Jump to content

Nishiogikubo Mitsuboshi Youshudou (2021)


Recommended Posts

Ewu7-LRVgAIc59-?format=jpg&name=medium

 

Nishiogikubo Mitsuboshi Youshudou (西荻窪 三ツ星洋酒堂)
Страна: Япония
Също така известен като: Three Star Bar in Nishi Ogikubo
По мангата на: Sai Asai -  "Nishiogikubo Mitsuboshi Youshudou"
Период на излъчване: 2021 – Февруари – 11 до 2021 – Март – 18
Време на излъчване: Четвъртък 24:59
Формат: Renzoku
Жанр: Драма, Храна
Канал: MBS
Епизоди: 6
Режисьор: Yoshiaki Murao, Juntaro Furubayashi
Субтитри: Английски

 

Участват:
Keita Machida като Ryoichiro Amamiya
Kisetsu Fujiwara като Satoru Nakauchi
Win Morisaki като Naoki Kobayashi
Otomo Karen като Kajino Megumi (Ep. 1)
Murakawa Eri като Asada Yoshiko (Ep. 2)
Kondo Yoshimasa като Gondoh Tsukas
 
Резюме: „Three Star Bar“ е малък бар в района на Nishi Ogikubo в Токио, Япония. Трима мъже работят в бара, това са красивият барман Amamiya (Keita Machida), тихият готвач Nakauchi (Kisetsu Fujiwara) и собственика на бара Naoki Kobayashi (Win Morisaki). Посетителите идват тук с най-различни проблеми, но трима също имат свой собствен багаж от миналото…
 

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Както съм казвала не понасям няколкото групи които се навъдиха, взимат хубавите проекти не стига, че японското малко се превежда вграджат субките и го пускат за гледане или теглене с вградени без проблем но ако някой иска да преведе нещо на свой език трябва да си купи софтсъбс, супер не колегиалност...:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ли ставала работата със субтитрите? Не правят отделни. Аз мислех, че те са по-лесни.

При японските се радваме и на някакво събване, че има много взети проекти , но незавършени.

Тази дорама изглежда толкова приятно. Кейта загатна за барманските си способности още в Alice in borderland. Другите две момчета също направиха много силни роли в последните години. Ако сценарият е читав, няма как да не привлекат зрители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали друг го започна, но аз вече потънах в света на дорамата. Това е от онези минималистични бижута, които си плачат дори за превод.

Знаех си, ,че тези тримата ще ме омагьосат. Като добавя закътания бар, обстановката, изненадите и релаксиращия сюжет, включително креативния оупънинг, тотално съм вътре.

Много харесвам Кейта. Усетих таланта на Кисецу още преди време, когато направи първите си изяви в киното. Има някаква особено приятно аура около него. Уин ме впечатли с участието си в Listen to the Universe. Тримата са чудесни заедно. С тези инди нотка, дорамата само може да спечели натам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези тримата ще ви нахранят, ще ви напоят и ще ви омагьосат.

Забелязахте ли, че барът се намира между цветарница и антикварна книжарница? Абсолютно инди кътче. 

Както и да го мисля, 6 епизода с такова времетраене не са нищо. Не могат да разгърнат максимално историите на всички. Подобни дорами са с поне 10-11 серии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Божествена дорама! Тези хора създават чудеса от кутии с консервирана храна, връщат носталгичното минало на посетителите им помагат да преодолеят трудностите в настоящето. И всичко това обвито в необикновената атмосфера на инди дорама.

Липсваха ми подобни истории. Не искам тази да свършва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо започват дискретно да повдигат завесата за всеки един от тримата. Остават 2 серии. Знам, че имат лимит до отварянето на всички консервирани кутии, но не искам да бързат.

Жалко за малкото серии. Чудесна дорама! Бих я наподобила на хайку с тази продължителност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е дорамата на годината!

Писах по-горе, че 6 серии не са достатъчни за потенциала на историята. Е, достатъчни са. Толкова добре балансирано и удивително поднесено беше всичко. Съчетание между истории на различни хора и тези на тримата съученици, включващи толкова много подтекстове и вътрешна динамика, каквито не можем да си представим. Мислех, че няма да има време да разгърнат живота на момчетата. И това направиха изчерпателно, съчетавайки го с живота на дядото и последната посетителка по най-уникален начин.

Необикновен, мистериозен е духът на това заглавие. Японците си имат точна дума за него - фушиги - странно в хубавия смисъл.

Оказва се, че понякога е достатъчно просто да обърнем картината наопаки, за да видим истинската реалност.

Фантастично!

Slice of life дорама от най-чист вид. Дано има още такива! Японците са майстори на този жанр. Дзен! Релакс! Поуки! 

Тази дорама ме усмихна и разплака едновременно. Точно когато си помислих, че всичко е свършено, сценаристите ми дадоха още един урок. Всеки край е ново начало. Ще си го чакам някой ден...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще има още да се връщам в спомени. Сега се сетих да подскажа, колко силен беше гостуващия каст.

В еп. 2 един наш стар познайник се появи за кратко. Разбира се, веднага разпознах театралния актьор Ейто Азумая, който беше в София през 2014г. Тогава взехме интервю за радио Реакция от режисьора на театралната компания, изнесла представление у нас. Ейто беше сред актьорите и с него също проведохме задълбочен и полезен разговор. Дори го заведохме на български театър. Беше изключително изживяване! 

Известен сейю актьор в лицето на Юки Каджи се появи по-натам, в еп4.

Кодай Мацуока изигра ролята на кохая на Накаучи.

Финалното гостуване беше за Михо Накаяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Остът е поредното доказателство за силата на дорамата. Оупънингът напомня за нещата на  CNBlue.

Op: ENTERTAINER by I Don't Like Mondays.

Ending theme: Tooi Hoshi wo Kazoete by SARD UNDERGROUND

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кейта Мачида носи Олимпийския огън в края на март. Миналата година Сатомито тичаше с него. Сега се надявам да имат късмет японците и да направят достойна Олимпиада, включително с известните си артисти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново се сетих за това чудесно инди заглавие, което за мен си остана най-добро тази година. Тези тримата са великолепни заедно. Да не говоря, че в последно време ги виждам все в хубави роли. Особено се радвам на завръщането на Уин на големия и малкия екран. Той беше популярен преди години, но после реши да се отдаде на музика. Сега доказва, че екранът е неговото място. 

Търси се преводач на това бижу!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже започна нова дорама с Кейта, се чудя, дали някой не си хареса и тази дорама? За мен продължава да е на челно място тази година. Заслужава повече зрители и дори превод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозна драма с Кисецу стартира на 20 май - "Anata ni kikasetai uta ga arunda". Очаквам и стабилна подкрепа от Рьо Нарита, Сайри Ито, Шухей Уесуги, Ацуко Маеда и Рена Танака.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова дорама за Кисецу - "Gilgamesh FIGHT", вдъхновена от нощно шоу, вървяло в началото на 90-те. Дано не е нещо прекалено странно! 

Старт - 24 декември по Paravi.

Off Topic

318549965_654130866228275_21556824144709318533298_654131069561588_19306284979388

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...