Jump to content

Тайландска кухня


Recommended Posts

Попаднах на този сайт с тайландски рецепти, изглеждат ми интересни. @vivivan ако се чудиш какво да правиш със запасите си от тайландски чесън, може да пробваш да сготвиш нещо от тук ;) 

Тайландски рецепти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, отлично включване. Да добавя и аз в темата два любими канала в Ютюб. 

https://youtube.com/c/PailinsKitchen

Тайландка, живеща в Канада (мисля), готви традиционно тайски рецепти. 

https://youtube.com/c/Marionskitchen

Австрало-тайландка, готви всякакви азиатски рецепти, като понякога се включва и майка ѝ - много забавна тайландска леля :)

 

А за желаещите готвачи да спомена, че доста подправки, сосове и продукти може да намерите в сайта на Алекс фиш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Чингулинка Благодаря за темата ;)

Ето едно интересно четиво, в което има инфо и за тайландската кухня, подправки, непознати продукти, тук таме и рецепти - стара тема тук във форума - по отдавнашните  фенове на лакорните  я списваха - присетих се за нея, защото бях писала там за тайландските сватбени десерти - след един лакорн така се бях захласнала по тях :lol2:

 

Иначе, ще дойде ред  тайландско за сготвим - все пак Банкок е световната столица на стрийтфууд манджата :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица в Черешката на тортата една певица, живяла в Тайланд, окепази едно пад тай, щото нямало било кокосова захар в България и тя го готви с едно миниатюрно пакетче готов сос, който си била донесла от чужбина! Ако някой се е захванал да готви тайландско, да ви светна, че ИМА кокосова захар! Видях с очите си в Кауфланд на щанда за биопродукти. Сега остава и панданови листа да намерим и ще се хвърлим на рецептите на кака Бусаба :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...