Jump to content

Recommended Posts

Разбирам ви напълно.

Удивително е, колко добре се справя Кодай Асака в тази роля. Напълно различна от всичко, което е пресъздавал.

Сетих се да предложа друго подобно заглавие на запитването по-горе - Kinou nani tabeta?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми, как Малчо се вписва в картинката на тези двамата. Много е естествен и откровен героят на Такуя Кусакава. Всички са такива, всъщност.

Писателят полудя. Така е като не излиза навън. Губи представа за реалността. Асака прави феноменална роля. Браво! Искам повече екранно време за него и ми е чудно, че така и не се срещна със съученика си, за поговорят по "темата".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелах си го и сценаристите го изпълниха. Горкият Цуге. Шокира се от гледката. 

Не знам, как ще завърши всичко, но сюжет за книга може да се получи от цялата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятно, как всички подкрепиха Адачи в проекта му. Това вече почти не се среща. Много хубави човешки взаимоотношения. Понякога дори гледам на главните повече като на приятели. Съвсем забравям за нелепата бл нишка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си аз, че и на очилаткото ще му се случи същото. :28558: Котката прилича много на покойната ми Сара, натъжвам се, но и много ме радва. :wub: Изключително интересен и готин сериал. Обожавам ги такива. :tongue:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре. Не прекалиха и не залитнаха в крайностите. Беше приятно, дори дълбоко психологическо изживяване на моменти. Тези монолози ме наведоха на подобен извод. 

Много съм доволна от поддържащия каст. Винаги съм смятала, че балансът е силата на всеки добър проект. Женската роля се оказа изненадващо симпатична, особено благодарение на финалния щрих с фойерверките.

Мислех, че свърши. Забравих, че има Спешъл. Привързах се към героите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В мрежата са луднали по дорамата. Ама и японците са спретнали едни фотокниги и календари на актьорите, свят да му се завие на човек. 

Чакам с нетърпение да събнат новата дорама на Кейта Мачида!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От двата спешъла, излезли след сериалчето, този с Цуге и Минато ми беше по-интересен. Цуге отново "избухна" 

Off Topic

с четене на книги с "1500 романтични съвети", опит за танци, и използване на хитрина поръчвайки си салфетки с доставка от "куриер"  . Както каза: "Ще се наложи да го направя по стария начин". :D 

Историята им в специалния епизод, продължи в същия дух както в основните епизоди, и в този ред на мисли много ми хареса в сериала, че взаимоотношенията между двойките много помагаха за професионалното им развитие един на друг. С или без да осъзнават, усъвършенстваха себе си с помощта на другия. А ако трябва да говорим за чувства, то съвсем основателно и логично е представено как те възникват при Адачи и Куросава. Аз много държа на това в този жанр! :D За тези кратки епизоди успяха да се представят добре характерите на двамата главни и дори да се надградят. Особено историята на Куросава. И ще се повторя, че съм изключително приятно изненадана от актьорската игра на Кейта, определено прави впечатление. А актьорът изиграл Цуге - шапка му свалям! :D 

Благодаря отново за преводът, беше една кратка, точна и ясна история, много приятна за гледане.  :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият Спешъл изгледан. Радвам се на фокуса върху героя на коухая. Ама той голяма скица излезе. И изводът, който направи на финала напълно ми усмихна живота. Хаха! Свещена простота!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вторият спешъл се фокусира само върху Цуге. Не беше особено интересен и оригинален, особено за финал. Нямаше тази простодушна изненада с кохая преди това. Като се сетя за реакцията на Кусакава, още ме напушва на смях.

Хубаво е, че Цуге стана толкова популярен, но тези отношения с хлапето вече не ме радваха.

Започвам да усещам, че има нещо в този младеж Ютаро. Нещо странно и необяснимо, което по-скоро е негативно и въпреки доброто първо впечатление, за финал има обратен ефект. Може би прекалено преекспонираха този актьор. Откакто се появи на екрана, всички подобни роли са негови, а това тъпчене на едно място не е добре. Имам чувството, че го откриха като заместител на Джун Шисон, който преди това правеше подобни превъплъщения, но бързо разбра, че трябва разнообразие и дълбочина, за да станеш голям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чуден! Беше ми изключително приятно с тези двама главни герои и пътя към връзката им, изпълнен с много притеснения, смях, топлина и подкрепа. Много спокоен и премерен сериал, без нищо излишно. Даже и лекото преиграване на писателя не успя да ме подразни. Майстори да японците да предадат историята по толкова човешки начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, ukio написа:

 

Кейда Мачида ми хареса още, когато го гледах за първи път в сериала за гимназиста влюбен в учителката. Много е харизматичен.

Благодаря за предложението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действаме, действаме. Ако е рекъл Онзи, след сериала,

може да преведа и анимето, хубаво е! Класическо, с чудна музика. /преди дни го изгледах за 6 часа, така грабва/

Но след сериала, защото ще спойли здраво, иначе.

На 15.03.2021 г. at 19:13, ukio написа:

Разбирам ви напълно.

Удивително е, колко добре се справя Кодай Асака в тази роля. Напълно различна от всичко, което е пресъздавал.

Сетих се да предложа друго подобно заглавие на запитването по-горе - Kinou nani tabeta?

 

Първи сезон съм го превела. Kinou nani tabeta?

Много любим! Аз нали си падам по главния.

За спешълите / не е голяма загуба/, но нямам суб на руски.

За втори сезон съвсем няма да имам / руски/, вече са недосегаеми. Та, няма как.

Работата върви натам, че май трябва да си ги купя, ако наистина искам да преведа нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...