Jump to content

Haruka no Hikari (2021)


Recommended Posts

EuQZQ9fXIAQx0GJ?format=jpg&name=large

 

Haruka no Hikari (ハルカの光)
Страна: Япония
Също така известен като: Haruka no Hikari
Период на излъчване: 2021 – Февруари – 08 до 2021 – Март – 08
Време на излъчване: Понеделник 19:25
Формат: Renzoku
Жанр: Драма
Канал: NHK
Епизоди: 5
Режисьор: Matsubara Hiroshi (松原弘志), Nagasawa Yoshiya
Субтитри: Английски

 

Участват:
Kuroshima Yuina като Komoto Haruka
Tamaki Sora като young Haruka
Furutachi Kanji като Nishitani Shinichi
Yamashita Yorie като Komoto Yuka

 

Резюме: Komoto Haruka (Kuroshima Yuina) е дъщеря на рибар, която загубва дома си и много приятели при земетресението в Тохоку. След една година живот във временно жилище, тя не иска да се върне в родния си град и заминава за Токио, където е пленена от магазин за осветление. Затова Haruka започва работа в магазина и решава да помогне на клиентите да намерят своя собствена светлина в живота. В същото време тя бавно преодолява емоционалните си рани и намира собствената си светлина…
 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Свали с Руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 от 5 изгледани епизода. Започнах го без някакви предварителни сведения , реклама, препоръка. Видях на постера Furutachi Kanji  и тъй като напоследък гледах не едно и две интересни , по-нестандартни заглавия с негово участие реших да го пробвам. Превода на английски не е от най-качествените , особено граматически. Това разсейва но и кара зрителя двойно да внимава ;). Кратки епизоди, по 25 минути. От резюмето имах друг настрой как ще развиват историята на главната героиня. Но пак съм изненадана . Приятно. Във всеки епизод показват по една лампа и така се "върти" историята в епизода, че стигат до нейния произход и история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ukio, във втори епизод има една история на фона на лампата която може и да не ти допадне.

Spoiler

Тез еднополови връзки с много голяма разлика в ЕГН нещо много ги "мъдрят" има няма. Ще каже човек че са под път и над път . А може и при мен да се получава просто съвпадение като честота на екрана ми.

Мда,  ала инди заглавие е . Furutachi Kanji  стана спец в такива, от едно в друго :D. Направо "гербова марка". Те с Лили Франк двамцата имат подобаващо излъчване за такива заглавия .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече нищо не може да ни изненада, както се казва. Дано поне да е напарвено интересно! Според мен има такова изисквания, за да срещаме тези теми под път и над път. В киното със сигурност, но вероятно и за сериалите е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледан. Не бе това което очаквах първоначално. Обичам такива изненади. Определено инди-заглавие. Доволна.

Хареса ми лампата в последния епизод, бих си сложила такава, за разлика от тази във втора серия :896767: .

Интересно поднесено това цялото за светлината и усмивките.

Жалко че превода на английски "куца", особено в последните 2 серии според мен "загубих" сума неща от повествованието. Заслужава качествен превод това заглавие. Ехххх.

Kuroshima Yuina  проверих че почти или въобще не съм я гледала до сега. Хареса ми, има кино-излъчване, повече роли ѝ пожелавам.

И като казах излъчване. Да похваля кинематографията на това заглавие. Мда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ukio, мерси за предложението. Разгледах какво пише за сюжета на Toki wo kakeru shojo но хич не си падам по два от жанрите на това заглавие- ученически и фантстика. :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах го. Харесва ми комбинацията между двамата в магазина. Непринудена атмосфера, макар обстановката да е стилна. Отношението на главните към светлината наистина е специално. Има и такива хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силна втора серия въпреки тематиката и факта, че аз не бих взела такава лампа. Интересна идея беше заложена  в направата й.

Допада ми това, че представят лампите като произведения на съвременното изкуство. Двамата дори говорят за тях като за деца.

Жалко, че не са измислили някоя по-интересна песен. Финалната ми е малко скучна. Но пък откриващият сегмент винаги е различен и иновативен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трета серия беше още по-добра. Знаем какво да гледаме с Шоши. 

Въпреки че нямаше директна препратка към земетресението този път, чатът отново свърза героинята с това събитие. Идейно хрумване е да обвържат светлината с тъмнината, в която са попаднали хората, изпитали на гърба си последиците от цунамито.

Браво! Историята на боксьора раздвижи нещата. Дори музиката разнообразиха.

В следващата серия ще гостува една моя любимка, която помня от подобни инди продукции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окаери!

Хубаво е, когато човек открива себе си, светлината и продължава напред.

И за мен последната лампа беше най-хубава.

Жалко, че изгубихме линковете към сериите  DxTown. Щях да препоръчам на Шоши за ги гледа.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен  онази "розовата" със сърцата в епизод 1 хич не ми хареса. Но от там на татък лампите до края значително задобряха и даже една , вече не помня дали предпоследната или последната ми хареса. "Оплетоха" доста неща в  темата "Светлина" в инди- стил. Може да се намерят сигурно повече контекстове в цялата тази работа от всеки зрител, дори повече от замисленото от творческия екип.

Мда Тамаки Огава се включи мистериозно :D.

Естетическа продукция. Определено.

Само по-качествен превод заслужава от този с който я гледах.

Отивам да разузнавам какво е това "DxTown" :)

 

Видях тази тема DxTown (2012)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е. Заглавието е абсолютно бижу. Заснето е от известни режисьори. ще откриеш познати имена сред тях, а дори и в каста.

За жалост, дори когато вървеше, нямахме възможност да го гледаме с линкове, а само онлайн, без превод. Сега виждам, че в момента и този достъп е невъзможен. Голяма загуба ще е, ако е изчезнало от мрежата. Момчетата от Д-бойс все още имат фенове и е хубаво да се види, как са започнали кариерата си. А сегментът с участието на Тамаки Огава е удивителен. Той можеш и без превод да се гледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера като огледах тази продукция, проверих на няколко обичайни за мен места но без изненади. Нямаше го.  Мда , видях доста познати муцуни като по-млади и "зелени" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих паралел с другото заглавие заради актрисата. Според мен темата за изкуството е другата свързваща линия.

Между другото, епизодът с боксьора Таро Суруга ми се стори незавършен. Така и не разбрахме, какво стана със срока за разрешителното му, който изтичаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...