Jump to content

Recommended Posts

EvK5kSfXcAQsCxg?format=jpg&name=large

Off Topic

EvIEl76VcAM7ZZw?format=jpg&name=large

EvHyO6fVIAEqX-s?format=jpg&name=largeEvX_j76VoAgTgr6?format=jpg&name=large

EvI-_FJVEAEJxnA?format=jpg&name=4096x409EvI-_FKUcAUSHWC?format=jpg&name=4096x409

EvI_DeZUUAgW-aK?format=jpg&name=4096x409EvI_DebVgAMzK7P?format=jpg&name=4096x409

 

The Sword and The Brocade (锦心似玉)
Страна: Китай
Също така известен като: Jin Xin Si Yu
По новелата на: Zhi Zhi – "The Concubine-born Daughter's Strategies"
Година на излъчване: 2021 – Февруари – 26 до 2021 – Март – 29
Време на излъчване: Петък - Неделя 20:00
Жанр: Исторически, Романс, Драма
Канал: Tencent Video
Епизоди: 45
Режисьор: Wen De Guang, Yang Xiao Bo
Субтитри: Английски
 
Участват:
Wallace Chung като Xu Ling Yi
Seven Tan като Shi Yi Niang
Yin Yi като Xu Lingyi (young)
He Hong Shan като Qiao Lianfang
Tang Xiao Tian като Qu Yanxing / Lin Shixian
Wu Mian като Grand Madame Xu
Fang Xiao Li като First Madame Luo
Ying Er като Luo Yuan Niang
Liu Yun като Mistress Wen
Li Sheng като Mistress Qin
Hou Chang Rong as Old Master Luo
Ma Shao Hua като Duke Jing Yuan
Lan Xi като Jian Shifu (voiced by Qiu Qiu)
Peng Yang като Xiang Yizhen
Fu Miao като Mistress Lv
Huang Man като Young Madame Qu
Yan Xiao Pin като Madame Wang
Ding Jie като Dong Qing
Sun Xue Ning като Hu Po
Zheng Hao като Lin Bo
Ma Bo Quan като Zhao Ying
Sun Jia Qi като Er Niang
He Miao като Mother Tao
Yan Qin като Madame Qiao
Cui Er Kang като Xu Lingkuan
Li Yun като Dan Yang
Qiang Yu as Wang Yu
Ren Yu като Qu Lixing
Zhao Chong Yue като Luo Zhenxing
Bai Yu като Mistress Yang
Yu Lang като Wu Niang
Gu Bin като Qian Ming
Gu Ke Jia като First Madame Luo
Tian Miao като Nanny Xu
Du He Qian като Nanny Zhang
Lu Jing като Young Madame Jiang

 

Резюме: По време на династия Мин, историята между генерал Xu Lingyi (Wallace Chung) и дъщерята на наложница Shi Yi Niang (Seven Tan), започва като уговорен брак. Въпреки че е родена с нисък статус, Shi Yi Niang е изключително напориста и вярва, че визията на жената не трябва да се ограничава само до домакинството. Надява се да разчита на уменията си за бродиране като билет за свобода. Въпреки това, някога уважаваното семейство Luo рухва, затова са принудени да разрешат кризата, чрез брачен съюз, Shi Yi Niang е избрана да стане съпруга на великият генерал Xu Lingyi. Нещата не са лесни за нея заради пристрастията на семейство Xu към нея. Въпреки това тя успява да спечели доверието им чрез своя оптимизъм и искреност. Xu Lingyi също е привлечен от нейни различни качества, така че съпругът и съпругата успяват да намерят любов след брака. Чрез подкрепата на Xu Lingyi, Shi Yi Niang отваря своя собствена работилница за бродиране. Междувременно Xu Lingyi преживява много неуспехи, докато се опитва да защити родината си и да подобри поминъка на хората, като подкрепя вдигането на морска забрана, което може да сложи край на семейство Xu…
 

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо се чудех дали ще има тема за този сериал. Благодаря, lazeto. Започнах го. Докарала съм го до 12 епизод. Бива, обаче нещо задълбаха в домашните женски интриги. Иначе достоверно представя бита за династия Минг. Облеклата са пак класни, чак да ти се прииска да трансмигрираш във времето на династия Минг. Уолъс Чънг ми допада също. Героят му е пак така разсъдлив,  резервиран и сдържан като в The General and I. Севън Тан за първи път я гледам, но мисля, че се справя добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го, най-после, че все нямах време за последните 4 епизода.

На мен лично много ми хареса, макар че главната Севън Тан въобще не ми е любима, даже съм си я сложила в списъка "Преиграващи актьори". А Уолъс Чънг изобщо не си го представях в подобна роля, ама хич. В крайна сметка - и двамата главни, и плеядата поддържащи играят много много добре, даже отлично.

Нравите и възгледите на епохата са предадени много реалистично и едно такова специално усещане на автентичност ме гъделичкаше през цялото време. Атмосферата в китайското имение също много ми допадна - всичко е подчертано с множество детайли и много красиво са заснети почти всички сцени.

И все пак, тематиката може да се стори скучна на някои хора. За мен беше образователно и достатъчно интересно, за да чакам всяка нова порция серии с нетърпение, но си давам сметка, че истинското достойство на този сериал е неговата изключителна естетика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесвам и двамата. Уолъс Чун ми изглежда с доста опънато лице. Заради прическата или е дело на хирургията, но малко ме дразни външния му вид. Севън Тан си я обичам от край време. За една изгледана серия мога да кажа само, че не почувствах досада. По-нататък ще си кажа мнението за сериала. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го. Прилично, без да е нещо особено, но и не е и като да ти развали настроението. Много ми напомни един друг сериал-  за МинЛан,  с всичките съпруги и наложници  наредени под номера и борбите им, но не успяха чак до толкова да досадят, колкото там. Главните добре си пасваха. Та, за губене на време при наличие- става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм известен с омразата си към тъпите сериални интриги, но тук е доста прилично. Момичето има талант за комедийни роли и разведрява обстановката. Засега съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубава приказка, изгледах си я с кеф. Прекрасни костюми, аксесоари, детайли. Захласвах се да зяпам бродериите на дрехите им. Не ми беше скучно, много ми хареса. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...