Jump to content

Recommended Posts

Драмата си я биваше, чудно защо ми се стори по-различна от другите по смисъл(макар реално да няма кой знае колко различни неща, пък и в центъра на всичко отново да стои отмъщението)...Като цяло нямам оплаквания, хареса ми заплетеното действие и постепенното разкриване на миналото и истината(макар да се оказва в крайна сметка, че е твърде късно за нея). Наистина доста му се чудих на главния, докато го разбера и осъзная какво точно цели с действията си, какво остава пък да предвидя някое от тях.. :lol: Или загрявам бавно, или просто е трябвало да вникна по-дълбоко в същността на нещата, обръщайки внимание и на подробностите. Но няма значение, защото по принцип обичам обърканите неща, които дори понякога не ми се изясняват до края (е, тук ми се изясниха де)... :D

А сега да кажа някои неща за героите...Забранявам на някой, който не е изгледал сериала до края му, да отваря този спойлер!

 

Значи Гун Уок ще има честта да е първи... :D Признавам, че имаше моменти, когато страхотно се дразнех, поради факта, че изобщо не можех да го разбера..Но пък това в повечето случаи ме водеше към истеричен смях, което само доказва лудостта ми. Както и да е. Все ми беше различен, но имах чувството, че навсякъде и пред всеки играеше някаква рола..сякаш животът на героя му бе непрестанна игра, по време на която той сам принуждава себе си да носи какви ли не маски, само и само да постигне заветното си отмъщение. И ако съм на прав път....също ми се стори, че постепенно разбра колко е уморително да си отмъщаваш, както и че единственото, което те мотивира и тласка към отмъщението, то това е миналото - спомените, които те връхлетяват, като безмилостен порой всеки път, щом опиташ да изсъхнеш. Долових желанието му за нормален живот, което макар да прикриваше умело, нямаше как да ми убегне, особено когато бе в присъствието на Дже Ин. И като подхванах и нея, останах с впечатлението, че само в нейната компания Гун Уок не носеше никоя от маските си, а беше просто себе си. Не знам дали отново не греша, но май само нея обичаше истински(макар да не го показа по някакъв определен и грандиозен начин; целувката не я броя, тъй като не целуваше само нея все пак, знаеш ли ги мъжете коя целуват искрено и коя не)...Пък и за целувки, като заговорихме..тоз човек направо може да накара всекиго да се окаже влюбен в него. Мда, чак започнах да се чудя, като ги подхвана една след друга, дали накрая ще остане жена, която да не му е подарила сърцето си. Честно, беше ми много интересно. * ненормална усмивка, която никоя емотиконка не може да изобрази*

И колкото и добре да играеше актьора, няма как да не го призная и за луд номер едно. В смисъл, че самия персонаж Гун Уок, най-най ми хареса, когато беше в лудницата(всъщност така и не разбрах дали наистина беше за малко луд, или просто това бе дена от поредните му маски, но...без значение), не трябваше, но си умрял от смях и кеф на играта му тогава. Как е възможно актьор да изиграе толкова добре човек с психически проблеми? Просто....страшно му прилягаше този образ, честно (свободни сте, да ме мислите и мен за луда)...Даже за миг си го представих до L от Death Note. Голям образ беше Гун Уок-чо. *отново ненормалната усмивка* Обаче въпреки, че накрая знаех, че ще умре(макар да не предполагах, че ще е от раната на собствената си по-малка сестра), не счетох от една страна решението му за правилно. Да си върви по улиците, докато кръвта му си тече...докато не стигне до езерото(или каквото е там...река?), където да умре сам. Тва ми се стори малко тъпо, по принцип не толерирам идеята да си умреш сам(само за да го спестиш на другите), пък и бе особено депресиращ факта, че бе оставил нищо и никаква бележка на Дже Ин, гласяща, че отишъл в Америка...Аз лично не бих повярвала на подобно нещо, освен ако не ми е все едно, но пък...при положение, че държа на този човек не бих се почувствала никак добре, когато той изчезва внезапно(изживявайки цялата болка сам), а на мен ми оставя някакви две редчета там... колкото да не го намразя. Двойно по-депресиращо беше решението за последен кадър на последната серия...Много жестоки бяха бе, да дават толкова дълго време как му намират тялото, че и някак го качват в линейката, още малко да го бяха дали и как лежи безжизнено в моргата, а? Що да не... Не казвам, че не ми е харесало, а че успя да ме държи депресирана в продължение на две нощи и заради тях ми се наложи да започна отново да се пристрастявам към кофеина(едно кафе не ми бе достатъчно за цяла нощ, а тъкмо го бях отказала временно). Наистина предпочитах на края да съзерцавам Дже Ин, кака реве на гроба на любимия си Гун Уок, спомняйки си последните им мигове заедно, когато тя е било да него преди да се сбогува той с живота си(демек била си е с него до последно), но това....просто беше много по -жестоко и жалко. А така ми се щеше двамцата да прекарат поне ден заедно, без да ги прекъсва нещо(като отмъщението) или някои странични лица...дори ми бе достатъчно да ги видя как седят на плочките и се съзерцават, като за последно,ближейки сладолед, потънали в мълчание и вглъбени в собствените си мисли...Но уви, уви, уви. хората решили да ме депресират и освен, че ме лишиха от такъв или подобен момент, ме накараха да се върна към кофеиновата зависимост. Не мисля да им благодаря сърдечно, затова просто ще премина към следващия персонаж. *изтрива депресираното човече*

Мун Дже Ин... Колкото и да харесвам самата актриса, персонажът й за мен си бе повече от нещастен и такъв си и остана до самия край. да го кажем така, просто си нямаше късмет девойчето и това е. Може би сценаристите са решили да разнообразят сюжета и затова вместо да ни показват отново бедно глупаво момиче, което удря джакпота и започва да става най-ярко открояващата се дама в картинката, те най.сетне решили да ни покажат какъв е истинския живот. Дори и умишлено да опиташ да се бориш за положение в обществото, като не ти е писано и си по природа беден, като църковна мишка, просто няма как да промениш съдбата си, колкото и да ти се ще. Затова им свалям шапка, тъй като направиха по-добрия избор, от този за милото и наивно бедно момиче, което изведнъж може да има всичко и да постигне мечтите си, благодарение на своя любим благодетел(паднал от небето). Единственият недостатък на персонажа на Дже Ин бе това, че през повечето време не намирах действията й за особено логични и смислени, но и не мисля да навлизам по надълбоко в това, че сигурно дори леко ще се подразня. Доста често я и съжалявах...особено накрая, когато баш набара Гун Уок и имаше надежда, че ся ще могат да са щастливи заедно, престара се да му приготвя и вечеря за цяла армия и хоп... накрая се размина с едно изтормозено листче с два реда(последните му два реда, в които не казваше нищо съществено, а просто я заблуди, че отива в Америка и я зарязва)...Много мило спрямо нея, няма що? Как би могъл подобен момент да не предизвика силно съжаление у зрителя? Е, Дже Ин определено си е била зачената без късмет и това е. Противоположно на мнението ми за нея е това за сестра й. Просто голям образ беше, много се радвах, като я видя на екрана. Мъжкарана, все още ученичка, която винаги си знае своето и без свян пребърква непознати за 1000 вона. Винаги разведряваше атмосферата, никога не бе сериозна, но пък не бе и лигава(възхищавах й се за това качество)! Единственият свеж персонаж бе нейният и добре, че го имаше. Харесваше ми също, че бе устата и казваше това, което мисли, без много да му мисли. :lol: :lol: :D

За Те Ра ще кажа, че просто ме дразнеше, въпреки че я разбирах...не ми беше никак приятно да я съзерцавам. Не мога да обясня точно защо, просто не харесах персонажа й. Няма да коментирам гледната й точка, нито семейните й проблеми, тъй като без друго не ме развълнуваха. Вероятно, ако бях от по-голяма възрастова група щеше да ме трогне нейната историйка, но казвам текущото си впечатление и...това е. Особено ме разочарова факта, че първоначално изглеждаше, а и я мислех за силна и хладнокръвна жена, а то какво се оказа...така лесно се пречупва в присъствието на някой сексапилен мъж и се поддава на чувствата си, че и дори е готова да прати всичко по дяволите, заради една мимолетна страст(на това любов не му викам, сори). Изглежда е била наистина отчаяна за мъжки ласки, (макар че от направо изглеждаше, все едно никога не е изпитвала нещо такова, демек, се едно е още девствена, пък тя е жена на средна възраст, изградила и семейство...озадачаващо направо). така че просто не й прилягаше да се прави на силна и непоклатима, като не може да устои да един привлекателен мъж(още с разгорещените си фантазии в асансьора направо избухнах в бурен смях и я отрязах от картинката). То бива да е лесна, ама чак пък толкоз. Със същия късмет щеше да надмине и по-малката си сестра, въпреки че има голям контраст между възрастта и семейното положение на двете..

Мо Не... Разглезена и наивна богаташка, с нищо особено не разцъфтя през погледа ми. Наистина й признавам, че вечно успява да раздразни зрителите с държанието си. Самата актриса спомагаше за тоя ефект де(още от Палавата целувка), макар че в този филм по-добре се справи, без съмнение. По си й приляга ролята на глезена богаташка, която е свикнала да задоволява всичките си прищявки и няма да намери покой, докато не получи каквото си е заплюла. Досаден инат, способен да се превърне в твой сталкер, стига да си съблазнителя Гун Уок-оппа и да й подариш хармоника. :lol: Не стигаше това, а и накрая се оказа наистина отмъстителна твар, която така и не е могла да приеме факта, че онова, което е искала всъщност никога не й е принадлежало и е нямало причина да й принадлежи. Сценаристите чудесно доказаха това, като я заставиха за застреля своя "оппа", а след това като си заживя щастливо....дали най-.после е превъзмогнала несподелената си любов, кой знае. Никой не сподели това с нас, но пък то се поразбираше, че изглежда й е олекнало след онази нощ, която бе и последната за главния герой. Ех, каква ирония и сарказъм е живота...

Те Сунг си ми беше един о любимите персонажи. Дори депресията, която го обземаше доста често не им бе отблъскваща, а напротив. Жалко само, че все изживяваше всичко сам и никой така и не го разбра. А Те Сунг наистина се нуждаеше от някой, който просто да го разбира и да е до него, но същевременно това знаеше колко ще нарани въпросния човек. Затова и в крайна сметка си остана самичък, което беше тъжно, но факт. И за него много ми беше жал, пък и то това бедно личице...как да го подминеш с лека ръка? Не може така, противозаконно е. :rolleyes: Наистина ми се щеше по-добър край за момчето, което изгуби всичко, макар и всъщност да се оказа, че нищо от това, което притежаваше, не му е принадлежало по право. Радвам се, че поне се съвзе от окаяното положение, в което се намираше в началото. но няма да отрека, че и той си беше на моменти и понякога наистина успяваше да ме стресне с внезапната промяна, която настъпваше у него. И все пак си знаех, че има добро сърце, макар и наранено. През по-голямата част правех асоциация с някой див и неопитомен звяр, който хората са ранили в стремежа си да го накарат да им подражава. И тъй като е нямало кой да излекува раната, тя е растяла и растяла..докато накрая звярът изпитвал такава болка, че се страхувал да позволи на някой да лекува раната. А и в крайна сметка, ако сам човек не си помогне, никой няма да го направи. Така е устроен съветът, в който живеем сега и ще живеем утре, тъй като нищо не се променя за един ден.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка.

Добре, че не преведохме повече.

Аз пък хич и не разбрах кой какво е превел и лятото се напънах та направих нови. :)

След няколко дни ще ги предоставя на сайта, който иска да ги ползва.

 

Сериалът определено беше вълшебен. Като сценарий и режисура - много добър! Актьорският състав... имам забележки, някак в последните серии главният, играещ ролята на Гон Ук преиграваше и не беше убедителен, както в началото, за разлика от Те Сонг, който пък израстваше. Тръгвайки предимно в жанр екшън, сюжетът премина в дълбока драма, може би трябваше да внесат към средата малко повече динамичност.

Оффф и съжалявам, че свърши, тъкмо бях свикнала с тези герои... Ето, точно такива сериали ми допадат!

 

 

Всеки път щом се видя отразен в очите ти,

искам да ти кажа „Обичам те“.

Всеки път щом нежно ме докоснеш,

ми се ще да те притисна и задържа в прегръдката си.

Като бодлите на красиво цвете съм,

причинявам ти само болка и страдание.

Опитвам всичко, за да залича сълзите ти,

но не мога да скрия своите сълзи от теб.

И колкото да се опитвам да те отдалеча от себе си,

ти оставаш винаги там - дълбоко в сърцето ми!

И тази незагасващата моя любов

ще ме държи винаги близо до теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мрън, уникална песен от уникалния сериал. :)

Права си, стана ми един от любимите.

Всички епизоди :click: тук и :click: тук

 

Както обещах - бг субтитри :essubs: тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Мрън. Страхотен сериал с прекрасна музика и с великолепно изпълнение на артистите. Само три-четири се сериалите, които мога да гледам по няколко пъти и този стана един от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятен сериал!!! :yes: Струваше си всяка минута от безсънната нощ,няма начин да не се изгледа на един дъх.

Предстои ми дълъг и труден ден в размисли.

Благодаря за субтитрите :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много, много хубав сериал. Ким Нам Гил наистина с тия тъжни черни очи ми приличаше на Джони Деп, което го правеше страхотен в моите очи. Много беше заплетено. Актрисата, която играеше госпожа Шим много добре си влезе в ролята според мен, макар че на моменти ми се струваше, че ще си съдере гърлото от викане. Мун Дже Ин - уж добра героиня, ама тази история, че искаше да се възползва от богаташчето ми дойде в повече, а и самата актриса нещо не ми пълни душата с любов, лична антипатия. :D Мисля, че това е най-добрата роля на Ким Дже Ук. Хареса ми, макар че почти през цялото време се притеснявах, че ще се счупи от слаботия. Каката, Те Ра също. И сестричката на Мун Дже Ин - голяма скица си беше. Благодаря за превода.

Понякога наистина се чудя какво толкова ще им стане на корейските сценаристи, ако оставят някой персонаж жив! И все ми е на акъла, че някой такъв сериозно ранен човек ще тръгне току-така сам по улицата, да се беше обадил на някого! И че така като тръгнеш по улиците, падаш на всяка втора крачка, все няма да има кой да ти помогне малко?! Мо Не намери кога да се появи и тя... Не мислех, че това ще го направи. Нелеп край отвсякъде, но все пак сериаът ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Понякога наистина се чудя какво толкова ще им стане на корейските сценаристи, ако оставят някой персонаж жив! И все ми е на акъла, че някой такъв сериозно ранен човек ще тръгне току-така сам по улицата, да се беше обадил на някого! И че така като тръгнеш по улиците, падаш на всяка втора крачка, все няма да има кой да ти помогне малко?! Мо Не намери кога да се появи и тя... Не мислех, че това ще го направи. Нелеп край отвсякъде, но все пак сериаът ми хареса.

 

 

Точно това се чудя и аз вече от две седмици. Как пък не отиде до някоя болница, как пък никой по улицата не забеляза, че кърви и е ранен, как изобщо този край е хрумнал в главата на сценаристи и режисьори, как и ако? Все въпроси, които почти всички си ги задаваме тук. Приемам смъртта му като естествен край, но не и начина по който умря. Толкова ругатни хвърлих на сценария..... , но явно искаха да покажат на всяка цена, че той сам избра да умре, след като разбра, че е отмъщавал на собственото си семейство. Всъщност, можеха да помислят за по-добър край. Не може корейците да направят страшно хубав сериал и накрая за десерт да не му лепнат лош край! :lol:

И въпреки това пак ще го гледам, защото сериала е чудесен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Точно това се чудя и аз вече от две седмици. Как пък не отиде до някоя болница, как пък никой по улицата не забеляза, че кърви и е ранен, как изобщо този край е хрумнал в главата на сценаристи и режисьори, как и ако? Все въпроси, които почти всички си ги задаваме тук. Приемам смъртта му като естествен край, но не и начина по който умря. Толкова ругатни хвърлих на сценария..... , но явно искаха да покажат на всяка цена, че той сам избра да умре, след като разбра, че е отмъщавал на собственото си семейство. Всъщност, можеха да помислят за по-добър край. Не може корейците да направят страшно хубав сериал и накрая за десерт, да не му лепнат лош край! :lol:

И въпреки това пак ще го гледам, защото сериала е чудесен.

 

За съжаление корейските сценаристи и режисьори са ненадминати майстори да съсипват собсвените си сериали и то само с една серия (обикновено последната). Гадното е, че това особено успешно им се удава при добри сериали-този е един от тях. Просто имам чувството, че мозъците на сценариста и режисьора са изключили точно за кулминацията и се получило това недоразумение с края на сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много, много хубав сериал. Ким Нам Гил наистина с тия тъжни черни очи ми приличаше на Джони Деп, което го правеше страхотен в моите очи. Много беше заплетено. Актрисата, която играеше госпожа Шим много добре си влезе в ролята според мен, макар че на моменти ми се струваше, че ще си съдере гърлото от викане. Мун Дже Ин - уж добра героиня, ама тази история, че искаше да се възползва от богаташчето ми дойде в повече, а и самата актриса нещо не ми пълни душата с любов, лична антипатия. :D Мисля, че това е най-добрата роля на Ким Дже Ук. Хареса ми. Каката, Те Ра също. И сестричката на Мун Дже Ин - голяма скица си беше. Благодаря за превода.

Понякога наистина се чудя какво толкова ще им стане на корейските сценаристи, ако оставят някой персонаж жив! И все ми е на акъла, че някой такъв сериозно ранен човек ще тръгне току-така сам по улицата, да се беше обадил на някого! И че така като тръгнеш по улиците, падаш на всяка втора крачка, все няма да има кой да ти помогне малко?! Мо Не намери кога да се появи и тя... Не мислех, че това ще го направи. Нелеп край отвсякъде, но все пак сериаът ми хареса.

 

 

 

Точно това се чудя и аз вече от две седмици. Как пък не отиде до някоя болница, как пък никой по улицата не забеляза, че кърви и е ранен, как изобщо този край е хрумнал в главата на сценаристи и режисьори, как и ако? Все въпроси, които почти всички си ги задаваме тук. Приемам смъртта му като естествен край, но не и начина по който умря. Толкова ругатни хвърлих на сценария..... , но явно искаха да покажат на всяка цена, че той сам избра да умре, след като разбра, че е отмъщавал на собственото си семейство. Всъщност, можеха да помислят за по-добър край. Не може корейците да направят страшно хубав сериал и накрая за десерт, да не му лепнат лош край! :lol:

И въпреки това пак ще го гледам, защото сериала е чудесен.

 

 

 

Моето мнение е, че той искаше на умре. Искаше да умре сам. Живееше единствено, за да си отмъсти. Отмъщението му се обърна срещу него. Не го понесе. Затова и не потърси помощ. Точно краят придава смисъл на целия сериал и го прави толкова хубав. Отмъщението наистина убива, няма значение по какъв начин. Лично мен краят ме задоволи. Може и да съм болен мозък, но не е проблем. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен искаше да умре, защото отмъщението беше всичко, за което беше живял. Сам, изоставен, отхвърлен, белязан, разочарован, обиден.. Поради тази причина се беше вкопичпил в плана си и след като го осъществи, за момент се почувства празен и омърсен от себе си. Сякаш нищо от това не си е струвало. Смъртта беше израз на неговото пречистване и ново начало без неясното му минало.

 

 

И все пак, можеше да има друг край, ако на Нам Гил не му предстоеше казарма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен искаше да умре, защото отмъщението беше всичко, за което беше живял. Сам, изоставен, отхвърлен, белязан, разочарован, обиден.. Поради тази причина се беше вкопичпил в плана си и след като го осъществи, за момент се почувства празен и омърсен от себе си. Сякаш нищо от това не си е струвало. Смъртта беше израз на неговото пречистване и ново начало без неясното му минало.

 

 

И все пак, можеше да има друг край, ако на Нам Гил не му предстоеше казарма.

 

 

Можеше да има друг край, но той отново щеше да е трагичен. Да бъдем честни, не му отива друг завършек. Не за друго, но ще бъде безсмислен. Трябва кръв да се лее, че да има смисъл, ей! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Можеше да има друг край, но той отново щеше да е трагичен. Да бъдем честни, не му отива друг завършек. Не за друго, но ще бъде безсмислен. Трябва кръв да се лее, че да има смисъл, ей! :P

Кръволок и кръвопиец! :lol2: Пък после аз съм бил черноглед! :no: Дали е искал да умре-можеше да бъде приемливо, ако се беше самоубил, а не го беше гръмнала лудата пубертетка (което също е абсолютно нелогична кръпка в сюжета). Оправданието с казармата е в сила само ако има много следващи епизоди, а сме виждали доста сериали с отворен край и без трупове. Отговор защо е такъв краят може да ни дадат само медицинските картони на сценариста и режисьора. Но тук изниква и друг въпрос-защо актьорите приемат безумния скок в развитието на характерите им и в действието на един сериал, с което често се обезсмисля целият им досегашен труд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, сложи спойлер. :P Нали знаеш, че там не е прието да се самоубиват. Носело лош късмет! :P

Но... да не се отдалечаваме прекалено от темата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го гледал преди година и съм го позабравил вече, но сте подхванали интересна дискусия, та

 

тази, която го уби накрая не беше ли всъщност собствената му сестра? Той първоначално нали незнаеше, че тя му е истинска сестра и доста подло си "играеше" с нея. Mоже да се счита, че накрая избяга и си умря сам, за да предпази от една страна сестра си. От друга страна пък изостави Jae In, което беше поредната му безумна постъпка спрямо нея. Аз пък, като "върл фен" (малко преувеличение :lol:) на Han Ga In, не харесах въобще Kim Nam Gil или по-скоро образа му, целия сериал я лъжеше нещо и накрая отново избра да защити сестра си пред нея. Та от тази гледна точка и на мен финала ми хареса, няма какво да се лъжем :D.

Ако не бъркам сериала, имаше една много хубава реплика, която му каза детектива. Беше нещо от сорта: "Отмъщението, което търсиш е все едно да мяташ яйца по скала. Яйцето ще се разбие в скалата и ще изчезне без никой да разбере, а скалата ще си стои все там", та

финала олицетворяваше точно тази реплика, още когато му я каза детектива ми стана ясно, че няма да е "розов" финала, защото тези тънки моменти винаги имат значение в такива драми :). Примерно ако сте гледали "The Devil" как в един момент дадоха някакъв случаен човек в съда да гледа "странно" главният герой и какво стана в последният епизод именно с участието на точно този човек.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да, точно репликата с яйцата и скалата стана накрая. И точно това ме хвърля в недоумение от начина, по който бяха направили края. Показаха, че сам е искал да умре, дотук добре. Но в случая кой беше скалата? Дадоха как дъщерята казва на бащата, че скоро ще пуснат майката от затвора. Значи виновникът продължава да си живее живота, а този който е искал отмъщение просто умира. Това за отмъщението го разбирам, затова и приемам смъртта му като естествен край, ама да кажат, че убийцата ще излезе на свобода, това вече ми дойде множко в сценария.

Няма нещо, което да съсипва човека повече от гнева и жаждата за отмъщение. Това добре са го показали. Само дето и майката-отрова трябваше поне да си остане затворена, за да има някакъв смисъл в смъртта му.

И накрая излезе, че скалата е най-гадният образ в сериала, който също си е отмъщавал, заради една изневяра на съпруга си. И по този начин обезсмислиха дори поуката от това, докъде води желанието за мъст. Корейска им логика.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и за капак майката след толкова злини под гаранция на свобода....това ми се стори страшно несправедливо и познато....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...