Jump to content

Pension Metsa (2021)


Recommended Posts

Аз изгледах неусетно първите 3 серии на две порци. Първо първата преди дни и сега 2-3. Прочетох коментарите до епизод 3 вкл. И аз да се добавя към симпатичния релакс с това заглавие. Мда , включително и финалната музика. Абе естетическа наслада направо. От цялата атмосфера а и от това че самите те сядат на масата с чаша направо ми се припи и на мен чаша хубаво вино.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Догледа ли го? Според мен дорамата е перфектна за сезона. Пълен релакс.

Кажи, какво мислиш по един казус, който ме човърка? Якушо-сан лисица ли се оказа на финала на еп.1?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го догледала. Разсейвам се, по - скоро чакам спокойствие за да си го догледам.

 

Якушо - сан :lol:

Spoiler

Аз епизод 1 го завърших така :lol2: и реших че в следващите епизоди ще се появяват други животни в човешки лик в този горски пансион. Но това не бе така. Даже в първата част на втори епизод, ако не бъркам с младата жена дето искаше на спокойствие да си разпъне палатката но не стана , гадах сериозно какво животно е  :896767:. Ограничиха се с горския дух/ жената  в синьо играна от познатата ми от доста любими режисьори актриса. Та ретроспективно Якушо-сан бе и човек и лисица. С намигане към зрителя, което напълно съотвества на духа на това заглавие.

Eй сега се :lol: като се сетих каква му беше реакцията като чу кучешки лай.

 

Редактирано от Шоши-сан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах четвъртия епизод. Този с човека от зеленчуковия магазин. Добре си поприказваха с Тенко - сан. Накрая дамата в сеньо бе в бусчето му , което той се върна да вземе на другия ден. :D

Остават ми още 2 серии. Подслаждам си го това заглавие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз поглеждах спортовете, но основно чаках откриване/закриване, където останах разочарована поради липсата на японско.

Ще ми е интересно да разбера, как ти се стори този финал на дорамата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледано това голямо мини-бижу. Голямо удоволствие! Нямам забележка. Но и нямам кой знае какъв коментар. Защо? Ами според мен това заглавие е направено така че всеки зрител да може да си го интерпретира според своето моментно и не само виждане. Няма нищо дефинирано и нищо еднозначно. "Дамата в синьо" е приятно намигане към зрителя във всеки епизод. 

Финала на 6-и епизод си е философски както и самото заглавие като цяло. 

Много ми допадна и музиката. Чудесно подбрана за това заглавие. И жалко че нещо не я намерих и тубата та да си я добавя в плейлистата. Автоматично ме кара да се :) и почуствем по-ведро.

Браво на Кана Мацумото. Тази година и Котаро и Pension Metsa - две бижута.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не открих музиката, е голям релакс.

Малко се натъжих накрая като си тръгна нашата героиня. Тя явно е от хората, които не обичат да се задържат дълго на едно място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го приех философски. В 5-и епизод напремир видяхме разговор с нейн бивш приятел и за младостта. В 6-и разговор с дете на нейна много близка приятелка , което и е също много близко. Поколенията се сменят, живота продължава, тя чувства че иска промяна и я прави , в същото време помага/ дава шанс на друг човек да се занимае с нещо което му е приятно, което прави и самата тя. Колко хора в живота си успяват да стигнат до такъв вътрешен мир?! Част от тази житейска линия е и дамата в синьо.

Това е една от възможните интерпретации на туй цялото нещо. А има безброй, по-точно колкото са зрителите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очарова ме първи епизод. Много приятно, нежно, успокояващо и разтоварващо. Озадачи ме първият гостенин с поведението си. Викам си "странна птица е този Цунеки", а то се оказа, че не е птица, а нещо друго. Японците определено имат талант да улавят хармонията и лечебната сила на природата в своите продукции. Определено е от сериалчетата, които макар и кратки, те карат да се спреш и да поразмишляваш върху епизода, преди да продължиш със следващия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този месец ще преизлъчят дорамата. Доколкото разбрах, имало е епизод с участието на Кентаро Ито, който не е бил пуснат, но сега ще направят пълно излъчване. Той играе студент, изгубен в гората, който среща случайно Тенко и попада в пансиона. 

Прекрасно е, че има още една добавена история!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бонус епизодчето е в драма адиктите от известно време. Камисама но Екохиики само ми погали крастата още повече за японската природа и ми трябваше нещо, с което да си я начеша :lol2:

 

Надявам се и аз за продължение, филм, или каквото и да е, само да има нещо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...