Jump to content

Recommended Posts

На 23.05.2014 г. at 12:39, sonihrisi написа:

Взе че ми хареса. Препоръки и то горещи. Има какво да се види, какво да се научи.

Радвам се, че сериалът придобива нови почитатели! Разбирам, че трудът ми не е напразен.

Това много стимулира за работа по проекта! :)

 

Наистина е много добре направен! Напрактика благодарение на този сериал и Sawan Biang,

тайландските лакорни станаха толкова популярни и вече се превеждат доста от тях в крачка,

дори не можем да смогнем да ги изгледаме. :28558:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туку що го изгледах и мога да кажа,че ....не те оставя да скучаеш,особено с тези актьори.'Сестрите' за втори път ги виждам заедно в една и съща драма и мога да кажа ,че се справят доста добре (явно са натрупали опит като актриси врагове ;д ) Особено Сансани ,която очевидно  е доста добра актриса доста си я насолих докато я гледах ;д Иначе какво мога да кажа magic е казала всичко нужно и съм съгласна с нея.Сансани знае какво иска ,и въпреки че е доста повърхностно тя го получава.От друга страна главната с това нейното "тя ми е спасила живота сега ще страдам вместо нея дори да умра" направо ме вбеси .Понякога толкова наивна ми се струваше ,че ми идеше направо да вляза в сериала и аз да и ударя няколко шамара като бившата на Харит(която между другото много ме разсмя когато почна да налага Сансани с шамари като бяха на острова) . 

Аз засега ще спра до тук и после ще коментирам пак ,че досадния ми брат вече не ме оставя на мира -.-''

 

радвам се че попаднах на този сериал и го изгледах определено беше нещо различно   :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, anii03, за чудесния пост! Напълно съм съгласна и бих добавила само, че ако
някой иска да види истинския Тайланд, непременно трябва да гледа именно този сериал. :up:
Тайланд е туристическа държава, която се гордее със своите морски курорти, особено в и
около Пукет, а тук това е показано много хубаво. Има особена за нас, тропическа природа, със
своите влажни и пълни с "клопки" джунгли, тя е и аграрна страна. Не е пропуснат и Банкок
като мегаполисен град, с огромните си офисни сгради, пътища, инфраструктура, показани са
красиви жилищни сгради, които винаги са ме впечатлявали по отношение на тази страна и
точно тук видях офисът-мечта (този на Таватчай). Другото, което е по-трудно да се види в
по-северните съседки са по-топлите взаимоотношения особено в рамките на семейството
/изключение правят китайските/, приятелите и колегите, и както се изказаха от екипа на
Full House, в Тайланд повече се изразяват емоциите.

 

Не случайно сериалът се превърна във визитна картичка за тайландските лакорни, нищо,

че има малко повечко насилие и е от така нареченият от зрителите им жанр "шамар-целувка"

(slap-kiss). Наистина показва пъстротата на държавата. А дали ще ви хареса, това е друг въпрос. :)

 

Навлизаме в следващия етап от отношенията между героите. Харит определено силно

се изменя в 6 серия.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази серия Харит и Сорая ще си говорят за процеса на отглеждане на перлите и ще

разберете, че за него тя е една такава перла. :rolleyes:

 

Повече за процеса на култивиране можете да погледнете тук :click:

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поясненията към серията са свързани с лотоса в тайландската култура и кухня, както и градът

Након Сауан :click:

 

Тук Аф се справи блестящо с момента, когато поряза Харит. Изключително добре изиграна

сцена, до най-малък детайл. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 серия

 

Поясненията този път са за: борбата с бикове, заливът Пангнга (Phang Nga), провинциите Краби и Наратхиуат,
термитите и перлената ферма на Харит (PHUKET PEARL FACTORY).

 

За тези, които искат да си припомнят: предишната тема за перлите, както и за лотоса като храна е тук :click:,

а информацията за сатора (вонящият боб) и цунамитата е тук :click: .

 

И аз като Нукул :28558: браузнах в нета „Phuket pearl factory“ и ето какво излезе за перлената ферма на Харит.
 

Преведох ви интервюто, което е дал собственикът й (истинският Харит ;) ) за фермата си, откъдето

се вижда, че сценаристите на сериала са използвали при изграждането на сюжета неговата реална

история, която са я преплели с историята от романа на Chuwong Chayachinda - Jam Loey Rak.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих, не съм писала тук. Това ми едно от първите тай-приключения.

Руски  превод и адски лошо качество.

Но историята, любовта, елементите на насилие, възраждането.

ме грабнаха.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

naia, действително ли видеото към руския превод ти се е сторило с лошо качество?

Странно, но според мен си е достатъчно добро. Разбира се, не е като това, към

което привързвам българския превод, но за онова време това беше най-доброто.

Виж английският хардсубнат превод си е с отвратително качество и наистина

едвам се гледа. Но вече ситуацията се промени дори и там. :)

 

Докато превеждах 9 серия за пореден път ми направи впечатление колко много

си приличат актьорите играещи Харит и Харин. Рядко се удава при кастинг да

намериш такава убедителна прилика, без актьорите да са роднини в действителността. :up:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо я съжалих мацката! Та то си беше истински тормоз от страна на главния герой.  :dunno: Иначе сериалът, докъдето си го превела, ми харесва именно заради това, че не го показаха като човек омекващ веднага и между тях не започнаха да прехвърчат нелогични, любовни искри от втората серия. Иначе и двамата актьори са много готини и си отиват. Освен да ти пожелая наслука с превода..  :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аххххххххххх финала ами харесвам такива финали сладникави :) За сериала като цяло допадна ми :) С удоволствие бих изгледала подобен на този. Ако някой  е гледал може ли да ми препоръча :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам от къде да започна да коментирам този сериал. Като цяло беше доста интересен. Заслужава си да го гледаш. Красивата природа, начина по който се правят перлите, ярархията относно богати и бедни, господари и слуги. Нека да не забравяме и главните ни герой които бяха брилянтни . Изиграха си ролите перфектно, без пропуск говоря за емоциите които ги владееха. Раздвоението например на главният герой между омразата и любовта. Пресъздаде тези чувства перфектно в единият момент е лош ,а в следващият се оставяше на чувствата си. За тази сладурана мога да кажа мила, добра, нежна, с чувство за дълг ( заради факта ,че "уж" като малка е била спасена и за да изплати дълга си към нея поема един вид нейният). Тук и тя имаше много различни чувства в единият момент омраза, към това което и причинява в следващият я завладяваха други много по различни от омразата чувства. Както хората са казали от омразата до любовта ни дели само една крачка. В този сериал това важи с пълна сила.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да попитам,тъй като във Вбокс виждам само епизодите до 10-ти,къде мога да открия останалите 4 с български субтитри?

 

Редактирано от LSD
грешка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не са пуснати тези 4 епизода. Нямам и на идея, кога ще бъдат пуснати изобщо. Ако знаете чужд език, най-добре си го догледайте по този начин, аз така направих.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, би било хубаво да се догледа с бг титри, но ще се направи компромис.
Харесва ми сериалчето. Малко тайландски продукции съм гледала и тази приятно ме изненада.

Мисля, че скоро ще си имам и любим тай актьор хехе.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, Dani написа:

Жалко, би било хубаво да се догледа с бг титри, но ще се направи компромис.
Харесва ми сериалчето. Малко тайландски продукции съм гледала и тази приятно ме изненада.

Мисля, че скоро ще си имам и любим тай актьор хехе.

 

Здравей Дани!

Повечето тай-продукции не са преведени на български или поне не е както при корейските сериали. По-малко се превеждат лакроните, а са и по-дълги като времетраене на серията, повечето серии са от 1 час и повече даже. Аз лично точно този вид серили от вида "Шамар-Целувка", в които има насилие от страна на мъжа и примирение от страна на жената, не ги харесвам, но това си е специален тайлански жанр. Понеже си харесала това заглавие, ще ти препоръчам и други. От този вид "Ш-Ц"-лакрон ми допадна и силно ми направи впечатление лакрона Game of Vengeance (2016) /, където жената не се оказа от кротките и примирените, а доста категорично отстояваше правото си/, и друг ще спомена, който обаче не бих препоръчала на никого , но пак е от вида "Ш-Ц"-лакрон : Sawan Biang / Paradise Diversion (нещо като класика е май за тайландците, наскоро четох, че след него са правили и римейк при китайците, но при вторите нямало толкова много насилие). Последния не препоръчвам, защото е много брутален и се гледа трудно от европейски настроени хора, които вярват, че насилието не е допустимо. Но го споделям като име, защото е от същата категория като настоящия лакрон, който коментираме /"Отвенниците"/.

А ако искаш весели и романтични лакрони или пък романтично-криминални лакрони (,но без да са от вида "Шамар-Целувка") препоръчвам с две ръце - "Целуни ме"(римейк е на корейската драма - "Палава целувка"), "Имало едно време в сърцето ми", "Различни хоризонти...." (или нещо подобно се превеждаше, той е нов, от тази година), "Безумната сватба" /този е по-стар/ и други. Мога да ги потърся и с оригинални заглавия, но принципно ги има тук в темата за тай-лакроните като имена. В последните заглавия няма този елемент на насилие, а само чиста романтика. Също така препоръчвам една стара, но невероятно сладка тай-комедия-лакрон - ако не се лъжа казваше се "Пълна къща - 1" /с Майк и Аом в ролите/, и доколкото знам са го филмирали след това и корейците. Последният е комедия, романтика и драма, и доста нашумяло заглавие за онова си време. При корейцете заглавието пак е "Пълна къща". Има и втори сезон.

 

 

ПС: Току що Блу ме коригира, че съм те подвела, оказа се, че оригиналът на "Пълна къща" е корейски , а после е тайландската версия, но уточнявам и подчертавам, че тайландския е по-хубав, по-интересен и по-смешен, а и Майк е по-готин като типаж! Нищо, че не са били първи, тайландците имат по-добрата версия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 hours ago, aria said:

Здравей Дани!

Повечето тай-продукции не са преведени на български или поне не е както при корейските сериали. По-малко се превеждат лакроните, а са и по-дълги като времетраене на серията, повечето серии са от 1 час и повече даже. Аз лично точно този вид серили от вида "Шамар-Целувка", в които има насилие от страна на мъжа и примирение от страна на жената, не ги харесвам, но това си е специален тайлански жанр. Понеже си харесала това заглавие, ще ти препоръчам и други. От този вид "Ш-Ц"-лакрон ми допадна и силно ми направи впечатление лакрона Game of Vengeance (2016) /, където жената не се оказа от кротките и примирените, а доста категорично отстояваше правото си/, и друг ще спомена, който обаче не бих препоръчала на никого , но пак е от вида "Ш-Ц"-лакрон : Sawan Biang / Paradise Diversion (нещо като класика е май за тайландците, наскоро четох, че след него са правили и римейк при китайците, но при вторите нямало толкова много насилие). Последния не препоръчвам, защото е много брутален и се гледа трудно от европейски настроени хора, които вярват, че насилието не е допустимо. Но го споделям като име, защото е от същата категория като настоящия лакрон, който коментираме /"Отвенниците"/.

А ако искаш весели и романтични лакрони или пък романтично-криминални лакрони (,но без да са от вида "Шамар-Целувка") препоръчвам с две ръце - "Целуни ме"(римейк е на корейската драма - "Палава целувка"), "Имало едно време в сърцето ми", "Различни хоризонти...." (или нещо подобно се превеждаше, той е нов, от тази година), "Безумната сватба" /този е по-стар/ и други. Мога да ги потърся и с оригинални заглавия, но принципно ги има тук в темата за тай-лакроните като имена. В последните заглавия няма този елемент на насилие, а само чиста романтика. Също така препоръчвам една стара, но невероятно сладка тай-комедия-лакрон - ако не се лъжа казваше се "Пълна къща - 1" /с Майк и Аом в ролите/, и доколкото знам са го филмирали след това и корейците. Последният е комедия, романтика и драма, и доста нашумяло заглавие за онова си време. При корейцете заглавието пак е "Пълна къща". Има и втори сезон.

 

 

ПС: Току що Блу ме коригира, че съм те подвела, оказа се, че оригиналът на "Пълна къща" е корейски , а после е тайландската версия, но уточнявам и подчертавам, че тайландския е по-хубав, по-интересен и по-смешен, а и Майк е по-готин като типаж! Нищо, че не са били първи, тайландците имат по-добрата версия.

 

Здравей aria!
Много ти Благодаря за изчерпателната информация. От всички изброени този с Майк само съм гледала. Нямам против да опитам и някой с повечко насилие. Харесва ми да гледам различни неща и по нещо ново.

 

Спрециално за Defendant of Love да те питам имам един въпрос. Малко се затруднявам с свалянето от линка на английски. Какво точно да направя? Май трябва и да се инсталира нещо?

Не мога да чакам за сериите с бг превод. Много ме чопли от вътре какво ще стане.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Дани. Ето нови линкове:

 

Онлайн с английски субтитри: Тук

 

втори линк за онлайн с английски субтитри: Тук

 

Свали с английски субтитри: Тук и Тук

 

Освен горните линкове, предполагам питаш и за този линк за сваляне? Не е необходимо да инсталираш нищо. Става по следния начин: натискаш download here и ти се отваря страница за сваляне на текстови файл, сваляш го. След това го отваряш и вътре са ти дадени линкове за сериите. Копираш линка на дадена серия и го постваш в браузъра ти, така ще ти зареди страницата за сваляне на определената серия. Отиваш най-отдолу на страницата и натискаш download и готово. Но ако искаш може и онлайн в тубата да го изгледаш без да го сваляш.

 

п.п. Сега се сещам за още един лакорн с Доме от жанра slap/kiss, ето го: Bittersweet Promise Of Revenge (2014)

 

Ариа много добре е посочила класиките в този жанр, ето им темите: Paradise Diversion (2008) , Game of Vengeance (2016) и още няколко, за които се сетих - Charming Deception (2013)100 Trickery's Dangerous Passion (2015) - римейк, има и по-стара версия, Pin Anong (2012). Всичките са slap/kiss.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...