Jump to content

Recommended Posts

На 7.01.2021 г. at 10:50, lazeto написа:

0DmC3Tn.png

 

A Tale of Thousand Stars (นิทานพันดาว)
Приказка за хиляди звезди

Страна: Тайланд
Също така известен като: Ni-than Phan Dao
По BL новелата на: Bacteria – „นิทานพันดาว“
Година на излъчване: 2021 – Януари – 29 старт
Време на излъчване: Петък
Жанр: Драма, Романс, BL
Канал: GMM One
Епизоди: 10
Режисьор: Backaof Noppharnach Chaiwimol
Субтитри: Английски

 

Участват:
Pirapat Watthanasetsiri (Earth) като Phupha
Sahaphap Wongratch (Mix) като Tian
Sarunchana Apisamaimongkol (Aye) като Torfun
Nawat Phumphotingam (White)
Krittanai Arsalprakit (Nammon)
Thanawat Rattanakitpaisarn (Khaotung)

 

Резюме: Учителка, работеща като доброволец, загива при трагичен инцидент. Сърцето и бива трансплантирано на момче на име Тиан. Чрез поредица от дневници, Тиан научава за живота и; нейните тайни и интереси. Включително и за обещанието, дали си с офицер Фуфа, да преброят хилядите звезди, греещи над тях. В последствие, Тиан решава да тръгне по нейните стъпки и да изпълни мечтата и. Тиан също започва като учител – доброволец и опитва да се сприятели с Фуфа. Само че той е привидно студен. Малко по малко, двамата се сближават, а сърцето на Тиан започва да бие бързо всеки път, в който офицерът е край него. Ще могат ли Тиан и офицерът да изпълнят обещанието за хилядите звезди в тази опасна местност, по време на война?

 

 

 

:essub:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Може ли да го качите с бг суб онлай?  Ще съм благодарна!  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неочаквано добър сериал- смислен, поучителен, затрогващ, без пошлост...въобще- прекрасен!  А Mix като заплачеше- сякаш цялата искреност в неговите сълзи събрана...

Редактирано от grendely
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав и интересен сериал.Не е типичния BL сериал,но много ми допадна.През цялото време се чудиш, а сега какво ще стане,кога всичко ще се разкрие,как ще реагират хората. Двамата главни герои много емоционално си изиграха ролите.Не е лесно от разглезено момче да станеш зрял мъж,а един рейнджър винаги трябва да бъде силен.

С една дума просто го гледайте,няма да съжалявате.

Благодаря за превода,страхотни сте.

Редактирано от mariela82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах си го редом с превода и закъснявам с отзивите, но ето че ги има! :D 

Красив сериал с една много приятна, натурална атмосфера, много дива и притегателна. В началото историята ми носеще усещането и смисълът на Пътят към Сантяго, смисълът да преоткриеш себе си, пътят на духовното осъзнаване, пътят на сърцето. И в същност всичко това го имаше, Тиан вървеше по пътя на своето самоосъзнаване, помагайки на Торфан да извърви пътят на сърцето й. И пишейки това се сещам за края на 9 епизод, който за мен беше най-силно изпълнен с емоции.

Off Topic

Сцената, в която Тиан усилено броеше звездите, започвайки отново и отново, за да изпълни желанието на Торфан беше много трогателна. Силно си личеше надеждата и безнадежността, упоритостта и безсилието, самосъжалението от неуспеха. И най-милото беше, че той дори не знаеше какво е истинското желание на Торфан. 

9 епизод също ни показа и едно много искрено и откровено споделяне на чувства. :happy:

Голям сладур беше Тиан. Какво ли не преживя в това село. Добре, че Пуфа му беше опора, а и имаше и друга подкрепа зад гърба си в различни моменти. 

Децата и хората от селото бяха големи симпатяги. Като цяло много простичък и в същото време качествен начин на живот водеха. 

Сериалът ни показа и контрастът богат-беден и наличието на различна мъдрост в дадена ситуация. 

Много ми хареса музиката, а сцените след края на всеки епизод искрено ме забавляваха. 

Едва ли има някой настоящ фен на жанра, който да не го е гледал, но аз все пак да си го препоръчам сериала! Много смислен и интелигентен.

 

П.П. Едно нещо ми боде очите в тайландските сериали в този жанр и това е ужасното продуктово позициониране. И тук, в тази прекрасна селска атмосфера и дивотия намериха начин да направят кофти реклама на какви ли не продукти. Ще трябва да им спретна лекция на режисьора и оператора как да правят продуктовото си позициониране, без да дразни зрителя. :D  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен това е сериалът на въздишките и на емоциите, които нямаха нужда да бъдат изказани гласно.

Всеки път, в който Пуфа въздъхнеше примирено, безпомощно или пък с приседнали думи на обич в гърлото, въздишах и аз. Емоцията, която успяваха да покажат и двамата, без онова излишно бръщолевене и възклицаване, трогваше страшно много. 

Тихо, нежно, спокойно и чувствено... Точно като животът в това малко селце.

 

И няма да споменавам, че си изревах очите на девети и десети епизод :28558:  @felicyti, ти  викай продуценти и режисьори за продуктовото позициониране, аз имам да си поприказвам малко с тях относно тайния им заговор за стимулиране производството  на носни кърпички. Само са взели дял от акциите на някой светове производител и сега искаха да си изкарат някой бат отгоре :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Приказка за хиляда звезди" е номиниран в категорията "Специална награда за чуждестранна драма" на Международния драма фестивал в Токио за 2022 година.

 

Credit: j-ba.or.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах трейлърът и след разговор с бръмбарите в глава ми, стигнахме до съгласието, че още един BL сериал няма да доведе до пристрастяване. Вместо да гледам новия сезон на Shadow and bone гледах този и не съжалявам.

Това е истинска приказка.

Наистина го харесах, насладих се на всяка част, дори на кратките кадри с природни забележителности.

Заглавната песен дава страхотно настроение и усещане. Главните герои носят сладка химия и имат страхотна динамика на екрана.

Десет епизода не ми бяха достатъчно и имам отчаяна нужда от повече. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...