Jump to content

Recommended Posts

@jira, там е работата, че се притеснявах да не разчета думите ви погрешно, но явно се е случило точно обратното. :)

Off Topic

 

От пояснението ви разбирам, че точно за любовта на краля говорите, което сюжета всъщност му отнема. Любовта, за която вие споменавате от страна на Бонг Хуан към краля, аз я приписвам на спотаената Со Йонг. Женкаря Бонг Хуан изпитва симпатия към един различен Чолджонг от познатото му в часовете по история. Иначе се опитвате да ме убедите, че се е сбъднал най-големия кошмар на един женкар - да започне да изпитва влечение към мъже. Спомняте ли си как се притесни, че не може да му помогне в най-сюблимния момент за целия сюжет. Спомняте ли си какво облекчение изпита, когато научи, че събитията са се развили щастливо за краля? Кое ви накара да решите, че съжалява задето не е доизживял живота си в приказна любов с Чолджонг?

 

Питате ме за моя избор в подобни обстоятелства,  но това не е важно в случая. Обясних ви просто, че придържайки се към желанията на фамилия Ким, той можеше да си живее спокойно без да излага на риск живота си. Той взе друго решение и тук съм съгласен с вас, че това бе част от израстването му в човешки план. Но така и иначе, когато човек избере на коя (не на чия) страна да застане, той трябва да е готов да плати цената. 

 

Не разбирам защо настоявате да разглеждате образа на братовчеда в един от само два цвята - бял или черен? Така както го описвате, излиза че все едно е бил запознат с всички подробности в изменението на отношенията между краля и кралицата. Да, той мразеше Чолджонг по понятни причини, но във всяко едно действие поставяше на пиедестал Со Йонг. Той опита с голям успех да елиминира влиянието на баща си спрямо кралицата-баба, той се влачеше по корем пред нея, за да я защити, той на няколко пъти опита да помири двата враждуващи рода пак в нейна полза и пак той вкара Чолджонг в капан в името на нейното добруване. При това, когато направи това последното и когато въвлече родовете в държавна измяна чрез "кървавото"  писмо, вече бе съвсем наясно, че няма шанс да получи отговор на чувствата си. Та кралицата не получи такава защита от нито един от останалите герои в сюжета. Такъв образ не може да е изцяло черен. Надявам се да не смятате момента, в който се е издигнал във вашите очи да е плод на моментно прозрение от негова страна или нещо от този род.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

 

Кървавото писмо е малко нелогично, за какво му трябваше на братовчеда ако Краля е мъртъв? То реално има смисъл само при  Крал ЧЖ, тъй като измяната е срещу него. При друг крал то нямаше смисъл. Братовчеда стана лош в момента който се обърна срещу кралицата. Имахме същата ситуация с наложницата , но принца/брата на краля не си позволи в нито един момент  да покаже чувствата си. Видяхме в две  еднакви ситуации, как двамата мъже се държаха. Со Йонг   каза братовчед си няколко пъти ,че не приема чувствата му. Може в миналото да е изпитвала нещо, но по скоро е било уважение и благодарност. В онзи труден момент за нея , той започна да я целува и я натовари допълнително, вместо да я изслуша и да се опита да я успокои. Както другите и той мислеше повече за себе си.  В него момент той не беше по добър от бабата кралица, баща си. В него момент и Краля не беше добър, но той си имаше свое извинение, защото я приемаше директно за враг от клана Ким. Шанса между тях да се получи нещо, дете , не беше голям. В първи допълнителен епизод, видяхме Со Йонг весела, щастлива с едно единствено желание да види краля. Не изглеждаше като жена която храни чувства към друг мъж. Краля в него момент не знаеше коя е тя и може да е изпитал моментна симпатия. Но тая симпатия е била погребана дълбоко в момента който той разбра коя е и и връчи решението, че става Кралица. Единствената причина братовчеда да е срещу краля беше любовта му към Со Йонг. Това беше и причината да иска да го убие. По отношение на двете души, нещата стават доста по сложни и е хубаво да видим кой как е разчел ситуацията. Според мен двете души останаха в тялото на Со Йонг и в началото наранената душа на СЙ взема по пасивна роля или се скрива в ъгъла и остави БХ(Бонг Хуан) да прави каквото си иска. В един момент тя забелязва, че това което прави БХ явно действа в нейна полза(тоест краля почва да се появява все по често и да се навърта наоколо). Нещо за което тя не е могла и да си мечтае. Мисля ,си че в един момент тя се отърсва от  апатията си и иска да вземе по активна роля.  Тоест и тя да държи кормилото. Също така и се учи от БХ как да се държи. Тя няма да може да научи неговите рецепти или да готви(за мен тя никога не е готвила), както и да говори за съвременна Корея. Но поне поведението и ще се промени и ще бъде по уверена. Моментите в които кралицата се удряше с букета, удряше се с юмрук в гърдите или се пръскаше с някаква течност пред краля , ги разглеждам като някаква вътрешна борба между двете души , как точно да постъпят в дадения момент.  И в началото БХ винаги побеждаваше. Като мъж не се чувствам удобно с влюбването между двама мъже( като принца от 100 дни мой принц, и на него му беше неудобно). Защо в един момент БХ загуби мъжкия си глас? Дали Со Йунг започваше да го изравнява? От друга страна тялото беше нейното, сърцето беше нейното, хормоните бяха нейните.  БХ едва ли щеше да може завинаги да получава само това което той иска, а и силите които искаха друго нещо в тялото се увеличаваха.  Да предположим, че когато се удряше с цветята СЙ е искала да се метне в ръцете на краля, БХ обаче не е бил съгласен и опитваше да и промени желанието. Да кажем след като цял ден ползваше тялото , душата на БХ е заспивала уморена , но душата на СЙ е мислела само как да се въргаля с краля. Докато БХ сънуваше своите 3 любими наложници и любимата си прислужница, то в реалността СЙ беше с краля. И после през деня душата на СЙ спеше, а БХ си готвеше. От друга страна душата дали има пол? Или поведението и зависи от тялото което обитава?  Душата на БХ просто нямаше шанс, нямаше как да победи женското тяло и неговите нужди. Само готвенето му остана накрая, СЙ получаваше всичко друго. В 19ти епизод , БХ тотално се беше скрил някъде.  Май само СЙ беше на линия и това струва на братовчед и живота му. Повече пречеше от колкото помагаше. БХ както знаем искаше да е на страната на печелившите.  Кой взе решението да се търси краля? Дали сега душата на БХ не беше в депресия? Човек от специалните части едва ли би се държал както Кралицата в 19ти епизод. От друга страна БХ трябва да е осъзнавал, че за да е жив и тялото на кралицата трябва да е живо. Затова и помагаше до края. Той видя снайпериста на покрива, но дали той взе решението да застане пред краля?  Или беше СЙ. Вече в реалността той искаше да види как е завършило всичко , все пак и той беше вложил доста  в цялото начинание, беше се превърнал във "антифен=фен" на краля. Не че можеше нещо да промени вече.  От друга страна СЙ веднага разбра че БХ вече го няма, след като беше простреляна. Тя каза "Той не е тук , той е заминал".  Първо помислих, че говори за краля, но според мен е говорела за БХ.  Трябва пак да го гледам сериала, след това което зная , много моменти мога да ги възприема по нов начин. 

Кои са добрите персонажи в сериала може да се види в последната сцена във втория допълнителен епизод. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@42°10'24°30'Най-накрая изплюхте камъчето и ми стана повече от ясно, защо толкова упорито се опитвате да ме оборите. Няма нужда да сме на едно мнение.

Spoiler

 

Но това не означава, че ще си затворя очите и ще пренеса вода от девет села в десето, за да се опитам да извъртя нещата, с които не съм съгласна, за да изложа моята гледна точка. Поради тази причина смятам вече е безсмислено да ви отговарям.

Ще отворя една скоба обаче - преди да ме коригирате по този начин, обърнете внимание на вашия правопис.

 

 

Да кача една официална статия в подкрепа на моето мнение. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, jira написа:

@42°10'24°30'Най-накрая изплюхте камъчето и ми стана повече от ясно, защо толкова упорито се опитвате да ме оборите. Няма нужда да сме на едно мнение.

  Скрий съдържанието

 

Но това не означава, че ще си затворя очите и ще пренеса вода от девет села в десето, за да се опитам да извъртя нещата, с които не съм съгласна, за да изложа моята гледна точка. Поради тази причина смятам вече е безсмислено да ви отговарям.

Ще отворя една скоба обаче - преди да ме коригирате по този начин, обърнете внимание на вашия правопис.

 

 

 

 

 

Още от първото ви изречение личи, че нищо не сте разбрал/а от коментара ми. :)

 

Off Topic

 

Само едно уточнение ще направя - нищо не съм се опитвал да ви убедя. Това, което във вашите очи явно изглежда като борба за налагане на мнение, беше защита на онази част от мнението ми, която вие оспорихте по някакъв начин. Което от своя страна продължи като дискусия. Или поне аз така изглежда съм се заблуждавал. Иначе наистина не е нужно мненията ни да съвпадат.

Да, имам си трески в правописа и не се гордея с този факт, но в случая чисто и просто се заяждате на дребно. И го правите за втори път между другото. При това, без да сте бил/а предизвикан/а по някакъв начин. И нека ви дам един добронамерен съвет. Следващия път, когато влезете в дискусия или спор с някого в писмен вид, ако грамотността му ви е подразнила, отбележете го още в първия си коментар. Защото, когато приключите диалога си с подобна забележка, това обикновено издава липса на аргументи.

 

Във времената, в които живеем, мога само да ви пожелая здраве на вас и хората около вас.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните няколко серии ги прехвърлих с превъртане.
Ако са искали да покажат, че

Spoiler

готвачът и кралицата живеят в едно тяло, щяха да запазят вътрешния глас на готвача и да си водят двамката диалози вътре.
Те заличиха душата на кралицата, готвачът се влюби, направи дете и после се събуди ни лук ял...
Или това е плот туистът, с който са искали да изненадат зрителите. Виждате ли, никой не се сети, че тя е там вътре, изненада!
Само дето от такива изненадващи финали без никаква причинно-следствена връзка вече ни е писнало.
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.02.2021 г. at 20:32, gig911 написа:
  Скрий съдържанието

 

Кървавото писмо е малко нелогично, за какво му трябваше на братовчеда ако Краля е мъртъв? То реално има смисъл само при  Крал ЧЖ, тъй като измяната е срещу него. При друг крал то нямаше смисъл....

 

 

@gig911

Off Topic

в частта от мнението ви, която съм цитирал, става въпрос за държавно устройство. А в случая с писмото говорим за държавна измяна, която по същество не се персонифицира с конкретен монарх. Тоест тяхната измяна се явява престъпление не конкретно срещу Чолджонг (макар точно той да беше мишената им), а срещу трона. От което следва, че проблема им не изчезва законово със смъртта на Чолджонг. Тъй че въпросният документ е със стойността на невероятно силен коз срещу тях за всеки, който го притежава.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

 

Писмото беше за възстановяване или сваляне на крал, и за въстание в двора. Разбира се ,че това писмо би било най-опасно в ръцете на настоящия крал. Единия от присъстващите каза, защо да го пишем след като Краля вече е мъртъв? При следващия крал, той едва ли би  ползвал(писмото) срещу хората от писмото , туй като те го бяха направили крал а и той беше дете. Шансовете това писмо да е опасно , силно спадаха. Докато детето крал стигнеше до възраст той сам да взема решения, много от присъстващите вече нямаше да ги има. А и дотогава това писмо щеше отдавна да е изгоряло. Аз така ги виждам нещата, но може и да греша. 

По интересно ми е къде според Scarlet Heart е била душата на Со Йонг през цялото това време?  Ако и бяха заличили душата, тя нямаше от къде да се върне тогава? Освен да е била в тялото си с душата на БХ, другите варианти са да е била в тялото на готвача или да се е реела свободно над тялото си(колко дълго една душа може да е извън тяло)? Може и да има други варианти , ама моите душевни познания са дотук. Ако беше в тялото на готвача , завръщането в собственото и тяло щеше да бъде голям шок и тя нямаше да знае какво се е случило до този момент. Щеше да колабира на площада където се събуди ранена. А тя се "събуди" напълно в час , знаеше че другата душа вече не е в тялото и няма кой да и помага повече. Знаеше защо е на площада ранена, че трябва да защити краля и му каза да отиде да продължи борбата си.  Знаеше, че трябва после да нарита задника на бабата.  На гроба на братовчед си тя каза : Ти пак ме намери , въпреки че се криех. И накрая посещавайки камъка на БХ, тя му каза : Завърна ли се добре? Тоест тя знаеше за втората душа и се интересуваше какво е станало с нея. За мен двете души бяха развили едно уважение и доверие една към друга. И си помагаха докато бяха в тялото на СЙ. 

Сериала го гледам втори път в момента и е все толкова интересен колкото и първия път. Не знам колко време СЙ е била в двореца, но е интересно да се види как от едно щастливо, безгрижно и свободно момиче , се превръща в озлобена , нещастна и завистлива жена. Жена която бичуваше прислужниците си и от която всички в двореца се страхуваха. Както казаха лошото и държание е било с цел да не  стане кралица?  Ама кой ли иска да гледа такива тъжни трансформации.

 

Off Topic

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично сериала много ми хареса. Забавен, свеж и най-вече, о чудо! Веднъж главната героиня да не е някаква залюхана простакеса де не знае на кой свят се намира и току да гледа 99% от времето или сърнешки или с отворена уста като риба на суха или и двете. Shin Hye Sun я гледам за втори път и много, много ми харесва. Личи и че умее да играе, изгради образа страхотно, на моменти верно и повярвах, че отвътре си е чист мъж. Дотук добре. Годината започна ударно с този сериал да видим нататък какво ще ни предложат братята корейци :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@gig911,

Off Topic

 

писмото по своему представлява сговор за метежнически действия спрямо краля, които обвързват двата клана в общ заговор. Ако разчитам правилно сцената, то братовчеда ги кара да подпишат документ, който ги уличава в държавна измяна със задна дата. Тоест, който прочете писмото, ще остане с впечатление, че то е подписано преди каквото и лошо да се е случило на краля. Затова и останалите се чудят за какво да го правят, след като Чолджонг вече го няма, а този лист хартия поставя живота им в смъртна опасност. Братовчеда успява да ги успокои с нуждата да не си подливат вода едни на други. Ако върнем картината на епизода няколко минути назад, то ние ще видим, че точно преди това предложение, братовчеда ги чу от коридора да коментират, че дори и бременността не може да спаси кралицата. Тоест, и двата клана бяха готови да я сложат на пангара. Всъщност искаха да я елиминират. Ако не сте обърнал/а внимание на лицевите мимики на лицето на братовчеда при тези думи, то го направете, за да видите една от причините да смятам, че го прави изцяло в нейна полза. Другата е, че разкриването на това писмо обрича на нерадостна съдба и самия него. Това беше саможертва от негова страна. Единствения момент, когато е тръгнал с лоши намерения срещу нея, беше онзи на скалата, когато беше осъзнал, че има нещо нередно в нейното поведение и изобщо не прилича на неговата Со Йонг. За това помогнаха думите на кралицата под въздействието на "нашия" готвач. Знаем, че го спря единствено мисълта, че убивайки физически кралицата обладана от някой друг, би убил и душата на Со Йонг, която е нейде в това тяло.

 

Две думи по отношение на правото. Дори и в онези времена, ако решите да издигнете някого за крал или да го свалите от трона, си е имало законови процедури. Но при всички положения не и с договори за метежи. Писмото ги поставя от грешната страна на закона, който не е приет специално за Чолджонг и в негова защита, а за да защити трона, респективно държавата. Въпроса за тяхното погазване на закона може да бъде повдигнат от всеки в Чосон, не само от краля. И ако тази персона намери необходимата подкрепа и си изиграе картите правилно, тогава безсилният крал и тези, които му дърпат конците, биха били опрени до стената да вземат мерки срещу заговорниците. От последното става ясно, че писмото не гарантира 100 % сигурност, но дава великолепна възможност на кралицата да си спаси кожата. Естествено има и друг възможен вариант на действие - шантаж. Той обаче, според личното ми мнение, е поне два пъти по-рисков от първия.

 

Повторното гледане на сериала ви е довело до някои добри попадения. Нека добавя и аз едно, отнасящо се до прословутата бременност. Чие лице виждаше готвача, точно преди да се извърши физическия акт довел до забременяването? Как реагира, когато научи за плода в утробата на кралицата и кога прие с радост факта, че ще става майка ( колкото и нелепо да звучи последното )?

 

Толкова от мен по въпроса. Всеки е свободен да направи своите собствени изводи по темата, независимо дали те ще съвпаднат с моите, вашите или на някой друг взел отношение по нея.

 

Желая ви здраве :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добреееее явно ще сегледа това сериалче:)Отдавна чаках нещо историческо с комедиен "вкус" пък да не е лигаво....(да си го бях направила аз :D) и от коментарите ви разбирам, че съм го дочакала :es:ще се насладя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да оставя моите 5 стотинки в тази тема :) Като начало: подходих абсолютно преднамерено към сюжета и актьорите, започнах сериала и се отказах на 15-тата минута, две седмици по-късно от скука го продължих и "О, Боже мой!" вече исках още. Всички епизоди без последия са топ, не знам какво очаквахме да се случи накрая :) за мен беше важно, че 19 епизода ме забавляваха с невероятен хумор и прекрасна химия между актьорите, тук там и подправки от интриги. Не навлизам в дълбоките води на анализа за душите, ще си го спестя, няма кой знае какъв смисъл за мен, защото аз приемам сериалът като добра комедия :) Затова препоръчвам да се гледа предимно заради комедийната част, защото актрисата и актьорът се справиха превъзходно :) Пожелавам им добри бъдещи проекти и ако имат съвместен, задължително ще следя с интерес :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Shin Hye Sun много ме впечатли тук и затова съм планирал да гледам някои от по старите и драми - Angel's Last Mission: Love и Thirty But Seventeen и My Golden Life. Още не съм стигнал до тях, но изглеждат интересни. Има и големи награди за тях. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, gig911 написа:

 

Shin Hye Sun много ме впечатли тук и затова съм планирал да гледам някои от по старите и драми - Angel's Last Mission: Love и Thirty But Seventeen и My Golden Life. Още не съм стигнал до тях, но изглеждат интересни. Има и големи награди за тях. 

По-добре започни с Five Children, това беше големият й пробив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Липсва ми този сериал! :icon_sunny: Да споделя едно видео от четенето на сценария.

 

 

 

@42°10'24°30'

Spoiler

Не знам защо реших да прочета последното ви мнение, но ще се повторя, вие не само изкривявате чуждите мнения, ами и си ги насосвате както на вас ви е удобно. Препоръчвам ви да обърнете внимание на тона във вашите мнения. Нека поясня, тонът ви е снизходителен и назидателен, сякаш друг потребител не може да види нещо по-различно от вас в сериала. Поради тази причина казах, че спорът с вас е безсмислен.

Относно това как ще конструирам постовете си във форума, не мисля, че имам нужда от вашия "добронамерен съвет".

Не съм тук да оправям или поправям правописа на пишещите, има си училища и курсове за тази работа, но когато потребител, който изобщо не ме познава, реши да се зачекне за моя, и то по начин, който в никакъв случай не е безобиден, няма как да не реагирам.

 

ПП. На Ин У ще замени Джи Су в River Where The Moon Rises.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корейците вече се оливат.  Скоро ще надминат китайската цензура. От къде на къде артистите трябва да страдат заради тия простотии. Никой няма да иска да играе в историческа драма. Толкова се надявах mr. Queen

и Shin Hye Sun да вземат награди тази година.  Тия май се готвят за обединение със Северна Корея. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, тия са луди. Как може една нация дотолкова да изтрещее. Сериала е толкова приятен, забавен и разтоварващ. Един от читавите дето излезе напоследък. Иначе самите корейци не се ли усещат, че контента им в сериали и филми е станал пълен булшит. Язък за актрьорите, но то това тяхното ми прилича на началото на края на въздесъщата халю вълна, която заля света. Сами си го направиха, в най-скоро време Китай ще ги попилее и в сериалите и в музиката и във филмите. Ама то човек това, което сам си го направи....... Да си се опияняват, че са велики, бавно но славно публиката, която не е тъпа ще се преориентира към двата им големи съседа, а тия да си врякат колкото искат. Пак ще повторя, жалко за актьорите им и аз като останалите чаках награди и овации за сериала, а пък то:wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...