Jump to content

Samurai Reincarnation (1981)


Recommended Posts

spacer.png

Име на филма и година: Makai Tensho (aka Makai Tensho - Samurai Reincarnation) - 1981
Режисьор: Кинджи Фукусаку
Жанр: Екшън
Език: Японски
Времева продължителност: 122 минути

 

Актьорски състав: Сони Чиба, Кенджи Савада, Акико Кана, Кен Огата, Хироюки Санада и др.


Инфо: Злодеят Амакуса Широ се преражда, след като предвожда християнски бунт, който бива разбит жестоко. Отказвайки се от вярата си, той въпреки всичко решава да си отмъсти и съживява няколко човека, включително и Миямото Мусаши, за да изпълни целта си. Единствения, който може да го спре, е Ягу Джубей, който може да се справи с това единствено със специална катана.

Лично мнение: Не е лош, но ми се струва, че можеше да е малко по-кратък, въпреки че не е адски дълъг като цяло. Не съм особен фен на Сони Чиба, но не е лоша играта му поне в този филм. Честно казано сега си спомням, че и Хироюки Санада играе. О.о Трябва да го погледна пак филма, че първия път като го гледах изобщо не съм го познал. Ролята на Широ сякаш ми харесва повече тук, отколкото в по-новата версия, за която мисля да пусна тема също.

Линк за сваляне:

 

Свали с английски субтитри :click: 

 

Свали с български субтитри :click: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж го бях изтеглил и го гледах до 40-50тата минута, но го спрях и изтрих. Прекалено "фантастичен" ми се видя, дори за времето си, действието едва се точеше, а и самият сценарий (поне докъдето го докарах) не ми допадна. Разбира се, просто лично мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...