Jump to content

City Couple's Way of Love: My Lovely Camera Thief (2020-2021)


Recommended Posts

След изгледани два епизода мога да кажа, че ми хареса. Добра идея и добра реализация, още повече и като имаш добри актьори. Не мога да си представя друга актриса освен Джи Уон която да изиграе тази роля. Уки също се справя не лошо. Само на мен ли ми се струва, че лицето му изглежда някак... не мога да определя... пластмасово?! Другите две двойки също са и интересни, особенно третата. Тъй като сериала е малък, позволява такова заснемане. Винаги са ми харесвали кратките сериали, защото всичко е сбито и няма излишно разтягане на локуми. С положителност това е най-успешния сериал на Уки след казармата. Джи Уон няма лоша роля. Харесвала ми е във всичко което съм гледал с нея, и тя ми е надеждата, че тази продукция няма да е лоша. Дано е така. Мисля да продължа да гледам след като излезнат повечко епизода. Доволен съм от началото, дано продължава в същия дух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах до 7мия епизод успешно, защото бяха по 30 минутки. Имам доста смесени чувства - дали ми харесва, дали не ми харесва... Сюжета е странен и доста "интересен начин" на заснемане на епизодите. Вероятно няма да проверя 8ми епизод изобщо и жалко за сладура, защото беше единственото, което ме поддържаше-да му се радвам. :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че нищо се не случва е още едно доказателство за типично корейското. Показват предимно чувства, в случая по по-различен от обичайното начин. Поне няма айдълета и боза- и на това съм доволна. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, но защо ли аз не бях доволна... Има едно такова подтискащо настроение в самият сериал въпреки разгорещените сцени. 

Единственото позитивно нещо е да липсва "секси директорът" и "бедната пепеляшка".:happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези отношения - директорът - пепеляшка, се появяват, че даже при двете двойки. :D
Сериалът ми хареса, едва след като спряха да дават ретроспекциите от морето - много прозаична и скучна история, заснета грозно(Чанг Ук по-неприятен визуално не съм го гледала никъде другаде).
Обаче след морето действието живна. Форматът тип риалити ми харесва. Персонажите са ми интересни.
Очаквам обаче

Spoiler

Братовчедът и приятелката да нямат щастлив край. И ще ми е мъчно за тях всъщност. :(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми.  Не е връх някакъв, но бива.Единственото корейско от доста време, дето докарах до края. Свежо, различно, по-разкрепостено, два пъти по половин час на седмица. И най ми хареса от завършека,  

Off Topic

че  на братЧеда му биха шута.Голям комплексар беше. 

Е,  снежинките ми дойдоха малко в повече в края, но зима е, к'во да се прави, поне чадър не отвориха.:D

Не знам какво ще бистрят в седемнайсети, спешъл ли ще е, що ли, но надявам се да е за третата двойка.

На всички им слагам 10 за играта, много бяха естествени и симпатични.Укито, след "императрицата", в най-добрата си роля, за мен. Може би, за това допринесе и партньорката- Джи Уон, която може да изиграе всичко, а и  двамата добре изглеждаха заедно на екрана.

Та дисекция ли беше, анамнеза ли на любовните връзки, не знам, но че е трудна работа едно такова мероприятие в дългосрочен план, не оставиха никакво съмнение.;)
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Издържах го до момента, в който главният "герой" цяла серия мрънка и ля сълзи и сополи "Къде ми е фотоапаратът?". Егати мухльото! И ако в първата  серия с голямо натягане можех да приема формата "анкета с уж случайни хора", то в следващите това съшито с бели конци мероприятие беше излишно и дразнещо. И всичко се сведе до празни приказки и реване. Загуба на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова дразнещо заснемане не е за мен. Изнерви ме това постоянно сменяне на сцени и бръщолевене! И Хелъра не помага. Изгледах 1ва серия и аут! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че имаше дразнещи моменти, по  средата особено- имаше доста. Като не се настроиш на вълна бръщолевене, няма как да се приеме.

Толкова много ми са неинтересни напоследък бозите и битовизмите корейски, певачки и певачи в глупотии, супергерои и героини, че това ми дойде разпускащо, при все кусурите.

Как пък цяла година едно супер запомнящо се нещо не изкараха! Даже "Гората"я беше пообрулил вятъра, в сравнение с първата. Копаят яко дъното. Преди, като настанеше вечер и месец изгрее, се чудех кое по-напред да сколасам да гледам, да не говорим, че  правехме класации, дискутирахме, очаквахме следващия епизод и гадаехме, сега, нищо и половина, ако изкарат 2-3 биващи на година, пак добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Lawandula написа:

Че имаше дразнещи моменти, по  средата особено- имаше доста. Като не се настроиш на вълна бръщолевене, няма как да се приеме.

Толкова много ми са неинтересни напоследък бозите и битовизмите корейски, певачки и певачи в глупотии, супергерои и героини, че това ми дойде разпускащо, при все кусурите.

Как пък цяла година едно супер запомнящо се нещо не изкараха! Даже "Гората"я беше пообрулил вятъра, в сравнение с първата. Копаят яко дъното. Преди, като настанеше вечер и месец изгрее, се чудех кое по-напред да сколасам да гледам, да не говорим, че  правехме класации, дискутирахме, очаквахме следващия епизод и гадаехме, сега, нищо и половина, ако изкарат 2-3 биващи на година, пак добре.

Положението е зле, щом започнаха поточно филмиране на уебкомикси. Явно вече никой не иска да си напряга мозъка и да напише нещо смислено, просто отиват и вземат първата попаднала им книжка с картинки (образно казано), колкото и тъпа да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То в началото си беше скучно. Живна, като почнаха да чоплят проблемите им.

След разочарованието в Денонощния магазин Чанг Ук пак грейна сред любимците ми.
Персонажите му са много различни един от друг, майсторски изиграни. Много е добър.

Както си и мислех, че ще стане,

Spoiler

Братовчедът и приятелката скъсаха.
Страдам, много сладки ми бяха двамата.
Нищо де, ще ги съберат, ако направят продължение.  :28558:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/18/2021 at 2:55 PM, Scarlet Heart said:

 

  Hide contents

Братовчедът и приятелката скъсаха.
Страдам, много сладки ми бяха двамата.
Нищо де, ще ги съберат, ако направят продължение.  :28558:

 

 

Натам вървят нещата. Доста подсказки направиха. А и четох, че този сериал е първият от поредица за "Любовни връзки между граждани и гражданки". Не съм сигурна дали ще имам желанието да гледам продължение със същите герои, или втори сериал на същата тематика, но с други екземпляри. Не казвам, че беше лош. Имаше моменти, които ме развеселиха и имаше такива, които ме натъжиха. Но като цяло - "Не е моята чаша чай", както казват ингилизите, или на чист нашенски - "Абе, не ме накефи толкова". Както и да е, постарах се да го преведа и редакцията на последните два епизода ще е готва скоро. От вас - гледането (ако все още не сте се пробвали и случайно решите да го направите).

Относно броя на епизодите - по първоначален проект трябваше да са 12, после решиха, че не са достатъчно и добавиха още 4. Накрая, като за капак, шляпнаха още един. И точно той 

Spoiler

за мен си беше чисто излишен. Не разбрах защо изнамериха още една двойка, за която да мислим. Сигурно заради сладура от "Шайни". Да му се нарадват фенките. Обаче пропуснаха най-важния въпрос, който ме загложди в края на 16-и епизод, а именно - Кой аджеба, беше мъжът, който вдигна телефона на Рин И и какво търсеше при нея посред нощите?

За финал искам да изкажа благодарност на човека, който винаги остава в сянка, след пускането на български субтитри.   @helyg, благодаря, че винаги си до мен и мога да разчитам на помощта ти.

 

PS  Преводът и редакцията приключиха. Благодарим на всички, които останаха с нас до края.

Редактирано от Kaya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами много симпатичен сериал. С удоволствие си го изгледах. Всички актьори внесоха много естественост. За пръв път харесах проект на Уки след казармата. В сравнение с другите му образи тук ми допадна най-много и усетих, че добре се е съвместил с Ким Джи Уон.  Допадна ми подбора на двойките. Отношенията между персонажите също бяха много естествени и нормални. Хареса ми много. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неочаквано добро за мен. Виждам част от похватите на Романсите. Както каза по-горе съфорумката, не е чудо на чудесата, но доста свежо и приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се колебах, дали да го гледам. Мислех си, че формата и на мен няма да се понрави, обаче се изненадах. Както се казва по-горе, стана интересно като разровиха в проблемите им. Не е сериал, който ме кара с нетърпение да гледам следващата серия. Спокойно ми върви и си пускам по една на два, три дни. При 12-ти изгледан епизод днес, не мога да не вметна колко ми е забавна каката, дето ги съблича при раздяла. А сега и пияното свръхзаряд... още не мога да спра да се подхилквам.:28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той мухльо , тя патка. Дразнеха на морето, дразнеха като се разделиха, дразнеха още повече като се събраха. Никой от тях не знаеше какво иска. Общо взето заради Джи Уон го започнах и го довърших.  Ji Chang Wook освен красота , за мен не е добър актьор. Има само няколко похвата и само тях си ползва. Да играе мухльо му се удава, то май само това си може.

Off Topic

Тъпите им разговори могат да те подлудят, толкова бяха тъпи.  И повтаряха едно и също нещо. От смяната на настроението им имах чувството ,че гледам любов между шизофреници.   Всичките кукувци в тоя сериал.  Добре че е къс, явно сценаристите поне са имали съвест.  Цялата тъпотия започна с това ,че тя искаше да скрие от Джи Вон че е глупачка????????  Боже каква тайна??  Да ни губят за тая глупост 8 часа. Учителката пък продължаваше да обича писателя, за да може да отиде и да скъса с него окончателно след 3 години??  Да, и като го напиша пак звучи тъпо. Имаше и нещо мило в сериала, това беше актрисата която искаше да сподели първата си целувка с човека който тя обичаше.  Той защо не я обичаше не знам, но се случват и такива неща. Страхуваше се от славата и ли?  Рин И и братовчеда за толкова години явно не бяха успели да се опознаят. Но и двамата не бяха прави. Тя не искаше да се омъжи за никого и не му го беше казала. Тя си живееше в някакъв неин свят, да замърсява по малко, да икономисва, да работи на много места, да не изхвърля нищо. Но това едва ли щеше да продължи вечно и какво беше нейното бъдеще? В един момент с възрастта нямаше да може да си намира тези почасови работи.  Той пък беше здраво стъпил на земята, и горе долу можеше да изпълни мечтите и. Не е ясно тя какво търсеше, май и тя не знаеше. Беше ли той неправ ,че искаше нещо повече за нея? Но явно никой не искаше да прави компромиси. За мен той беше вложил много повече в тая връзка отколкото тя. Той беше инициатора за всичко. Тя не искаше да се омъжва, но и сама не искаше да бъде. И къде ще намери такъв кореец , та да и угоди?  Щом майка и се срамуваше от нея, тя какво очакваше от другите? А доколкото разбрах, тя беше завършила университет, а работеше работи в които няма нужда от образувание.  Дано повече да не ни губят времето с тия, тоест да няма продължение сериала. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина странно се чувствах в този различен формат, наподобявящ някое от така модерните сега риалитита. И това риалити остана да изглежда недовършено накрая. Доволна съм от актьорите, много добре си представиха героите. Недоволството ми е от някои герои, защото постъпваха така странно и нереалистично, ама това сигурно е замисъла. И в същото време в много сцени на двойките виждах естествени и нормални, обикновени отношения. Ами то любовта е лудост. Хареса ми, че Уки отново заприлича на себе си. А Джи Уон е страхотна.

Благодаря за страхотният превод на екипа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...