Jump to content

Recommended Posts

Ewz8ispUYAMdUhE?format=jpg&name=large

Off Topic

ExBft-dXAAoeYav?format=jpg&name=largeEw2UJgsWgAEVAUP?format=jpg&name=large

 

Palace of Devotion (大宋宫词)
Страна: Китай
Също така известен като: Da Song Gong Ci
Година на излъчване: 2021 – Март – 20 до 2021 – Април – 19
Време на излъчване: Понеделник – Неделя 20:00
Жанр: Исторически, Романс, Мелодрама
Канал: Tencent Video, iQiyi, Youku
Епизоди: 61
Режисьор: Li Shao Hong, Li Shao Hong, Zeng Nian Ping
Субтитри: Английски
 
Участват:
Tamia Liu като Liu E
Vic Chou като Zhao Heng
Gui Ya Lei като Empress Dowager Xiao
Winston Chao като Zhao Ting Mei
Lin Xi като Xiao Shou An
Kevin.Z като Zhao Zhen
Liu Ruo Gu като Zhao Zhen Young
Biu Pan като Princess Ling Yang
Han Yuan Qi като Prince Zhao Ji Son of Liu E
Xie Yuan като Xing Zhong He
Xu Xiang Dong като Han De Rang
Fang Zi Bin като Wang Qin Ruo
Li Yan Ming като Cao Li Yong
Wang Xin като Ding Wei
Cao Lei като Su Wen
Qi Xi като Guo Jing Qi
Liang Guan Hua като Kou Zhun
Qu Meng Ru като Yi Qin Inner Palace Department
Stacy Han като Wen Jia Ling
Li Jia Xin като Feng Yi
Ma Dan Ni като Yue Er
Xiao Yang като Yuan Zuo
Gong Jin Guo като Guest Role

 

Резюме: Сериала е вдъхновен от историята на живота на императрица Liu E от династията Сун.
 Liu E осиротяла като дете и била изпратена в столицата Kaifeng, където след време попаднала в полезрението на Zhao Heng. Тя станала наложница, но винаги е била внимателна по отношение на правителствените дела и често обсъждала политиката с Zhao Heng. Тази традиция продължава, дори когато той става император през 997. Liu E става коронована императрица, след като осиновява сина на наложница (по-късно император Renzong), и служи като регент на династия Сун през последните две години от управлението на съпруга си. Liu E ще продължи да управлява до смъртта си дванадесет години по-късно през 1033 г…
 

 

Свали :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Захапвам го като топъл хляб. Отдавна нищо с Вик Чоу не съм гледала. Първите 4 серии изгледани. Засега ми е интересно и ще следя нататък. Изглежда ще има разлика спрямо истинската  версия описана в историческите източници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допълвам впечатленията: доста интриги се събраха до еп. 7. Действието в сериала май е много свободна интерпретация на историческите събития. Засега държи вниманието, обаче интригите ме дразнят. А главните са едни мили самотвержени души... Ако много задълбаят с дворцовите интриги може и да ме загубят като зрител...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ме хваща яд като гледам колебливи, нерешителни, мнителни и обидчиви монарси на трона, обградени от верни и способни министри, които остават недооценени и игнорирани. Персонажът на ВиК Чоу е слаб император, който се вълнува повече от харема си и колко деца ще направи, отколкото за държавата и народа си. Колко жалко, изглеждаше много обещаващ като принц. През неговото царуване е преломния момент в който династия Сонг ще продължи да просперира или ще започне бавно да запада. Той проиграва този момент за съжаление и започва упадъка на династията. Не е достатъчно силен като императрицата на Ляо - Сяо Чуо. Лю Е засега се справя по-добре.

Продължавам да гледам, обаче на моменти ме е яд много.-_-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докарах го до 48 еп. въпреки ужасния Гугъл транслейт превод на английски (някъде даже липсва). Играта на всички актьори е на ниво. С напредване на сериите Вик  Чоу се вписа прекрасно в ролята си. Тамия Лю също. Даже министрите ме радват. Добре е, че се ограничиха с интригите. Иначе сюжетът не е кой знае какво, но изпълнението на главни, поддържащи, даже епизодични роли, костюми, обстановка, масовки, всичко е на ниво. Засега само този сериал следя ежедневно, другите нещо поизостанаха. Препоръчвам за гледане! :yes:

Off Topic

Красиво и поетично представиха смъртта на императора - на върха на планината, докато се моли сам, сам с Бог, постигнал покой със земния и небесния свят. Много по-добре отколкото да умреш на легло в душния дворец заобиколен от куп народ.

Имаше страхотни моменти, в отношенията си с другите:  любимата жена, наложниците, децата, министрите, главния евнух и всички други около него. Дали историческата личност е била такава, не е ясно, но Вик Чоу интерпретира ролята блестящо, сякаш  наистина е император.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...