Jump to content

Recommended Posts

Etaa2eiVkAAcpp1?format=jpg&name=large

Off Topic

zwrnoKfvCKHdUERxo9hfzj2dAOm.jpg7yHG2F8Uep8j8ZRWKjtpSsuHdwg.jpg

EtShsWcUcAA0vN1?format=jpg&name=large

 

The Yin-Yang Master: Dream of Eternity (晴雅集)
Страна: Китай
Също така известен като: Yin-Yang Master I
По новелата на: Yumemakura Baku (夢枕獏) - "Onmyouji" (陰陽師)
Премиера: 05 Февруари 2021
Времетраене: 131 мин.
Жанр: Исторически, Фентъзи, Екшън
Режисьор: Edward Guo
Субтитри: Английски

:imdb:

 

Участват:
Mark Chao като Qing Ming
Allen Deng като Bo Ya
Wang Duo като He Shou Ye
Olivia Wang като Princess Zhang Ping
Jessie Li като Long Ye
Kurt Huang като Support Role
Jinna като Unknown
Huang Jue като Unknown
Li Hong Chen като Unknown

 

Резюме: Qing Ming (Mark Chao), следва последната воля на своят учител, отивайки в столица Tiandu за да присъства на Небесната церемония. Там се запознава с Bo Ya (Allen Deng), млад благородник и войн. Двамата постоянно спорят един с друг, но постепенно стават добри приятели. Партнирайки си, разрешават странни случаи, разкриват вековна тайна и спасяват света от тъмна сила…
 

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някак още не мога да избистря и вербализирам чувствата и мислите си, след като го изгледах. Целият филм е така пропит с една особена атмосфера  на митичност, на магичност, на иносказателност, на духовна енергия , ако щеш, че ме вкара в някакво състояние на нирвана,  което и до сега държи в плен част от съзнанието ми. Много е странно!

Дори се абстрахирам от факта, че в главния каст са трима актьори, към които имам по- особено отношение.  Пък знам ли, може би точно те допринесоха за това ми омагьосване през екрана. 

Ако допуснете да ви омагьоса и вас, почти съм сигурна, че няма да съжалявате.

ПС : Не знам защо, но някак си ми навя асоциация с "Legend of the Demon Cat". Обаче за мен категорично този е по-добър. Лично мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много увлекателен. Започва със страхотни ефекти, които поддържат качеството си до финала. Красиво направен и изпипан филм, чак ми се прииска да го гледам на голям екран в киното, за да усетя изцяло атмосферата на митичното, китайското.... 

Историята е интересна, актьорите са на високо ниво, сценография, пейзажи, архитектура, костюми, светлини, красота да искаш.... музиката е прекрасна.... Всъщност даже от саундтрака разбрах за филма и си го слушам всеки ден. Хареса ми броманса между двамата главни: чист, дипломатичен и носещ дълбоко уважение. Хареса ми идеята за духовните пазители. Тези на Цин Минг бяха много красиви.

Off Topic

 

Не разбрах, защо Четиримата пазители убиваха демони, заради духа им и пробуждаха различни митични създания, а те накрая не участваха в битката с Пагубната змия. Само Бо Я, който възроди яркочервената птица и стана духовен пазител на Цин Минг се би с нея. Това си беше пиршество за окото. :D 

 

Да финализирам набързо: хареса ми филмът, красиво направен, с увлекателна история и динамично развитие. 

Препоръчвам за любителите на жанра. :) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не съм за китайско кино, защото през половината време бях WTF???

Много красиви сцени имаше, но по едно време, особенно края, страшно ми досади.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Визуално зашеметяващ филм! Красива кинематография, спиращи дъха сценографии, изумителни хореографски последователности в сцените с битките, впечатляващи визуални ефекти, възхитителни костюми, музика... Определено филма гарантира фантастично преживяване за сетивата! :swoon:

Но според мен цялото това визуално пиршество доминира над сюжета. Историята ми се стори недобре разказана. Не ме завладя. Героите – на пръв поглед интересни, заинтригуващи, но недостатъчно и неравномерно развити. Поради тази причина ми беше трудно да бъда съпричастна с тяхната история. Процесът на отношенията между Qing Ming и Bo Ya от недоверие към трайна духовна връзка също можеше да бъде по-убедително развит, с повече и по-добри диалози. Може би ми се е искало да наблюдавам повече история за силно приятелство и братска привързаност, борба с демони, събуждане на пазители и по-малко история за невъзможна обсебваща любов. :D Затова съм леко разочарована от иначе визуално зашеметяващия филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...