Jump to content

Recommended Posts

Jam Loey Rak / Defendant of Love / Ответници пред любовта

 

spacer.png

 

Година:2008г.

Жанр: романтика, драма

Eпизоди: 14

 

Участват:

Atichart Chumnanont (Aum) as Harit

Taksaorn Paksukcharoen (Aff) as Soraya / So

Rilanee Sripen (Joy) as Sansanee /

San Chatayodom Hiranyatsathiti (Chai) as Tawaschai Kongkrapan

Saengsuriya (Num) as Bai Sukontawa

Kerdnimit (Mai) as Boontai RungRuang

Ananta (Hack) as Harin Ryan Jett as Nukul

Kriengkrai Oonhanun as Khun Suparurk (San's father)

 

Резюме:

Харит Рангсиман е собственик на ферма за перли в южната част на Тайланд.

Той е много ядосан и решен да отмъсти за смъртта на Харин - единственият му по-малък брат.

Харин се самоубива след като любимата му Сънсани слага край на връзката им.

Харит иска да отмъсти на момичето, причинило смъртта на брат му,

така че я отвлича и я подлага на мъчения, но не знае,

че всъщност е отвлякъл Сорая, братовчедката на Сънсани.

Тя се опитва да обясни недоразумението, но той упорито отказва да й повярва.

Тогава Сорая решава да приеме ситуацията като начин да изплати дълга си

към своята братовчедка, която я е спасила от удавяне, и да изтърпи наказанието вместо нея.

 

 

Сваляне:

 

Онлайн с български субтитри до 10 епизод:  Тук 

 

Онлайн с английски субтитри: Тук , Тук и Тук

Свали с английски субтитри: Тук

Онлайн с руски субтитри: Тук

Свали с руски субтитри: Тук, Тук, Тук

 

Punch Worakarn - Jam Leuy Ruk (ОСТ с български субтитри)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позволих си да пипна малко описанието. Надявам се да нямаш нещо против. :)

 

Също така добавих линк за сваляне, но ще се радвам, ако има и друг, понеже в дадения от мен епизодите са с много ниско качество и е мъка да се гледа. Пък тъкмо ми се беше догледала венецуелска сапунка, а ако съдя по описанието тук ми я предлагат в съкратен с около 180 епизода вариант и ми се ще да метна око за какво става въпрос. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с отвличането на непорочната девица явно е често срещан сюжет в тайландското кино... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли само в тайландското. :D

 

Изгледах първите три епизода, нейде на четвърти съм, и до момента усещането ми наистина е като от латиносапунка. По едно време започнаха да ми се привиждат Дана Гарсия и Марио Симаро в главните роли. По-различно е от корейските и японски сериали и честно казано много ободряващо ми идва. И мацето може да е девица, но като цяло героите не те оставят с усещането, че са расли в саксия и вероятно вярват, че и бебетата никнат от земята.

Маймуна, змии, колиби в джунглата, ням слуга и ревнива психарка - весело е като цяло. Искам героинята да вземе да реши да се изкъпе във водопада, че да я види главния само по прелести (а дано са включили такава сцена) и чакам да му видя личицето на господина, като разбере каква колосална грешка е направил. :D

 

Сега, има си доста съшити с бели конци моменти, като това че или момичето го няма доста дълго време и всички прекалено лесно се връзват на едно скалъпено от братовчедката извинение и никой не се сеща да завърти един телефон да го чуе, или не е минало чак толкова време, ами в Тайланд разполагат с някакви вълшебни китайски зелки, дето само като ги посееш и вече са поникнали. Не знам как расте китайското зеле, ама тия са големи бързаци.

А, да. Писъците на главната спокойно могат да се регистрират като смъртоносно оръжие. На езика им навикнах, но това нейното е направо нечовешко.

 

Iva Di, на мен ми се отварят с всичко, така че вероятно е от някой липсващ кодек, но не мога да дам съвет как да оправиш нещата. :(

 

ПС. Алелуя, усетиха се, че я няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе, не знаех, че го има това сериалче и при нас :)

аз го гледах зимата, когато нещо се бях запалила по тайландското, и трябва да си призная, че въпреки всичко ми хареса. Поне не беше толкова мелодраматично, а като се съди по всички тайландски неща, които съм изгледала, тия хора невероятно много си падат по мелодрамите. Та, наистина има нещо латиноамериканско в тази история, но то е по-скоро от вида на главните герои, поне аз имах такова чувство. За самия сериал - ами има и доста забавни моменти и героите са някак интерсни, въпреки че действат много странно, а тая Сория се оказа доста дивичка въпреки всичко ( не че онзи идиот не си го беше заслужил по абсолютно всички причини). Поне от тези филми успях да науча, че има нещо много странно в начина, по който тайландците разбират романтиката ( в смисъл ако под романтика се разбира човек да прости абсолютно всичко, дори и когато е напълно непростимо). Добре, стига толкова, че се отнесох, съжалявам/

Та, линковете:

сериалът : ОНЛАЙН ( аз го гледах оттук и много се забавлявах с коментарите)

за сваляне без субтитри и с добро качество: ТУК - но за съжаление само до еп. 5

и с руски субтитри ( видеото е raw): ТУК - не знам за качеството, защото не съм сваляла оттук

 

ами това е, приятно гледане на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от нетърпение да му видя финала попревъртах сцените със Сансени, гаджето й и онази, къдравката, та така успях да го свърша вече. Хареса ми много, но имаше моменти на които просто :o . Честно, на мястото на Сория не знам дали щях да се осмеля да го взема този. Току-виж пак недоразбрал нещо и го хванат лудите. :o Ма то не е и като да разбира от "Махай се, бе!" :D

 

Не знам как да го изкоментирам, без да пиша километрични спойлери, та само ще кажа, че ми хареса и до края не ми беше скучно. Мерси за пуснатата тема. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още едно местенце от където безпроблемно може да си изтеглите сериала..........сериала+ руски субтитри

Не мога да дам коментар, защото още не съм го гледала............но съм му хвърлила око.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я гледайте какво клипче

 

 

За момент реших, че японците са направили филм по сериала и тъкмо се наострих да го търся, когато осъзнах заблудата си. :lol: Ама щеше да е хубаво да го има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми като цяло филма,любов,малко интрига...става

качеството не ми хареса,ама се преживява

 

накрая,много ми хареса това, че не я е спасила братовчетката,щото ми писна да чета: "А съм й задължена...бъра бъра...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възползвах се от възможността и го изгледа онлайн, благодаря за линка.

На мен също сериала ми напомня латиносапунка, но събрана в 14 епизода и без излишно разтягане на локуми.

Оказа се забавна романтична комедия в, която има любов, омраза, интрига, а и една симпатична маймуна за цвят, красива природна гледка

откачена бивша, появяваща се сякаш от нищото, за да раздаде някой и друг шамар на когото трябва и пак изчезва.

Играта на котка и мишка между главните беше доста забавна.

 

Музикалната тема също ми хареса, особено песента "Defendant of Love".

Ето и линк към нея OST

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте, момичета, ама това ми счупи тъпомера. Ей ми го фаворита за най-тъп сериал. И к'ва беше тая истерия и крясъци на мадамата? Едно нещо поне да имаше тук, да се хвана за него, че да кажа ласкава дума. Упс, нал' загрявам бавно, :blink: сетих се леко изотзад! Хареса ми островчето и гадинките в него. Честно казано, маймунката играеше най-добре. И не стига, че го изгледах целия, но добре че има начини за превъртане, обаче де да можех да си превъртя и кошмара, който сънувах. :o Нека в корейските сериали да си измират колкот' щат, но поне след края им не сънувам цяла нощ как ме преследват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже това ми е първият лакорн, нека и аз кажа няколко думи за него. :rolleyes:

Много хора са забелязали, че напомня теленовела, но това важи определено само за този лакорн.
Има подобен на него по сюжет, но вече по-изпипан, отново със същия актьор /Aum Atichart/, който се казва Borisut Bumbut Kaen.

Този тип сериали се отличават определено от далечноазиатските може би с това, че в тях преобладава емоционалността пред търсенето на някаква логика в събитията, кармическите взаимоотношения, поучителността, въпреки че и тях си ги има. Културата между другото е по-близо до оригиналната азиатска, но явно в наши дни е останала преди всичко формата.

Темата за отмъщението си е азиатска по принцип. И извода от сериала беше, че то е безсмислено и нищо не дава на човек.
Мене лично ме подразни глупостта на главната героиня, която се опитваха да ни я представят като много добра и благородна, но освен супер-глупава и със слугинска психика, нищо особено в нея не видях.
За мен някои от хубавите страни на сериала бяха неговата динамичност и умението на филмовия екип да задържи докрай нашето внимание. Не е за пропускане, и всеки, който иска да се поразнообрази малко, е добре да го гледа. wink.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз ли нещо се сбърках или на тия тайландци нещо психиката им е сбъркана?! Гати и идиотизма. Втори тайландски сериал гледам и все едно и също: главния - обижда, мъчи, бие, като за капак и изнасилва /може и по няколко пъти за цвят/ за да накрая главната зверски да го заобича...

Направо втасах. Загубвам дар слово :blink:

 

Както и да е - сериала, като цяло ми хареса, малко на латинка мяза. Превъртах доста, откъм кадрите със сестрата /много пък злобна бе/, но все пак го изгледах на един дъх :lol: , няма как от толкова превъртане, бързо се гледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз ли нещо се сбърках или на тия тайландци нещо психиката им е сбъркана?! Гати и идиотизма. Втори тайландски сериал гледам и все едно и също: главния - обижда, мъчи, бие, като за капак и изнасилва /може и по няколко пъти за цвят/ за да накрая главната зверски да го заобича...

Направо втасах. Загубвам дар слово :blink:

 

Както и да е - сериала, като цяло ми хареса, малко на латинка мяза. Превъртах доста, откъм кадрите със сестрата /много пък злобна бе/, но все пак го изгледах на един дъх :lol: , няма как от толкова превъртане, бързо се гледа.

 

Не, не си права! Естествено не всичките им сериали са с насилие. Просто Defendant of love, Sawan Biang и някои други с насилие са от първите, които са били преведени на английски, защото са имали много голям рейтинг.

 

 

За този сериал, както и Sawan Biang мисля, че достойствата им са в разглежданата тема /отмъщението за първия, семейството като общност за втория/, в разкритието на характерите и психологията чрез тежките човешки драми, които главните герои преживяват. В този сериал видях хубава архитектура, красива екзотична природа, да не забравяме забавната маймунка, а и си имаше и добри и благородни образи. B) А насилието в тях си е похват, чрез който не оставят зрителя безразличен, пък бил и той толкова натоварващ. Затова за романтиците и тези, които искат да се позабавляват сме представили и сериали от други жанрове, а завбъдеще ще има и още. :rolleyes:

 

Ако искаш нещо по-разтоварващо, без насилие се обърни към сериалите на 4 Hearts of the Mountains - изцяло любовни истории, Taddao Bussaya, Wanida, 365 Days of Love или Chain of Love. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ви се гледа нещо по различно и уникално това е сериала за вас. Толкова беше странен поне първата половина, все чаках момента, в който ще има зачанки на любов и симпария.

 

И си чаках в просължение на 8 епизода, много според мен. Хареса ми метаморфозата на Харит, как заслепен от омраза и желание за отмъщение направи толкова неща на Сорая; как отначало я наричаше - Снасании (звучеше толкова мазно и пълно с ненавист) и после когато се влюби в нея, той реши за се поправи и първото, което ми направи впечатление беше колко нежно и казваше - Сорая.

 

Тайландците наистина представят една различна страна на любовта - първо от гледна точка на това какво е готов на направи един брат в името на брата или сестрата си (както е и в този сериал Wong Wian Hua Jai), а именно - готов е да направи всичко. И второто, че когато тормозиш една добра душа, с течение на времето я опознаваш и се влюбваш в нея, според мен от тук започва наказанието на главния - да се бори за нея и цял живот да и показва колко я обича, пък било то и като и слугува.

 

Финала си беше точно на мясото, много обичам щастливия завършек. Надявам се само, че след като Сорая спре да се цупи, Харит ще я научи да плува, защото на един остров това е от жизнена важност. :P

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ви се гледа нещо по различно и уникално това е сериала за вас.

 

Много точно казано! :up: Напълно споделям мнението ти.

 

Тайландците наистина представят една различна страна на любовта - първо от гледна точка на това какво е готов на направи един брат в името на брата или сестрата си (както е и в този сериал Wong Wian Hua Jai), а именно - готов е да направи всичко.

 

Това го виждаме не само при тях, а в целия Изток. Много ми хареса това

, където ще видиш, че и в Корея, а и не само там, не е по-различно. Просто устройството на обществата им е йерархично и родово.

Много се чудех досега как в корейските драми, и не само в техните, отношенията са някак си по-европейски и се нарушаваха сериозни правила, които тук, в това клипче, е обяснено как е напрактика. Явно се опитват да прокарват неща от европейските ли, американските ли отношения, но явно не ни разбират точно, защото резултатът не е понятен нито за тях, нито за нас. :lol:

 

Така че нищо чудно, че големият брат в тези сериали е толкова покровителствено настроен. :asian:

 

когато тормозиш една добра душа, с течение на времето я опознаваш и се влюбваш в нея

 

А според мен тук прозира идеята за кармическата връзка, породила неслучайната среща.

 

Не е някак си случайно, че той ги обърка двете, а после, когато истинската Сансани разбра как се е случило всичко това,

дълбоко съжаляваше, че не е била тя отвлечена тогава. :lol: Сигурна съм, че със силния си характер, тя не би допуснала

отношението, което той имаше към Сорая. ;)

 

Спред мен идеята, която представиха, за любовта е, че тя е преобразяваща в своята същност, прощаваща, идваща по неведом път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе, някой ше ми обясни ли тоя тип малоумен ли е или просто шизофреник???

 

Начи ше отвличаш някого, ама няма провериш той ли е, аджеба, или не баш??? Хубаво де, снимка имаше, ама мое ли да си толко тъп да не провериш поне на кого е бе, дръвник?!

Това как да е, ама не моа разбера как тъй за два дена зе, та се влюби дотам, че вече станала мацката "най-сияйния бисер на света"? Как, бе? То едно, че с тоя вид на клошар е достатъчно противен, ма пусто и погледа му е почти толкова интелигентен, колкото на хамстера на комшията. То бива да гледа като добиче, ама с тия кравешки очи хич не ми въздейства, сори. Хубаво, че мацката не се дава, де, то как и да се даде на тоя кукундрел... Че и мноо свиреп бе, да му се не види. То и самия актьор малко нещо недомаслен изглежда, та добре са го подбрали за тая роля, де.

 

 

До 8 епизод, това са ми впечатленията. Като догледам ще има още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно, speedy86, отстрани погледнато нещата са както ги твърдиш, но ако се замислиш и поставиш

за момент на неговото място...

Първо умират родителите ти, после ей тъй от нищото и напълно

неподозирано брат ти се гръмва в съседната стая. Според мен може и малко да "мръднеш", а като

прочетеш за причината като нищо ще възненавидиш човека, отнел ти последното мило и скъпо,

все пак героят остана напълно сам. Сигурно точно защото е нормален човек, а не шизофреник, като

му се поуспокоиха нервите и ядът му поотмина, а и обекта си беше привлекателен... ;) и предвид

инертността на мисълта, май нещата си бяха както трябва да бъдат.

 

Просто това е една особена история, не е нещо дето се случва на всеки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, смяната на ролите беше много забавна. :lol:

 

Така, отметнах и това заглавие, та е време за някой и друг спойлер:

 

За пича вече казах впечатления в началото, после ми стана симпатичен след известно време, ама пак някакъв недомислен образ беше. В смисъл нямаше някакво плавно преливане от омраза към недоумение до любов, което според мен би било нормалната реакция, а просто мина ей тъй, за два дена, от едната крайност в другата. Така и не успях да харесам актьора, но си изигра добре ролята.

Мацката мааалко дебилна идваше с тая овча преданост, все пак колкото и да беше благодарна, някои неща си имат граници. Но пък беше добър пример, както споменавате по-горе, за любов. Харесвам верността, не ме разбирайте погрешно, това ми е любимо качество. Ама това малко премножко дойде. Не знам на нейно място как бих реагирала, даже предполагам, че донякъде като нея, ма поне от време на време някакъв гръбнак да проявяваше бе, да му се не види...

Злата к***а си я оплюх достатъчно добре в темата за Ванида, тук не ми стана по-симпатична ама хич. Верно, красива е, ма ми е нещо противна, не само заради ролите. И, БТВ, тая кривата прическа направо ми бъркаше в очите.

Четвъртия в многоъгълника, най-тъпия ъгъл, направо го съжалявах колко беше зле, убитака мамин. Едно, че тичаше след всяка фуста, друго, че хич не се усещаше. Еле па баш по тая да почне да въздиша... Поне беше по-съобразителен от Харин, който за мен беше некъв мноо утрепан даже и преди да се гръмне. <_<

Другите герои няма какво да ги коментирам, те и без това бяха за фон и ги превъртах, но искам да спомена колко ми хареса майката на Сорая. Невероятно красива жена, макар и посмъртно да не може да убеди когото и да било, че може да е майка на т'ва девойче. Но много красива жена и готин образ й бяха дали.

Също да спомена немия слуга и м'унчето - мноо сладки и двамата и горе-долу с еднакво IQ. :lol:

Сега малко за сериала - освен очеизбождащите недомислици ми хареса. Идеята за промяната, която истинската любов носи, за прошката и облекчението след нея, за верността и жертвоготовността са ми близки и винаги им се радвам. Само малко пресилено ми се струваше цупенето на главната и особено никаквата реакция на откровената бруталност на брат'чедка й. Хубаво, да речем, че те е спасила, ма па чак шамари да ти бие и да те разиграва, а ти да си траеш... Не, мерси. Харит и той, както вече казах, малко недомаслен беше, но налудничаво-маниакалния поглед му тичаше. И без това като си гледаше нормало малко нещо кривоглед ми се струваше. :D

Друго, което си струва да се отбележи, е невероятната природа. То морето, то островчето, еле па онова ми ти езеро с лотусите... Ух, на кака! :D Дори само затова си заслужаваше да се гледа.

 

 

Та, в общи линии има хубави страни и става за гледане. Едно, не повече, че иначе ше ми се изтърка пръстчето от бутона за превъртане. ;)

Но определено Sawan biang ми допадна в пъти повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързаче, до някъде не съм съгласна с теб-донякъде си напълно права.Как щеше да срещне мацката ако не я беше объркал?И не съм съгласна за пича-лично на мен :tongue: Иначе с всичко останало те подкрепям напълно-както винаги знаеш какво да ми препоръчаш :thanks::yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...