Jump to content

Recommended Posts

 

spacer.png

Spoiler

spacer.png  spacer.png

 

spacer.png  spacer.png

The Soul

( 缉魂 )

Страна: Китай

Пинин: Ji Hun

Също така известен като: 

Премиера: 15 януари  2021 г.

Времетраене: 130 мин.      

Жанр: криминален, мистерия, съспенс

Режисьор: Cheng Wei Hao (Who Killed Cock Robin,The Tag Along)

Сценарист: Cheng Wei Hao, Jin Bai Lun, Chen Yan Qi

Продукция:

Адаптиран по романа Yi Hun You Shu (移魂有术) от Jiang Bo

 

Участват:

Chang Chen (Чан Чън)  като Лян Уън Чао (Liang Wen Chao)

Janine Chang (Джанин Чан) като Бао (A Bao)

Sun An Ke като Ли Йен (Li Yan)

Christopher Lee като Уан Ю Фан (Wan Yu Fan)

Zhang Bo Jia като Тан Су Джън (Tang Su Zhen)

Eric Lin Hui Ming като Уан Тиен Йоу (Wang Tian You)

 

 

Резюме:

2031 година. Действието на филма започва с убийството на богат магнат.

Лян Уън Чао е прокурорът, назначен по случая, а съпругата му Бао, която е детектив, поема следствието.

С течение на разследването се оказва, че фасадата на убийство за наследство крие много по-шокираща тайна.

Лян Уън Чао се бори с рака, но въпреки трудностите остава отдаден на работата си. Бао е бременна с детето им.

Двойката поема случая на трагичната смърт на Уан Шъ Цун, президент на голяма корпорация.

Детайлното им разследване постепенно свързва най-близките от обкръжението на жертвата - синът на починалия Уан Тиен Йоу

и новата му съпруга Ли Ян, бившата му жена Тан Су Джън и дългогодишния приятел на убития, Уан Ю Фан.

С изникването на нови улики ситуацията все повече се усложнява, а изводът е само един:

истината не винаги е такава, каквато изглежда.

 

:essub:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

Гледай онлайн с български субтитри :subs: :click: :click: :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

Онлайн с руски субтитри :click: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината определно не винаги е такава, каквато изглежда. Едно от разкритията към финала на филма определено ме шокираа и не го очаквах,

Off Topic

а имено, че двамата приятели и партньори в бизнеса, дефакто са си били и партньори и в леглото, както и това, кой е в тялото на Ли Йен! 

Никак не лош филм. Единствено докато го гледах имах усещането за безкрайност. Заплетена история е и интересно беше да се видят и анализират причините по копнежът за живот в отделните герои. 

Доста добре са изявени и съчетани отделните жанрове. Особено криминалния и мистерия. Филмът е доста различен, препоръчвам!

Благодаря за превода. :) 

Вече може да се гледа и онлайн: :click:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@felicyti, благодаря за споделеното мнение :)

 

Добър филм, определено, щом още от време на време се връщам към него. Врътката, за която пишеш, че те е изненадала, и аз не я очаквах, но още по-неочаквано за мен беше това, че

Off Topic

в крайна сметка в тялото на Ли Йен се "озова" душата на прокурора. На фона на цялата обреченост, която витаеше от началото до края заради състоянието на главния герой, това беше лъч надежда.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bealonenomore Да, точно тази обреченост и копнежът за живот ни карат да правим какви ли не неща, които не можем да си представим, че сме способни.

Off Topic

Сцените със състоянието на прокурора бяха покъртителни и за това накрая, макар и да изглежда безумно, че душата му заживя като затворник в женско тяло, почувствах облекчение за него и жена му. Той все пак успя да види детето си и ще продължава да го вижда. Това понякога може да е достатъчно...:) 

Труден е за коментиране филмът, защото всеки зрител има различна гледна точка как би постъпил в дадена ситуация и понеже винаги човек има право на избор, то всеки би направил различен такъв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 hours ago, felicyti said:

 

  Reveal hidden contents

а имено, че двамата приятели и партньори в бизнеса, дефакто са си били и партньори и в леглото, както и това, кой е в тялото на Ли Йен! 

 

 

 

Spoiler

Остави, тази въпрсната снимка седем пъти я връщам за да оцеля момент с по-ясно очертание, та да видя кой е там. Отначало даже ми заприлича на сина с тези негови татуйровки. Филмът започна като тривиална любовна кримка с жена, любовница, афера, убийсто, мина през популярните момчешки любови и завърши с момичешките:28558: 

 

Много ми хареса как многократно изключително леко, но топлова крещящо се застъпва темата за любовто в неплътската й форма. Всеки един от героите не се и замисля дали било пречка, ако най-скъпият му смени физически си облик и пол.  Като се започне от Уан Шъцун и лекарят Уан Юфан, стигнем го отказващото тяло на Уънчао, как жена му е с него до последно, тежките гледки и моменти при болничното легло и в последствие завършващата сцена.

За края, отначалото толкова не ми се вярваше, че ходих да търся същият жест на челото, който й направи накрая, по-рано във филма, за да съм сигурна, че е той.

 

Хубав филм определено, но и същевременно много тежък. Крайно неочакван финал. Кара те да се замислиш за доста неща, едно от които е жестоката борба на хората отчаяно да запазят това, което обичат и страхът, идващ със загубата му. През цялото време, към края, постоянно си мислех за един цитат, който бях чела преди време:

Perhaps it is a greater grief, after all, to be left on earth when another one is gone.

За саможертвата и същевременно егоизмът в любовта. За мен в крайна сметка докторът и жената на Уънчао много си приличаха.

Spoiler

 И двамата егоистично, подтиквани от неизмерната любов, която изпитваха към партньорите си,  искаха да поддържат живота им, макар това да коства много болка на другия. Същевременно Уънчао как ходеше до последно на работа за да може да подсигури семейството.

Интересна беше и темата за решенията, които се взимат и последиците от тях.

Много се чудя за крайното решение на Уънчао да лежи в затвора, макар че можеше да се отметне от думата си и да не прави самопризнание, оставяйки момчето да поеме вината за убийството. Дали беше от неистовото му чувство за справедливост, или имаше една малка част от него, която го направи за да се накаже, че е нарушил естественият ред на нещата. За това, че реши да е егоист с избора си да живее нов живот, както за семейството си, но и така за самия себе си. 

Само едно не ми стана ясно, детето, което носеше Ли Йен, в крайна сметка, след прехвърлянето на душата на прокурора, милиардерът ли ще се роди, с неговата душа? Или се предполага, че го е загубила?

 

И накрая, адмирации за невероятната игра и трансформация на актьора Чан Чън. Във филма е просто неузнаваем, много ми напомня на Крисчън Бейл каквото беше направил за " Машинистът"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Gia13 написа:

 

  Скрий съдържанието

Само едно не ми стана ясно, детето, което носеше Ли Йен, в крайна сметка, след прехвърлянето на душата на прокурора, милиардерът ли ще се роди, с неговата душа? Или се предполага, че го е загубила?

 

 

Ей това го бях забравила в цялата картинка. Според мен

Off Topic

по скоро го е загубила. Душата на милиардера веднъж беше в тялото на Ли Йен, след което прокурора се намести там и би трябвало да е умряла, но наистина не е изключено да се мисли, че милиардерът би се родил в тялото на бебето. 

Явно ще трябва да го повторя скоро филма, за да си дозатвърдя, а и явно доизясня някои детайли. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много различен филм, но е факт, че се гледа докрая. Кой крив, кой прав и кой колко трябва да плати, за да изкупи грешките си - всеки сам може да прецени. Но, тази намеса в човешката душа и възможността да подмениш един човек с друг хич, ама хич не ми харесва. Невинни хора могата да бъдат жертвани както става в някои страни в търговията с органи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...