Jump to content

Recommended Posts

MV5BZGM3MzJkNTEtNzhjNi00N2Q2LThhODAtZmY1Y2ExMjliOGVjL2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyNTAyODkwOQ@@._V1_SY1000_CR0,0,701,1000_AL_.jpg


Един филм в памет на Акира Куросава



Ame Agaru
След дъжда

Оценка: 7,9

 



Режисьор: Такаши Койзуми (по последния сценарий на Акира Куросава)
Участват: Акира Терао, Йошико Миязаки, Широ Мифуне (син на Тоширо Мифуне), Тацуя Накадай и др.
Жанр: драма, исторически
Език: японски
Времетраене: 91 минути

 


 

Свали филма:

:click:

Свали с български субтитри :click:
 



Сюжет:

Ихей Мисава и неговата жена Тайо биват възпряни от дъжда и остават за известно време в провинциална страноприемница. Те носят много щастие на останалите хора, отседнали там, заради добрия характер на Ихей, който е ронин и експерт в боравенето с меч. Той прави впечатление на господаря Шигеаки, който го наема като учител по дуелиране. Уменията на Ихей пораждат ревност у хората в замъка на Шигеаки и неговото бъдеще там става под въпрос.

Филмът печели награда на японската академия през 1999 година.


 

 



Лично мнение:

Нещо, което ми направи голямо впечатление във филма, е природата. В доста кадри се обръща специално внимание на наистина прекрасните пейзажи. Също така ми се струва, че на моменти се представя връзката между духа на добрия самурай и Земята, без никакви думи. Филмът ни показва реални неща като това, че добродетелите понякога могат да породят лоши чувства и други хора, колкото и да е иронично. Също доказва, че човек се учи цял живот. Като цяло много ми хареса. Виждаме, че въпреки всичко, навсякъде може да има добри чувства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е сред задължителните за гледане филми. Прави впечатление и перфектния превод на Георги Йорданов. Ако все още не е сред нас, определено трябва да се вербува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как съм пропуснала този филм, благодаря ви / най-вече на тебе mike28 /, че ми го предложихте...

много хубав филм, напълно в стила на Куросава, много красив и въздействащ...

що се отнася до природата, тя винаги е била основно действащо лице във филмите на Куросава, ...

чест им прави, на новият екип, за интерпретацията на този негов сценарий...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално потърсих темата за този филм,защото е Ихей е образец за това какъв трябва да е човек,който живее живота си максимално.И като всеки филм на Куросава и този не се отличава с грандиозни специални ефекти,но друго е важното в този филм,душата...наистина показват ни красивото в света,и това е филма който съм изгледал с най-леко сърце от началото до края.И не ми е ясно аз ли съм по-прозорлив или по-субективен,но за филми в които главните герои са,сладки се коментира повече,пък и било тяхното съдържание леко липсващо (не приемайте мнението ми като нападка,най-малко така бих искал да звуча).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е великолепен, но дали не може да се намери някъде с по-добро качество на картинката?

Намерих само едно руско ДВД PAL (16:9, 720x576), 25.00 fps, VBR - от 4,7 до 7,5Mbps...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен филм за доброто у хората! След него човек се замисля колко са ценни обикновените неща и жестове и колко добър може да бъде света.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално потърсих темата за този филм,защото е Ихей е образец за това какъв трябва да е човек,който живее живота си максимално.И като всеки филм на Куросава и този не се отличава с грандиозни специални ефекти,но друго е важното в този филм,душата...наистина показват ни красивото в света,и това е филма който съм изгледал с най-леко сърце от началото до края.

Брат ми се е изразил доста красноречиво, аз няма какво повече да кажа за фимл, който показва толкова много без думи. Просто велик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...