Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

The Hotel Venus / Хотел "Венера" (2004)

Държава: Япония
Година: 2004
Времетраене: 125 минути

Режисьор: Shuta Takahata

IMDB

В ролите:
Tsuyoshi Kusanagi - Chonan
Miki Nakatani - Wife
Teruyuki Kagawa - Doctor
Park Jung Woo - Gai
Heui Ko To - Sai
Jo Eun Ji - Soda
Lee Jun Ki - Boy
Masachika Ichimura - Venus

Abe Hiroshi

Резюме:
Има една индианска поговорка, която гласи, че за да се опитоми див мустанг трябва да му се нанесе болезнена рана, която в последствие се оказва най-важната връзка във взаимоотношенията между кон и господар. Може да е странно, но понякога хората сякаш целенасочено се стремят да си нанасят рани, които се оказват единственото средство за общуване и връзка. Дори любовта се превръща в болезнена рана, в трудната игра на подчинение над другия и над себе си.

В един безличен и сив град, някъде по света, в една порутена уличка, в едно мизерно кафене живеят група отшелници, без имена, без история, без живот; просто едни странни сенки в полумрака. Но един ден към тях се присъединяват нови пришълци - баща и дъщеря, които постепенно събуждат душите на живущите там. Болезнените рани отново се отварят и разказът се насища с емоции и цветове. Болката се оказва не само начин за общуване, но и за изцеление.

Филмът The Hotel Venus излиза на екран на 10.09.2004 година в Корея. Странен и много затрогващ филм, който не може да ни остави безразлични. С този филм И Джун Ги прави своя дебют в кино-индустрията. Интересно е да се види как е започнал, да се проследи развитието на таланта му.

:essub:

Свали с български субтитри :click:

Свали с английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отличния превод. :) Само този филм с И Джун Ги не бях гледала.

Хареса ми, защото виждаш как сивото преминава постепенно в цветно и точно тази асоциация ти дава надежда докрая на филма и ти остава едно усещане на удовлетвореност. Появата на едно дете (една чиста душа, един ангел) кара тези "безименни сенки" да излязат на светло, да се сблъскат с проблемите от миналото си и да добият увереност за по-доброто си бъдеще. Определено го препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно добър филм се е получил.А без малко да го подмина,след като разбрах,че Джун Ги участва. :lol:

Нищо лично към него и феновете му.

Добре,че съм вманиачен към преднамерено черно-белите ленти.

Никакви минуси не намерих.Прекрасна музика,идея и актьорска игра.

ПП.Единствения минус явно е,че режисьора няма друг филм. :unsure:

ПП2-За мен най-добрата роля на Джун Ги.Не се натрапваше много с присъствието си,но за сметка на това, беше най-забавния и запомнящ се образ/Killer. :lol:

ПП3-Да Ви се намира саундтрака?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, защо не пишете коментари?!

Отдавна си го чаках този филм и смея да твърдя, че очакванията ми са надминати, не знам колко пъти.

Това е един от най-стойностните филми, които съм гледала. Всички персонажи като че ли са извадени от нашето посивяло ежедневие и точно заради това декорът е напълно доходящ - черно/бял. Актьорите чудесно си изиграха ролите и наистина не мога да кажа, че имаше слаб образ. Главният актьор не съм го гледала /то толкова и познавам японските актьори/, но наистина е добър.

 

 

С тези остри обувки и с това непрекъснато потропване, направо ми спираше дъха.. Момиченцето също много сполучлив образ и много сладко.. И таткото, който се оказа, че не й е истински татко. И цветарката, с нейното мило обяснение за цветето и нейната мечта да открие собствен цветарски магазин, също и докторът и мацката,.. Но като се замисля, като че ли наистина най-голямо впечатление ми направи Венера, с нейнате дълбоки мъдрост и образът на изоставеното момче, което искаше да стане наемен убиец..

Краят на филма е прекрасен! Направо бях изумена, когато се появиха цветове и точно на мястото, на което се случи..

И изобщо най-кратко: разтресена съм.. Как може толкова различни хора на едно място да се разбират и да живеят като едно цяло, като едно семейство.. Колко малко истински семейства могат въобще да го постигнат в реалният живот?! И колко лицемерие, суета и безразличие се шири навсякъде около нас..!

 

 

Препоръчвам го най-искрено този филм! На всички чувствителни души! И на не толкова чувствителните.. Струва си..

Оценка 10 за филма и 11 за превода!!!

Кате, teri благодарности!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признах този шедьовър още в момента, в който гледах трейлъра му, преди около 6г.

Лентата е направена от Япония, но тук не откриваме японски филм, а универсален поглед върху човешкото съществуване.

Мястото, където се развива действието - Hotel Venus, е много интересно подбрано. То по-скоро напомня на старинна френска уличка. Но това далеч не е Франция или някое малко западноевропейско градче. В действителност снимките на филма са правени във Владивосток. Естествено, това в случая са незначителни подробности, тъй като най-важна е историята, героите и посланията, които те носят.

 

farfallina, ако ти се иска да видиш друга подобна игра с цветовете, гледай Eureka. Още повече, малкото момиченце в Hotel Venus определено ми навяваше спомени за героинята на Аои Миязаки от Eureka.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признах този шедьовър още в момента, в който гледах трейлъра му, преди около 6г.

Лентата е направена от Япония, но тук не откриваме японски филм, а универсален поглед върху човешкото съществуване.

Мястото, където се развива действието - Hotel Venus, е много интересно подбрано. То по-скоро напомня на старинна френска уличка. Но това далеч не е Франция или някое малко западноевропейско градче. В действителност снимките на филма са правени във Владивосток. Естествено, това в случая са незначителни подробности, тъй като най-важна е историята, героите и посланията, които те носят.

 

farfallina, ако ти се иска да видиш друга подобна игра с цветовете, гледай Eureka. Още повече, малкото момиченце в Hotel Venus определено ми навяваше спомени за героинята на Аои Миязаки от Eureka.

Това, че снимките са правени във Владивосток, имам някакъв бегъл спомен.. Май някъде Катето го писа. Така и така съм си решила пак да го гледах филма. И тогава ще имам повече време да обърна внимание на детайлите.

Благодаря, ukio! Обичам да гледам филми и сериали, където участват и деца. Малките актьори и актриси са такива естествени и така разнообразяват историите.. И освен това винаги успяват да ме изненадат с някой невинен жест или импровизация..Много са милички.

Щом е с Аои Миязаки, ще го гледам задължително. Не познавам много японското кино.. Но това е актриса, която харесах от пръв поглед във Virgin Snow.. Много симпатична и талантлива, с много позитивно и мило излъчване. И Nana съм си запланувала да гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох страшно ми хареса!

 

Мястото, където се развива действието - Hotel Venus, е много интересно подбрано. То по-скоро напомня на старинна френска уличка. Но това далеч не е Франция или някое малко западноевропейско градче. В действителност снимките на филма са правени във Владивосток. Естествено, това в случая са незначителни подробности, тъй като най-важна е историята, героите и посланията, които те носят.

 

И аз се зачудих като видях в края на филма някъде една табела "Адвокатское бюро", викам си "А ,бре много ги разбирам тез йероглифи всичко разбрах какво пише" връщам сцената нтцъ, то си било славянска писменост :D !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен!!Филма си е изкуство от всякъде...от избора на цвят(вече рядко се срещат филми с подобен цвят)...страхотна актьорска игра и невероятен ОСТ.Обожавам моментите с музика..бяха страхотно направени. :) Въобще филма е истинско попадение ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много исках да гледам този филм предимно заради Джун ги,но след като прочетох коментарите на всички...имам и друга причина,аз по принцип не си падам по черно-белите ленти обаче.... Надявам се да не остана разочарована :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми беше интересно, защо всички говореха на корейски, дори японските актьори. :) Странна смесица се получи, японски филм в русия с корейци. Имаше приятна атмосфера и за това спомагаха избледнелите цветове. Сюжета обаче ми беше прекалено стандартен и почти нито една история не ме изненада с нещо. Това което най-много ми хареса е самото усещане, което оставя филма. Някакво такова неопределено и оптимистично. :) Наистина е голяма загуба, че този режисьор няма други филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен този филм много ми хареса.Толкова различни съдби и как всъщност бяха свързани.Както винаги участието на дете запълва идеята.А за актьорската игра направо нямам думи.Страхотни всички.Колко много неща се разбраха за толкова кратко време.Харесами и това,че беше черно бял.Всъщност това беше идеята да се разбере тези истрадали хора как виждат света.И в същото време точно това внесе някак си колорита във филма.От начало се замислих какво съм решила да гледам, но само още малко и нямаше как да го оставя.Мисля,че е доста отрезняващ. Хареса ми много дебюта на Джун Ги той винаги си е на ниво.

И края наистина възможно най прекрасния.И разбира се всички цветове си дойдоха на място.

Според мен това е филм който всеки трябва да изгледа в един етап от живота си.

 

Превода си беше толкова добър,че само мога да благодаря на всички учавстващи в проекта. :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вниманието към всеки един детайл мен ме грабна най-много. Имаше мисъл, послание, емоция и сила. И наистина саундтрака си го биваше. Филм, в който е вложено и сърце, и душа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...