Jump to content

aespa


skofiild

Recommended Posts

Анализ и интерпретация на песента "Dreams Come True" в изпълнение на S.E.S и aespa.

 

 

Песента се завърна и на #1 в ТОП50 Спотифай Ю. Корея, като освен нея още две от песните на групата се трендват сред петдесетте най-слушани:
#14 Savage

#16 Next Level

Трябва да споменем разбира се и "Step Back" на GOT, които се трендват на #3.

 

Тук сладурките Джизел и Карина при записа на "Hope from Kwangya", видеото за което излезе днес. Може да го глеате ТУК.
Изображение

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бонсанг за най-младата група на компанията, на днешните 31 Seoul Music Awards.
Честито!
Изображение

 


А "Dreams Come True" става песента на дамска група с най-много дни на #1 в Спотифай Корея - 10 дни. С това надмина "сестра си" "Savage", която до момента водеше с 9 дни на първо място.<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бяха раздадени 19-тите Корейски Музикални Награди (Korean Music Awards - KMA). За разлика от други формати, които определят победителите според продадените албуми, КМА ги дава по препоръка на жури от музикални критици, продуценти и други професионалисти в бранша, и се считат за едни от най-престижните награди в Корея.
ЕСПА добави още три отличия към забележителния си списък с награди.
Песен на годината - "Next Level'
Новобранец на годината

К-поп песен на годината - "Next Level"

Soompi

AESPA е втората дамска група, която печели в категорията Песен на годината в тези награди. Първата и единствена досега група е Girls' Generation през 2010 г. с "Gee". Останалите две отличия получени от дами са на IU "Good Day" през 2012 г. и дуото Bolbbalgan4 през 2017 г. с "Galaxy".

 

 

Както казах и преди, Левъл-а е песента на 2021 г. Харесва ни или не, тя остави своя отпечатък и е може би едно от най-изпълняваните парчета през годината. Имам чувството, че само аз не съм го пяла (публично). :D

Особено ми е любим този кавър на Kihyun x Joohoney от Monsta X. Феновете коментират, че Kihyun знае всички всички движения, но пък Joohoney - всяка дума и СМ вече трябва да му осигури негов собствен ae (аватар) и да стане поне пилот на космическия кораб на aespa.:lol2:

 

 

BADA пък изпълни кавър на "Savage".

За него казва: "Изпях я като благодарност към моите млади колеги от aespa, които преработиха "Dreams Come True" по прекрасен начин."

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клипове зад кадър, забавни моменти от репетиционната, реакции на оригиналните изпълнители Бада и Юджин от S.E.S. 
Специален епизод на Re:MASTERPIECE, проектът-римейк на "Dreams Come True", ще бъде излъчен на 11.03, 23:00 KST.

Изображение

Изображение

 

 

 

Супер сладка снимка на Карина и Уинтър пред избирателната секция.
Днес за първи път са упражнили правото си да гласуват.
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На три кратки части беше разделен 1-вият епизод на поредицата "Re-Masterpiece" в който видяхме BoA и момичетата да коментират, споделят моменти зад камера и още други интересни, неизлъчвани кадри от създаването на "Dreams Come True'.Супер готино съдържание, надявам се на още много такива проекти.
Изображение
 

Част 1.

 

Част 2

 

Част 3 в спойлера.

Off Topic

 

 

 

 

Тук пък aespa позират за GIVENCHY.
Обща снимка.

Изображение

И индивидуални.
Изображение

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официалният Туитър акаунт на групата тези дни постна няколко нови снимки на Нингнинг и Карина. Красиви са, както винаги. 
Между другото, не са нови. Карина е с доста по-къса коса вече.
Изображение

Изображение
 

Изображение

Изображение


Радвам им се и кротко се надявам на нова музика скоро.

Засега ви оставям със странно пристрастяващата  им песен "Yeppi Yeppi".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият ост на aespa.:)

Уинтър и Нингнинг  ще изпълнят песен към драмата на tvN "Our Blues" 
Този сериал е една от най-очакваните к-драми за сезона, ако не и за годината и стартира на 9.04.
Виждам, че и в нашият форум има голям интерес към него и си мисля, че има защо. 
Успех на сериала и на момичетата! 

1648174232-20220324-aespa.jpg
Изт.http://Allkpop

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас все още е 11.04 и смело можем да продължим да честитим рождения ден на Ю Джи-мин или Карина от ЕСПА, както е по-известна.
Да е жива и здрава!
Все така сияеща и прекрасна!
Надявам се да я видим скоро с нова музика и съдържание. 
Изображение

Заедно с Джизел са посетили фен-кафе, посветено на рождения й ден. 
Изображение

Изображение

 

И все по-усилено се говори за комбек през май. Ами да, време е за нещо ново след хита-убиец NEXT LEVEL.:D
Aespa is making their Comeback in May | PINKVILLA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лека полека шумът около aespa се засилва.

Момичетата ще са на майската корица на списание Allure Korea.
Изображение

Изображение

 

Каналът на медията пубикува интервю с групата, в което отговарят на въпроси на фенове. ахаха Един от въпросите е какъв е съквартирантът им когато спи. Карина споделя една стая с Нингнинг и казва, че малката спи с отворени очи. Нинг пък отвръща, че Карина издава сладки звуци докато спи. Другите две са Уинтър и Джизел. Разбираме, че Минджонг (Уинтър) подскача, докато спи и то доста, а Джизел викала на сън.

 

 

И нещо още по-интересно.
Девойките започнаха да пускат разни, наглед случайни неща в Бабъл. Например Карина казва "Искам да уча чело.", отникъде Джизел пуска съобщение "Коалите са сладки", а на другия ден Инстаграм акаунтът на групата започна да качва снимки с различни надписи като "Познай къде отиваме?", "Как е времето в Калифорния?", "Коя е любимата ти храна в ЛА?" или най-интересната част, тази на Джизел "Кое е най-същественото за теб в Калифорния?" 
1650085178-5.jpg

Феновете спекулират, че може би става въпрос за изненадващо участие в музикалния фестивал Coachella, който се провежда този уикенд в Калифорния (15-17.04)  и е едно от най-известните и очаквани събития в музикалните среди. Тъй като aespa обаче не са забелязани никъде по летищата всички се чудим каква връзка има и от къде се появи това LA, тази пуста Калифорния. Хм... 
Е, предполагам скоро ще разберем какво да очакваме. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се истина.
AESPA са поканени на основната сцена (main stage) на фестивала Coachella, където ще се изявят през втория уикенд на събитието (оказва се, че Coachella се провежда в два уикенда, извинете!). Кой ден обаче... малко е сложно. Пада се 23.04 по американски, но 24.04 според коресйкото време - за нас някъде по средата нали сме 7 часа след едните и 7 преди другите, та ще напасваме. :D
Момичетата ще изпълнят "Black Mamba", "Next Level" (хаха, беше ми залипсвалa, честно казано), "Savage" И НЕИЗДАДЕНА ДО МОМЕНТА ПЕСЕН. Казах ви, комбека е близо. Йеее 
Изт. Naver
Хареса ми това меме - Еспа - досега не са имали фен срещи (още не са се срещали физически с фенове), нито концерти, еле пък турнета, но бааам - участие в най-големия музикален фестивал в Америка и всички очи върху тях. 
Изображение

 


Поздравче за всички, които им се радват.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постер за участието на момичетата на фестивала Coachella.
Изображение

Изображение

Billboard също се изказват по темата.

Интервю за Billboard. В него освен за вълнението, говорят и за новата си песен, която ще изпълнят за пръв път на Фестивала. Тя се казва "Life's Too Short" и е част от албума им, който предстои да бъде издаден скоро. Ще представят английска версия на парчето.

 

Днес момичетата отлетяха, че и кацнаха в Щатско.
Колко ли са нервни? Отново запалиха интернет и пак заваляха всякакви изказвания - от "не могат да пеят на живо", през "нямат сценично присъствие" и се стигне до категоричното "музиката им не е походяща". Наистина са млада група, нямат почти никакъв опит по сцените, особено големи/световни такива. Музиката им е много различна и странна, но независимо от всичко вярвам, че ще дадат всичко от себе си и ще се справят. Да им стискаме палци и да им пращаме морална подкрепа. 
Изображение
 

Изображение


И още една хубава новина за групата.
Първият им мини албум SAVAGE е спечели основната награда на провелите се награди за дизайн IF Design Awards, Германия. Опаковката инкорпорира в себе си виртуално преживяване в Куангя (чрез AR) и ако си спомняте за малко да си я купя. Сега ме е яд. :D
Изображение

Ей за тоя албумец и AR-картички става въпроос.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инстаграмът  на aespa публикува кратко видео за подгряване на предстоящото им участие в Coachella.
Изображение
 

 

 

Тук пък попаднах на една тяхна реклама. Не че ме интересува марката, просто са страшно сладки, а Нинг с тази прическа ми е слабост. :)

41672293d4b8aca4.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момичетата споделят снимки от Coachella.
На път за там са имали включване на живо в ТикТок, но кака ви няма амбиции да става в 4 сутринта и сега разчитам на "кой какво казал'. :D
Изображение

Малко снимки от вчерашния ден.
Изображение

Изображение

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В какво обвиняваха групата, какво стана.

Време е да зачеркнем всичко това.:)
"не могат да пеят на живо"

"нямат сценично присъствие"

"музиката им не е походяща"

ЕСПА разбиха на пух и прах обвиненията на хейтърите. Група на 1,5 год. ГОДИНА И ПОЛОВИНА, хора!

Изображение

Изображение

Организаторите:

Off Topic

 

 

 

 

Бъдещата (или настояща?) кралица на 4-то поколение айдъли -  Нингнинг.
Изображение


Новата им песен. Звучи ми като готино Б-сайт парче със силно послание. Ако някой знае нещо за омразата в интернет, това са aespa.

 

Life's Too Short (Животът е твърде кратък)
(мой, груб превод)

 

Край на дискусията

Говорене за нищо

Не ми го казваш в лицето

Мислите, че са (лъжи), но ще имате проблеми

Аз няма да си хабя времето

 

Разкарай се, животът е твърде кратък

Явно ти е твърде скучно

Отнеси си глупостите някъде далеч
Защото трябва да осъзнаеш

Аз ще бъда себе си въпреки всичко

 

Не ме интересува какво ще кажеш

Няма значение харесваш ли ме или не

Забавлявам се, защо да спирам?

Ще бъда себе си независимо от всичко

Не, не ми пука какво приказваш

Ще направя всичко, както аз реша

Забавлявам се, защо да спирам?

 

Някои хора за толкова злобни зад дисплея,

а ние искаме да живеем живота си

О, защо си толкова зъл

Гледай си своята работа

Вместо да се месиш в моята

...
Нищо чудно,бейби, толкова е хубаво

Така че, защо си губиш времето?

Бейби, намери си нещо по-добро, което да посееш

Може да израсне нещо някой ден...

 

 

Материал на K-pop Herald за участието им на фестивала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато чакаме официални видеа от Коачела, може да видите една оцеляла засега фен-камера от изпълнението на "Next Level".

 

Ъпдейт от Инстаграма на DJ Raiden, който се снима с момичетата на фестивала.

Изображение


Изображение

 

AESPA ще вземат участие в концерта SMTown в Токио, на 27 и 28.08.2022 г. 

Наскоро някой коментираше, че се очаква да имат и своя японски дебют тази година. Дали пък няма да се окаже вярно?

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Списание TIME класира aespa сред Новото поколение лидери, като нарича тези хора "10 изгряващи звезди, водещи света по пътя към по-светло бъдеще".
Групата се нарежда до BTS като единствените к-поп изпълнители досега, получили това признание. Хубаво.
Медийни файлове за заглавката


Изображение
 

 

Новото поколение лидери  и отделен материал за aespa

 

Момичетата също така са включени в документален филм на проф. Дафна Зур, посветен на Халю, който ще бъде излъчен на конференцията в Станфордския университет по повод 20-годишнината от корейската програма (19 и 20.05.2022 г.). Снимките са правени дни след завръщането им от фестивала Coachella.Dafna Zur with K-pop group aespa.

Материал на Катедрата в университета.

 

Такааа, поредния кавър/ремикс на "Next Level".
Този път е английски и е от Chad Future (актьор, певец, продуцент) и Megan Lee, която също е актриса и певица, но и текстописец. Меган стои зад парчето на Бекхьон "Psycho".
Много, ама много готино им се е получило.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...