Jump to content

Recommended Posts

891968.jpg

Four Ladies (2016)

千金

Още известен като: Si Qian Jin

Държава: Китай

Година: 2016

Жанр: романтика, драма, исторически

Епизоди: 30 /34/

Продължителност: 45 /40/ мин.

Режисьор:  Qiao Liang

Сценарист:  Yu Meng, Chen Shuo

Канал: iQiyi

Излъчване: старт 22.05.2016

Актьорски състав:

Jeremy Jones Xu

Feeling Pan

Peer Zhu

He Jing

Li Xian

Zhao Si Yuan

Резюме:

Адаптация по романа на Джейн Остин "Гордост и предразсъдъци" в Републикански Китай.

Трейлър: 

Намерих го само с руски суб

Онлайн:

Руски онлайн :click: и :click:

• Thanks 3

Доста странен избор на китайците, когато дори американците не могат да направят читав филм по роман на Джейн Остин, но ще му хвърля едно око. От любопитство. Може пък да се е получило нещо.

Гордост и предразсъдъци по китайски:blink: Може и да го пробвам, най-малкото да видя дали съм познала кой ще е Дар Си:lol2:

• Haha 4

Преди 1 час, debil4e написа:

Гордост и предразсъдъци по китайски:blink: Може и да го пробвам, най-малкото да видя дали съм познала кой ще е Дар Си:lol2:

Значи ще си опресняваш руския?! Английски букви - йок! :P

Между другото, само 1 еп вече е преведен на руски и вече го изгледах. Доста свободен прочит на романа, по-скоро не е адаптация, " по мотиви от" въпросния литературен първоизточник.  Като оставя всичко това настрана на мен ми допадна видяното и ще продължавам да го следя.

Но понеже подозирам, че  превода на рускините е от китайски, с доста търпение може да се наложи да се заредя.

При това положение препоръчвам, ако някой ще го почва, да изчака поне 1/3 да бъде преведен, че после ще тренира търпението си. Поемам ангажимент да ви уведомя за събитието, но коя година ще стане не мога да кажа.:D

ПП: @kitket, благодаря за разкошното откритие и за темата!

• Thanks 2

А тъй, поне един да го гледа и да каже става ли, мерси аш за предупреждението:D

• Upvote 1

Сериалът е излъчен преди четири години.  Дано рускините сега да го откриват, да им е харесал и да довършат превода. Иначе ще си останем с добрите намерения. Аз обожавам сериала на ВВС с Колин Фърт, но съм много любопитен какво се е получило тук.

• Like 2

Преводачката е малко странна.Тя си е сама преводаческа група. Следих един сериал от нея, повече от година "Ten Years Late" и ако бях със слаби нерви, щяха да се скъсат от чакане.Имаше моменти, дето забравях, какво съм гледала в предишния епизод, така нерегулярно излизаха. Започнала е превод на незнайно колко сериала наведнъж(8-10) и продължава да започва, а превежда сама, редактира сама, абе всичко сама и не иска помощ, събира пари( лошо няма, трудът трябва да се заплаща), събират се без проблем бързо за всички серии, няма при нея випове,  но така държи на клона платилите, явно има някаква борба за бройки гледания и зрители, знам ли, а преводите се бавят, особено тия от китайски.Та всички, дето са на клона, да се въоръжат с търпение. На това, дето гледах, имаше и месеци с по една серия, но последните три ги пусна за седмица, което ме навежда на мисълта, че умишлено ги точи, за да държи зрители. 

Не ме разбирайте грешно, изключително уважавам труда на преводачите, но в случая, явно за да има зрители и да се държат на повод, се започват много сериали, за различни вкусове, а преводите се бавят, понеже преводачът е един.Предполагам, ще пусне няколко серии по една на седмица за зарибяване и после почва чакането.

Дано ме опровергае с този си превод, но да предупредя за всеки случай. 

• Thanks 2

Джеръми добре, ама субсите - тц. Републиканската ера напоследък само на руски субси й върви :rolleyes:

• Upvote 1

Нормално е да се платени преводи, за които няма други субтитри освен руски. Иначе ще гледаме с английски. Засега ще забравя за този сериал, пък някой хубав ден може да се сетя за него.