и след един път вече ще знае какво не трябва да прави. 

Общо взето , може да се пропусне. 

Какви 3,5 л. уиски, какви 5 вона? Соджуто е 15-20% в 0,5 л. бутилки. То в България третокласниците пият повече и по-твърдо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все го заобикалях този сериал обаче и аз не знам какво ме накара да го погледна. Ами, не е толкова зле. Верно, че има доста недомислици, ама се преглъщат, ако

гледаш , за да си изгубиш няколко часа в приятна компания на симпатични младежи и още по-приятната обстановка на лисичия дом. Гумихото ми е една идея по-добричко, от колкото бих искала. Красавец е младежа, ама много сладникав. Предното деветоопашато Lee Dong Wook ми е по на сърце. Девойката симпатична с огромна'усмивка. Не съм я гледала никъде до сега, но ми хареса как се справя с ролята. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично на мен ми харесва, актьорите са много добри. Обичам Хьери още когато беше в Girl's Day, има опит момичето. В Two Cops беше невероятна <3 Със сигурност ще завърша драмата.

Редактирано от mell_moonie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса мии , даже много . Макар , че трябваше с английски субтитри .... Определено се изненадах от главния , който за мен беше непознат , но се справи доста добре с ролята си , имаше и други сладурчета в сериала , много съм доволна , че го започнах и изгледах с нетърпение :):bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се родиш човек – хм, голяма работа. Да станеш Човек – това вече е трудна работа. С търпение, с разбиране, приятелство, обич. Да даваш, без да гледаш какво получаваш. Без да ти е поискано. Дори най-ценното, животът. За какво ти е, питаш се, ако любовта на дните ти си иде? Обезценено... и търсиш смисъл на съществуване... 

Хареса ми, неочаквано и доста. Разсмя ме, разчувства ме, разплака ме. Замисли ме и намерих поуки за себе си. 

Хе Ри ми направи сериала. Толкова естествено се държи и няма лиготии, няма врещене. Доволна съм и от главния, мисля, че направиха хармонична  двойка. И бяха много сладки! Останалите персонажи също са интересни и ме караха да чакам какви ще ги свършат. И наистина се чудех как ще завърши историята.

Това сигурно е сериалът с най-много падания, вседствие на спъване в собствените си крака. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново досадното преиграване на типичното корейско момиче- ококорване, пищене, муцуни. Едвам издържах 2 серии. Прекалено детински сериал. Ще се гледа друг. 

Редактирано от Urban
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятно, забавно, леко...такова усещане остави в мен тази приказка...аз съм си пристрастна към това Гумихо :), а с главната направиха много сладка двойка, останалите герои бяха също интересни с техните си истории...Благодаря за превода! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скучно, скучно и пак скучно. На всеки епизод исках да се откажа и да спра да гледам, времето изобщо не минаваше. Но Jang Ki Yong е такъв красавец, че просто изгледах всички епизоди заради него. Имаше и някакви моменти, в които успяха да ме разсмеят, но като изключим тях, всичко останало бе толкова скучно. Честно казано 2-та двойка ми допадна повече. Беше странен сценарий. Не бих си го причинила да си го пусна отново. 

Редактирано от Gabriella
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...