Jump to content

35sai no Shojo (2020)


Recommended Posts

5-и епизод изгледах.

Казуса на Тацуя изостава малко но разбираемо а и има време и ще стигнат и до него. То неговия е с още двама- родителите му.

Майката на Нозоми за мен е много логичен образ. Колкото повече я разкриват. Доста силен човек и човек голям стоик. То само до вземем какво  е преживяла покрай инцидента и следващите 20 и кусур години неотлъчно да се грижи за жив труп! Това не може да не се отрази на човек. Това го виждаме и масово в реалността. Има сума семейства чийто прототип е това на Нозоми, постигнати от подобни инциденти/ тежки хронични болести. Дано  сценариста покаже повече от нея на младини, така би се получил съвсем цялостен образ.

Динамиката вкл. до епизод 5 е чудесна. Не забравят нито един герой. Хем те не са малко.

Spoiler

Нозоми напредва в тинейджърството. Леко взе да осъзнава че нещата не са бели и черни. И че хич не е лесно човек да се променя, че губи кураж лесно и т.н. :896767:  успя и до толкова да се прояви , че да ѝ дадат избор да напусне дома си.

В семейството на баща ѝ имаше голяма сцена. Тихата му втора съпруга се прояви, отпуши духа от бутилката, разтовари се тя , за изненада на двамата мъже в дома ѝ :896767:.

Юто напредва най-бързо в акта "да се погледна в огледалото и да видя човека в него". Взе решения за себе си. Да го видим нататък с тях.

Манами е по-назад от него в това нещо, все още. Но подозирам че след дългото буксуване така ще се задейства , че ще изпревари някои от останалите.

На таткото на Нозоми в този епизод бая му се насъбра. 

Въобще ми харесва как дават родителите/възрастните в това заглавие. Хем на пръв поглед лаконично но цялостната картина-чувства, мисли се улавя и не е малка. 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Осъзнам, че майката отразява същността на реални хора и е хубаво, че в дадени моменти успява да погледне нещата от друг ъгъл. Тя, като всеки нормален човек, не е робот и колкото да е стриктна и стоически непоколебима, рано или късно може да се срине, ако не се оглежда, за да види истинското състояние на дъщеря си и цялото семейство (което всъщност не съществува на този етап). Фактически тя е блокирала останалите му членове, които също страдат от това, макар някои да не си признават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен в нейния образ ми е интересен един детайл. Защо има повече привързаност към първото си дете/ голямата си дъщеря. Това е било така преди самия инцидент. Бих похвалила Казухико Юкава допълнително ако се даде причинно-следствено защо това е така. В 5 - и епизод имаше малко за младото семейство на родителите, инфо за това на таткото и как тези двамата са "се взели". За това имам и надежда , че ще разкрият още. Хонами Сузуки желязно играе образа на тази майка. Не че съм се и съмнявала. Тя и Коу са стълба на това заглавие от гледна точка на каста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6-и епизод продължи без "розови очила". Въобще много ми харесва как се снима този сценарий и самия той. Съвсем натурални герои, без украси, ще стигнат до съществените разговори скоро. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5а серия беше много силна! Невероятно! Мисля че разбрах, откъде идват изблиците на Тацуя. Шашнах се от този обрат, но ситуацията си вървеше към ескалация още в началото. Тези тримата изобщо не приличаха на семейство, а и с готовността на майката да даде един куп пари на лигльото за пластичната операция, съвсем логично се стигна до тази развръзка.

Хаха! Мана чак сега осъзна, че я използват и реагира адекватно.

Толкова много неща се случиха. И Нозоми, с детските й разсъждения, всъщност е най-полезна на всички около себе си. Напомни ми, колко директни са децата и как честно и откровено си казват, каквото им е на душата (случката с телефона на масата е показателна - точно така би реагирало дете, когато майката му каже да не ползва телефон по време на храна, а в същото време направи точно обратното).

Много съм доволна от развитието до момента. Надявам се на още по-по-дълбоки семейни взаимоотношения натам. Да си призная, в началото не очакваха на сериозна химия между Ко и Кентаро, който е с 12г. по-малък от нея,  но всъщност заедно стоят добре на екрана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7-и изгледан и да дълбаят ли дълбаят в героите и взеимоотношенията им, не спират и не дават крачка назад в това отношение. Много добър сценарий вече 7 серии. На никой не му е лесно. За майката на Тацуя най е неясна таз нейна реакция на каква по-точно основа е. Тя има повече нужда от психологическа помощ отколкото сина ѝ и настоящия ѝ съпруг взети заедно.

Героя на Кентаро - Юто,  го допълват с данни за семейството му.... Няма да издавам повече  от това ukio. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа, Мана е неудържима! Кефи ме.

Майката на Тацуя, какво прави с кашоните?! Поне той излезе за момент и показа човешко поведение.

Много сложни и оплетени взаимоотношения. Сигурно затова превюточ на всеки следващ епизод е в черно и бяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Издай в скрито повече подробности :). Аз съм любопитна а спойлери въобще не ми пречат на гледането. 

Майката на Тацуея харчи просто пари според мен. Не е важно какво има в кашоните. Тежък случай <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8-и епизод нестандартен и интересен. Как се задействаха някои субекти- Юто и таткото, че даже и Тацуя :896767:. Свърши епизода на сублимно място. Признавам че този епизод малко ме изненада в началото но до края на серията схванах идеята/продължението и съм напълно доволна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7ма завърши потресаващо и отрезвяващо, бих казала. Констатацията, че всеки е сам, обаче, едва ли остава дълго при борбени личности като Нозоми.

Хм, Тацуя не бил никакво хикикомори. Я, как измъкна пари от татко си! Не знаем много за него, желанията и мислите му. Дано да го разгърнат още малко! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9-и епизод изгледах. Не знам общо колко са. Странно че дадоха толкоз дълго превю към следващия епизод. Върнаха се към майката като един от основните герои на това заглавие. И с право. Все пак тя е/бе обединяващото звено в това семейство. 

Тацуя и втория му баща също направиха съществена сценка.

Въобще макар и мнооого трудна,  промяна се получи у героите. Реално това не е никак лесно за повечето хора та така и тук го дадоха по този начин. Без розови очила.

Мана също нейсе ревна.

8-и и  9-и епизод са  основно в сивата гама , като забеляза ukio.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, и него ли показаха? Интересно, кой актьор го изпълнява?!

Може би е по-сиво (черно-бяло, както го дават на финала на всяка серия), понеже изведнъж на тези хора се случи нещо необикновено, чудо дори. Дъщеря/сестра, която е била в кома, се буди и това преобръща живота им. От друга страна, тя също трябва да си върне изгубените години. Макар, че това едва ли може изцяло да стане. Все пак, случващото се й помага да преживее различни ситуации и така да расте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди епизод 8 не бях забелязала "идването" на сивото. Като те прочетох тогава и после тези  "внезапно" "сиви" 8 и 9 не ме изненадаха.

Не разбрах много въпроса ти :blush:. Ако е за втория баща на Тацуя то той си е познатия ни баща на Нозоми и Мана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...