Jump to content

aespa


skofiild

Recommended Posts

Заснемане на трак-видеото "I'm Unhappy". Отново ще кажа, че актьорската игра на момичетата ме радва много, особено на Уинтър.

 

 

Карина и Уинтър присъстваха на Ден 2 на концерта на NCT Dream в Сеул. И трябва да ви кажа,че колкото фен камери на момчетата видях, поне на още толкова на девойките попаднах. :D

Изображение

 

Изображение

 

Ей ги на, сладурки.

Off Topic

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любимият ми тип видеа - от звукозаписното студио. :)

"'Welcome To MY World (Feat. nævis)' Recording Behind The Scenes"

 

 

И "'Spicy' Recording Behind The Scenes".

Ама много се забавляват, голям смях е паднало при общите записи. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джизел е болна и ще няма да участва в предстоящите активности на групата. Дано скоро се възстанови! :(

Ще липсва, особено при това, което са подготвили момичетата.

Няма налично описание.

 

 

Днес aespa отпътуваха за Щатите, където на 10.06 имат участие в един от най-големите фестивали в страната - "The Governors Balls". Преди това обаче за групата предстои още едно интересно събитие. На 8.06, утре, ще 'хвърлят първа топка' с което ще открият мача на бейзболния отбор Yankees. Явно това е голямо събитие, предвид популярността на този спорт в САЩ и още повече факта, че дори аз тук съм чувала въпросния тим. Мъчно ми е, че Джизел няма да участва в това, което се очертава като паметен момент в кариерата им. Дано е първият от много такива и другият път да са всички заедно!

Няма налично описание.

 

 

Вчера пък най-неочаквано разбрах, че 6.06 бил и световен ден на играта тетрис, след като ни зарадваха с клип към песента "Tetris. Девойките не участват в него, но се радвам, че парчето, което е ост към едноименния филма на Apple TV, добива още по-голяма популярност. Добро е, харесва ми. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Материал на Arirang за първата топка, която aespa хвърлиха на мача на Yankees, провел се на MBL Yankees Stadium в Ню Йорк.

 

Момичетата са много готини.

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

А първата топка беше хвърлена от Уинтър.

И между другото, Yankees победиха с 3:0. ;)

Winter throws out a first pitch as Ningning and Karina stand on the mound behind her.

 

 

Утре в САЩ ще участват на фестивала Governors Ball, а в Корея ще се излъчи епизода на "Knowing Bros"  с тяхно участие. 

Кратко привю, където изпълняват компилация от "Illusion+Girls+Spicy".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изображение

 

В момента текат репетициите за изпълненията на The Governors Ball фестивалът, а песните, които aespa са репетирали са:

"Welcome to MY World"

"Thirsty"

"Next Level"

"Spicy"

"aenergy"

"Salty & Sweet"

"Hold On Tight"

"Girls"

Изображение

 

Off Topic

 

 

 

 

 

Изпълнението на момичетата започва в 18:45 ч. местно време или 1:45 ч. сутринта наше.

Мъчно ми е, че Джизел няма да участва, щеше да е в стихията си.:(

 

 

Междувременно "Next Level" е обявена за дамска к-поп песен на десетилетието в Корея, според класацията на Circle Chart.

Изображение

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aespa се представиха повече от добре нощес на The Governors Ball фестивала в Ню Йорк.

Изпълниха 10-те си песни абсолютно на живо в съпровод на рок-група, което даде доста по-различно звучене. Частите на Джизел бяха изпяти от Карина и Нинг в която, честно казано, ми останаха очите.

"Spicy".

 

По-дългъг запис от изпълнението им и много ме радва да видя как се кефи публиката.

 

 

Джизел качи на стори в Инста снимка на момичетата и написа: "Много съжалявам, че не можах да бъда там, MYs. Много ми липсвате! Моля ви, не се тревожете! Възстановявам се и ще се върна по-силна! Момичетата бяха страхотни днес. Много ясно! Накараха ме дори още повече да ми лисват - и те, и MY (феновете). Ще се видим скоро. Обичам ви! G!" 

Изображение

 

 

Малко снимки на трите девойки на сцената на GOV BALL.

Признавам, първоначално костюмите ми изобщо не ми харесаха застанали една до друга, дори още мисля така. Но докато ги гледах как се забавляват на сцената си казах, че момичетата са красиви и талантливи, и това е най-важното. Както и че изпълниха "Hold On Tight" на живо.:yes:

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Нинг, родена за голямата сцена.

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aespa благодарят на Gov Ball.

Изображение

 

Които отвръщат със същото.

Off Topic

 

 

 

Щракнали са се с популярния певец Lauv.

Изображение

 

 

You Tube каналът на групата качи видео от участията им със "Spicy" в музикалните предавания.

Клик на снимката.

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джизел се е възстановила и вчера участва с момичетата на 2023 LOTTE FAMILY CONCERT.

 

Малко снимки.

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

По-рано днес отпътуваха за Виетнам, където имат участие утре.

Нинг ни ъпдейтва в Инста, че са пристигнали, почиват си и очевидно си изкарват добре.

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През седмицата Нинг си отвори официален Weibo акаунт и летя за Китай, където засне участие за китайското риалити "The Next Stage 2023".

Това е първото й официално участие на родна земя след дебюта.

Изображение

 

Нинг и запазената й марка - високи, черни платформи.

Изображение

 

Изображение

 

Отзиви от хора, присъствали на снимките.

Нингнинг е говорила доста с Ella, която се е отнасяла с нея като с по-малка сестра. Нинг е изглеждала нервна, след първото изпълнение се е отпуснала. Подкрепяла е и окуражавала състезателките, както и публиката да ги аплодира. Отишла е до сцената да говори с момичетата, за да не се чувстват нервни. Обърнала е внимание на публиката, питала ги е яли ли са, изморении са. 

Off Topic

 

Изображение

 

 

 

aespa днес са на сцената на фестивала "2023 SEEN FESTIVAL" в Ханой, Виетнам. Чакаме фен-камери.

Off Topic

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно не сте обърнали внимание, но от около седмица-10-ина дни Карина е обект на тормоз от страна на китайски нетизени.

Причината е, че в Бабъл казва, че е гледала анимето 'My Hero Academia". Оказва се, че то било забранено в Китай. Проблемът е името на героя Maruta Shiga - думата "maruta" е използвана от военния отряд 731 на японската армия, който е изпълнявал експерименти с хора по време на Втората световна война. Сред жертвите са много китайци и корейци. От момента в който Джимин спомена, че го е гледала китайците се наостриха и започнаха да наводняват акаунтите на групата и личния й Инста със злонамерени коментари и откровен тормоз - наричат я как ли не, но най-вече поддръжник на геноцида. 

Покрай шума, който се вдига се пропуска факта, че повечето фенове на групата не правят проблем от споменаването на сериала, наясно са, че филмчето е забранено в Китай, но не и в Корея, и че проблемът е бил най-вече в мангата, самото аниме е променено именно заради това (може би някои гледали го са по-наясно). Услужливо не се споменава, че тя е споделила факта, че го е гледала, точно както и други айдъли са го правили. Избирателната обща памет прави особено подозрителна тази внезапна атака към Карина и отново се замислям на какви глупави фенски игри са подложени артистите. Как някой болен мозък, воден от личното си пристрастие, може просто ей така да навреди на нечия кариера, да не казвам по-голяма дума.

Днес Карина лично адресира случката, отново в Бабъл:

"По-късно разбрах, че има проблем с едно от аниметата, които препоръчах. Не знаех за проблема, защото името на героя е различно (на корейски)... Не съм го препоръчала с никакви намерения и се надявам да няма недоразумения. В бъдеще ще бъда по-внимателна и ще се постарая да споделям добра информация/неща с MY.

Няма налично описание.

 

 

Надявам се обидените да се почувстват по-добре и нещата да си дойдат на място.

Малко снимки и видео от участието на момичетата на Waterbomb Seoul в неделя, където много се забавляваха и за радост на всички Нингнинг носеше очила. Не знам дали сме го споменавали по-горе, но заради прекарана в детството инфекция тя почти не вижда с дясното око. Заболяването й се казва акантамоебичен кератит (акантамебиаза) и като дете е била оперирана заради това. Mного фенове изразяваха безпокойство от включването на момичетата в събитието, тъй като водата може да създаде проблеми на хора с тази болест. Е, Нинг се пази, девойките се представиха чудесно и всичко мина добре. :)

Няма налично описание.

 

Няма налично описание.

 

Няма налично описание.

 

Няма налично описание.

 

Off Topic

 

Няма налично описание.

 

Няма налично описание.

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ще ходи ли на турнето на мамбите в Европа? Аз ще съм в Лондон (28-ми септември), нямам търпение да ги видя на живо, особено моята любимка (гифчето)! :wub: 

aespa-winter.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mell_moonie, явно няма да присъства друго от Източните духчета или поне не си признава, но когато му дойде времето ще съм благодарна да разкажеш как е минало събитието. Аз гледах онлайн концерта им и беше страхотен, а от тогава момичетата натрупаха страшно много опит и съм сигурна, че ще си проличи.

Между другото, много се радвам, че се показа и друг фен на групата, че самичка ми е супер скучно да си фенствам, пък и да си призная губя вече желание за споделяне. Пиши, ако имаш желание как, кога стана фен, ще ми е интересно да прочета.

 

И като стана въпрос за Уинтър - тя ще гостува на предаването на И Муджин - "Lee Mujin Service" във вторник, 18.07. Кеф!:yes:

Изображение

 

 

Да запишем и някои поизостанали вече вести.

Видео поредица озаглавена "aeCONIC", кратки видеа от типа "зад кулисите".

"aeCONIC #1" е подготовката на Уинтър за ГУЧИ събитието на което присъства през май (мисля) - ВИДЕО.

"aeCONIC #2" е кратичко видео на Карина в Кан - ВИДЕО.

"aeCONIC #3 ни разкрива повече от Spicy- и Candy-предизвикателствата на Нинг с Джей Парк. Нингнинг е страшно засмяно същество, удоволствие е да я гледаш, толкова е слънчева.

клик на снимката

Изображение

 

 

Фотосесията на момичетата за YSL Beauty. 

Изображение

 

 

''MY WORLD' вече се разпространява в Щатите и в момента ситуацията е такава:

#1 Top Album Sales

#1 Top Currently Album Sales

#1 World Albums

#2 Tastemakers Albums

#5 US Billboard Artist 100 (re-entry)

#9 Billboard 200

#169 Billboard Global 200

Изображение

 

Хубаво, браво!

По-интересното за мен обаче е, че упорито се носи слух и за американски дебют на aespa през август, някакъв сингъл. Ще видим.

 

 

Карина се появи и в парламетнат. Или поне лика й. 

Изображението й беше използвано от политик на Демократическата партия, който говори за опасностите при използване на AI. Дал е също и пример със снимка на амер. президент Тръмп, генерирана от изкуствен интелект, но някои медии са я приели за истинка, което е довело до разпростанението на фалшиви новини.

Материалът на Inven.

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям във фб с приятелки, рядко влизам в този раздел. Иначе ще разкажа как е минало, ще ми е 11-тия КПОП концерт! Много обичам да ходя, понеже преживяванията са страхотни! :wub:  А ти ходиш ли на концерти? Аз последно бях на ATEEZ в Дания и беше уникално!

От Black Mamba 2020г. почнах да ги слушам, първоначално не исках да ги слушам, но след като чух Black Mamba се вплених. Веднага си харесах Winter, обожавам гласа ѝ! На всеки къмбек ме изумяват и ми станаха ултимейт група заедно с EVERGLOW.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mell_moonie, привет!

Не ходя на концерти. Първо, финансово ми е трудно да си го позволя, второ и по-важно, не се виждам там. Все пак, ВСЕ ПАК!, като СМ-стан по подразбиране бих отишла на SMTOWN, ако има в Европа, както се спекулираше зимата, но засега слуховете се пренасочиха към Индонезия. 

Както и да е, разчитам на вас - феновете, които ходят по такива събития да споделят преживявания. :)

 

Значи си фен още от дебюта? Супер.

Да си призная "Black Mamba" не ме хвана веднага, трябваха ми две-три слушания и вече след пърформанс видеото я харесах. 

Хей, а ти знаеш ли тази подробност за песента? Виж в поста ТУК:)

 

Малко красиви снимки на Нингнинг от посещението й в магазина на VERSACE в Сеул, при представяне на нова колекция.

Повече в Туитър акаунта на aespa.

Няма налично описание.

 

Няма налично описание.

 

 

А Карина пък беше поканена на Париж за представянето на колекция на Tom Browne. Това беше и първата й индивидуална активност свързана с модата и на такова ниво. Уау

 Vogue Mazazine

Няма налично описание.

 

Няма налично описание.

 

 

Накрая Уинтър в предаването "Lee Mujin Service".

Освен, че пее тя споделя и някои лични неща.

"ИМДж: Чух, че мечтата ти е била да си идол?

Уинтър: Да, дълбоко в сърцето си винаги съм искала да бъда идол, но понеже съм интроверт /затворена/ не можех да го кажа. Срамувах се да кажа, че искам да съм идол. така че, първо ме поканиха на кастинг по време на танцов фестивал. След това казах на майка си, тя ме попита дали искам да го направя и аз й казах: "Всъщност искам да съм известна".

ИМДж: Тогава за пръв път си го признала?

Уинтър: Да, казах го след кастинга.

ИМДж: О, наистина си интроверт.

Уинтър: (смеейки се) Даже, когато пътувах с автобус не можех да натисна копчето (за спирката)... Имах чувството, че привличам внимание. И ако някой слизаше на следващата спирка слизах с него.... Често пътувах до последната спирка. (хахахаха) С възрастта нещата станаха малко по-добре. За пръв път разказвам това. Не мога да пазарувам, ако не съм със слушалки, защото служителите идват на помощ. Ако ме питат: 'Търсите ли нещо?' аз си тръгвам... Със слушалки се чувствам сякаш съм в своя свят, малко встрани, все едно съм сама.

ИМДж: Значи те поканиха на кастинг при състезание по танци?

Уинтър: Това също може да звучи странно, но по-малко се срамувам докато танцувам, отколкото докато пея. Тъй като танцуваме заедно погледът е разпръснат (не е фокусирам върху един), но пеенето трябва да го правиш сам. Различно е... На прослушването имаше тест с камера, много песни, продължи няколко часа. Пях няколко десетки песни.

ИМДж: Няколко десетки? Колко време продължи?

Уинтър: Не пях изцяло всички песни, имаше наета репетиционна... около 3-4 часа. „А тази песен? Знаеш ли онази песен?“ Продължавах да пея... Да, импровизации.  Пях „In The Shade of The Street Tree” на Lee Moon Sae, на NELL “Time Spent Walking Through Memories“. (изпълнява част от песента)

ИМДж: Мечтаела си да си айдъл, но харесваш такива песни?

Уинтър: Мечтаех да съм в момичешка група, но предавания като „I Am A Singer” и „Immortal Song“ ми оказаха голямо влияние.

ИМДж: ...Ако съм човек, който може да използва своите вокали от 1 до 100 по отношение на мощта, изглежда, че Уинтър може да ползва от 1 до 1000. Вокал, който е забавно да слушаш и да се опитваш да разбереш колко голям диапазан има. Това исках да кажа. Докато слушах, атмосферата (vibe) се променяше с всяка песен. Мисля, че това е голямо преимущество. Нека опитаме нещо. Избери песен, промени ритъма и жанра на песента, и пей. Какво ще кажеш?

Уинтър: Добре.

И пее неговата песен "Ordinary Confession”

:)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приближаваме се към английския сингъл на групата. 

Малко по-рано социалките публикувата цветен постер - обява със следното съдържание:

.....
Обявление:  Стая под наем

- По-хубавото нещо -

В къщата на aespa

 

- Безплатен wi-fi

- Обзавеждане: Легло, бюро, стол, перална машина

- На 20 мин. с кола  от центъра

- Добре дошли са сладурите

- Добре дошли са любителите на фитнеса

.....

 

Няма налично описание.

 

Off Topic

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При участието си като специален ментор в китайското риалити "The Next 2023" Нингнинг е записала дует с Джей Парк.

Песента се казва "妳在哪裡 (WYA)" ще излезе утре - 30.07, 18:00 KST.

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

aespa днес имаха концерт в Банкок, Тайланд.

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aespa публикуваха пъстър график за излизането на англ. им сингъл "Better Things".

Честно казано толкова е шарено, че не знам къде да гледам.

Изображение

 

 

Това, което разбрах обаче е, че ще публикуват оригинална ситком драма в три епизода, като графика на излизане е:

Еп. 1 - 07.08, 22:00 KST - име на серията "Better Things to do with MY time"

Еп. 2 - 09.08, 22:00 KST - име на серията "Better Things to do with MY holiday"

Еп. 3 - 11.08, 22:00 KST - име на серията "Better Things to do"

Актрисите aespa се задават. :D

Изображение

 

 

Самата песен ще бъде изпълнена за първи път на предстоящият им първи концерт от първото им турне в Щатите - на 13.08 в ЛА.

Супер!

 

Иначе момичетата са вече в Япония, където се подготвят за TOKYO DOME концертите през уикенда.

Да им се порадваме на това видео от концерта в Банкок миналата седмица. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Индивидуални постери на момичетата за предстоящия им ситком "Better Things".

Карина

"Наистина ли трябва да побеждаваш? Ние просто се забавляваме."
Изображение

 

 

Джизел

"Песен за купон! Да започваме партито!"
Изображение

 

 

Уинтър
"И какви са плановете за деня?"
Изображение
 

 

Нингнинг
"И така, кога пристигат приятелите ми?"

Изображение

 

 

aespa вече  официално са първата група 4-то поколение със соло концерт в TOKYO DOME.

Браво!

Изображение

 

 

 

ДОПЪЛВАМ с момент от днешният им концерт, а текста към него гласи "aespa току-що приключи "LIVE TOUR 2023 'SYNK: HYPER LINE' Japan" в ТОКИО ДОМ със 110 000 души публика (два дни). Е, всъщност са 94 000 души, но пак е доста внушително. 

(ще го скрия по някое време, просто са супер готини, да им се порадваме за малко)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...