Jump to content

Recommended Posts

Главната актриса е велика, без нея тоя сериал нямаше да го бъде. Физиката и , играта и. Мисля, че досега не беше тъжен сериала и не вярвам да свърши зле.

Off Topic

Малко се разколебах като накълцаха Лейди Чой, дано да оживее. Много ми беше смешно, единия ден гледаше сандъците със злато на баща си, а на другия ден пребъркваше оня проснатия крадец за пари и после искаше да играе "Тука има Тука няма" пак за пари.  И каза ,че и трябвали пари да си купи нещо? Така и не разбрах за какво и бяха тия пари. Не мисля, че в семейството и някога са имали проблем с парите. Да , може би като по корейски няма да останат крал и кралица , но ще си намерят някъде място да живеят щастливо. Аз бих казал че в къщата на тъста ще са най-добре. Той чака внучето.  Тъста явно не опразни всички складове, беше си оставил нещо за черни столетия. То само единия сандък със злато му стигаше. А главната си мечтаеше да отвори свой ресторант, и сигурно щяха да закупят доста земя( в района на Сеул) да осигурят потомството след 200 години. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се чудя много какъв ще е финала.

Off Topic

Някак си не ми се вярва да зарежат готвача в кома в днешно време и да не дадат нищо за него. Направо ме е страх да не го върнат в тялото му, а краля да си умре млад, както се е случило в действителност. И пак да ни замажат очите с прераждания и т.н.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От друга страна според мен има някакъв план за който не знаем. 

Off Topic

 

Кралицата беше в тъмницата при ония двамата и после нищо. Аз мислех ,че ще ги освободи, явно само им каза че краля е жив.  Може би и бившата наложница ще се появи да помогне с лъка си. Не ми се струва, че кралицата ще се окъпе във водата както краля на оная скала.  Което означава , че някой ще я спаси там(двамата приятели на краля, наложницата, самия крал). И лошия колко ще е лош , не е ясно. Дали нещо с краля не са се разбрали в оная стая?  Може би краля че се върне и ще бъде на власт още 5 години преди да се оттеглят с кралицата. Нали тя каза че неговото властване е 13 години и бяха минали 8 от които той беше на престола(момента от кладенеца). Ако спазват историческите факти.  Краля май попадна на водача на въстаниците, дали те няма да го върнат на престола?  

Готвача май трябва да го отпишем. Съвременната история май свърши, няма как да се върне обратно. 

 

 

Да добавя към коментара по горе.

Off Topic

Сега видях превюто на 19 епизод, лошия с кралицата говореха на скалата, тя му обясни кой е и какво се случва с нея. Лошия и каза , щом си спомняш значи Со Йънг е все още в тебе. В тоя момент пристигнаха неговите войници с заместника му. Той каза на кралицата  Хвани ме за ръката докато може да избягаш, и се сби със своите хора. После двамата бягаха нагоре по пътеката , но се спряха защото видяха някого пред себе си. И така свърши. Предполагам ,че видяха Краля, но не е сигурно. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно от това се опасявам -

Off Topic

да не върнат готвача в тялото му, в съвремието, а в тялото на кралицата да си остане само Со Йънг. Но да видим какво са ни подготвили, нямам търпение вече.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.02.2021 г. at 13:21, gig911 написа:

От друга страна според мен има някакъв план за който не знаем. 

Off Topic

 

Кралицата беше в тъмницата при ония двамата и после нищо. Аз мислех ,че ще ги освободи, явно само им каза че краля е жив.  Може би и бившата наложница ще се появи да помогне с лъка си. Не ми се струва, че кралицата ще се окъпе във водата както краля на оная скала.  Което означава , че някой ще я спаси там(двамата приятели на краля, наложницата, самия крал). И лошия колко ще е лош , не е ясно. Дали нещо с краля не са се разбрали в оная стая?  Може би краля че се върне и ще бъде на власт още 5 години преди да се оттеглят с кралицата. Нали тя каза че неговото властване е 13 години и бяха минали 8 от които той беше на престола(момента от кладенеца). Ако спазват историческите факти.  Краля май попадна на водача на въстаниците, дали те няма да го върнат на престола?  

Готвача май трябва да го отпишем. Съвременната история май свърши, няма как да се върне обратно. 

 

Да добавя към коментара по горе.

  Покажи скритото съдържание

Сега видях превюто на 19 епизод, лошия с кралицата говореха на скалата, тя му обясни кой е и какво се случва с нея. Лошия и каза , щом си спомняш значи Со Йънг е все още в тебе. В тоя момент пристигнаха неговите войници с заместника му. Той каза на кралицата  Хвани ме за ръката докато може да избягаш, и се сби със своите хора. После двамата бягаха нагоре по пътеката , но се спряха защото видяха някого пред себе си. И така свърши. Предполагам ,че видяха Краля, но не е сигурно. 

Краля попадна на бащата на малкото момиченце, което двамата с кралицата спасиха и върнаха на майка му.

Що се отнася до сметките с царуването - според мен са без кръчмар в случая. Какво се е случило в реалната история е без значение. Тук имаме фактора пътешественик във времето, което по принцип би трябвало да промени хода на събитията. Главната героиня няколко пъти се запита дали чрез действията си няма да промени въпросния ход. Моето мнение е, че няма как да не настъпят промени в така създалата се ситуация. Ще видим какъв финал е избран, но аз предлагам на сценаристите да оставят готвача в тялото на кралицата, а тя да заживее неговия живот. По този начин биха си оставили вратичка за втори сезон, в който да ни покажат т.нар. vice versa един вид. :)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах 19 епизод и това се случи, ако някой не иска да знае какво е станало да не чете по-надолу :

Off Topic

 

На скалата лошия/братовчеда размисля и отново защитава кралицата, тръгват да бягат и срещат оня с белега който ги напада. Братовчеда загива , но дава писмото за измяната на кралицата. Кралицата се крие и вечерта краля я намира. Казва и че нейните дами са живи. После я завежда в лагера на селяните които го подкрепят. Там тя се среща с нейните дами. Лидера не селяните е бащата на онова момиче която тя и краля спасиха. Почват да планират как да се върнат за двореца. Кралския готвач се присъединява към тях. Приятелите на краля са все още в затвора. Бившата наложница лепи из града постери че краля е жив. Кралицата каза на краля че няма да успее , но че тя е с него. All in. В края на серията те влизаха в двореца с една каруца, и в 20 серия борбата е в двореца. Селяните също атакуват двореца за да помогнат на краля. В една сцена краля се бие със своя най-голям враг. 

 

Явно за момента варианта те да се оттеглят и скрият някъде и да заживеят щастливо отпада. Според мен краля ще си върне властта. И ще се разправи с враговете си. След това не е ясно. Или след този "хепи енд " готвача се събужда и разбира, че това е било един сън. Друг вариант , краля се разправя с враговете си , след това умира и кралицата остава регент на техния син. Или след 5 години , краля се оттегля с кралицата в полза на техния син.  Или и двамата умират в 20 епизод и готвача се събужда. 

Интересното е, че се очакват две серии Mr. Queen: The Bamboo Forest  за историята на кралицата и другите герои преди тя да падне в езерото. Има тийзъри(Kim So Yong wants to see the King). Тя и преди това е била толкова луда , само че по нежна. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав сериал, ще се запомни с идеята си и актьорите си. Главната актриса може да вземе и награда за играта си тук. 

Off Topic

Краля възвърна властта си. Готвача в съвремието се събуди и получи своето отмъщение. Малко е тъжно, че кралицата вече не е същата и тази която гледахме през цялото време. Со Йънг се завърна, може би няма да е съвсем същата както преди падането в езерото и зависи тя колко си спомня от времето след това. Явно нейните посещения в кухнята свършиха. Жената в която краля се влюби, вече я няма. Жената за която той написа речник. Ония двете кралици трябваше да ги пратят в заточение , не да ги държат в двореца. Малко прекалиха с романтиката по време на борбата в двореца. И с "бронежилетките"? На тоя куршум и съвременна бронежилетка трудно ще устои.  Не беше просто оловно топче, а съвсем съвременен куршум. И тая пушка от ВСВ не знам от къде я взеха. 

Първата част на  Mr. Queen: The Bamboo Forest  е излязла. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не ме изненадаха. Свърши точно така, както предполагах. Но пък ми хареса все пак финала, добре наредиха нещата.

Само се чудя 

Off Topic

нашия готвач как ще се върне към плейбойския си начин на живот. След неговия "Чолджончик" да не вземе да обърне резбата :282:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готвача 

Off Topic

едва ли ще обърне резбата. Но сигурно ще търси по-стойностни връзки от тук нататък, след преживяното.  Хормоните в тялото на кралицата го накараха да се влюби в краля.  Така че хормоните в неговото тяло ще си кажат думата , а след като види че и гордостта между краката му се е завърнала. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от най-забавните сериали, които съм гледала напоследък! Въпреки всички добре познати клишета, въпреки очаквания финал, забавлението беше 100% гарантирано през всички епизоди. И за това трябва да благодарим на чудесната актьорска игра на всички! И на сценаристите за някои много свежи хрумки и лафчета. За мен беше изненада отличната химия между краля и кралицата - личеше, че играят с кеф и двамата. Второстепенните герои също бяха много на ниво - придворната дама и готвачът бяха супер двойка :) Отрицателните персонажи също се представиха чудесно... Абе, гледайте го, струва си сериалчето! ♥

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, gig911 написа:

Готвача 

Off Topic

едва ли ще обърне резбата. Но сигурно ще търси по-стойностни връзки от тук нататък, след преживяното.  Хормоните в тялото на кралицата го накараха да се влюби в краля.  Така че хормоните в неговото тяло ще си кажат думата , а след като види че и гордостта между краката му се е завърнала. 

 

А, да, Дракона се върна и топките на Дракона :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@gig911! Хора, много се кефя на коментарите ви, чета си ги въпреки, че не го гледам в момента. При първа възможност ще го направя. Гледала съм китайския и знам там какъв е края. Но щеше да ми е много по-готино да не знам как свършва тук. Интересно е докато са догадки, един мисли едно, друг друго. Сега, не че няма да го гледам, ще се насладя на другите неща, които сте харесали в епизодите, но все пак... Удоволствието ще е с една идея по-малко. :);):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникален сериал! :icon_sunny:Снощи гледах финала и някакси нещо ми липсваше, за да кажа, че е супер. Днес 2-та част на спешъла Бамбуковата гора ми хареса и я приемам за финал на сериала. :icon_sunny: ШХС и КДХ са просто страхотни! :wub: Чакат ги напълно заслужени награди за играта им тук. 

Spoiler

 

За мен Бонг Хуан си обърна резбата поне временно, беше си влюбен в Краля. :D Иначе кои хормони го накараха да търчи като луд по пижами, за да разбере какво точно се е случило с Чолджонг и дали е оцелял? В началото се молеше да си тръгне, но в края вече беше напълно свикнал в тялото на Со Йонг.

Не ми хареса колко бързо Бонг Хуан напусна тялото на Со Йонг и вече нищо не беше същото. Кралят поне реагира, но придворните й дами как така приеха такъв завой в характера й за нормален, тук не го изпипаха сякаш. Също Кралят може да си я е харесал визуално Со Йонг преди тя да стане Кралица, но дефакто се влюби в нея заради дивотиите на Бонг Хуан. :D 

:lol:

e96c10b2e886314511d6c3cd7d1438dc5c2bff58

 

Трябва да направят 2-ри сезон, нещо като Rooftop Prince. Ще е голяма забава, ури Джонги в наше време. :D

 

Ако някой знае да има нещо повече от двата епизода на Бамбуковата гора, да пише.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, gig911 написа:

И с "бронежилетките"? На тоя куршум и съвременна бронежилетка трудно ще устои.  Не беше просто оловно топче, а съвсем съвременен куршум. И тая пушка от ВСВ не знам от къде я взеха. 

Това е стара слабост на корейците-слагат в "исторически" филми каквото оръжие им попадне. В случая  M1 Garand, на чийто куршум може да устои само бронежилетка класове 5-6-6а-7. Нещо много голямо и тежко. В The Joseon Shooter бяха сложили Маузер К96.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Имаше разминавания между това което ни показа сериала и двата допълнителни епизода.  Краля почти мразеше кралицата, и приемаше сватбата като нещо което трябва да направи насила и против волята си. Преди това той беше влюбен в наложницата си 100%, само към нея имаше чувства.  Както видяхме при най малко съмнение той беше готов да я убие, ако тя беше чула разговорът в публичния дом.  Не знам какви бяха тия романтични напъни  в първия допълнителен епизод. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През цялото време май се бяхме съсредоточили какъв финал ще ни сервират и изглежда пропуснахме една важна идея на сценария.

Off Topic

Само аз ли смятам, че Со Йонг се възползва от ситуацията, която й поднесе съдбата при опита й за самоубийство? Логично би било нейната душа да се настани в тялото на готвача, докато неговата душа е в нейното тяло, но не беше така. Дълго време смятах, че идеята е двете души да се претопят в една и да останат в тялото на кралицата. Когато двамата с краля лежахя ранени, а душата на готвача се върна в настоящето, тя каза "Точно сега ли?". Хормоните са си били нейните, желанието за интимна близост отново е било повик от нейната душа. От влизането си в двореца мечтата й е била да не са просто крал и кралица, а двойка, която споделя едно и също чувство - любов. Само дето не е имала смелостта да се бори за своето щастие, а може би и не е знаела как точно да го постигне. И точно, когато се е предала напълно,  фортуна й праща на помощ душата на готвачя. Със уменията си в кухнята, с фриволните си език и поведение, той успя да разчупи строгия етикет и да привлече вниманието и интереса на краля към Со Йонг. Един вид готвача й постла червения килим, за да се върне като една успяла да изпълни мечтата си и една уверена в собствените си сили Со Йонг, която е хванала здраво юздите на своето щастие. През цялото време тя е била там и е наблюдавала, намесвала се е тук-там и се е учила да се превърне в това, в което е искала.

  Сериала е забавен, свеж и ненатовярващ. Много ми хареса и според мен си заслужава гледането. Всички актьори ми допаднаха много, но разбира се Shin Hye-Sun беше топ. Заслужявя внимание и превъплъщението на  Na In-Woo в образа на братовчеда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятно сериалче, а краят е съвсем по корейски - не изневериха на себе си, обичат да слагат нещата по местата, които считат за правилни, и туйто. Не ми хареса финалът точно заради това. Но пък вкараха свежа струя преди него, можеше къде по-зле да е. За мен всичко свърши с пушката (то па как целия двор беше толкова празен без жива душа :lol:). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@gig911 Тези напъни според мен бяха, за да ни замажат очите,

Spoiler

че видиш ли Кралят от самото начало е бил в плен на Со Йонг и логично завърши с нея.

А какво ще кажете за целувката между Со Йонг и братовчеда в онази колиба? Тя като беше много влюбена в Краля, защо се понатисна с братовчед си? Не изглеждаше като да е насилена.

 

@42°10'24°30', не е лошо да скриете в спойлер част от коментара си. Има логика, в това което казвате, но звучи като чиста проба използване най-вече в това,

Spoiler

че Со Йонг получава любовта на Краля, а Бонг Хуан е пратен обратно и ни лук ял, ни лук мирисал, започва живота си все едно нищо не е станало. Точно това беше едно от нещата, които не ми допадна в редовния финал. Бонг Хуан се блъска като луд в нейното тяло, рискува живота си, най-накрая обаче тя остана при Краля. За мен Со Йонг си беше сравнително скучен персонаж, несигурна в чувствата си (Краля и братовчеда) и просто не виждам как Кралят щеше да се влюби в нея ако не беше лудетината Бонг Хуан.

За братовчеда съм съгласна, изненадах се как ми се издигна в очите за нула време в 19-и епизод.

 

Каквото и да си говорим, тези сладури ще ми липсват. :icon_sunny:

 

RyqBY_3f.jpg            x7v6r_3f.jpg

 

Spoiler

1XOm6_3f.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@jira,

 

Off Topic

 

според думите ви човек би могъл да си помисли, че Бонг Хуан е имал някаква договорка с провидението да изпълни дадена задача в чуждо тяло и в името на друг човек срещу получаването на някаква награда, но всъщност като теглим чертата, то възнаграждението не отговаря на усилията му? Простете ми волната интерпретация,  но извода ви кой какво е получил води в подобна посока. Първо, вместо да търка наровете в някой арест в очакване на присъда, той води пълноценен (макар и не неговия) живот в друга епоха, с всички възможни екстри, които може да си пожелае. Второ, обективно погледнато, „блъскането като луд“ и „рискуването на живота му“ се случиха изцяло в резултат на негова инициатива и действия. С малко лавиране и придържане към кралицата-баба, брат й и братовчеда, вероятно престоя му в двореца щеше да е безоблачен. А междувременно в настоящето името му щеше да бъде изчистено, както видяхме, че се и случи. Тоест, нуждата да се бори за оцеляването си в двореца бе породена изцяло поради решения взети от него и с мисъл за собствените му нужди. Видя се, че до определен момент той беше един вид „несистемен играч“. Не го интересуваше кой за какво се бори и в какъв съюз участва – играеше сам за себе си. Но дойде време, в което трябваше да избере страна, в резултат на което му се наложи да се бори за живота си.  


Както вече казах, моето виждане (вероятно и на част от другите зрители) за вариантите с двете души бяха: а) размяна на душите и телата; б) претопяване на двете души в една нова, изкована от женската същност на Со Йонг в унисон с пола на тялото и увереността, уменията, практичността и проактивността на Бонг Хуан. За първия вариант още от самото начало стана ясно, че не е на дневен ред. Надявах се на втория вариант и избягване на този, който всъщност ни представиха. В резултата на което дойде и идеята в моя коментар, който сте цитирал/а. Тя се основава на базата на един роман – „Скитница“ от Стефани Майър (има и игрален филм по нея). В онази история ставаше дума за пристигащи души на Земята от умрели създания от цялата галактика. Те биваха имплантирани в човешки тела като изместваха душата на гостоприемника си. Някои от тези души водеха битка с нашественика си, други просто избледняваха в някой ъгъл на съзнанието, отказвайки се от борба за собственото си съществуване и постепенно изчезваха. В настоящия случай нямаше борба между Со Йонг и Бонг Хуан, но нямаше и „избледняване“. От което последва и извода ми на какво станахме свидетели в този аспект на сюжета. 
Според личното ми мнение си правите грешен извод за Со Йонг. Тя никога не е била влюбена в братовчед си и никога не се е колебаела за чувствата си спрямо него и краля. Чолджонг е обект на сърдечните й въжделения, а Бьонг Ин на братско-сестринско доверие и упование в трудните за нея моменти. Вероятно причина за горните ви съждения по този въпрос е целувката между двамата. Но би трябвало и да отчетем обстоятелствата довели до въпросното събитие. В този момент тя беше слаба и уязвима. Осъзнавайки, че мечтите й са построени върху картонени кули (двореца се оказва едно голямо и самотно място, а Чолджонг отхвърля категорично чувствата й), единствения човек, на когото може да се опре е Бьонг Ин. Няма майка, на която да изплаче болката си, баща й явно има очи само за подкупите и никога не е успявал да я предразположи да споделя най-съкровените си чувства. Двамата с Бьонг Ин са израсли заедно – играели са си, забавлявали са се, споделяла са си и т.н. Той обаче е и влюбен в нея, и неправилно разчита момента, че е подходящ да й демонстрира какво изпитва към нея. Първоначално тя се стъписа, а в след това просто избяга, показвайки, че не може да приеме тези чувства. Случилото се в тази сценка и всичко останало, за което стана дума, доведоха до решението й да се самоубие. Чолджонг вероятно никога нямаше да се влюби в нея, ако събитията следваха естествения си ход – няма как да знаем. Но и Бонг Хуан не беше на тази гара до момента, в който наложницата не призна, че е дала тайната счетоводна книга на кралицата-майка. Спомнете си реакцията на Чолджонг след признанието й, че не тя е момичето от кладенеца и въпросното признание. До този момент имаше силно любопитство от негова страна към необичайното поведение и маниера на действие на кралицата, както и към новаторските идеи от нашето съвремие, които му разказа, съчетани с възможността за осигуряване на доказателства за корупция на рода й чрез нея. Може би някаква привързаност на тази база, но не и онова дълбоко чувство, което го накара да влезе в смъртния капан в името на нейната сигурност (когато последва съвета на Бьонг Ин) или пък тя да застане на пътя на куршума предназначен за него.


Не разбирам защо Бьонг Ин беше определен като „лошия“ по-горе. Да не би защото не работеше за добруването на Со Йонг и Чолджонг едновременно? Във всеки случай само неговия персонаж претърпя дълбока метаморфоза и това се почувства в играта му. Поради естеството на жанра нито един герой не предполагаше особена дълбочина на изграждането на образа му, но при него все пак се почувства. Затова и го похвалих специално, а не заради решението му спрямо кралицата на скалата.

 

Извинявам се за дължината на поста, но сметнах за необходимо да изясня някои свои виждания по засегнатите от вас въпроси по-ясно и аргументирано.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@42°10'24°30', ще ме прощавате, но доста гадничко сте ми извъртяли думите и сте ги обърнали във ваш контекст. 

Spoiler

 

Аз говорех за любовта на Краля, която се породи от качествата на характера и борбеността на Бонг Хуан, а не от тялото на Со Йонг, ако и да е била там вътре и да е правела нещо както твърдите вие. Никъде не съм казала, че любовта е награда, която е трябвало да бъде получена или дадена за някаква заслуга, нито пък смятам, че това е така. 

Относно това, че Бонг Хуан е мислел само за себе си...Вие как бихте постъпили ако попаднете в подобна ситуация? Непознати хора, непознато време, няма ли първо да помислите как да оцелеете? Нормално е да направите всичко възможно да опознаете хората около себе си, за да прецените на кого може да се доверите и с кого може да се сприятелите. Чувството за самосъхранение и желанието да оцелее, предизвикаха и лавирането на Бонг Хуан между дворцовите отряди. Но след като узна що за човек е Чолджонг, а впоследствие и се влюби в него, нямаше място за съмнение на чия страна е.

В наше време Бонг Хуан беше играч и използвач, сменяше жените като носни кърпички, но озовавайки се в Чосон, животът му се преобърна наопаки и според мен той израстна като герой и се промени много благодарение на преживяното и чувствата към Краля. Какъвто и да е бил, застана на пътя на куршума, за да предпази Краля. Ако и това не ви е убедило в искрената му любов и себеотдаване, не знам какво друго. 

Братовчедът беше лош до почти самия финал, защото мислеше само за себе си и за това как да спечели Со Йонг, поне аз това виждах в героя му и неговите действия. Той много добре видя, че "новата" Кралица не отвръща на чувствата му, но продължи да прави схеми и почти уби Краля. Когато обичаш някого, но не ти се получават нещата, не тръгваш да убиваш щастието на другия, за да ти е добре на теб и за да имаш шанс с този човек. Тук сигурно ще кажете, че той е бил воден от това, че Кралят се опита да я убие. Дори е да е така, това беше в началото, с течение на сериала, нещата се промениха и той би трябвало да види и промяната в Чолджонг. Саможертвата му на финала и разкриването на значението на подписката, го издигнаха в моите очи.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...