Jump to content

His - What Is Love (2020)


lazeto

Recommended Posts

nf1ZbTdq46nbx8ry16T6lkWmx2O.jpg

 

His  - What Is Love (さらば あぶない刑事) 
Страна: Япония
Също така известен като: I Didn't Think I Would Fall In Love
Премиера: 24 Януари 2020
Времетраене: 127 мин.
Жанр: Момчешка любов, Драма
Режисьор: Rikiya Imaizumi
Субтитри: Английски

:imdb:

 

Участват:
Miyazawa Hio като Igawa Shun
Fujiwara Kisetsu като Hibino Nagisa
Matsumoto Wakana като Hibino Rena
Sotomura Sakura като Hibino Sora
Matsumoto Honoka като Yoshimura Misato
Nakamura Kumi като Noda Fumiko
Suzuki Keiichi като Ogata
Negishi Toshie като Yoshimura Fusako
Horibe Keisuke като abogado Mizuno
Toda Keiko като Sakurai

 

Резюме: Като гимназисти, Shun (Miyazawa Hio) и Nagisa (Fujiwara Kisetsu) се срещат и влюбват един в друг. По времето, когато Shun е на път да завърши университета, Nagisa му казва, че не вижда бъдеще с него. Решават да се разделят. Години по-късно Shun живее сама в селски район, докато един ден Nagisa се появява с 6-годишната си дъщеря Sora (Sakura Sotomura)…
 

 

Линк към сериала :click:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко взе да ми омръзва от тази тематика, която постоянно се опитват да включват в какви ли не филми. Добре че този влиза в графата на приятните изключения. Отлично изиграно и историята е много интересна, понеже не се развива основно около двамата главни. Фокусът пада върху едно дете и отношението на възрастните към него, което всъщност ги променя. За мен беше удивителен завоят, който сюжета взе към финала. Едно дело за развод, как всъщност се осъществява в съда и колко болка може да причини на замесените. За мен героят на Кисецу дълбоко в себе си обичаше и семейството си. Взе правилното решение, а останалото дойде от само себе си.

Много съм доволна от изпълненията на всички. Детето - сладур, майката - обожавам тази актриса! Кисецу Фудживара може да не е имал много главни роли до момента, но зад гърба му стои завидни филмография. Много го харесвам като актьор, дори в кратки прояви се забелязва. Има талант. Хио Миязава, синът на певеца Казуфуми Миязава, също дава сериозна заявка с този дебют в киното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, след такава препоръка, как да не го гледам. Интересен ми беше, но не ме грабна историята или не бях на вълна да гледам нещо сериозно след всичките летящи фантасмагории в китайския сектор. Иначе актьорите бяха страхотни начело с малката сладурана. А Хио смятам да го следя и занапред!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен беше важно, че не задълбаха прекалено в шоунен аи отношенията. Щеше да е глупаво и еднотипно.

Чакам новия филм на Юкисада, който е на същата тематика. Започвам да си мисля, че все повече големи режисьори й обръщат внимание, а онзи ден ми попаднаха промени в регламента на Берлинале, където се казва, че точно такива филми ще се котират. Не че до този момент го нямаше негласно подобно "изискване", но това съвсем стеснява сюжетния диапазон. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тази тематика и все по-голямото и популяризиране ми заприличват на древна Елада....Но тук наистина по скоро наблягаха на проблемите, които имат такива двойки относно обществените нагласи свързани с отглеждането на дете. Сериозни теми разискваха. Не само относно трудностите при един развод и грозните битки за попечителство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15.09.2020 г. at 11:10, cucyta написа:

Е, след такава препоръка, как да не го гледам. Интересен ми беше, но не ме грабна историята или не бях на вълна да гледам нещо сериозно след всичките летящи фантасмагории в китайския сектор. Иначе актьорите бяха страхотни начело с малката сладурана. А Хио смятам да го следя и занапред!

Хио също е главен във филма 'Egoist' Гледах го преди дни, а филма е от 2022г. Ето и линк: Egoist

П.С. Малко си поплаках... но признавам - двамата главни се справиха повече от страхотно. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо си чудя, дали да го гледам. Прекаляват по темата.

His добре предаде взаимоотношения от всякакво естество. Филмът има и серийна версия, който още не е събната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...