Jump to content

Pension Metsa (2021)


Recommended Posts

ErxqkIWUwAQeqSV?format=jpg&name=medium

 

Off Topic

ErxqkIyUcAgqLQj?format=jpg&name=large

 

Pension Metsa (ペンションメッツァ)
Страна: Япония
Също така известен като: Pension Mezza
Период на излъчване: 2021 – Януари – 15 до 2021 – Февруари –19
Време на излъчване: Петък 24:00
Формат: Renzoku
Жанр: Драма
Канал: WOWOW
Епизоди: 6
Режисьор: Kana Matsumoto
Субтитри: Английски

 

Участват:
Kobayashi Satomi като Tenko
Yakusho Koji като Tsuneki
Yamanaka Takashi като Yamabiko
Ishibashi Shizuka като Mitsue
Bengal като Ogawa
Itaya Yuka като Fuki
Mitsuishi Ken като Koma-chan
Miura Toko като Yamame
Motai Masako като forest person

 

Резюме: Сериала разказва историята на Tenko (Kobayashi Satomi), жена която сама управлява пансион в гората на Нагано. И нейните взаимодействия с гостите, които отсядат…
 

Свали :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уоу! Тъкмо видях реклама. Коджи Якушо и Сатоми Кобаяши! И останалият каст е чудесен. Ето че и Шизука Ишибаши веднага намери нещо различно и стойностно, в което да участва, след разпускането миналия сезон.

Браво! Очаквам силно заглавие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, кастът на мен  сякаш не ми е познат, но постера с гората на Нагано много ме привличат. Ще хвърля едно око, когато се появят някакви субки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах първи епизод. Много, подчертавам, много очарователно малко сериалче се оказа. Само 20ина минутки не са ми достатъчни за релакс и природата на Нагано, хаха. Искам още! Всички актьори в каста са само за по епизод, но Коджи Якушо се раздаде дори и за това кратко екранно време. Къщичката за гости беше прекрасна, усетих я, защото имаме вила в такова прекрасно малко планинско селце. Дано да преведат и останалите 2 епизода по-бързо, че ще го излапам за ден. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах 1 серия и вече съм сигурна, че това чудо е гениално.

Създадено е точно в този необикновен и необясним на пръв поглед дзен стил, който много от нас ще оценят подобаващо. Не знаем, какво точно гледаме до момента, в който не ни просветне. Последните кадри бяха феноменални!

Цунеки-сан! Голям образ! ЦунеКиЦунеКиЦуне.

Уникални артисти! Сятоми, Якушо, Масако Мотай (нея я дадоха в далечината, но веднага усетих, че е тя - перфектен избор на подобни фантастични истории - помним я в лентите на Наоко Огигами).

Искам и аз да отседна на това място! Вълшебно е!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гората ме омагьоса.

Шизука Ишибаши е само за подобни истории.

Пълен релакс е тази дорама, включително завършващата песен.

Каква ли точно е ролята на Масако Мотай?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юка Итая гостуваше в еп.3 като пътешественик, завръщащ се от далечно място. И тя остана за малко и изгори фотографиите си. После проведоха философски разговор за живота. Оказа се, че горенето е метафоричен символ на човешкия финала.

Това място подслонява преминаващите пътници. Чудя се, как се издържа съдържателката, след като не успява да привлече повече от 1 човек?!

Природата продължава да е безумно красива. Голям релакс са подобни ленти. Дано японците се сещат по-често за тази тематика!

Масако Мотай се появи за трети път и вече имам идея, каква е ролята й. Дали не е някакъв горски дух?! Голяма мистерия! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е толкова красиво дори без думи. Само с жест, усмивка и природа.

Напомня ми на филма Малката гора.

Старата гробница кофун, за която спомена героят на Такаши Яманака, искаше ми се да я видя. Този път Мотай-сан се возеше невидимо в колата му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кен Мицуиши - и той се появи от нищото, за да върне спомени и да си тръгне.  

Определено всички виждат героинята на Масако Мотай. Тя е част от природата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази дорама е истинска блаженство. Трябва да се гледа!

Финалът беше тъжно-приятен. Успокояващ, недоезказан, дълбоко японски. Дзен.

Бижу!

Искам и аз там!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завършваща песен е допълнението, което прави дорамата пълноценна дзен мистерия.

Onuki Taeko - Soratobi neko

Освен хора-животни, нищо чудно и летящи котки да е имало на това необикновено място.

Не успях да открия парчето. Жалко.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още мисля върху мистериозната героиня на Мотай-сан. Дали не беше някакво божество, което обитаваше гората и се появяваше около хората. Интересно, че първото място, на което я дадоха, беше падналото дърво в гората. Точно тогава пред нея премина онази лисица, която със сигурност беше Цунеки-сан. Повторението на името му означава точно лисица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това лято излиза ДВД на още една дорама с участието на Сатоми Кобаяши - "Диня". Изглежда подобна инди продукция.

The Blu-ray BOX of NTV Summer 2003 drama "Suika" will be released on 21 July 2021; starring Kobayashi Satomi, Tomosaka Rie, Ichikawa Mikako, Takahashi Katsumi, Kaneko Takatoshi, Koizumi Kyoko, Motai Masako, Shiraishi Kayoko & Asaoka Ruriko

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...