Jump to content

Kingdom: Legendary War (2021)


Recommended Posts

Kingdom: Legendary War (2021)

00de3180ce47fd90.jpg

 

Kingdom (킹덤) Състезателно шоу за оцеляване с участието на момчешки групи K-pop и техния потенциал.

Toва е продължението на „Road to Kingdom,“ на Mnet от 2020 година.

В новият формат победителя от Road to Kingdom заедно с неизвестен брой състезаващи се отбори, ще бъдат предизвикани в битка за завръщане.

Всяка група ще издаде нов сингъл в същия ден по едно и също време и ще види кой от тях царува в класациите

На 6-ти декември на МАМА наградите бяха обявени и първите участници: Ateez & Stray Kids заедно с победителите от Road to Kingdom - The Boyz.

На 22 януари 2021 - бяха обявени водещите.

На 28 януари обявяват, че Ikon, BTOB и Sf9 ще участват в предаването.

 

Премиера: 1 април

Телевизия: MNET

Водещи: ТVXQ (MAX & U know)

 

Първи сезон (жени):  Queendom(2019)

Първи сезон (мъже): Road To Kindgom (2020)

 

♛♛♛

Участници:

THE BOYZ - Победители от първият сезон.

ATEEZ

STRAY KIDS

iKON

SF9

BTOB

1f154fda5a4dddc3.jpg

 

Темата ще се допълва. Това е информацията излязла засега.

Много ми харесаха и Road to Kingdom и женската версия: Queendom

И ще следя с интерес предстоящият сезон.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, готино ще бъде. Жалко, че Мonsta X отказаха, щеше да е яко да ги видя на тази сцена.

Но още се надявам за iKON поне.

Честно казано, мисля, че Road to Kingdom ми е една идея по на сърце, защото там групите бяха по-неизвестни, по-недооценени и в това шоу имаха шанса да покажат какво могат и да бъдат забелязани. Както и стана. А тук влизат мощните, всеки ги знае и аз ще ги гледам с огромно удоволствие, просто да видя изпълненията, които ще направят. Това е най-хубавото в това предаване, страхотните изпълнения / това е мнение създадено от Road to Kingdom, но вярвам, че и тук ще е така/. Дори не ме интересува кой ще стане първи. И без друго до тук обявените всичките ги харесвам, сигурно и тези които ще попълнят бройката ще са в това число.

До тук също бе обявено, че от Mnet са предложили и на BTOB и SF9. За ВТОВ първо бе съобщено, че отказват, после пък компанията и излезе с позиция, че още се обсъжда и по-късно ще бъде съобщено решението. При SF9 още нещата са в процес на обсъждане. Между другото, SF9 получиха предложение да участват и в Road to Kingdom, което отказаха тогава и сега това предложение към тях показва напредъка на групата, който има за тези месеци. Да мине от едното ниво на другото.

Както и да е, чакам го и ще го гледам с интерес...

 

Soompi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов тийзър::panda-145:

 

Представяне на участниците.

Първа мисия да се представят със специална сцена и ще има официално гласуване, което ще започне на 23 февруари

[킹덤] {INTRODUCTION STAGE} GLOBAL LIVE STREAMING NOTICE#킹덤 | EP.0

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати.

М***му

По принцип не гледам риалити програми обаче тук ще имаме iKON? И BTOB? Онези същите BTOB??? И ще се излъчва глобално? (то другите не знам дали "не-глобално" са излъчвани де :D

 

Бройте ме. 

Аз ще гледам заради водещите. Искам да им дадат много екранно време и на тях. :wub:

 

(ама може ли да сложат тез' групи в едно шоу? горките мултита, горката аз) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водещите с отзиви за изпънения на участниците в шоуто + защо решиха да станата водещи..

Ето клипа:

 

 

А тук подробна статия..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди премиерния епизод на 1 април, в 19:50 KST, специалната сцена за MNET 'Kingdom' от представители на всяка група ще бъде излъчена по MCountdown този четвъртък, 18 март, в 18:00 KST. Екипът на продукцията коментира: „Невероятно представяне е подготвено от членове, представляващи всяка група, така че, моля, покажете много.

На 16 март шоуто разкри и плакати на първите изпълнения на групите.

Носейки бели костюми, BTOB страстно пее със стоящи микрофони, а на плаката им пише: „Мечтателите не умират“.

btob.jpg

 

iKON показва идеално симетрична хореография с техния плакат, „iKON идва в града“.

ikon.jpg

 

SF9 изразява, че са готови да се "потопят в сърцето ви", докато уверено вървят напред, облечени в костюми.

sf91.jpg

 

THE BOYZ визуализира елегантно изпълнение заедно с текста „Добре дошли в нашето кралство“, които са текстове от тяхното изпълнение MAMA през 2020 г.

the-boyz.jpg

 

Плакатът на Stray Kids изобразява тяхната тъмна и мощна аура, а текстът включва текстовете на “God’s Menu“, „Отпечатайте тези вкусове върху небцето си!“

Off Topic

 

stray-kids.jpg

 

Поздравът на екипа на ATEEZ е леко модифициран за плаката на “8 makes 1 king”, тъй като членовете яростно скачат във въздуха.

Off Topic

 

ateez.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато „Kingdom“ се готви за дългоочакваната си премиера, шоуто сподели нови снимки на своите конкурентни групи!

На 17 март Mnet официално обяви, че ще проведе забавен конкурс за плакати за предстоящото шоу.

За състезанието Mnet покани феновете да създадат плакати за шестте групи, които ще се състезават в шоуто, като декорират официални снимки в профила на артистите и използват логото „Kingdom“.

Забавно е, че всяка от шестте групи позира за своите профилни снимки по свой уникален начин, което води до няколко леки и очарователни кадри. Вижте ги всички ТУК!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Kingdom' разкри филм за изпълнение на 6-те момчешки групи.

В пърформанс филма The Boyz 'Jooyeon, Stray Kids' Lee Know, ATEEZ 'San, BTOB 4U's Minhyuk, SF9's Taeyang и iKON's Donghyuk показват своите танцови умения.

[킹덤] PERFORMANCE FILMㅣ{킹덤 레전더리 워} 4/1(목) 저녁 7시 50분 첫방송 Mnet#킹덤 | EP.0

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yunhо няма да бъде водещ на музикалното шоу „Kingdom“.

На 24 март Mnet потвърди, че SM Entertainment е решила да извади Yunho от шоуто като MC, докато полицията изчисти името му. По-долу е пълното изявление от мрежата.

„Mnet получи известие от SM Entertainment, в което се казва, че Yunho няма да участва в 'Kingdom: Legendary war' , докато резултатите от полицейското разследване не излязат. В резултат Mnet реши да заснеме програмата само с Changmin. Що се отнася по отношение на предварително записаната част от Yunho, редакциите ще бъдат направени съответно. "

 

П.П: Всъщност Yunhо сам е решил да се откаже, докато всичко не се уреди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kingdom сподели първи поглед към първи епизод..

Предварителният видеоклип показва клипове на изпълненията от първия кръг на състезанието. Член на THE BOYZ коментира: „Ще създадем сцени, по-легендарни от тези от„ Road to Kingdom “, а друг член добавя:„ Не искам да губя “.

BTOB също показва тяхната увереност, казвайки: „Ние имаме ясна самоличност, така че сме уверени.“ SF9 споделя: „Мисля, че ще бъде възможност SF9 да избухне отново“, докато ATEEZ коментира: „Искам да гравирам съществуването на екипа ATEEZ в съзнанието на хората.“

iKON споменава техния уникален цвят и стил, а Stray Kids се описва като „пробудени бездомни деца“ и „бездомни деца, които са пораснали отново“.

Прегледът дразни момента преди обявяването на победителя от първия кръг, изграждайки очакване и интрига за това коя група ще набере най-много гласове чрез своето представяне.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От MNET съобщиха, че ще премахнат елимиционният процес в 'Kingdom' и съответно всички отбори ще продължат до края.

Мен лично ме радва, това означава, че докрай ще се насладим на страхотните изпълнения на всички.

А и започва скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 И така, предаването започва днес.

Ето малко снимки на водещ и участници от онлайн пресконференцията преди официалния старт.

Ex23-Z6a-XIAQCZe6.jpg

 

Off Topic

 

Ex22ggx-XAAEx-Gd-W.jpg

 

Ex22gp-BXIAAD4b-F.jpg

 

Ex22gyu-XIAAib-GG.jpg

 

Ex22-Lc4-XMAETRae.jpg

 

Ex22-LHd-XMAEwj5-G.jpg

 

Ex22-LQ-WUAIBVtf.jpg

 

Soompi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

“Kingdom: Legendary War" стартира с вълнуващо първо състезание!

На 1 април, дългоочакваното състезание за идоли излъчи първия си епизод, в който участниците се състезаваха в битка за изпълнение от 100 секунди.

Премиерата започна с представянето на шестте конкуриращи се групи - THE BOYZ, Stray Kids, ATEEZ, BTOB, SF9 и iKON, като те се поздравиха за първи път на снимачната площадка на „Kingdom“. След това водещите обясниха правилата и системата за изчисляване на точки за програмата.

Както беше обявено по-рано на пресконференцията на шоуто, няма да има елиминации в „Kingdom“.

В рамките на четири кръга на състезанията, състезателите на „Kingdom“ ще получат точки въз основа на следните критерии: гласове от шестте конкуриращи се групи (25 процента), оценки от група от 30 експерти (25 процента), вътрешни и глобални гласове от фенове (40 процента) и брой гледания на видеоклипове (10 процента). Точките обаче ще бъдат изчислени по различен начин за финала на живо в шоуто.

В края на състезанието групата с най-висок резултат ще излезе победител, а тяхната награда ще бъде „Kingdom Week", която включва собствена програма за реалити в Mnet, както и специално шоу.

За предварителния кръг състезаващите се отбори трябваше да представят 100-секундно изпълнение на песен, която им спечели музикално шоу. Тези шест изпълнения бяха излъчени онлайн през февруари, когато световните фенове гласуваха по три отбора - и класирането за този кръг беше определено само въз основа на тези гласове.

Преди началото на рунда, TVXQ също разкри, че наградата за първо място е 1000 точки за полза и правомощието да реши реда за състава за първия официален кръг на състезанието.

 

И така, ето и клипчетата от първи епизод качени в Mnet.

Качвам ги по същия ред, както са качени там..

Off Topic

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тук 100 сек. изпълнения на всяка група..

[풀버전] ♬ WAVE : Overture - 에이티즈(ATEEZ)

 

[풀버전] ♬ 아름답고도 아프구나(Choir Ver.) - 비투비(BTOB)

 

[풀버전] ♬ Good Guy lThe Gloryl - SF9

Off Topic

 

 

 

[풀버전] ♬ MIROH - 스트레이 키즈(Stray Kids)

Off Topic

 

 

 

[풀버전] ♬ The Stealer (Epic ver.) - 더보이즈(THE BOYZ)

Off Topic

 

 

 

[풀버전] ♬ 리듬 타 (RHYTHM TA) KINGDOM ver. - 아이콘(iKON)

Off Topic

 

 

 

В следващият епизод очаквайте..

Off Topic

 

 

 

Аз отивам да гледам какви красоти са създали групите, че и всичките ги харесвам..

 

Спойлер:

Накрая, епизодът завърши със скала, като „Kingdom“ разкри част от резултатите за предварителния кръг. ATEEZ зае пето място в класацията, SF9 се класира на четвърто място, а BTOB претендира за трето. Групите на първо, второ и шесто място ще бъдат разкрити през следващата седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе да.

iKON са на 6 място в класацията след 100 сек. им изпълнения в предаването.

Не мога да го повярвам. Тяхното изпълнение и това на Stray Kids за мен бяха най-добрите.

:(

 

Днес се излъчи 2 епизод на предаването.

В миналия епизод разкриха, кои групи застанаха на 5, 4 и 3 място. Днес се разкри че Stray Kids са спечелили първото място в представянията от миналата седмица „100-секундно предизвикателство“, така че те избраха реда на състава за първата официална битка. Темата за първия кръг е ''To the World“, а момчешките групи бяха натоварени да ремиксират собствените си песни за изпълнение, което искат да покажат на света.

Окончателното класиране на представленията от миналата седмица е както следва:

1) Stray Kids

2) THE BOYZ

3) BTOB

4) SF9

5) ATEEZ

6) iKON

 

В днешния епизод показаха изпълнението на The Boyz, iKON и BTOB ''To the World“, а следващата седмица чакаме тези на Stray Kids, SF9 и ATEEZ.

 

Качвам клипчетата от предаването, както са качени в ютуб канала на Mnet..

Off Topic

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В следващия епизод..

 

А тук изпълненията на The Boyz, iKON и BTOB от днешния епизод..

♬ No Air (A Song of Ice and Fire) - 더보이즈(THE BOYZ)

Off Topic

 

 

 

♬ 사랑을 했다+죽겠다 KINGDOM ver. - 아이콘(iKON)

 

[풀버전] ♬ 그리워하다 (Theatre Ver.) - 비투비(BTOB)

Off Topic

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В еп. 1 най-много ми харесаха The Boyz и SF9 (някак ми напомнят ми любимците ми).
Честно казано iKON много си ги харесвам, но изпълнението им не ме впечатли особено. BTOB, които са мои фаворити по принцип, ме изненадаха много приятно, но се замислям за един коментар, който четох. Беше нещо от сорта, че самото предаване е популярно заради хореографиите и сценографията с която се поставят, а сънбетата заложиха на по-класическо и вокално изпълнение, което не е лошо само по себе си, но дава усещане за минимализъм - нещо коренно противоположно на концепцията на KINGDOM. Някак съм съгласна с това и сега отивам да видя как са се представили в еп. 2.
Замислям се да си подновя абонамента за VIKI, понеже разбрах, че там го излъчват веднага.

 

п.п. Леле, колко се радвах да видя Юноу в еп. 1, не го бяха изтрили съвсем. 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...