Jump to content

Recommended Posts

За мен финала беше хубав, трогателен и логичен. Достоен финал за този прекрасен сериал.

 

Всички вече знаем как свършва герой от корейски сериал, тръгнал да отмъщава. И особено ако отмъщението се окаже, че е насочено към някой невинен или към собственото му семейство. Нямаше как главния да не умре, но кулминацията тук беше именно в начина по който умря. Ако се беше самоубил щеше наистина да е тъпо.С опита му да се самоубие дадоха да се разбере, че той вече не цени живота си, за него той е загубил смисъла си след като цялото му съществуване до момента, в омраза и планове за отмъщение са се оказали безсмислени. Ако сестра му не беше стреляла в него, може би любовта на мацето и прошката на семейството му щяха да му помогнат да продължи напред. Но в тази ситуация нямаше друг избор. Избра да защити малката си сестра, да я спаси както от затвор така и от ужаса да живее със съзнанието,че е убила собствения си брат. Избра вместо да спасява живота си, да се пожертва заради нея и семейството си, изкупвайки по този начин вината си към тях. Затова се отдалечи колкото е възможно повече от дома си, без документи, без самоличност. С подаръците, които получиха от негово име накрая се сбогува с тях, но така, че те да не разберат, че е мъртъв, а да са спокойни, че е някъде там и може един ден да се върне.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен финалът беше тъп и нелогичен. Поредното о................не на хубав сериал.

 

 

 

Хипотезата, че със смърта си искал да защити сестра си доста издиша! Първо, само той може да каже кой е стрелял по него и това зависи само от него. От факта, че сума ти и време се разкарваше насам-натам с огнестрелна рана показва, че спокойно е можел да бъде спасен, без да застраши сестра си със затвор за убийство. Така че това също отпада.

Как ги спасява, като умира?! Нали целта на отмъщението е те да платят за причинените страдания-откъде изкочи тази негова вина?? И когато накрая всичко се разкрива и подрежда от желания по него начин изведнъж той си казва "Що не взема да се гръмна? Или да ме гръмне сетсра ми, за да са щастливи всички, особено мащехата ми." Това, че знаем как завършва подобен герой в подобни сериали всъщност обезсмисля самото им гледане. А и аз вече се отказах да търся логика в корейските сериали. Остана сал една гола надежда.....

 

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласна, че във всички сериали за отмъщения главния накрая го убиват - вижте Swallow the Sun например, там си оцеля като пич накря :) А тук при "Лошото момче" смея да твърдя, че този финал ми прецака цялото чувство от сериала и всички добри впечатления, които имах. Именно заради този край никога не бих повторила да го гледам отново - това беше доста тъпо скалъпена смърт, можеше да го измислят много по-добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен финалът беше тъп и нелогичен. Поредното о................не на хубав сериал.

 

 

 

Хипотезата, че със смърта си искал да защити сестра си доста издиша! Първо, само той може да каже кой е стрелял по него и това зависи само от него. От факта, че сума ти и време се разкарваше насам-натам с огнестрелна рана показва, че спокойно е можел да бъде спасен, без да застраши сестра си със затвор за убийство. Така че това също отпада.

Как ги спасява, като умира?! Нали целта на отмъщението е те да платят за причинените страдания-откъде изкочи тази негова вина?? И когато накрая всичко се разкрива и подрежда от желания по него начин изведнъж той си казва "Що не взема да се гръмна? Или да ме гръмне сетсра ми, за да са щастливи всички, особено мащехата ми." Това, че знаем как завършва подобен герой в подобни сериали всъщност обезсмисля самото им гледане. А и аз вече се отказах да търся логика в корейските сериали. Остана сал една гола надежда.....

 

 

Само той би могъл да каже кой е стрелял в случай, че оцелее. Но съществуват и неща като улики, а също и самопризнания на извършителя, а сестричката и без това беше със слаба психика. Единствения виновен се оказа мащехата, останалите несправедливо отнесоха отмъщението. Както и да е, ако гледахме "От местопрестъплението" например, нещата щяха да изглеждат различно. При корейците нещата са в друга плоскост. Набляга се повече на чувствата, психиката, духовността.

 

 

 

Не съм съгласна, че във всички сериали за отмъщения главния накрая го убиват - вижте Swallow the Sun например, там си оцеля като пич накря :) А тук при "Лошото момче" смея да твърдя, че този финал ми прецака цялото чувство от сериала и всички добри впечатления, които имах. Именно заради този край никога не бих повторила да го гледам отново - това беше доста тъпо скалъпена смърт, можеше да го измислят много по-добре!

 

Е, аз не съм казала "във всички", но от около 40-тината, които съм изгледала единственото изключение, за което се сетих и аз е "Swallow the Sun". Дано има и други. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това със самопризнанията и уликите пък откъде се взе? Ако той не каже в полицията, че са стреляли по него или каже, че не знае кой (тогава наистина защитава сестра си)- тогава няма разследване, улики, самопризнания и слаба психика на извършителя! А дали сестра му щеше да стреля, ако сценарият и беше позволил да разбере, че той и е брат?

Ако продължа нататък, ще изскочат още недомислици в последната серия. А и това с духовността, чувствата и психиката е добре, но когато е с мярка.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това със самопризнанията и уликите пък откъде се взе? Ако той не каже в полицията, че са стреляли по него или каже, че не знае кой (тогава наистина защитава сестра си)- тогава няма разследване, улики, самопризнания и слаба психика на извършителя! А дали сестра му щеше да стреля, ако сценарият и беше позволил да разбере, че той и е брат?

Ако продължа нататък, ще изскочат още недомислици в последната серия. А и това с духовността, чувствата и психиката е добре, но когато е с мярка.

 

Много ще се отплеснем и става малко безсмислено, ама като трябва да си запълня някак работния ден ;)

В случая имаме огнестрелна рана и опит за убийство. Дори и да не завърши със смърт това предполага сериозно разследване. Отива екип на местопрестъплението и събира улики. Разпитват се свидетели. Дори и пистолета да не бъде намерен може по други следи да се докаже, че сестра му е била на мястото, може и някой свидетел да я е видял като влиза или излиза. А на един разпит, с нейната психика не би издържала и ще си каже всичко.

Изобщо може до утре да си разсъждаваме и пишеме така. Но си прав, че всичко е по този начин, защото сценариста така го е замислил. Просто мнението ми е, че го е замислил като перфектния завършек за този сериал.

 

:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз съм на работа, спокойно можем да продължим. :D

 

 

Разследване има само при регистрирано престъпление! Ако той не каже, няма престъпление. Спокойно може да излъже (бях в гората, не видях, не чух, не знам, не си спомням)-няма местопрестъпление, оръдие на престъплеието, свидетели, заподозрени и разпити. В стремежа си да го докара на "драматичен край", болният мозък на сценариста е зачеркнал всякаква логика и е сложил традиционен корейски (т. е. тъп, нелогичен, изсмукан от пръстите, кухо морализаторстващ и т. н.) край. На корейците им харесва, на мен като европеец ми остава само недоумяващо да въртя глава и да внимавам какво ще гледам занапред.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз съм на работа, спокойно можем да продължим. :D

 

 

Разследване има само при регистрирано престъпление! Ако той не каже, няма престъпление. Спокойно може да излъже (бях в гората, не видях, не чух, не знам, не си спомням)-няма местопрестъпление, оръдие на престъплеието, свидетели, заподозрени и разпити. В стремежа си да го докара на "драматичен край", болният мозък на сценариста е зачеркнал всякаква логика и е сложил традиционен корейски (т. е. тъп, нелогичен, изсмукан от пръстите, кухо морализаторстващ и т. н.) край. На корейците им харесва, на мен като европеец ми остава само недоумяващо да въртя глава и да внимавам какво ще гледам занапред.

 

Добре, имам още 20 минути до края на работния ден B)

 

Значи, при такава рана, огнестрелна, и в болница да отиде оттам са длъжни да съобщят в полицията за постъпил при тях прострелян пациент. Веднага започва разследване и следствено дело за убийство или опит за убийство срещу неизвестен извършител (поне докато няма заподозрян). Без да навлизам в дебрите на криминалистиката е ясно, че се разпитват не само свидетели на местопрестъплението, но и всички хора близки до жертвата, роднини, приятели, хора с които е общувал, така, че е близко до ума, че рано или късно ще стигнат и до сестричката.

Но ти добре си го казал "Ако той не каже, няма престъпление". Отивайки далече, сам и анонимен, беше единствения възможен начин "да не каже" и по този начин да заличи всички следи, свързващи го със семейството му, предпазвайки ги по този начин.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, че не можеш да видиш как в момента ти свалям шапка за виртуозното подреждане на преполагаемите действия, за да стигнеш пак до заключението, че няма начин да има друг край! Ами ако не отиде в болница?, Ами ако раната не е толкова сериозна? Ами ако просто плати на някой лекар да го закърпи? Ами ако каже, че сам се е прострелял? Има толкова много възможни решения, за съжаление сценаристът е избрал най-корейският (най-тъпият и нелогичен за останалата част от човечеството) край. И така успешно е съсипал един наистина добър сериал. Но все пак трябва да призная, че дори неговото малоумие бледнее пред това на сценариста на "49 дни"-непостижим връх в унищожаването на сериал!

:yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази драма ме разсипа. Много ми беше гадно, докато я гледах. В смисъл такъв, беше ми гадно за KIm Nam Gil ... Изигра ролята перфектно , според мен. Аз много го харесвам като актьор, но този път наистина постигна повече. Драмата на моменти ми беше малко неясна, като изключим краят,

 

в който така и така доста нелепо умря главният актьор.

Като финал, не ми хареса, защото очаквах хубав завършек и до последно така изглеждаше, че ще стане, но уви, не се получи.

Историята беше интересна, като се изключи това, че главният герой направи толкова много неща, само и само да си отмъсти. А отмъщението му не беше толкова голямо, за усилията, които положи, според мен. За да го убият на края, не си заслужаваше. :(

Но това е моето лично мнение.

 

 

Редактирано от parab
Слагайте в спойлер мнението си за края, както и какъв е точно той!!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би мнението ми няма да е съвсем обективно, тъй като повече от един месец не съм гледала азиатски продукции <_< и в този смисъл всеки един филм, всяка една драма би ми се сторил/а перфектен/на...

За Бед Гай: Още във втория епизод осъзнах, че това ще бъде Драма в истинския смисъл на думата. Ехх, добре признавам, че си поплаках...но по това може да се познае истински добрият филм - трябва да въздейства на зрителя и да го грабне още от самото начало!

Вярно е че нито един от актьорите не ми хареса на външен вид, но в никакъв случай не искам да омаловажавам актьорските им способности!

 

 

Финалът си беше абсолютно логичен и изобщо не останах изненадана!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От много време отлагах да гледам този сериал точно, защото знам какъв е финала,но все пак седнах да го гледам. Мисълта, която определено много ми хареса и беше много важна "Добре е да опитваш да счупиш скалата с яйце. Яйцето ще се разбие в скалата и ще остави следа.Но тези следи ще изчезнат веднага щом завали. Скалата ще си стои все там,но яйцето вече ще е счупено, то ще изчезне без никой да разбере. Такъв е живота... Мисля, че всички изиграха страхотни роли, Ким Нам Гил с този поглед, можеше да усетиш дори болката, когато го погледнеш в очите, но все пак

Ясно е, че корейците обичат такъв род сериали да свършват с умиращ главен герой и бях сигурна, че и тук няма да е по различно, а и ме бяха предупредили, че умира, но определено беше депресиращ финал поне за мен, като се замислиш в думите му "Човек се ражда сам и сам умира." и наистина умря самичък може би бягащ от болката, която е причинил на сестра си омразата и болката, която видя в очите й, наистина предпочете да изчезне,но и аз мисля, че имаше как да защити семейството си и без да умира, въпреки че можеше да има прошка и опит да продължат всички живота си, но дали щяха да го преодолеят и да забравят.... А и как можаха от тази малка раничка да кажат, че умира като се има предвид в Ирис как онзи обиколи почти цяла Унгария с такава рана :) ама как и никой не викна полиция или линейка той падаше на всеки две крачки пред толкова хора как никой не го видя. И най-важното не разбрах с крайна сметка тези колети, които получиха как и кога успя да ги изпрати, помислих си, че може би е този който му помагаше, ама след като видях обявата на спирката стана ясно, че не е той.И все пак как се появи тази стъклена маска,през която трябваше да види света през очите му

И въпреки всичко мисля, че сериала беше много добър и си заслужава да се гледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Принципно ми хареса сериала.Актьорският състав беше много добър.Нямаше слабо звено във веригата. Но нещо ми липсваше тръпката.В смисъл,самото отмъщение към цялото семейство ми беше адски абсурдно.Към майката добре,но да отмъщава на Мо Не ,която е била още бебе. На Те Ра ,която го е обичала и подкрепяла и прочие ми беше глупаво честно казано.Да или пък на Те Сонг,който заема мястото му в семейството все едно той му беше виновен за участа. Както и да е. разочарован съм най-вече от това,че не видях набит на кол главата на онова дяволско изчадие - доведената му майка. А и към края на последният епизод нагледно показаха що е то несполучливо отмъщение. Получи се едва ли не - "кучетата лаят,а кервана си върви" В смисъл единственият ,който го отнесе си беше самият той.За всички други времето ще им излекува раните,а неговите .........

Но признавам имаше си я интригата и напрежението,и емоциите ,но е на светлинни години от " The Devil",в който всичко беше перфектно,от отмъщението и стигнем до наистина страшно силно-емоционалният финал. Тук просто не се получи финала,за жалост.

 

Редактирано от desjer
Използвайте спойлер за развитието на филма.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е жесток, уникален- може би защото го изгледах веднага след Cain And Abel ми дойде малко в повече признавам че корейците нямат равни на тема драма.Всичко което искам да кажа ,всички мисли и чуства който изпитвах докато го гледах blasko80 и zdrav4eto76 вече са го писали .Но финала просто ме разби как може така да завърши яд ме е на тези ценаристи не можаха ли да измислят по-добър вариант.Иначе адмираций и огромните ми благодарности към mrnkaloto и всички други който имат принос в този сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да повярвам, че съм пропуснала да коментирам този прекрасен сериал!!!!!

 

Да започна първо с актьорите - досега не се бе случвало всички персонажи до един да бъдат толкова перфектно изиграни.

Историята - драматична и интригуваща, изпълнена с много болка и неизказани чувства. Уви тъжен, но и някак очакван край. Човек не може да върви срещу съдбата си, колкото и да му се иска...

За самите снимки - много красиви места, имаше от всичко по-малко, и пролет и есен, и снежна зима ... Сезоните се сливаха по един уникален начин с характерите на героите, с чувствата и емоциите им.

OST-а - ВЕЛИКОЛЕПЕН! Музиката и до днес свива сърцето ми, но въпреки това ме кара да се усмихвам! За мен този сериал е с най-добрата музикална палитра (да ме прощават всички останали любимци :)) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това наистина беше невероятен сериал. Благодарности на Мрънкалото за страхотния превод! Наистина мога да го наредя сред култови за мен сериали като "Snow qeen", 'What happened in Bali", "Sorry, I love you", "Bichunmoo"... Може би самият факт, че три от тях са на един и същи режисьор, сам по себе си е показателен. Страхотна съвременна интерпретация на историята за принца и просяка и на мита за двойника.

До последната серия се чудех кой е истинският Хонг Те Сонг. Уникално изпълнение на Ким Нам Гил. Това за мен е вторият корейски актьор след Чу Джин Мо, който излъчва нещо много възбуждащо. Като се има в предвид,,

че и двамата актьори не са типичните красавци Смятам, че химията между героя на Ким Нам Гил и Те Ра беше впечатляваща - дори по-впечатляваща от тази с Дже Ин. Наистина има нещо общо между героите на Джи Соп и

Нам Гил. Но трябва да призная, че не съм виждала герой, толкова погълнат от отмъщението си (много повече от героя на Джи Соп, простете). Тъй като дори Дже Ин не успя да го отклони от предначертаното. Нещо повече-

до определен етап Шим Гон Ук я използваше в името на същото това отмъщение. Може би това беше причината много дълго време да не съм сигурна към коя жена точно изпитва истински чувства този човек. Бях убедена единствено, че това не е Мо Не. Страхотен беше епизодът, в който Гон Ук и Те Сонг разменят ролите си (маските, дрехите и т.н.). Относно финала... не съм очаквала щастлива развръзка. Но финалът ме разочарова.

 

И "Прости ми, обичам те", и 'Снежната кралица" бяха с тъжен, но логичен край, който предизвика в мен нещо като катарзис. НО... тук.. Имаше наистина нещо нелогично и прекалено, когато Гон Ук се влачеше по улиците пред погледите на минувачите. Хареса ми обаче, че точно Мо Не го застреля - тя беше единствената от Хешин груп, която не беше показала в хода на филма на какво е способна!

 

А изпълнението на Нам Гил за мен беше дотолкова въздействащо, че дори когато героят му отсъстваше цяла серия, дори тогава се чувстваше физическо, материално присъствие... Не знам дори как да го обясня с думи...Докато в "Прости ми, обичам те" чувствах колко е наранен

героя на Со Джи Соп, тук усетих желанието на Шим Гон Ук да причинява болка... и някакво възбуждащо удоволствие от това... Приемам решението на сценаристие

 

героят да умре без да бъде разпознат и оплакан от никого (край, толкова различен от този на "Прости ми, обичам те").

 

Това драматургично решение имаше своята логика - тъй като самият герой като че ли беше загубил в толкова много маски истинската си идентичност... Хонг Те Сонг, Чой Те Сонг, Шим Гон Ук... Ролята на маската във филма беше символична... Все пак мисля, че истински чувства Гон Ук изпитваше към Дже Ин, защото на нея остави стъклената маска - последното му и може би най-истинско лице....

Редактирано от bealonenomore
Спойлери!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле тази драма ме разби,направо настръхвах докато я гледах,много е силна и въздействаща ...но краят на драмата :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересна и добре направена драма драма. Вече ми е в топ 5 :) Добра игра на всички актьори Изгледах я много бързо и в нито един момент не си загубих интереса към сериала. Препоръчвам го и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ингригуващ и заплетен серил до последна серия. Хареса ми! Да хареса ми, че не разкриха всички още в началото на сериала,а малко по малко до последната серия ни въвеждаха в драмата.

По едно време в средата като се завърза отмъщението почна да ми доскучава, обаче към последните серии много приятно ме изненадаха.

Хареса ми, че дадоха поле за размисъл и на зрителя, а не ни сдъвкаха всичко, като на малоумници.

Любовните истории нещо не бяха на ниво, но са поносими.

Имаше си и някои дребни дразнещи клишета, но се преглъщат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...