Jump to content

Recommended Posts

AzA2Pf.jpg1gO83f.jpg

 

 

Four Ladies (2016)

千金

Още известен като: Si Qian Jin

Държава: Китай

Година: 2016

Жанр: романтика, драма, исторически

Епизоди: 30 /34/

Продължителност: 45 /40/ мин.

Режисьор:  Qiao Liang

Сценарист:  Yu Meng, Chen Shuo

Канал: iQiyi

Излъчване: старт 22.05.2016

 

Актьорски състав:

Jeremy Jones Xu

Feeling Pan

Peer Zhu

He Jing

Li Xian

Zhao Si Yuan

 

Резюме:

По мотиви от романа на Джейн Остин "Гордост и предразсъдъци" в Републикански Китай.

 

Трейлър: 

Намерих го само с руски суб

 

Онлайн:

 Руски онлайн :click: и :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста странен избор на китайците, когато дори американците не могат да направят читав филм по роман на Джейн Остин, но ще му хвърля едно око. От любопитство. Може пък да се е получило нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гордост и предразсъдъци по китайски:blink: Може и да го пробвам, най-малкото да видя дали съм познала кой ще е Дар Си:lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, debil4e написа:

Гордост и предразсъдъци по китайски:blink: Може и да го пробвам, най-малкото да видя дали съм познала кой ще е Дар Си:lol2:

Значи ще си опресняваш руския?! Английски букви - йок! :P

Между другото, само 1 еп вече е преведен на руски и вече го изгледах. Доста свободен прочит на романа, по-скоро не е адаптация, " по мотиви от" въпросния литературен първоизточник.  Като оставя всичко това настрана на мен ми допадна видяното и ще продължавам да го следя.

Но понеже подозирам, че  превода на рускините е от китайски, с доста търпение може да се наложи да се заредя.

При това положение препоръчвам, ако някой ще го почва, да изчака поне 1/3 да бъде преведен, че после ще тренира търпението си. Поемам ангажимент да ви уведомя за събитието, но коя година ще стане не мога да кажа.:D

 

ПП: @kitket, благодаря за разкошното откритие и за темата!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е излъчен преди четири години.  Дано рускините сега да го откриват, да им е харесал и да довършат превода. Иначе ще си останем с добрите намерения. Аз обожавам сериала на ВВС с Колин Фърт, но съм много любопитен какво се е получило тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преводачката е малко странна.Тя си е сама преводаческа група. Следих един сериал от нея, повече от година "Ten Years Late" и ако бях със слаби нерви, щяха да се скъсат от чакане.Имаше моменти, дето забравях, какво съм гледала в предишния епизод, така нерегулярно излизаха. Започнала е превод на незнайно колко сериала наведнъж(8-10) и продължава да започва, а превежда сама, редактира сама, абе всичко сама и не иска помощ, събира пари( лошо няма, трудът трябва да се заплаща), събират се без проблем бързо за всички серии, няма при нея випове,  но така държи на клона платилите, явно има някаква борба за бройки гледания и зрители, знам ли, а преводите се бавят, особено тия от китайски.Та всички, дето са на клона, да се въоръжат с търпение. На това, дето гледах, имаше и месеци с по една серия, но последните три ги пусна за седмица, което ме навежда на мисълта, че умишлено ги точи, за да държи зрители. 

Не ме разбирайте грешно, изключително уважавам труда на преводачите, но в случая, явно за да има зрители и да се държат на повод, се започват много сериали, за различни вкусове, а преводите се бавят, понеже преводачът е един.Предполагам, ще пусне няколко серии по една на седмица за зарибяване и после почва чакането.

Дано ме опровергае с този си превод, но да предупредя за всеки случай. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да се платени преводи, за които няма други субтитри освен руски. Иначе ще гледаме с английски. Засега ще забравя за този сериал, пък някой хубав ден може да се сетя за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно ми попадна- вчера пусна въпросната дама шести епизод с превод на руски. Права съм  била- това гледане няма с по един епизод на месец, три години ще се точи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да налитате. Преведени 28 епизода и обещание за последните два тази седмица. Преводачката ме опроверга- точно за година ще излезе преведен. 

Започнах го. Напълно без предразсъдъци и сравнения, мисля е добре. И за актьорите нямам забележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да си кажа, направо го бях забравила този сериал. Благодаря ти, Благоуханна, че му изтупа праха.

Сега , понеже не си изпълних обещанието да следя, ще се реванширам по следния начин.

Обещах на мнооого близка дружка да й изтегля видеата от ВК-то да го гледа, щото няма регистрация там.

Ще ги кача в My 4shered, който иска може да си свали / или гледа онлайн/ сериала от там.

Дръпам ги HD 720p, файлчетата са към 650-750 МВ, ама пък , като ще е гарга, да е рошава.

линк към папката с епизоди от Е01 до Е19: :click:

------------------------

Понеже не се събраха сериите на едно място, от Е20- до Е28/ за сега/ , са качени на облаче. Там ще допълня и последните серии, като излязат. За момента всичко преведено може да се гледа.

линк към папка с епизоди от Е20 до Е30-еnd::click:

 

Приятно гледане!

Редактирано от asha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@asha, преводачката изтри съобщението за до края на седмицата(миналата) за последните два епизода, та сме в чаканка за тях.

Off Topic

Би ли ми писала как сваляш от вконтакте.До скоро свалях на лаптопа от мобилната версия( с едно m. пред видеото) и с едни врътки, но сега не ми се получава. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък ВК ме изхвърли като си смених лаптопа и сега не мога да гледам, опитах няколко пъти да си възстановя профила е не става. Май ще трябва да правя нова регистрация, как ме е яд :wacko:

Някакси е ретро и няма общо с книгата, но искам да видя как "Лизи" ще укроти опърничавия, "Джейн" и "Бингли" са ясни  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Lawandula написа:

@asha, преводачката изтри съобщението за до края на седмицата(миналата) за последните два епизода, та сме в чаканка за тях.

  Скрий съдържанието

Би ли ми писала как сваляш от вконтакте.До скоро свалях на лаптопа от мобилната версия( с едно m. пред видеото) и с едни врътки, но сега не ми се получава. 

 

 

E, когато - тогава. Няма да й придиряме на дамата. Ще надничам от време на време, ама ако пропусна - свиркайте, когато излязат, да ги допълня.

Относно питането ти:

Off Topic

инсталирала съм си програмката VKMusic 4, която работи съвместно с регистрацията ти във VK-то. Като я активираш ти я иска. После, като си пуснеш даденото видео във VK и копираш линка му, той се зарежда директно в програмата и от там получаваш запитване в какво "р"  да ги свалиш / в случая този сериал с възможност от 720р до 360р/ . Посочваш желаното и програмката го дърпа. Чиста работа. 

 

@daneto, използвана е принципната сюжетна нишка, но историята е адаптирана за китайските условия. И според мен, от малкото накълвано, докато го свалях / че за подробно гледане ми е в списък чакащи ред/ доста сполучливо се е получило. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нагласих се да гледам, но като няма превод на последните два епизода, ще чакам.

И аз се интересувам какъв е начина за теглене от VK.

Аз тегля с една добавка, която е "лекувана", както се изразяват руснаците. :)

Internet Download Manager

Нелекуваната вече не може да тегли.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, sss написа:

Нагласих се да гледам, но като няма превод на последните два епизода, ще чакам.

И аз се интересувам какъв е начина за теглене от VK.

Аз тегля с една добавка, която е "лекувана", както се изразяват руснаците. :)

Internet Download Manager

Нелекуваната вече не може да тегли.

 

Аз използвам ето тази добавка за теглене от VK и някои други сайтове. :click: Може да се сваля от сайта, но и може да се инсталира на браузъра. На мен лично ми е много удобна. :)

Редактирано от Ками
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да опитате и тази. Много успешно свалях с нея последния сериал на Сяо Джан, че триеха файловете и не успявах да изгледам сериите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...