Jump to content

Recommended Posts

Добре си го уловила. Все прекрасни ключови кадри с много характер в изражението. :D Прати му една запалка подарък, ще й се изкефи. Пък ако нещо бившата го дразни, може да я метне натам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/21/2021 at 12:02 PM, bond said:

Не е точно Кръстника, но сравнително добре започна. А Винченцо не са го осиновили миналата година, по-вероятно е да са го осиновили преди един час. Италианският му е на ниво "едночасово обучение", но това не е за чудене при корейците. Идея нямам защо не ползват дубльори и да повишат качеството на драмите си в частта, където героите говорят чужди езици.

малеее, италианския както ми е слабост.., и намирам, че произношението му всъщност е лесно, защото се говори отворено и много чуваемо... като чуя разръфан италиански много се изумявам..., но най-смешния чужд език за мен беше руския на аджумата :yes::es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът си е много хубав. Има си всичко- и добри и лоши , и наивни и тарикати, и грозни и красиви. Изводът най-накрая е малко гаден- Доброто не може да унищожи Злото. Злото може да се премахне със Зло.  И как накрая няма да има Зло...няма такъв край. Тъжно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, започнах да го гледам. Няколко пъти прекъсвах първи епизод. Рядко неприятна актриса, и като излъчване и персонаж. Чак не ми се гледа, нито заради Джунг Ги, нито заради Тек. <_< 

Някой от вече гледалите го може ли да подскаже дали нататък става по-добре или изобщо да не си губя времето. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Koizora написа:

Ох, започнах да го гледам. Няколко пъти прекъсвах първи епизод. Рядко неприятна актриса, и като излъчване и персонаж. Чак не ми се гледа, нито заради Джунг Ги, нито заради Тек. <_< 

Някой от вече гледалите го може ли да подскаже дали нататък става по-добре или изобщо да не си губя времето. 

 

Дори като един голям фен на  Джунг Ги, за мен не става и се отказах да се мъча  да гледам  и да си губя времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Lawandula написа:

 

Дори като един голям фен на  Джунг Ги, за мен не става и се отказах да се мъча  да гледам  и да си губя времето.

Благодаря. Дропнах го и аз. Иначе добър каст. Колкото и да харесвам Джун и Тек, играта на Чон Йо Бин ме напрегна и ме отказа. Жалко. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше неща, които ме подразниха и отегчиха – историята със златото, повечето от сцените с обитателите на "Къмга Плаза" (симпатични ми бяха само будистките монаси и помощник-готвача, който беше провъзгласен за шеф на фенклуба на Вин :P), преиграването на главната в началото, италианският на Винченцо, постоянното тракане със запалката, дългите епизоди, а сигурно и други неща, за които в момента не се сещам. Но тръгнах с нагласата не да гледам шедьовър, а да се насладя на Джунг Ги и съответно не останах разочарована. И героят му ми хареса – не се преобърна на 180° като поведение, не показа грам страх или колебание, не го направиха твърде ревлив и съжалителен към края, така че съм напълно доволна. И обичам темата с отмъщението, която тук беше развита по по-различен начин от често срещания подход – да почнеш  да съжаляваш тези, на които отмъщаваш, и да приемеш, че всеки заслужава прошка и може да се промени. 

 

@helyg беше намерила прилики между този сериал и Chief Kim. Аз усетих доста намигвания към The Fiery Priest, който се оказа дело на същия сценарист :) (между другото, там пародията беше доста по-успешна и второстепенните герои бяха по-колоритни). Та държанието на главната тук беше сходно с това на Lee Honey, макар че в началото с неадекватността си, истерията и маниерниченето повече ми напомняше на сестрата на пианиста от Cheese in the Trap. Не знам какъв е замисълът за подобно поведение, ама тук специално можеше да минем и без това. Актрисата си е читава и щеше да пресъздаде добре образа си, ако се държеше естествено. Както го и показа в различни моменти от сериала. 

 

Романтичната нишка като кръпка дойде – не че нямаха химия главните, но сякаш насила я натикаха тази връзка в сюжета. Но ако двамата си партнират отново, този път в нещо романтично, ще ми е приятно да ги гледам.

 

Тек не ми беше достоверен – нито в първоначалната си роля на вятърничав стажант, нито на истинското му аз. Мисля, че Куак Донг Йон щеше да се справи много по-добре с лудостта, има си го заложено актьорът :) Той пък направи чудесен броманс с Винченцо, макар и за кратко. 

 

Най-противният герой ми беше зумба прокурорката, която умираше от страх пред Винченцо, а пред останалите се правеше на най-безскрупулния и могъщ човек на света. Безумна беше! Тя заслужаваше и по-кофти край. 

 

Но какво значение имат останалите герои и актьори, след като сериалът е направен, за да изпъкне Сонг Джунг Ги :P 

 

Огромна благодарност за българските субтитри – чудесни, както винаги! А "Консерва зеле" е страхотно попадение :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става. Ако човек не тръгне с голямата кощница, сериалчето става. Съзнателно не четях тук или другаде за него, за да не си формирам очаквания. И все пак имах- бях виждал заглавния плакат, и знаех, че е свързан с мафията. А тази тема я свързвам с "Октопод"- още помня как го пуснаха година-две преди промените, и как, преди първия му епизод даваха реклама на филм (но явно друг), комедия някаква,  който също щеше да бъде излъчен в деня, в който ще излъчат и М. Плачидо & Co., и как въодушевено разправях на баща ми за комедията, когато с адски леден глас ми каза "Филмите за мафия няма как да бъдат комедия!" 

Така де, очакванията ми бяха за черно, noir или neo noir филм. И въпреки че още в първия епизод се видяха наченките на комедийното (на фарс, по-точно), реших да му дам шанс. 

Кастът е добър, с леки дразнещи изключения. Архиантагонистът не ми беше естествен- моите играят по-автентично, fgs! 

От друга страна, имаше промяна в образите, постепенно разкриване на някои от тях. 

Попаденията са много, смехът от тъпотията и небивалиците- също. Предсказуем в цялостната си насока, филмчето имаше раздуто време- някой серии можеха да се скипнат смело. Целите. 

(вероятно несъзнателно очаквах нещо, родеещо се с The Worst of Evil, ддз)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф какво да кажа за тази драма! В общи линии е скучна, единствено я гледах заради Тек и актьора, който играеше, мисля брат му. И на двамата, играта им заслужава Оскар. Много цветни и колоритни образи изградиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен много ми хареса. Имаше и хумор, и малко драма, шантави образи до един, а героят на Текьон си беше супер психарски
Два пъти го гледах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...