Jump to content

Recommended Posts

Аз само едно не разбрах

защо казваха, че Сорая и Сансани са сестри при положение, че всъщност са братовчедки. Дори и израснали заедно, пак ми е странно, а и те дори не бяха кой знае колко близки, по-скоро Сорая беше като прислужница на Сансанито. Да не говорим че като изчезно Сорая, Сансани дори не се и разтревожи къде е, какво е станало и т.н.Но както и да е

 

Сега за сериала. Хареса ми и то много. Отвличането на грешния човек, измъчването му сред дивата природа на острова направиха нещата доста интересни за зрителя,

чакайки момента, в който главният герой ще разбере, че е направил огромна грешка и наранява неправилният човек.И как аджаба тия двамата ще успеят да се влюбят един в друг при тази ситуация. Мисля, че той започна да я харесва още преди да разбере истината, защото я видя колко е добра и това го учуди, че е различна от жената, която е очаквал да бъде Сансани. Истината, че е наранил грешният човек го остави в шах направо.Тогава той показа пред нея и другата си страна на характера, на мил и добър мъж.Това помогна на Сорая да го види и в друга светлина,макар, че се дърпаше.Много ми харесаха отношенията им след това, когато тя се върна в града,той умираше да я види, тя също, но се правеше, че не иска. А и като цяло и беше трудно да признае, че харесва човекът, който й стори доста злини.Пък и все мислеше за Сансани. Но като го ревнуваше истинските й чувства лъсваха на бял свят. Обаче адски ме дразнеше, когато Сансани я мачкаше и тъпчеше, а тя все казваше, че я обича и е на нейна страна.Дори и да ти е спасила живота /а то се оказа, че не е така/ ,пак не трябваше така да мълчи и да търпи всичко.А най-странното в цялата история ми беше, когато помоли Харит да се ожени за Сансани ,сякаш не знаеше, че той я мрази и никого не би го сторил.

Иначе Сансани беше голяма к***а. Знаеше, че е красива и се възползваше от това да омайва мъжете. Но накрая и тя си намери майстора и всичко и се върна тъпкано.Ей това най ми хареса в сериала, че Харит и го върна по начинът по който, постъпваше и тя. Омая я, а после я унижи, казвайки, че обича друга жена, и то жена,която тя смята за недостойна да се мери с нея.

Собственика на списанието, бившият на Сансани, забравих му името, може би за повечето хора е бил жалък, но за мен, той се държеше доста разумно. Да, все вървеше след Сансани, но той я обичаше.Тяхната сцена, когато се скараха и той й каза, че се дразни,че тя все е с Харит е най-добрата сцена със караница, която съм гледала в азиатски сериал. А когато разбра каква е, я остави, а не да продължи да се мъкне след нея.Жалко, че не остана с бившата си, тя беше яка мадама, достойно се бори със Сансани,е с долнопробни номера, ама не успя да спечели.Кофти!!!!!!

Майката на Сансани, много ужасен човек. Така де, копие на дъщеря си, а бащата на мен лично не ми хареса. Първо ми беше някак си прекалено мекушав за глава на семейството, вярно, че каза доста умни неща, но като цяло той е бил свидетел на това как се държат със Со и не си е мръднал пръстта. Освен това някак си ме дразнеше, как се държаха той и жена му със Сансани, сякаш е малко момиченце.И как един път не се стросна на жена си, бре!!!!!!!!!!Майката на Со, готина жена ,спор няма.

Сега да кажа две думи и за любимката ми-Бунтай-дивачката от острова. Умрях да и се смея, как само висеше под прозорците да слухти, а като изскочи пред Сансани приличаща на зомби, направо изби рибата. Със Баи ми харесваха като двойка.

 

Какво да кажа, много интересна история, допълнена от разнообразни персонажи!!!!!!!!!!!!!!!!!!Гледайте я,ако все още не сте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кой знае как е в оригинал термина, ако съдя по опита си с английските преводи на корейските роднински връзки, очаквам и тук да е било голямо мазало. :) Трябва да се проучи културата им, за да си отговори човек кого как наричат и защо. Мен лично ми е безразлично дали ще е сестра или братовчедка, след като според мен "уруспия" описва каката много по-добре. :lol:

 

За краткия анализ на сериала съм доста съгласна с теб. Даже се усещам, че ми се дощя да го загледам пак, а това си е постижение. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сестра на Изтока, освен в буквлният смисъл на понятието, е и нещо като почетна титла/название и тук явно е използвано така.

Иначе те си го казаха, че са братовчедки.

 

По повод на търпението и приемането на тази тежка ситуация - това е част от тяхната култура и приемането на кармата/съдбата

като неизбежна и като повод за изплащане на дълг.

 

В сериала има много колоритни образи и са достатъчно интересно разгърнати, така че си заслужава гледането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го, хареса ми сериалчето, имах малко чувството, че гледам "Робинята Изаура" :lol2: , но съм изненадана - хареса ми много и това е! Имаше любовен "екшън", който те кара да съпреживяваш и те увлича - ето това е. Още повече че и артиста е много готин. Свеж и забавен ми бе сериала, пък и обичам да има "хепи енд" . :) Тъй че - доволно. Обезателно ще налазя из тайландските сериалчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да шарна едно коментарче :lol:

Ами сериалчето не беше лошо, ама не беше и кой знае какво. Замисълът беше наистина много интересен и трудно мога да кажа какво точно не ми хареса, но действително не ми влезе под кожата (може би, защото първо изгледах "Да разплачеш ангел" и непрекъснато сравнявах действията на актьорите :blink:).

 

Абе какво му имаше на тоя Харит. Егати психото беше (шапка свалям на актьора). Щом се ядосаше биеше всичко живо, но пък така учеше всеки да си знае мястото. Всичко, което и причини много бързо беше отмито от милото му държание и от това как осъзна, че я обича и не може да живее без нея. Ей това не го разбрах кога стана, че той дори не показваше симптоми да се влюбва в нея. Това, че я спаси няколко пъти не значи, че се влюбва в нея, аз лично го тълкувах сякаш трябва още да се мъчи. Но актьора дето го играеше беше сладур (ако не броим физиономията му на потенциално теле). Яко ме изкефи като го дадоха как тича. После в колата с цайсите абе направо... Сорая ме подлуди с писканията си и вечните претенции. То не бяха крясъци, викове, недоволство, колебания... Тая имаше нужда от много кьотек, за да се осъзнае най-накрая и да разбере кой какъв е. Не можах да повярвам като изтърпя толкова много заради братовчедка си и накрая пак щеше да й остави дори Харит. Нямам думи за тая наивна душа... Разбирам спасила я е веднъж, ама пък тя понесе много повече - беше и прислужница, оная умори най-добрия й приятел, отвлякоха я заради нея, какво ли не и се прави на онзи остров и накрая какво тая пак отстъпи заради братовчедка си. Колко се радвам, че оная беше голяма усойница и не се задоволяваше с малко, ама си намери майстора с Харит, колкото и да апелираше, че си е научил урока продължаваше да я мрази оная и в червата. Даже на места си мислех, че ако имаше възможност щеше и нея да тормози по същия начин, ама тук идва и НО едва ли щеше да се влюби в такова чудо. За разлика от наивния му и тъп брат той поне имаше някакъв усет за жените, а за гордостта му няма да говоря. Шапка му свалям как въртеше целия бизнес и колко близък беше с всичките си работници и какво доверие беше изградил в тях. Наистина беше жалко това, че беше загубил всичко и дори първата му уж жена му беше изневерила. Бая удари беше отнесъл от живота и си беше истинско чудо, че каквото и да направи беше запазил човечността си и много често го даваха как реално съжалява за нещата, които прави, но пък пред другите веднъж не го показа.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Абе какво му имаше на тоя Харит. Егати психото беше (шапка свалям на актьора). Щом се ядосаше биеше всичко живо, но пък така учеше всеки да си знае мястото. Всичко, което и причини много бързо беше отмито от милото му държание и от това как осъзна, че я обича и не може да живее без нея. .

 

 

Не знам дали си забелязала, но в тайландките сериали, за разлика от останалите далекоизточни, имаме подчертан култ към женственото и мъжественото. Жените тук не са някакви плоски мъжкарани, а елегантни издокарани жени, знаещи цената си и уважаващи себе си. В сериалите винаги има и техния антипод, който винаги отблъсква, но е за пример каква не трябва да бъде жената - истеричка, побойница, мъжкарана, простачка,... :rolleyes:

Мъжът, като глава на семейството, глава на рода, глава на фирмата, ако искаш, трябва да има авторитет на такъв. Харит е типичен пример за това как на Изтока разбират тази мъжественост и водачествно, но освен това, в него проблясваше и европейското влияние, което беше попил в САЩ, както разбираме, и което дори повече му харесваше, но сред тези прости хора, сред които се движеше, нямаше как да го проявява много честно, защото злоупотребяваха. Ако щеш дори и главната героиня накрая какво направи?! - същото. :lol:

 

 

 

Не можах да повярвам като изтърпя толкова много заради братовчедка си и накрая пак щеше да й остави дори Харит. Нямам думи за тая наивна душа... Разбирам спасила я е веднъж, ама пък тя понесе много повече - беше и прислужница, оная умори най-добрия й приятел, отвлякоха я заради нея, какво ли не и се прави на онзи остров и накрая какво тая пак отстъпи заради братовчедка си. Колко се радвам, че оная беше голяма усойница и не се задоволяваше с малко, ама си намери майстора с Харит, колкото и да апелираше, че си е научил урока продължаваше да я мрази оная и в червата.

 

 

Да, много трудно е да се приеме тази нейна позиция, каято вече приличаше на навик, а не на изпълняване на някакъв дълг. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса сериала и най-вече Aum, нещо в погледа му и в лицето като цяло много ми напомня на Майк Хъ в Devil beside you. Aff е много красива също, но малко преиграваше на моменти, дойдоха ми в повече мусенията и.А лошата братовчедка имаше най-странната прическа/перука дето бях виждала. Тези тайландци много богати бе, който му кефне и си купува по някой остров.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И колкото и да се забавлявам да гледам сериала, според мен това в живота е напълно изключено това да се случи. Абсолютно никоя жена
не би могла да се влюби (ако изобщо се стигне до любов ,защото още не съм го изгледала докарай...) в човек ,който я е отвлякъл и я тормозил толкова много! Това са пълни и откачени фантазии. wink.gif 
Препоръчвам ви филма!
До средата съм, и си мисля, че фабулата е за това дали нейната доброта ще успее да промени Харит.
Началото е супер садистично. Получих шок, и за малко да се откажа да гледам.
През цялото време се чудех как режисьорът ще стигне до точката да е възможно нещата да се обърнат към любов при тая горяща и абсолютна омраза, но неусетно тоя започна да ми става все по-симпатичен, а сериалът все повече да ме пристрастява.
.
Аум много ми хареса и на мен.
Начинът му на изразяване е невероятно богат. Лицето му може да покаже едновременно толкова много емоции и различни образи прикрито или полуприкрито, и съвсем недоловимо, и за части от секундата, все едно че всичко това е истина! А в живота е скромен.
Харесва ми как зад кадър, по време на снимките изведнъж си сваля бруталния израз, и се смееsmile.gif
120e7aa5b41g215.jpg
След като гледам това, незнам за вас, но страшно ми се иска да отида на остров Пукет на почивка! tongue.gif
Местата на снимките са невероятно красиви.

Актьорите просто ги обожавам. Въпреки, че при снимките е имало някои дребни синини , и неволни удари с дамски гривни върху нечии лица не са изпитали стрес.

Всичко това е просто филм, но като гледам високия рейтинг, явно хората си падат да гледат садо-мазохизъм.
Не може да е поучителен, но като се има предвид готиния каст се преглъща.
Даже погледнато с чувство са хумор е много забавно.
Има и телевизионни предавания с участието на актьорите и животнитеsmile.gif ето

Можеш да умреш от смях.
В едно съм съгласна.
Гневът е причина за много нещастия, и вярвам, че всеки може да съжали и да се промени, когато го изкорени от себе си ,ако осъзнае, че рано или късно това, което се причинява се връща с кармата, и има волята да го направи..Както Кун Харит.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите няколко серии ме караха да се чувствам странно, не бях гледала нещо такова. Мъж да отмъщава на жена… пък е и пълновластен едноличен господар на острова… Добре, че постепенно разкриваха добрите му качества /пък те немалко са му вменили/, та да стане симпатичен на зрителите. И все пак, това уравновеси ли везните на вътрешната ни Темида, че и да ги наклони в положителна посока? Да, поне за мен, но знам защо – защото съм от другата страна на екрана, едва ли би се случило в живота така. Но той си го получи - от пленител стана пленен... от нея... /оле, какъв сладък беше, като го осъзна/ Много ми хареса мястото на действие в първата част на сериала – островите са красиви и екзотични, с характерните стръмни канари, с прекрасните плажове и гори. Пък и там действието беше съсредоточено само върху главните. Това ми е първата среща с тях. И първото впечатление – той не е много убедителен като вика и крещи, за това пък тя – даже прекалено. Като актьорско присъствие нямам оплаквания, убедителна игра. Сория беше много красива, но артък много добра, чак до будаллък. И прекалено силно чувство на признателност - тя толкова много изтърпя, за тоя нейния дълг и все не беше достатъчно, изплати дълговете на целия китайски народ за тоя, що клати клоните. Аум много чаровен! И като лош, и като добър, с брада /ако т`ва, дето прилича на изцапано може да се нарече така :28558: /, без брада, рошав или пригладен. И, както традицията повелява, не пропуснаха да го съблекат няколко пъти… Добре го докарва на демоничен вид  с тия счупени вежди, отива му да е лош. Симпатичен ми беше и Бай, тоя, дето не можеше да говори. Обаче изгората му – Бунтай – малиии, такова неуправляемо женище, успешно се конкурираше с братовчедката-кучка. Какви са тия роднински връзки, не разбирам, да унижаваш, обиждаш, подчиняваш близките си? Ама тя крушката си имаше опашка, пардон – майка. Следях действието с интерес, но превъртах малко при Сансанито. Края ми хареса, особено последните минути, биваше да е повече…
Странна ми беше основната песничка, но след няколко слушания свикнах и ми хареса.
Струва си да се гледа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поясненията към нея:

 

Повече за тарантулите и Малопакус, вонящия боб сатор и ястието Каенг тай пла можете да видите тук :click:

 

Кокетката Сансани, както ще видите, ползва френска висша мода.

 

Модна къща Chloé е основана през 1952 г. от Gaby Aghion, египтянка с бохемски дух и красотата на тъмна жена. Къщата предлага на своите клиенти изключително женствени и романтични колекции на луксозни продукти като: готови облекла, чанти, малки кожени изделия, аксесоари, обувки, очила, парфюм и визия от линията Chloé.

 

Както ще се убедите, отговорите на повечето въпроси, които се разискваха

в темата досега, ще ги намерите още в първа серия. :asian:

 

NB! Сериалът е драма-отмъщение, така че се подгответе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва чудо, като на някой по-горе, и на мен ми беше един от първите тайландски.

Имам добри впечатления от сериалчето, въпреки че е с доста наивни, по-точно, глуповати моменти, в които сценаристите искат да повярваме. Като ги изключим - има любов, страст и омраза, има си  и закачки, ревност, завист и какво ли още не,

много красиви артисти, красив  и екзотичен остров и местности, като по-голямата част от сериалчето е в къщата на острова на главния герой.

Основно действието се върти около изтезанието на сбърканата виновница за самоубийството на брат му, на която през повечето време отмъщава,

което изтезание пък е изпълнено и с много доза озлобление, защото отмъстителят се влюбва в без вина винoвната. <_<:kissx: ...

После пък... изкупва греховете си... Главният изобщо не ми се видя страшен, както на някои по-горе, а много красив и екзотичен мъж.

За разлика от корейците, тук мъжествеността се изразява със страстта-страстни целувки или страстна грубост.

Докато корейците наподобяват с играта си "меки китки", тук съвсем обратното - пълно е със страс, но доста често перифразира в грубост и бруталност...

С две думи,  романтично, екзотично и леко :slap:  грубичко :nunchako:по тайландски... ;) ;)

А, забравих и игривия и закачливия маймунек... :na2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Виждам, че и качеството на картината е по-добро. Ще го гледам отново, за да видя толкова ли страшен ще ми се стори Кун Харит и сега. Заслужава си. Приятно гледане на всички останали! :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е втория тайландски сериал след "Full House".Доволна съм,хареса ми историята,макар и на места доста брутална....но пък финала компенсира всички негативи. Всички актьори бяха страхотни,особено главните....страшно ми хареса и екзотичния остров и малката сладка маймунка също :na2:

Само не можах да разбера това "Кун",което го слагат пред всяко име какво означава.....може би нещо като "господин" или "госпожа",или пък някакво обръщение... :dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пояснението към нея е свързано с питоните. За тях информация - тук :click:

От нея ще разберете, че Сорая попадна на мрежест питон, който е кръвожаден. :o

Обърнете внимание, че на плика с дрехите, които купи Харит на Сорая, пише "Ромео и Жулиета".

 

Това май е най-тягостната серия, така че се подгответе.

Надявам се, че все пак сериалът ви е интересен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.04.2014 г. at 14:36, nig написа:

Това ми е втория тайландски сериал след "Full House".Доволна съм,хареса ми историята,макар и на места доста брутална....но пък финала компенсира всички негативи. Всички актьори бяха страхотни,особено главните....страшно ми хареса и екзотичния остров и малката сладка маймунка също :na2:

Само не можах да разбера това "Кун",което го слагат пред всяко име какво означава.....може би нещо като "господин" или "госпожа",или пък някакво обръщение... :dunno:

Nig, за "кун" сме говорили неведнъж тук. За да не се повтарям, погледни какво съм писала тук :click:.

Току виж този весел сериал ти е станал третият изгледан. ;)

 

Благодаря на всички за хубавите отзиви и пожеланията за спорен превод!

Поздравявам ви с клипчето на основната "странна " песен, чийто български

превод ползвах за 4 епизод. Сериалът навлезе вече в нова фаза, отношенията

между Харит и "Сансани" минаха в друга плоскост, след изтъпленията му в

последния епизод. Очевидно е вече, че той изменя позицията си и разкри

истинския "мотив" за отвличането.

 

Линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко за авторката и новелата:

 

Chuwong Chayachinda е авторката на новелата „Ответници пред любовта“. Новелата е написана през 1960 г. и е екранизирана нееднократно. Два пъти като филм и пет пъти като телевизионен сериал.

 

1963 като филм, с участието на Mitr Chaibancha (Harit) и Pisamai Wilaisak (Soorya)

1974 като сериал, с участието на Sa-ard Piampongsarn (Harit)

1978 като филм, с участието на Piroj Sangwoributh (Harit) и Nawarath Yuktanan (Soorya)

1980 като сериал, с участието на Witoon Karuna (Harit) и Panadda Komaratat (Soorya)

1988 като сериал, с участието на Likhit Akemongkol (Harit) и Sawitree Sameepuk (Soorya)

1997-98 като сериал, с участието на John Rattanaveroj (Harit) и Kulsatree Siripongpreeda (Soorya)

2008 като сериал, с участието на Atichart Chumnanont (Harit) и Taksaorn Paksukjarern (Soorya)

 

 

 

Оригиналната версия на произведението се различава от сценария на сериала. В тази версия (2008) под влияние на „модата“ и рейтингите в телевизията, е добавено изнасилване на главната героиня от Харит, което далеч не е така в самата новела. Там главният герой отвлича момичето и я задържа под арест, след като я сбърква с непорядъчната й братовчетка, която е причина за самоубийството на по-малкия му брат. Той в крайна сметка я освобождава, след като научава истината.

Новелата е имала няколко римейка, всички от които са били популярни сред публиката, но този от 2008 г. е първият, в който историята се адаптира по такъв един съмнителен начин.

 

Авторката е на мнение, че новелата Jam Loey Rak се ползва с такава популярност, защото е била първата в Тайланд с толкова прост, но увличащ разказ. Когато я е създавала, тя се е стремяла да накара читателя да изпитва нетърпение да узнае кога героят ще разбере истината и в същото време е искала да го насърчи да бъде благодарен към тези, които са добри към него. Тя е призната за една от най-добрите авторки на кратки разкази и любовни истории в тайландската съвременна литература.

 

NB: Още за писателката тук :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не съм го догледала филма, но мога да кажа, че ми харесва. Симпатични актьори, стегнат сюжет. Като лют враг на насилието, още повече на сексуалното, не одобрявам това, че го има във филма, но какво да се прави - сценаристи, режисьори, рейтинги. Надявам се и краят да е добър. Благодаря за превода, удоволствие е да гледаш на родния си език.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...