Jump to content

Recommended Posts

eSKR3E8Jqf58MmmeyEy27lxXddP.jpg

 

Awaken (낮과 밤)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Day and Night
Период на излъчване: 30 ноември 2020 – 19 януари 2021 г.
Време на излъчване: Понеделник - Вторник 21:00
Жанр: Мистерия, Романс, Криминален, Драма
Канал: tvN
Епизоди: 16
Режисьор: Kim Jung Hyun (Doctor John, Thirty But Seventeen, Pinocchio, Gap Dong, I Hear Your Voice, Cheongdamdong Alice, Hyena)
Сценарист: Shin Yoo Dam (Go Ho's Starry Night, High-end Crush)
Субтитри: Английски
           
Участват: 
Nam Goong Min като Do Jung Woo
Kim Seol Hyun (AOA) като Kong Hye-Won
Lee Chung Ah като Jamie Layton
Lee Shin Young като Jang Ji Wan
Yoon Sun Woo като Moon Jae Woong
Kim Won Hae като Hwang Byeong Chul
Yoon Gyung Ho като Lee Ji Wook
Choi Jin Ho като Son Min Ho
Baek Ji Won като Lee Taek Jo
Kim Chang Wan като Gong Il Do
Woo Hyun като Jeong Sun Gu
Jang Hyuk Jin като Jang Yong Shik
Lee Joo Won като  Nam Wu Cheon
Choi Dae Chul като Yoon Seok Pil
Kim Tae Woo като Oh Jeong Hwan
Kim Ki Nam като PD
Kang Rae Yeon като Min Yu Ra
Jung Dae Ro като Baek Hyun Su

 

Резюме: В град се случват мистериозни инциденти, които имат нещо общо със странни събития, случили се в село преди 26 години. Детектив До Джонг У (Nam Goon Min), агентът на ФБР Джейми Лейтън (Lee Chung Ah) и инспектор Конг Хье Уон (Kim Seol Hyun) от полицейското управление в Сеул решават да разкрият тайната, свързваща миналото и настоящето...

 

 

:essub:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click: 

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:  и :click: и :click:

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

  • Харесвам 1
  • Мерси 3
  • Sad 1
  • Upvote 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заинтригува ме сериала и даже ми и хареса. Лично аз го препоръчвам. 

П.с. Смятам, че певачката се справя по-добре от актрисата, специално в този сериал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се загледах в сериала, откакто започна бг превода. За изгледани 7 епизода съм много доволна от видяното.  В началото си мислех, че случилото се в село Бяла нощ

Off Topic

е свързано с експерименти и опити за откриване на нов вид наркотици, но в хода на действието, разкритията за опитите с деца ме втрещиха. :wacko: 

До тук кримито и мистерията доминират, но съм приятно изненадана отсилното привличане и химия между главните, както и очакваната настъпваща драма. Много сполучливо са вплетени различните жанрове, като има леки комедийни моменти, които разведряват обстановката. Действието върви бавно и адекватно. Аааа Нам Гунг Мин има такава притегателна сила към себе си, че просто няма как да не му симпатизира човек. С годините става все по-красив, а играта му е просто невероятна. Тази лудост в погледа му ми е любима. Не мога да усетя завършеност в другите герои, но при него просто персонажът му се изгражда много адекватно, особено след като 

Off Topic

се разкри, че той е едно от децата, на които са правили опити, това че ТОЙ Е РАЗЛИЧЕН,  и срещата му с "певачката" (която си играе страхотно ролята) го кара да усеща несигурност в себе си и разклаща така острия му ум.

Просто очаквам силна емоционална драма. Дано не съм права.....

Любопитен ми е и младежа-хакерчето, което не обича да го докосват. Още нищо не мога да разбера за него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любими актьори се проявиха тук - Ким Чанг Уан, Нам Гунг Мин, И Чонг А, Ким Уон Хе, У Хьон, Бек Чи Уон... и другите да не ги изброявам. Сол Хьон също много добре се справи. Бях малко предубедена, защото си спомням, че съм я гледала в Orange Marmalade, който не довърших, но като се замисля той като цяло не беше за мен. Заради това и отлагах My Country: The New Age. Но тук се представи добре и мисля да го пробвам. 

Интересен сюжет, драматични моменти, на някои места развитието на събитията успя да ме изненада. Имах нужда от малко повече дълбочина в изграждането на някои персонажи по отношение на вътрешен свят, мотиви. Но и така ми хареса. :) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го. Хареса ми, макар и нестандартната и нетипична крими история. Може би, точно това ме привличаше в сериала и Нам Гунг Мин естествено. Перфектна актьорска игра от него, завършен персонаж и ясно изявени причини за всичките му действия.

Off Topic

Успя да ме докосне с идеологията и целите си. Успя да ме разплаче в последния епизод! :( 

Не мога да кажа това за Джейми Лейтън, не разбрах каква е ролята й до последно, освен че

Off Topic

беше сестра на главния, и това, че явно трябваше да отвлекат някой накрая. Но актрисата се справи добре с играта си. 

Младежа-хакерчето, което не обича да го докосват ме изненада приятно и неприятно. Въпреки всичко и неговата история докосваше много. Мъчно ми стана за младия наркодилър, а "Старчето" на главния ми е сред любимите персонажи в сериала. Репортерчето в началото ме дразнеше, но в последствие ми стана симпатичен.

Като цяло самата история, всичко, което е станало в село Бяла Нощ и след това е шокиращо.... другото лице на извратеността -

Off Topic

   НАУКАТА, както и манията за безсмъртие. Болни мозъци....

Само мисълта за смъртта на толкова деца (тестови субекти), за всички тези 30-40 години , които наброяваха повече от 2000, те оставя безмълвен. Кадъра с досието на едното дете, в което пишеше "осиновен", тук не беше причина за радост, както по принцип е възприето. Сцената, в която трима от оцелелите от село Бяла нощ казваха кой НОМЕР са били... деца без имена, а с номера... просто е тъжно....

Очарована съм от актьорската игра на всички деца. Големи сладури бяха. 

За мен добре изпипан и заснет сериал. Плавно и адекватно дейстие, интересна и не много често срещана история, изненадващи събития. Всичко което възникваше като питанка в ума на зрителя - получаваше своя отговор в последствие.  Прекрасна актьорска игра от всички, много приятни познати лица. Музиката беше на място.

Много благодаря за превода и възможността да изгледам сериала. За мен си заслужава. :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...