Jump to content

Nijiiro Karte (2021)


Recommended Posts

yuFp6EgqgMBELIlLMH0YCqd5qQS.jpg

 

Nijiiro Karte (にじいろカルテ)
Страна: Япония
Също така известен като: NIZI Village Clinic
Период на излъчване: 2021 – Януари – 21 до 2021 – ? –?
Време на излъчване: Четвъртък 21:00
Формат: Renzoku
Жанр: Медицински
Канал: TV Asahi
Епизоди: 10
Режисьор: Fukagawa Yoshihiro
Субтитри: Английски

 

Участват:
Niji no Mura Clinic
Takahata Mitsuki като Kureno Masora
Iura Arata като Asagi Saku
Kitamura Takumi като Aoyama Taiyo
Nijiiro Shoten
Adachi Yumi като Toda Yukino
Mashima Hidekazu като Toda Harunobu
Midorikawa Family
Mizuno Miki като Midorikawa Arashi
Izumiya Shigeru като Midorikawa Hideo
Nakano Misaki (中野翠咲) като Midorikawa Hinata
Kirigaya Family
Mitsuishi Ken като Kirigaya Kei
Nishida Naomi като Kirigaya Hizuki
Others
Moto Fuyuki като Shirakura Hiroshi
Hankai Kazuaki като Tsukushi Jiro
Ikeda Ryo като Amao Yuki
Mizuno Kumi като Momoi Sawako

 

Резюме: Kureno Masora (Takahata Mitsuki) е млада лекарка, която работи щастливо в голяма болница в Токио. Но един ден разбра, че има заболяване и решава да продължи да работи като лекар, като същевременно скрива болестта си в клиника, разположена в малко селце, наречено“ Nijino“. Там, Masora се среща с интересни хора всеки ден и постепенно се запознава с ентусиазма на живота…
 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах дорамата, тъй като е преведена.

Невероятно, но началните минутки не бяха никак оптимистични. Всичко се промени, дори визията, когато героинята отиде в онова планинско селце, където откри не само прекрасни хора, но и стабилни лекари, че и Такуми като мед. сестра. Хаха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази дорама става все по-интересна, а природата и човешките отношения, които дават, са допълнителен магнит за мен. 

Признавам, че в началото ми трябваше малко време, за да възприема главните като велико трио. Знаех, че ще си паснат идеално. Всеки един от тях е феноменален артист. Просто сюжетът не ги разкри изцяло.

Обаче сега всичко се променя буквално всяка минута. Особено с напредването на болестта. Показват, как подобен проблем може да сплоти хората. Начинът, по който всеки един от селото реагира и как накрая се обединиха и изпратиха снимковото послание. Беше изключително преживяване. Семпло, но красиво и докосващо. Типично японска черта, която е и голямата сила на тази нация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еп. 7 показа традиционна японска сватба. Отново много интересно хрумване,  показано с всички дребни детайли. Визуална красота, съчетана с малко тъга и хумор (дори бг нишка усетих в бяло-червеното въже, което много приличаше на мартеница). Ето това я чиста японска история. 

Не съм споменавала, но откриващият сегмент е изключително креативен.  Харесвам, как на фона на страничните герои се изписват динамични букви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еп. 8 ме остави без думи. Най-добрият до момента.

Започнаха с мистерия, която беше внедрена по най-удачния начин в основната история. Комбинираха я с недоразумението на Такуми (разбрахме повече и за неговия герой) и завършиха с голяма прегръдка, към която дори аз исках да се присъединя (ако можеше).

Направо се разтопих, когато Масора му каза тези важни думи и когато изпълниха всичко подготвено специално за него. 

Наистина всички са големи сладури и наситина даже Арата младее при това свое обкръжение. В по-ранните си филми винаги е играл скромни и тихи персонажи. Сега е далеч по-активен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завършен. Не ми се искаше да свършва. За пореден път показват, че японците умеят да живеят, да празнуват и да се смеят напълно сериозно.

Аригато! И на мен ми идваше да ги напрегръщам тези скици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си хубавата дорама и какво да видя - Такуми се появява този сезон в нов лекарски сериал - Night Doctors. Първа серия бързо е преведена. Кастът е много приятен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...