Jump to content

Recommended Posts

ErBWnv2VgAAYr9A?format=jpg&name=medium

Off Topic

ErPP7DmW8AQBamq?format=jpg&name=large

Erce1IEUYAAk_UB?format=jpg&name=largeEreUfbbUUAAPCYp?format=jpg&name=medium

ErWJK7qUUAEpvWT?format=jpg&name=largeErWJK7qVoAAXsnM?format=jpg&name=large

ErcyJ4MUYAMjaH4?format=jpg&name=largeErcyKWvVkAMkrQf?format=jpg&name=large

ErcyKv-VgAEGhyW?format=jpg&name=largeErcyLDxVcAAHVPP?format=jpg&name=large

 

Monarch Industry (上阳赋)а
Страна: Китай
Също така известен като: The Rebel Princess
По новелата на: Mei Yu Zhe – „"Emperor's Conquest" (帝王业)“
Година на излъчване: 2021 – Януари – 09 до 2021 – Февруари – 25
Време на излъчване: Понеделник – Неделя 20:00
Жанр: Исторически, Романс, Драма
Канал: Youku
Епизоди: 68
Режисьор: Cheng Yuan Hai, Hou Yong
Субтитри: Английски
 
Участват:
Zhang Zi Yi като Wang Xuan
Zhou Yi Wei като Xiao Qi
Tony Yang като Zi Dan
Angie Chiu като Elder Princess
Yu He Wei като Wang Lin
Zuo Xiao Qing като Xie Wan Ru
Coco Shi като Empress Wang
Kara Hui като Royal Consort Gui
Liu Duan Duan като Song Huai En
Guo Jia Ming като Zi Long
Purba Rgyal като Zi Lu
Liu Yun като Su Jin Er
Jiang Kai като Emperor
Justin Yuan като He Lan Zhen
Sun Jia Lu като Gu Cai Wei
Wesley Wong като Gu Min Wen
Jia Yi Ping като Wang Yi Su
Wei Zi Han като Nie Xiao He
Hou Xiao като Hu Guang Lie
Karina Hai като Hu Yao
Neil Cao като Pang Gui
Xu Si Qi като Lan Yan Ayu

 

Резюме: Сериала разказва историята на принцеса Wang Xuan (Zhang Zi Yi), която се превръща в сила, с която трябва да се съобразяват. Сама управлява заедно със съпруга си, въвеждайки нова ера за тяхното царство…

 

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно заглавие:D Обобщава моето мнение по въпроса, обаче резюмето хич не се връзва с първоначалните ми очаквания. Нищо, присъствието на Zhang Zi Yi (хвалебствията са излишни, май е най-разпознаваемата китайска актриса въобще) и Zhou Yi Wei (също много добър, страхотно излъчване, а и камерата го обича) са достатъчни да ме навият да го гледам. Друг е въпроса кога ще намеря време<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече почна. Във вседорами е до 21еп. с превод. под името Повест о Шаньян, в англоезичните - Rebel princess. Следя го с интерес. Доста серии ще са - 68. Засега съм доволна и чакам с нетърпение новите серии. Големи масовки от статисти правят китайците. Не щадят средства за декори, хора, животни и костюми. Изобщо по отношение на костюми са далеч по-добри и реалистични от корейците в техните исторически драми. Актьорите са много добри, макар и повечето за мен неизвестни с изкл. на Жанг Зъи. Препоръчвам за гледане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах 16 епизода и въобще не смятам да бързам. Сериалът е дълъг и си заслужава да му се насладиш. Както е споменато вече, излишно е да се коментира актьорската игра на главните, но пък ще кажа, че като двойка на екрана двамата имат страхотна химия. Джан Дзъи играе сама ролята си, няма по-млада актриса, която да я играе в началото като малка, но поне на мен не ми се струваше странно. Даже ме улесни, защото се фокусирах върху другите герои и запомних лицата им и кой каква връзка има още на първи епизод, което е същинско постижение за исторически китайски сериал. Героинята й, Wang Xuan, започва като наивната и невинна принцеса, която е глезена от цялото императорско семейство, но въпреки това си личи нейния характер на справедлив и грижовен човек. Нямам търпение да видя по-нататъшното й развитие. Xiao Qi е проницателен и със силен характер. Ще бъде интересно, когато го завлекат повече в интригите за власт.

Засега само едно не ми хареса

Off Topic

Как втория принц се оказа син на брата на императора. Много ненадейно ни сипаха тази информация. 

Не очаквах също, че главният ще я зареже на сватбата. Тя се опита да избяга, а накрая той успя. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не беше лесно, търсенето беше дълго, но го открих- интригуващия сериал и бързам да се похваля. 

Две серии са ми достатъчни да се обзаложа.

Даже не четох по-горе написаното, щото и да се открие във форума си беше предизвикателство- навсякъде е със заглавие  "The Rebel Princess", но всички на терсене, ние наопаки:D, та тепърва ще чета.

@lazeto, благодарско за темата  :kissx:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,ами.  Търся нещо

Преди 6 часа, seal_reinforce написа:

Най-лесно е с алтернативните заглавия от dramalist. Пробваш или едното или другото на фраза и готоо :D

с точното заглавие, каквото е и тук и пак не го намирам.

Има нещо бъгаво, но не е при теб явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукрецийке, не се хАби! Има лесно, щом на @seal_reinforce и е лесно;), пускаме я да търси и чакаме търсачката.:28558:

Смее  ли да откаже на съфорумки в беда:D!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това щех да предложа, другия път свиркайте ко ви требе :D

 

Лу, тя твойта търсачка от много време не бачка, що така? Принципно само неща под четири букви/символи не вади...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ше кажеш, че не отговаря, 315 резултата има. Ся, ако търсиш на ''Дед'' нищо нема да ти излезе :D

 

Оставям ви да гледате. Тука фентъзи нема, тъй ли? Дворцов исторически?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,  фентъзи няма, няма летящи и небесни. И дежурните харемни интриги липсват, за сметка на политическите, които са доста, но не е досадно.Много балансирано и добре  е направен, от всичко с мярка.

 

Допълвам си писанията.

Днес имах почивен ден и в тоя студ - сериален  маратон. Удоволствие беше гледането и добре, че започнах при доста напреднал превод.

Препоръчвам за гледане. Гласувам с двете ръце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е наистина добър. Всичко е умерено, без твърде много интриги и безсмислици. В драмакуул са качили до 63 еп., но още няма субтитри. Толкова ми е интересно, че чета коментарите, за да разбера какво следва.

Китайците задобряват. Ако продължат все така, халю вълната ще иде в 10 глуха. Установявам, че за 2020 съм гледала едва 3-4 корейски сериала, някои не съм ги докарала до край. За сметка на това китайските се увеличават прогресивно. Пък и костюмните им драми са радост за окото, без значение дали са фентъзи или исторически. Дори аниметата (донгхуа) са много приятни и красиво нарисувани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.02.2021 г. at 15:00, dqvol4e131 написа:

 

  Скрий съдържанието

Как втория принц се оказа син на брата на императора. Много ненадейно ни сипаха тази информация. 

Не очаквах също, че главният ще я зареже на сватбата. Тя се опита да избяга, а накрая той успя. :D 

Off Topic

Според мен, баща на втория син не е братът на императора. По-скоро това е партенка на заговорниците, за да си гарантират участието му в бунта. Имаше едни размисли на императора по този повод.

Преди време съвсем случайно изгледах 29-а серия погрешка. Стигнах до средата, когато осъзнах, че не са вкарали нови персонажи в моята драма, а е нещо друго и то - много по-добро. Актрисата е страхотна, а главният си го знам като "човекът с брадвата" от "Племена и империи", където ми грабна сърцето! 

Гледайте, хора! Удоволствието не е пълно, ако не е споделено. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах го и аз. Отлично начало, за останалото вярвам на вас и продължавам да гледам. Ще коментирам по-подробно след още изгледани епизоди. Благодаря за препоръката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.02.2021 г. at 16:31, Matrim написа:

а главният си го знам като "човекът с брадвата" от "Племена и империи"

Ауч! Тоя с брадвата няма да го пропусна, чак сега прочетох коментара като хората. Освен това беше и лошият в “Най-дългият ден в Чанан”, там направо им разказа играта. :ph34r: Има хляб значи, ще му хвърля и аз две очи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледайте, удоволствието е гарантирано. Сюжетът е добър, с балансирана динамика, без логически издънки, прекрасна картина и класни костюми, нооо... какви артисти! Жан Зъи! Гледала съм я само в "Мемоарите на една гейша". Тя е основно филмова актриса и това май е първият й сериал. Красива, изящна, аристократична, органична, вярна във всяка ситуация, с една дума - великолепна. Страхотна химия им се получава с "човека с брадвата".  Можеха да вкарат малко противоречия в неговия образ, а така е прекалено правилен - военен гений, най-почтения, най-честния, най-силния, най-любящия...   Изобщо - мъж-мечта!, но я няма лудостта, която толкова добре му лежи. Все пак съм още в средата на драмата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Matrim, гледах до 27 серия и се спрях, за да изчакам да бъде преведен докрай, но относно втория принц

Off Topic

Мисля, че императорът се опитваше да посее съмнения у него, но не съм стигнала до развръзката на тази част от сериала. Както и да е, все пак императорът няма желание да му дава трона, така че е все едно чие дете е :D

Съгласна съм за химията между главните! Една 3-минутна сцена с тях за мен бие половината романтични сериали, които съм гледала досега. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...