Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Spoiler

ecd07844d63643e7a26d321c376f8da1.jpeg?s=

55331844387b45499cd1c47f40fcab25.jpeg?s=

 

QyL07_4f.jpg

 

2Bkww_4f.jpg

 

pDg7r_3f.jpg

 

Q7gQvf.jpg

 

 

Taxi Driver (2021) 모범택시

Страна: Южна Корея

Известен още като:  Mobeomtaxi, Model Taxi, Red Cage, Exemplary Taxi, Deluxe Taxi

Адаптация по оригиналния уебкомикс със същото име, написан от Carlos и илюстриран от Lee Jea Jin

Жанр: Екшън, драма, криминален, ужаси

Епизоди: 16

Период на излъчване: 9 Април , 2021- 29 Май, 2021

Време на излъчване: Петък и събота

Продължителност: 1 час

Канал: SBS

Режисьор: Park Joon Woo (Doctor Detective)

Сценарист: Oh Sang Ho (Fabricated City, Codename: Jackal, White Night, The Legend of 7 Cutter)

Субтитри: Английски, Руски, Български :subs:

 

В ролите:

Lee Je Hoon - Ким До Ки
Esom - Канг Ха На
Kim Eui Sung - Чанг Сънг Чол
Pyo Ye Jin - Го Ън
Lee Yoo Joon - следовател Уанг

Lee Young Ae (глас)

Park Jin Hee - прокурор До

Cha Ji Yeon - Baek Sung Mi

 

Резюме:

Историята на мистериозна таксиметрова фирма, която отмъщава от името на жертвите, които не могат да получат справедливост от закона.
Ким До Ки завършва Военноморската академия и е част от UDT (екип за подводно разрушаване). Майка му е убита от сериен убиец и животът му се променя след това. Ким До Ки работи като таксиметров шофьор в Rainbow Taxi. Компанията е необикновена и предлага специална услуга „обаждане-отмъщение“. Ако клиентите ги помолят да отмъстят, Ким До Ки и неговите колеги ще извършат услугата. 

Канг Ха На е прокурор. Тя има един недостатък - проявява агресивност, когато е изправена пред несправедливост. Докато разследва изчезването на бивш затворник, тя започва да подозира мистериозния таксиметров шофьор Ким До Ки.

Чанг Сънг Чол е главен изпълнителен директор на Rainbow Taxi. Той ръководи операциите за наказване на извършителите на незаконни действия и възползване от сляпото петно на правосъдната система. Той е по-топъл от всеки друг към жертвите, но абсолютно жесток и безмилостен към престъпниците.

Го Ън е хакер в Rainbow Taxi. Тя може да намери всякаква информация за хората. Го Ън е експерт в използването на цифрови устройства, от системи за видеонаблюдение, смартфони до компютри и е дясната ръка на Ким До Ки.

 

Тийзър:

 

Spoiler

 

 

:essub:

 

Линкове за гледане:
:subs: Свали с български субтитри: тук и тук
:subs: Онлайн с български субтитри: тук , тук и тук

Свали с английски субтитри: тук

Онлайн с английски субтитри: тук

Онлайн с руски субтитри: тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мм даа, при такъв каст! Надявам се и сценария да са го изпипали добре. 

Пък ако някой си го хареса за превод, щастието ще е пълно. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.02.2021 г. at 20:47, felicyti написа:

Мм даа, при такъв каст! Надявам се и сценария да са го изпипали добре. 

Пък ако някой си го хареса за превод, щастието ще е пълно. :D 

За съжаление кастът включва и певачка (Lee Na Eun (APRIL) и в момента около групата им се вихри жесток скандал за тормоз над бивш член, която са докарали до опит за самоубийство. Ако скандалът продължи, нищо чудно певачката да изгори. Няма да е голяма загуба. Или просто ще я превъртам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както предсказах, изритали са певачката заради скандала. Търсят и заместничка (дано да е актриса), която явно ще проверяват до девето коляно. След като я намерят, ще презаснемат всички сцени на певачката. Можете да я махнете от описанието на сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, от известно време се чудя каква е тази предубеденост у теб, че обиждаш всички айдъли, решили да се пробват в актьорството? Специално На Ън е една от тези които са по-добри и от някои актриси, които съм гледала. Това е лично мое мнение, ти имаш пълното право да не я харесваш, но все пак ми се струва, че можеш да бъдеш по-толерантен. :)

От агенцията й отрекоха обвиненията и ще съдят обвинителката и семейството й. Отделно прочетох писмо на една от сестрите на момичетата в групата, която твърди, че обвинителката е била с психични проблеми, постоянно е мрънкала и се е оплаквала от програмата на групата, под въпрос е била при някакво важно участие, което съответно няма как да не е допринесло за нарушаване на климата в групата. Какво точно е било, само те си знаят, но виждаме, че има и друга версия на случилото се. Подобна е ситуацията и с Главната в драмата Dear M. Там също очаквам, че ще се наложи да преснимат сериала и да й търсят заместничка. На този етап съм в неутрална и изчакваща позиция, но ако се окажат верни обвиненията към На Ън, ще бъда много разочарована.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, jira написа:

Дидо, от известно време се чудя каква е тази предубеденост у теб, че обиждаш всички айдъли, решили да се пробват в актьорството? Специално На Ън е една от тези които са по-добри и от някои актриси, които съм гледала. Това е лично мое мнение, ти имаш пълното право да не я харесваш, но все пак ми се струва, че можеш да бъдеш по-толерантен. :)

От агенцията й отрекоха обвиненията и ще съдят обвинителката и семейството й. Отделно прочетох писмо на една от сестрите на момичетата в групата, която твърди, че обвинителката е била с психични проблеми, постоянно е мрънкала и се е оплаквала от програмата на групата, под въпрос е била при някакво важно участие, което съответно няма как да не е допринесло за нарушаване на климата в групата. Какво точно е било, само те си знаят, но виждаме, че има и друга версия на случилото се. Подобна е ситуацията и с Главната в драмата Dear M. Там също очаквам, че ще се наложи да преснимат сериала и да й търсят заместничка. На този етап съм в неутрална и изчакваща позиция, но ако се окажат верни обвиненията към На Ън, ще бъда много разочарована.

Първо, не съм обсъждал личните качества на въпросната личност. Второ, не обиждам всички айдъли, защото и сред тях има  талантливи актьори и актриси-лошото е, че се броят на пръсти, Въпросната певица не е от тях. Лично мнение. Против съм филмите и сериалите да се пълнят с айдъли, само защото имат фенска маса. Без значение дали имат актьорски качества и без да се явяват на прослушвания за ролите. За сравнение, Шин Хе Сън се е явявала ДВА пъти на прослушване за ролята в "Mr. Queen". Ще се развам някой да посочи доказателства за айдъли, спечелили ролите си в честна борба с други кандидати.

Не коментирам скандала, защото тук не му е мястото и защото в този случай трябва да се представят гледните точки и на двете страни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям @dido100 и ще се обоснова. Откакто започнаха да бутат айдълията в сериалите, нивото спадна драстично. Заради тях всичко стана елементарно, плоско и тъпо, защото ако не е,  неможенето им блести. И понеже фенщината увеличава гледаемостта, от 1 айдъле на 10 актьора първоначално, като подвижен храст, вече почнаха да им дават главни роли, а  актьорите( особено пък женската част) седят без работа. По тая причина, видя ли айдълета, бягам от сериала с 300 км в час.

 

Колкото до насилието- първоначално всички отричат, но после пишат прочувствени извинения. Тая нация  деградира все повече и повече. По тоя повод  дават гласност, белким ги понаплашат тия по училищата. Тук не иде реч в случая за това, но ако копнат по-дълбоко или ако се престрашат бившите ѝ съученици, може и това да цъфне. Имаше вече подобен случай преди година-две.

Много ще съм доволна, да изкарат още десетина айдълета насилници, да изгърмят още десетина сериала и да се сложи край на тая простотия. Всяка жаба да си знае гьола. Да си подскачат там из техния, те половината и не могат да пеят, а за подскоците са там и да не ходят, де не им е работа. Е, разбира се има изключения, но са сигурно 10%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не говорех за личните качества на На Ън, а за нейните като актриса. Съгласна съм, че има айдъли, които не стават, и на мен ми се е случвало да дропвам сериали заради играта на някои от тях. Също така, има актриси и актьори, които според мен не стават, но не спират да ги слагат в сериали и или трябва да си затворя очите и да гледам или просто да пропусна сериала. 

Не бих обобщила, че айдълите са виновни за спада в качеството на сериалите. Повече зависи от сценария и как е направен самият сериал. Това че сценаристите са в дупка и не могат да измислят нещо оригинално, а директорите карат актьорите да се правят на палячовци, какво общо има с айдълите? Както има сериали с любимци, които мога и да не догледам, като например Винченцо, така има и други, които са с айдъли и са ми харесали много, най-пресен пример - Mr.Queen и Search. 

 

Pyo Ye Jin ще замени На Ън.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега е интересен сериала. Има действие, засягат се сериозни теми. Сега ще гледам 2 епизод- да видя как ще си платят онези гадове, измъчващи хората. Дано отмъщението е равносилно на извършеното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки случай е толкова емоционален, че се моля просто да е поредната измислица на великите корейски сценарни умове. Коментарът на @Лекси обаче ме накара да осъзная, че не всичко е толкова розово и, да си призная честно, започнах малко да губя надежда в хората и човечеството. :( Гадняри винаги е имало и ще има, но какво е това отношение към човешките същества? :mad:

Идеята на сериала е интересна и различна (гледала съм до 8ми епизод, надявам се до края да задържи интереса). Хубаво щеше да е и на живо да има такова Делукс такси, което да наказва лошите, че много си вярват и се мислят за недосегаеми :lol2: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... накрая може и да не мислиш така. В началото е малко като корейски батман, но по-натам се развива към друго.

Злото за съжаление е неизтребимо, защото като Ин и Ян съществува наред с някои добри неща във всеки, и само трябва да се активира като вирус.

 

На 24.07.2021 г. at 23:48, Лекси написа:

Хубаво е да се добави, че разказаните истории са базирани на реални събития.

Именно, по действителни случаи, тези серии са брутален филм на ужасите, но няма грам фентъзи или фантастика,
истинският живот може да е много по-неприятен и жесток от всяка измислица.
Може би не са казвани добри думи за Ча Джи Йон , успява да направи един от най-ужасяващите вилани/злодеи, 'открадва шоуто' във всеки кадър с нея, флиртува с всички, освен това е злопаметна, подла и зла, а, и шеф на мафията, но това е просто позиция... :) Следващият й проект The Bride of Black изглежда се бави, междувременно е минала и през коронавирус.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър екшън. Бих казал едни от най-оригиналните превъплъщения на И Дже Хун. Удоволствие е да гледаш как играе с гласа и лицето си. Браво. Излишни моменти (тромави) - в насипно състояние, но къде без тях. Не харесвам И Сом, толкова вдървена и нескопосана игра, просто е излишна. За нейната роля вероятно актьор с повече опит би се справил много по-добре в образа на прокурор. С това изражение и вида й (слабо, безпомощно тяло) бих направил престъпление, за да отида на само един неин разпит. М***** му, представих си го. Сериозно ли? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За И Дже Хун годината беше силна с двата сериала, в които участва - Move To Heaven и Taxi Driver. Страхотна игра и в двата направи.

По достоверен начин изрази емоциите, чувствата и настроенията, които Ким До Ги изпитваше, катарзисите, през които преминаваше. Дори без да изговаряше дума, състоянията бяха отразени на лицето му, чрез положението и движенията на тялото му, дори челюстта му пресъздаваше всичко. Много му подхождат такива персонажи. Съумява да покаже и тъмната, и светлата страна на всеки образ, който играе. Време е отново да си припомня Сигнал, където ми е неговата любима роля. 

И Сом е интересна и разпознаваема като излъчване и присъствие. На много места четох, че хората не са я възприели в ролята на прокурор и им изглеждала скучна. Не мисля така. При Канг Ха На трансформацията се случи по-бавно, но може би при нея бяха едни от най-големите промени в развитието й. Към последните епизоди с последните си действия показа напълно различна страна от себе си. Не ми беше скучна. Видях я по-скоро вглъбена в себе си, в това какво е правосъдието е страната й, по какъв начин да помогне и да бъде по-добър прокурор. Имаше противоречия заради действителността и нейните представи и се блъскаше в гредите, които срещаше по пътя. 

Любимото трио Го Ън, Гьонг Гу и Джин Уон бяха страхотни. Господин Чанг също много допринесе за цялата атмосфера между групата. През много неща преминаха заедно и всеки се промени по пътя, пребори се с травмите и по някакъв начин израстна през загубите. Страданието ги свързваше и отмъщението ги събираше. Таксито им беше като обща спирка, при която да се подслонят докато достигнат до финалните моменти, когато дейността им беше приела различно осъзнаване. 

Президент Пек и нейната група бяха железни образи. Тук ми хареса как един актьор изигра близнаци. Много добре му се получи на И Хо Чол. 

Актьорите се съвместиха с образите си и ги изградиха много добре, независмо какво екранно време имаха и в какво участие /жертви, престъпници, прокурори и др./.

Може и да е имало малко провлачване към последните епизоди, но като цяло на мен ми хареса. С нетърпение очаквах вторник и петък и благодаря за субтитрите. 

Посланието беше много важно: "Не позволявай на злото да те обземе, пребори го с добро!'

Препоръвам. :)

 

Редактирано от Koizora
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Сом няма да участва в Taxi Driver 2, тъй като не може да го вмести в графика си... Предстои ѝ да снима два сериала и филм. Жалко, тъжно е, когато се налагат промени в основния актьорски състав.

 

Още не съм гледала първия сезон, макар че ми е в списъка – но докато заснемат втория, има време :P 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/8/2022 at 5:03 PM, bealonenomore said:

И Сом няма да участва в Taxi Driver 2, тъй като не може да го вмести в графика си... Предстои ѝ да снима два сериала и филм. Жалко, тъжно е, когато се налагат промени в основния актьорски състав.

 

Още не съм гледала първия сезон, макар че ми е в списъка – но докато заснемат втория, има време :P 

 

Душа, потвърдено ли е, че ще има втори сезон ? Аз вчера го започнах и да ти кажа, доста е обещаващ. Пускай го, когато имаш време :es::yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът, който веднага започнах да гледам, в момента, в който усетих, че имам време да си направя маратон с по няколко епизода вечер. Да, този сериал се гледа така, и то благодарение на превода, който имаме. Благодаря Ви момичета и момчета за труда! :bow: Сериалът си заслужава гледането, и не само заради актьорския състав, а заради справедливостта и отмъщението като утеха за цялата мъка, която е причинена на главните герои. Казвам "главни" за всички сторостепенни съдби, защото всеки един от нас е единствен и неповторим, животът ни е специален и трябва така да го изживяваме. Не случайно в края на пети епизод сценаристите ни напомниха за жертвите от началните епизоди. Те просто не трябва да се забравят! 

Наистина силна година за моята слабост И Дже Хун! Прекрасен с прекрасната си актьорска игра. Силен и безкрайно секси персонаж направи, изграден от толкова много емоции, които се четяха по лицето му. 

Off Topic

Любим негов образ  - превъплъщение в мисиите, които приемаха, беше когато беше учител по заместване. Много ми беше забавно как се гъбаркаше с децата. :D оооо, чакайтееее - образът му на мошенник при случая с телефооните измамиииии :D нееее, няма такова "лицееееее". хахха Уникален е просто този И Дже Хун. 

И Сом - прекрасна. Винаги съм я харесвала и мисля, че тук най-любопитно беше действията на нейния персонаж. Тя претърпя най-много трансформация в идеологията си за това как трябва да се случват нещата. Имаше най-голямо развитие в образа й. Ще се радвам, ако във втори сезон отново тя играе ролята на прокурора. Иначе сериалът няма да е "същия". 

Останалите в екипа не отстъпваха по нищо, даже напротив - привличаха вниманието и любопитството на зрителя, като ми се искаше да покажат повече от историите на двамата механици Гьонг Гу и Джин Уон. Проблемът, който засегнаха с историята на сестрата на хакерката Го Ън е доста сериозен, и жалкото е, че в световен мащаб човечеството не осъзнава това. Медиите, технологиите, интернет са опасност, която никой не осъзнава и събужда много дискусии.

Другата сериозна тема, застъпена в сериала 

Off Topic

пазара с органи

тук отново повдига много сериозни въпроси дали е редно впредвид, метода на действие. Президен Пек - желязна рола! Евала на актрисата, както и на всички замесени с нея. 

Просто великолепна актьорска игра от всеки един участник в сериала, музиката за мен беше нестандартна, "надъхваща" и в същото време с чувство на справедливост и отмъщение.

Единственото, което ме подразни и ще спомена за него, защото наистина ме подразни е : Как може в толкова добре изпипан сериал, с толкова добри актьои, сюжет, музика, човешки съдби, лоши герои, интересни истории,... да направят толкова калпаво продуктово позициониране. Направо съм потресена! :D 

Отново благодаря за превода и дълбоко препоръчвам за всички, които искат да гледат стойностен сериал, без пълнежи и излишни персонажи. Гледайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...