Jump to content

Imawa no Kuni no Alice (2020)

lazeto
 Share

Recommended Posts

Доката чакаме втори сезон, Нетфликс пуска нова дорама “YU YU HAKUSHO”. За момента се знаят имената на Джун Шисон, Каната Хонго и Такуми Китамура (последните двама още не са уточнени).

Off Topic

169832882_4423427991020197_5009123408369

Ха! И това ли ще се сдобие с Лайв версия? Какво ли ще излезе, мангата си е обемиста. Ще го изгледам, защото обожавам анимето, гледала съм го доста пъти, даже наскоро си го преповторих пак. Шисон Джун е доста подходящ избор според мен, защото Курама си е женствен по принцип, а и в анимето го озвучава жена. Кой ли ще изберат да играе Кувабара? Той също е много важен персонаж. :lol2:

• Upvote 1

О, неееее. не.. не не не не не. Обожавам Ю ю Хакушо. Не искам да го виждам на драма, ще го развлят със сигурност. Анимето е прекрасно. Не мисля, че нито един от тези изброенитъе горе актьори ще пасне. Не съм фен на Шисон, в каквото и да съм го гледала, ме е дразнил на макс, а Каната Хонго вече прекалено ми идва - на всяка манджа мерудия :( Такуми Китамура за момента не ми говори нищо, което е добре. :)

• Upvote 1

Хубава новина. Актрисата Ая Асахина, която тук направи отлично представяне, е сключила брак с Кенджиро Ямашита от JSB.

Честито!

Аз лично бих искала да видя и други заглавия с нейно участие.

Нищо не говорят за втори сезон.

Много благодаря на преводача, че е превел това бижу.. мога ли така да го нарека.. все пак доста японски неща не са с превод.

Благодаря! Страхотен, впечатляващ, ужасяващ, магнетичен сериал... още в първите минути ме грабна и не спрях да гледам и мисля за него, докато не изгледах и последните букви. С голям интерес прочетох разсъжденията на @ukio  След което се размислих. За бъдещето на света, реалността и

На 29.12.2020 г. at 22:03, ukio написа:

Още не мога да си обясня, как човек може да създаде паралелна реалност и да вмъкне в нея телата на толкова много хора, за да ги впрегне да играят безумните му игри.

Мисля си за място, което да е точно копие на Токио. Не. Невъзможно е. Това значи да скрият истински хора от очите на останалите. Трик ли е всичко?! Пълно безумие, което на екран изглежда повече от зрелищно и заплетено.

Off Topic

Аз мисля, че всичко това може да се обясни като нещо, което става само в мозъка на хората и то на доста високо ниво - нещо като колективно сънуване, дори не сънуване... нещо като, че някой манипулира хората или по-точно умовете им, все едно всички са включени към някаква гигантска мрежа, та да могат да "видят" едно и също нещо..  Подобно нещо каза Асахи на Момока....че скоро ще се събудят... че всичко е сън..

Мисля, че такива разработки се правят в света и дори са много напреднали.. най-малко идеята за трансхуманизма, което е сливане на биологичната ни същност с цифровата или компютърната.. т.е. нещо като дигитализиране на ума.. на същността на човека.. дори не мога добре да го проумея.. и купища други дигитални неща, които ще последват след това..

Ще изчакам втория сезон, за да разбера дали мислите ми са в правилна насока  B)

За първи път гледах Кенто и дано успея да намеря и други преведени неща с него. Препоръчайте ми нещо, моля!

• Like 1
  • Upvote 1

Супер интересни разсъждения. Само трябва да разберем, как наистина ще го обяснят във втория сезон. Действително напомня на реалността, която създаваше Матрицата, например. И тук изникват още въпроси.

Off Topic

Ако тази реалност е в умовете, като убият героите там, те умират ли наистина?

On 10/23/2021 at 1:16 AM, Kat said:

За първи път гледах Кенто и дано успея да намеря и други преведени неща с него. Препоръчайте ми нещо, моля!

Сериали - Kiss that kills (преведен е на български). Евентуално A Girl and three sweethearts, Good Doctor и Death Note (сериалът), няма бълграски субтитри за тях.
Филми - Theatre! Също - Orange, One week friends, L DK, Your Lie in April, Kingdom - всичките по манга.

Edited by LazyKanagaroo
  • Thanks 1

Да. Няма много преведени неща, но се сещам за дорамата, в която го открихме, Clone baby. Тя е преведена. Аз лично много харесвам дебюта му в Атами но соусакан и горещо препоръчвам най-добрата му дорама - Рикуо. От филмите - задължително дебютният Контролна кула, който е събнат на български.

• Thanks 1

Появи се рекламно промо на втори сезон. Странно е, че отгоре имаше надпис 12. 2022. Не ми се вярва да чакат още година, при положение, че снимаха лятото и вероятно са готови. 

Надявам се, че сериите наистина ще разнищят това, за което и Кенто говори тук  - защо е създадена играта и може ли човек да се върне в реалния свят, веднъж попаднал в нея?

Другото любопитно е че Ямапи се включва в каста.

• Upvote 1

Много готин сериал. Уникално направен, струва си гледането, чак се учудвам, че има толкова малко коментари. Всичко ми допадна - сюжет, актьорска игра, развитие на действието. Страшно готин, нямам търпение за втори сезон.:yes::yes::yes:

• Upvote 1