Jump to content

Recommended Posts

banquet.jpg

СВАЛИ ФИЛМА DVD-R

СВАЛИ ФИЛМА DivX

 

Държава: Китай
Година: 2006
Линк към IMDb
Времетраене: 131 минути
Режисьор: Xiaogang Feng
Сценарист: Gangjian Qiu


В ролите:

Ziyi Zhang ... Empress Wan (as Zhang Ziyi)
Daniel Wu ... Prince Wu Luan
Xun Zhou ... Qing Nu
You Ge ... Emperor Li
Jingwu Ma ... The Minister
Xiang Bin ... Imperial Guard
Chunyu Zheng ... Imperial Guard
 

 

„Банкетът” се развива в древен Китай през периода на Петте династии и Десетте царства. Императрица Уан живее на фона на вътрешен смут и външна заплаха. Красива и не по-малко гъвкава, тя таи забранени чувства към доведения си син Принц У Луан.
Когато императорът умира внезапно и по-младият му брат Ли се качва на трона, Уан се омъжва за Ли, за да предпази У Луан и да установи позицията си в кралския двор. Но Ли не е глупав и изпраща убийци, които в крайна сметка не успяват да убият У Луан. Когато император Ли обявява голям банкет, У Луан и Уан осъзнават, че е време за нападение.


Коментар :
Предполагам всеки себеуважаващ се фен на Азиатското кино е гледал този шедьовър, в който участва любимата ми актриса и идеал за жена Ziyi Zhang wink.gif , както и Daniel Wu. Вниманието към детайлите е маниакално. Лично на мен толкова много ми въздейства, че стоях с отворена уста и изцъклени очи, почти през целият филм.Моята оценка за този филм е 10/10 !
Който е пропуснал да тегли веднага.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък този филм, да си кажа честно, не ми направи особено впечатление. Изгледах го почти веднага след "Проклятието на Златното цвете" и разликата в класите ми се наби в очи. В полза на "Цветето", де. Дори Джан Дзъй не можа да ме трогне - най-великата й роля за мен е в "Летящите кинжали".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравнението между "Банкетът" и "Проклятието на златното цвете" е излишно.И двата са страхотни.Аз не ги деля, защото "вниманието към детайла" е еднакво и при двата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникален филм!!! Всеки път щом го гледам улавям нещо ново в сюжета.

Може да ме намерите за малко странна но филма ми напомня на Шекспировия Хамлет.

Ако се загледаш в някой моменти все едно гледаш Шекспирова постановка.

Както някой написа изключително внимание към детайлите, много колоритен, красив и затрогващ филм.

с една дума "филма е една феерична азиатска приказка за страстта...".:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма започна повече от добре - чак вдъхновяващо бих казал, но уви много бързо се превърна боза.

Как смело подхващат Хамлет - това да не е сюжет за сериалка ..... моите извинения и аз не бих и

простил на Ziyi Zhang, ама това е класическо прозиведение от възможно най-тежък калибър и

такива произволни, лековати филмчета никак не ми се вписват със гения на Шекспир.

 

 

п.п. да бяха подхванали друг сюжет иди до иди - но Хамлет не е творба, със която всеки възхитен от себе си

недорасляк може да се доказва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи пак си го пуснах зада си припомня от къде е останала тази прилика с творбата на Шекспир и стигнах до заключението че :Определено има аналогия с Хамлет, някой сцения направо си бяха изкарани от пиесата.

Давам конкретен пример: Сцената с Театрото където пресъздадоха смърта на стария крал със течността в ухото , убит от собствения си брат и естествено семейната срама за майката / която тук е просто мащеха с грешни наклонности/.

Офелия пресъздадена от млада влюбена трагично умряла девойка, дъщерята на министъра.

Определено има някаква прилика в сюжетите.

 

В края на крайщата всички се учат от най-добрите нали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дам и аз конкретен пример (;

 

A loose adaptation of Hamlet, "The Night Banquet" is set in an empire in chaos. The Emperor, the Empress, the Crown Prince, the Minister and the General all have their own enemies they would like to finish off at a night banquet.

от тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самото заснемане много ми хареса- имаше много красота и изпипани детайли. И аз постоянно правех аналогии с "Хамлет" и в този смисъл краят ми се струва предсказуем.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...