Jump to content

Recommended Posts

EwVDSjlVcAQhvlq?format=jpg

Off Topic

EwMz1vEVcAEBIe8?format=jpg&name=largeEv61iIGVEAQoNme?format=jpg&name=large

EwOKkdeW8Ag_CnX?format=jpg&name=900x900

EwANLEeUcAAVOlN?format=jpg&name=largeEwANLEaVIAYIQuT?format=jpg&name=large

EwANLEcUUAIuWx8?format=jpg&name=largeEwANLEeVcAIoA7V?format=jpg&name=large

 

You Are My Hero (你是我的城池营垒)
Страна: Китай
Също така известен като: i Shi Wo De Cheng Chi Ying Lei
По новелата на: Mu Qing Yu – „You Are My City and Fortress“
Година на излъчване: 2021 – Март – 11 до 2021 – Април – 08
Време на излъчване: Четвъртък - Неделя 20:00
Жанр: Криминален, Детективски, Романс, Медицински
Канал: Tencent Video, iQiyi, Youku
Епизоди: 40
Режисьор: Zhang Tong
Субтитри: Английски
 
Участват:
Sandra Ma като Mi Ka
Bai Jing Ting като Xing Ke Lie
Wayne Wang като Shao Yu Han
Jiang Pei Yao като Yuan Qing Xia
Chen Hao като Shu Wen Bo
Zhang Yao като Xing Ke Yao
Luo Yu Kun като Support Role
Guo Yang като Support Role
Chai Juan Zhe като Luo Ting

 

Резюме: Mi Ka (Sandra Ma), нов лекарк в болницата, се среща с полицая от SWAT подразделението Xing Ke Lei (Bai Jing Ting) по време на тренировъчно упражнение. В началото отношенията помежду им не се развиват заради първоначалното неразбиране, но те се срещат при различни обстоятелства още няколко пъти и се виждат в нова светлина. С внезапната атака на смъртоносно земетресение, Mi Ka и Xing Ke Lei получават заповед да пътуват до бедствената зона, за да помогнат при спасителните операции. Xing Ke Lei е трогнат от безкористността на Mi Ka. Но държавата в Африка на която помага е хвърлена в смут, излагайки Mi Ka и останалата част от медицинския екип в опасна ситуация. Поставяйки живота си в опасност, Xing Ke Lei решава да им се притече на помощ, но ще успее ли да стигне до тях навреме?
 

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kitket и аз си помислих за DOS , но после прочетох, че е по новела писана още 2012г. Гледах трейлъра и странични клипчета.....май само в професията на главните си приличат :D И добре че Сандра е с по - младежко лице, та не личи , че е кака на главния, за който пък за пореден път си мисля - коолко е слаб тоя човек :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отчет. Изгледан.

За изненада/ моя/ , голяма част от сериите даже и без превъртане. Накрая ми стана малко тегаво. Явно изведнъж се сетиха сценаристите, че са пропуснали някои "абсолютно задължителни елементи от сценария" :896767: , като заболяване на някой от главните, тръсването на някоя кандидат-булка, дето държи да раздели влюбената двойка, заложници, раняване, разделяне на главните за няколко години и прочие.

А тъкмо се бях зарадвала, че ще се разминем само едно "подливане на вода".:)

Слава богу, всички тези неща, бяха много бързо уредени. Даже изненадващо бързо. И без никакви сериозни последици. Даже "натриването  носа на кандидат-булката" беше много идейно и ефективно. 

 

Ако тегля чертата на равносметката, бих казала че главните действаха много практично, спокойно и разумно/ даже прекалено на моменти/ и това беше свежото и неконвенционалното в развитието на отношенията им. Щото според сценарийното действие можеше да им заложат много стандартни клопки, в които да ги хванат и горките да кършат рЪце и ронят сълзи в недоразбиране на ситуации, съмнения и страх от неудобни въпроси още поне десетина и повече серии. Голям плюс, че всичко това беше избегнато. Поддържащите герои бяха добри, ефективни и благоразположени. В общи линии големи драми нямаше. Леко и приятно за гледане. 

Сандра Ма си я харесвам като артистка. Добре се справи момичето. Младежът наистина твърде... фиданчест, да го кажа, за професия, дето си требе маса и мускул. Толкоз един по-якичък китаец не можаха ли да цанят за ролята на баш капитана... На първо четене се сещам един-двама, дето биха подхождали, ама мен не ме питат.  Но туй да му е кусура. Иначе се справи добре. Заместникът му, а и половинката от втората двойка, го бяха нацелили като физика, обаче. Но пък...

 

Влюбените, старша възраст, бяха много милички, но най-вече ми "обраха овациите" втората двойка и то преди всичко мъжката половинка.  Е, те такъв ръб скоро не бях гледала. :rofl:  Вече в няколко сериала засичам да е заложена от сценаристите  силна активност от женска страна, ама пък такава пасивност от мъжка не се среща често. Всяко негово абсолютно неадекватно действие , т.е. бездействие предизвикваше у мен смесени чувства - между хилене и желание да бръкна през екрана за един як задвратник. Тюли, само за теб е, да го видиш. Нали си падаше по ръбове? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@asha на мен ми остават последни 4-5 епизода, ама много разтегнаха локуми там..... кандидат - булката от първи поглед ми влезе в черния списък.. направо със сестрата. Добре че докторката е оправна мадама, та не се даде, а и дойде тежката артилерия в лицето на "кака" :28558:

За Bai Jing Ting - понапомпа се момчето в последно време, ама кръстчето му много тънко, ще се счупи :D

giphy.gif

 

Сцените след земетресението - е нямаше как китайците да не покажат как става бърза организация на спасителни екипи (и в My little happiness го имаше този момент). Нещо Обаче тази държава в Африка.... да не я вместят в последните 2-3 епизода :huh:

 

ааа, и ако може да смените броя епизоди на 40, че така се бях засила с 34ти :28558:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vivivan, то няма как да не се "потупат в гърдите," колко сме добри""китайците. И не само в организацията по спасителните екипи за земетресението. Я, каква подоговка показаха и при полицаите. Тренировките, строевата, че и въпросното състезание между спец. екипите. Маат перки в несвяс. :896767: 

Ами в болницата? Техника, специалисти, условия - ти да видиш. И как успешният и талантлив доктор се отказал от мястото си в не-знам-кой-си престижен институт/ или център / на световно ниво и се върнал в Китай, щото искал искал да подпомогне развитието на дадената специалност там.  И по- точно в болницата, където са му спомените от първото аморе. Аууу!

Пък, въпросното аморе, тоест каката на главния, в началото като се яви, една такава студена и наконтена, почти я бях зачислила в отбора на "лошковците", а тя излезе много готино и разбрано маце. Беше приятна изненада, че разчупиха стереотипа по този показател. А как ги насмете кандидат - булката в едно с устатата й сестра. Също добро решение. И както каза, добре че докторката не се поддаде на манипулациите им. Иначе, можеха да се сурнат сценаристите по това надолнище и ... отиде коня у рЯката. Както обикновено мъжкият състав изобщо не се усеща за такива тънки сметки и номерца. Или и да се усети му е трудно да отрегулира нещата заради някаква причина - обещание, дълг и прочие. И се "разчеква" между двете мацета, докато нещо отвън не реши казуса.  Тук и това бързо го уредиха. Изобщо - добри подходи имаха сценаристите за действията на героите. 

И майчето на Ръбчо :896767: също беше симпатяга - всячески поддържаше бъдещата си снахица. 

Само някак си ми увисна към края историята с болната приятелка. Съвсем я забравиха. 

Последните серии няма време за Черния континент - в резюме -

Off Topic

чакане, сватби, екшън за цвят. 

Брей, момчето якичко било. Я какви теракоти и релефи демонстрира. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Борсук и темерут. Да беше тайско, веднага се метам... Дайте да му видя муцуната на тоз ръб, че ако е много изнежен - не е за мен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, seal_reinforce написа:

Борсук и темерут. Да беше тайско, веднага се метам... Дайте да му видя муцуната на тоз ръб, че ако е много изнежен - не е за мен :D

Специално за вас: "Пожелахте да видите" :D

Ръбчо Борсуков /Чен Хао/  в цЕлата му прелест. / и той бил в отбора на Овнетата, на 26 март родено момчето/

Dramas-Kimchi-You-Are-My-Hero-Shu-Wen-Bo

 

images?q=tbn:ANd9GcQvO9akmOWGWCEyder686y

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Мега нагласена история, по поръчка на партията-майка. Трийсет  и повече годишни девствени индивиди, се гледат цял сериал като пет годишни, за да правят безкрайната реклама на китайското здравеопазване,  армия, полиция,  урбанизация, бит и т.н. Две рибешки целувки в добавка за великата чиста любов и всички двойки по ред три дни яли, пили и се веселили на фона на китайския луксозен начин на живот, дето едва ли го живеят и пет процента от населението им.

Та, горе в резюмето, вместо, всичките писания за жанра, спокойно може да пишете- съвременен, поръчков, партиен, за да си направят сметка хората, искат ли да гледат 40 серии реклама колко велик е съвременен Китай и колко хубаво се живее в него.

Защо го изгледах ли- за да видя докъде  може да им стигне манията за величие и грандоманщината.Изводът- няма измерение, до безкрайност и няма лек за тях. Комунистическа диктатура- нормално, де ми е бил акълът да си задавам въпроси!

Да, свикнали сме с нея в сериалите им, но тук чашата е преляла тотално и друго няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Lawandula То затова такива сериали бързо ги пускат, а други ги чакаме с години, и режат сцени и презаснемат :28558: Ако го нямаше това възхваляване, щяха и в 20тина епизода да се съберат :) А сега чакам и един подобен сериал, ама с пожарникар и докторка -  и в справянето с огнените стихии да се докажат.... Ама пък към пожарникари имам  голяма слабост , та ще си го зяпам и него (ако бива де )  :lol2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярвам аз и не гледам, ама чета при рускините толкова хвалебствия, че си викам я да се допитам до по-голяма аудитория. Да гледам или не е за мъже? За поръчковия разбрах, но то и Пиета на Микаланджело е поръчкова, ама вижте какво се получи накрая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл? Пиета може да е противоречива, но с нея поне не рискува да ослепее, както с прословутата Сикстинска капела. Да не говорим с какво желание работи едната и с какво нежелание - другата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обсъждам Микеланджело. Имам предвид, че и поръчково произведение може да бъде гениално. Това едва ли се отнася за който и да е сериал, но разбра смисъла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой от кого е крал, историите различни, но детайлите еднакви. Корейците определено са се справили мнооого по-добре. Тук забуксувах на втора серия. Момичето е супер, но главният герой не го бива много. Личи му от километри, че е млад и неопитен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...