Jump to content

Recommended Posts

Не сте ли я гледали в оскаровия "Тигър и Дракон" или в дует с Такеши Канеширо в "Летящи кинжали",  прекрасна и в двата. Някога мислех, че е най-красивата китайка която съм виждала. Когато още нямаше толкова достъпни азиатски продукции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да мисля, че тя дори да не е най-красивата китайка, е сред най-красивите световни звезди и най-талантливата китайска актриса. За пръв път я видях в "Мемоарите на една гейша". Сигурно съм пристрастна, но тук сме така - един харесва Дедо, друг Мима, почти всички Сяо Джан и И Бо :) И аз харесвам още 10 - 15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дамата ми е любимка. Гледал съм я във всичко изброено по-горе. Не вярвам някой да не я харесва. Страхотна актриса и красавица, а сериалът и подхожда. Дава възможност да разгърне таланта си. Който го може, го може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих колкото можах лайка на всички, защото се съгласявам с всички мнения за актьорите и сериала. Рядкост е наистина, хубава рядкост, сред стотиците, дето ги бълват годишно.

Имам една забележчица, понеже докарах до 42 епизод. Можело е малко по-малко серии сякаш. Проблемът  ми може да идва  и от това, че ги гледам вече преведени накуп и една след друга по няколко и сякаш малко позациклиха, но може и да греша. Ако бях гледала по две или четири епизода на седмица текущо, може и да мислех другояче. Хем ги и редувам с "Бегонията".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Lawandula написа:

Сложих колкото можах лайка на всички, защото се съгласявам с всички мнения за актьорите и сериала. Рядкост е наистина, хубава рядкост, сред стотиците, дето ги бълват годишно.

Имам една забележчица, понеже докарах до 42 епизод. Можело е малко по-малко серии сякаш. Проблемът  ми може да идва  и от това, че ги гледам вече преведени накуп и една след друга по няколко и сякаш малко позациклиха, но може и да греша. Ако бях гледала по две или четири епизода на седмица текущо, може и да мислех другояче. Хем ги и редувам с "Бегонията".

При китайците винаги половината серии са излишни. Аз го свърших, руснаците го преведоха целия,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dido100, видях аз, че са преведени, че и края видях, любопитството ми надделя. Но ми дойде в повече, като почнах маратон след 30 епизод и намалих темпото. За половината не знам, но за една четвърт-да.

 

 Забравих да отбележа по-горе в предишното писание.

Като изключим главната, мъжкият каст като визия, според мен е по- впечатляващ от женския. Може и нарочно да е, за да блести над всички героинята.

"Човекът с брадвата"-без да е от изявените красавци, страхотно излъчване, осанка, походка- воин,та дрънка и едновременно до жена си нежност и елегантност. Подчиненият му-млад, открит красавец. Двамата изрисувани лошковци и те страхотни мъжкари. Любимият от детството- нежен красавец, с оная хубост, дето абсолютно подхожда на героя му- фин и безволев. Наследникът принц и последващ император- на мама послушкото, месечинка обла. Бащата на момата- хубав мъж на възраст, с излъчване на човек, който точно знае какво иска и как да го постигне.Просто всички са ги подбирали и по външност да отговарят на ролята до малки детайли.Единственият некрасив направо мъж е, сетете се кой. Ако прочетете, рискувате да се сетите евентуално, по-рано за нещо, дето трябва да е изненада.

Off Topic

- предателят. Като свършите с гледането, кажете, не съм ли права за него.

Виж , за жените не мога да кажа същото. Изключвайки императрицата-майка, другите са хубаво бозави- новата императрица, братовчедката и тия от слугинажа по-изявените,  чак ми се сливат и  добре че  слугинажът е  с други дрехи, което, от своя страна ми е минус  коя, коя беше  пък, измежду тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайците, мамка му,стават все по-добри, докато корейците бързо и сигурно потъват. Многото серии, специфичен ритъм, при който се редуват спокойна повествувателност със супер динамика, са неща, с които свикнах и приех. За себе си наскоро открих, че гледането на подобни истории ми действа уютно и обсебващо. Гледам като на две писти: с разума си отчитам недомислията, прекалените "случайности" и всякакви "рояли в храстите", както казват руснаците, а на другата, давам воля на емоциите си - ликувам, хълцам, плача, възторгвам се и не ми пука, че чувствата са преекспонирани или героите са твърде патетични. Всъщност, изкуството точно така трябва да въздейства, а как го постига, не е важно.

Характеристиката на каста, дето я е направила Lavandula, е абсолютно точна и да, мъжете тук са много по-ярки. Интересен образ прави бащата (старият княз Уан) - умен, хитър, перфиден безскрупулен интригант, амбициозен, готов на всичко за семейството. И пак не е напълно отрицателен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първа серия - красота! И истински актьори! И оня с брадвата! :wub: Ох, дано не го изтипосат да е някой съвсем добричък - хич няма да му отива - той идеално играе психопати :lol2:. Забравила бях, че китайците могат да снимат такива сериали, нещо авто- и външната цензура съвсем ги бяха отнесли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама...ама изобщо не бях разбрала коя е главната актриса и защо ми е така адски позната. Тия ще ме докарат до припадък от кеф! Решили са да справят качествен сериал - моля, моля да си остане и по-нататък като в първите три серии! :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да, да! И аз не се сетих веднага коя е. Сега си припомням филмите, в които съм я гледала! Великолепна! Сама по себе си, историята не е много по-различна от други подобни сериали, но тук всичко е изпипано и дори костюмите играят.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, историята е копи-пейст от жанра, но все пак сценарият е една идея по-интелигентен. Ами камерата! А актьорите! На най-клишираната реплика или сцена цялото лице и тяло вземат участие, ами интонацията! След “Най-дългият ден в Чанан”, където играе този мой любим психопат, бях зарязала китайското, но тук ако поне до половина го докарат с това ниво, и старши съветник Уан не го бастисат някъде ненавременно, ще е уникално! 
 

А да срещна любимката си от “Летвщите кинжали”... Е, това е култово. Означава и, че нещо дългометражните филми не се пласират, но за сериала е направо дар небесен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах сериала на екс - май за десетина дни. В последно време китайските сериали ми хващат повече вниманието от корейските. Добре подбрани актьори - рядко напоследък може да се види добра химия в сериалите, интересен сюжет, почти нормални бойни сцени (имам предвид, че не летяха много), чудесни костюми. Малко провлачиха нещата с толкова много епизоди, но при китайците май винаги е така. Прочетох коментарите и сега ще намеря този "човек с брадвата", че ми събудихте любопитството :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яка интонация вади тоя с брадвата - с този тих, спокоен глас в стил “правете каквото ви казвам, че ако повиша тона, няма да оживеете” :lol2: Ама много малко екранно време засега, звездата явно ще е мацката. 

И засега единствената съществена отстъпка пред цензурата е патриотичната армия, супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 30-ти епизод: ооо, защо, защо

Off Topic

Изкараха моя любим канцлер Уан чак такъв идиот, та да вдигне пряк бунт и да опре нож на престолонаследника!? Изобщо не се връзва!  Защо не ми го оставят повече да плете интригите си, възмутена съм!
 

И тази тенденция всичко да е центрирано покрай главната леко дразни. Че тя е звездата, ясно, но дайте малко думата и на другите, бре! А така никой не може да шавне без тя да е разрешила. Нейсе, поне красота и страхотна игра, и даже липса на морал :lol2:

Иначе ми харесва еманципацията в сериала - както беше писала една от рускините, какво щяха да правят всички тези военноначалници без жените си! :lol2: Само канцлер Уан държи фронта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Paribas написа:

Около 30-ти епизод: ооо, защо, защо

Иначе ми харесва еманципацията в сериала - както беше писала една от рускините, какво щяха да правят всички тези военноначалници без жените си! :lol2: Само канцлер Уан държи фронта.

Ха-ха! Канцлер Уан

Off Topic

държи фронта до края. Прави невероятен образ. Сюжетът дразни на доста места, но актьорите са върховни. 

Колкото до интонацията на нашия човек, това си е негова запазена марка. Не говори, а "мърка" и в "Най-дългата нощ..." и в "Племена и империи:..." Така се усилва контрастният ефект с мъжкарското му излъчване. Другият му номер е хипнотичният и на моменти налуден поглед. Харесва ми как стои сякаш безучастно  в сцената, мълчи и "краде" цялото внимание на зрителя.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налудничавият поглед на нашия генерал вярно е върха - седи и те гледа едно такова кротко...аха да те изкорми! :lol2: Това спасява почти напълно този добродетелен образ на сценариста - то сценарстът надали много може да си познае първоначалния образ де! Този актьор гледам, че се е пуснал в още някакви филми, и в 2 сериала, дето предстои да излязат. Ще ги преслушам като приключа с тази патриотична история. Но и Джан Дзъи показва красиво деколте, за което в друг сериал цензурата да ги е резнала :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...