Jump to content

Start-Up (2020)


Recommended Posts

spacer.png

 

Off Topic

Eg3x_vlUcAAgo-I?format=jpg

 

Start-Up (스타트-업)
Страна: Южна Корея
Период на излъчване: 10 октомври 2020 – 29 ноември 2020
Време на излъчване: Събота – Неделя 21:00
Жанр: Драма
Канал: tvN
Епизоди: 16
Режисьор: Oh Choong Hwan (Hotel Del Luna, While You Were Sleeping, Doctors, You Who Came From the Stars)
Сценарист: Park Hye Ryun (While You Were Sleeping, Page Turner, Pinocchio, I Hear Your Voice, Dream High, Get Karl! Oh Soo Jung )
Субтитри: Английски
           
Участват: 
Bae Suzy (Miss A) като Seo Dal Mi
Nam Joo Hyuk като Nam Do San
Kim Kang Hoon като young Do San
Kim Sun Ho като Han Ji Pyung
Nam Da Reum като young Ji Pyung
Kang Han Na като Won In Jae
Stephanie Lee като as Jung Sa Ha
Kim Do Wan като Kim Yong San

Kim Hae Sook като Choi Won Deok

 

Резюме: „Startup“ е разположен в измислената Силициева долина на Южна Корея, наречена Sandbox, и разказва историята на хората в света на стартъп компаниите.
Нуждаейки се от пари, за да стартира свой собствен бизнес, Со Дал Ми (Bae Suzy) зарязва университета и започва почасова работа. Мечтата ѝ е да стане като Стив Джобс. Това я среща с Нам До Сан (Nam Joo Hyuk), добър математик и основател на Samsan Tech – компания, която обаче не се представя много добре през последните две години…

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим дали ще им се получи.. Очаквам го най - вече заради Nam Joo Hyuk :D

 

Първи снимки от сериала ~:panda-145:

 

8c95b8b11ccb3e7b.jpg

Off Topic

ea3f10dcb07fa866.jpg0ecd31463bceb093.jpg

 

66b300504adc0289.jpg

 

 

Първи тийзърни клипчета:

[티저] 배수지X남주혁 반짝일 우리들의 이야기가 시작되는 곳 '스타트업' #스타트업 | START-UP EP.1

 

[티저] 너드미 속 빛나는 눈빛! 반전 매력 개발자 남주혁 #스타트업 | START-UP EP.1

Off Topic

 

 

[티저] 포스는 이미 CEO! 당차고 상큼한 배수지의 '스타트업' #스타트업 | START-UP EP.1

Off Topic

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам го от доста време, имам големи очаквания за сериалчето. Играят две от любимките ми.

Изненадах се, защото повечето сериали, които съм гледала ги има и в българските торент сайтове, но този не.

А на първия линк за сваляне на колежката lazeto ми дава AvistaZ is invite only! Някой знае ли как се получава покана за сайта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, iamafan написа:

А на първия линк за сваляне на колежката lazeto ми дава AvistaZ is invite only! Някой знае ли как се получава покана за сайта?

 

Покана може да ти изпрати регистриран потребител, който е събрал достатъчно точки за покана. Това обаче става доста трудно и бавно. Може да попиташ в тази тема, а ако някой има възможност, ще ти прати. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, iamafan написа:

Чакам го от доста време, имам големи очаквания за сериалчето. Играят две от любимките ми.

Изненадах се, защото повечето сериали, които съм гледала ги има и в българските торент сайтове, но този не.

А на първия линк за сваляне на колежката lazeto ми дава AvistaZ is invite only! Някой знае ли как се получава покана за сайта?

Просто не си губи времето с тази тъпотия Avista! Още повече за този сериал. Mожеш да гледаш всичко онлайн и с превод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главния ми е супер неприятен. Нищо което съм гледал с него не ми е харесало. С две ръце съм за секънда, но за съжаление в кдрама няма да се случи той да спечели главната. И разбира се филма започва с най-изтърканото клише ... смяна на имената и следователно недоразумението кой, кой е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тука ме тресна second lead syndrome. Още в 100 days my prince ми направиха впечатление тези тръпчинки. Ще изчакам да излезе целия сериал и тогава ще го погледна, не обичам да чакам всяка серия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Второстепенния и мен ме радва много, има някакъв интересен чар и до колкото помня освен в 100 days my prince играе отново второстепенен в Two Cops. Чудя се няма ли един път да избягат корейците от това клише да се взимат винаги главните независимо колко не си подхождат в много отношения. А и тук с тази размяна на имената, кашата е пълна и е ясно от сега кой ще въздиша тежко заради несподелени чувства. Освен секънда да го съберат с надменната сестра, друго май не остава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, LindaVeil написа:

Второстепенния и мен ме радва много, има някакъв интересен чар и до колкото помня освен в 100 days my prince играе отново второстепенен в Two Cops. 

 

И аз в Two Cops го харесах. Планирала съм да го гледам в Catch the Ghost, където е в главна роля :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На трети епизод съм и много ми харесва! Определено с тези двамата ще е игра на нерви...и двамата ми харесват, но инвеститора изпусна прекалено много шансове и много се крие. Така няма да спечели ‘първа награда’, то е ясно. Иначе и двамата са сладури, малко в стил Сирано дьо Бержерак. :P 
Сузи ми е голяма любимка още от ‘Dream High’. Но доста по-добре играе сега, удоволствие е да я гледаш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се как да коментирам - не знам в какво настроение съм била, но  първоначално филмчето ме хвана, но след втора-трета серия схванах. Направен е филм, който аджумите да разберат, че има и такова бъдеще за децата им и ако те евентуално тръгнат в тая посока да бъдат разбрани. Иначе не мога да си обясня,  че в Република Корея по този начин могат да се разпределят акции и въобще в този Пясъчник колко безумно се случват конкурсите и да, да ... пълен абсурд от гледна точка на  търговската и юридическата практика в света. Не вярвам, че в Южна Корея е възможно по този начин да се разпределят акции на дружества.  Даже и старт ъп - ите, както и да е правилно да се изписва, се подчиняват на търговските закони и практики, но в края на пета и началото на шеста серия просто останах в недоумение....Не искам да кажа, че сценаристите са невежи по темата, но очаквах поне да разбират от тия неща, но.... Лошо ми изглежда на мен може би само, но в повечето филми сценаристите не са компетентни по темата. Сладури - щом им се отваря парашута - леко приземяване, но това е безотговорно отношение към публиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое е било толкова фрaпиращо, може ли да обясниш по-обстойно?

Колкото до коментарите как все главният взима момичето. Кой всъщност е главният? Аз виждам и двамата мъже като главни. Сериалът започна с Тръпчинко и неговата история беше важна част от сюжета. Да не говорим, че Нам До Сан се появи за 20 секунди в края на първата серия и то в гръб.
Аз пък се изненадах, че той грабна момичето. Против всякаква корейска логика е момата да не избере приятеля от детството си.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо спряхте да го превеждате :( само на мен ли ми беше много интересно... и нямам търпение да рабера какво се случва по нататък. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@cvetii777 , оплаквате се на грешното място, преводът се прави от друга група, защо не отправите оплакванията си към тях, а? Проверявайте си фактите и тогава се оплаквайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, eowina написа:

@cvetii777 , оплаквате се на грешното място, преводът се прави от друга група, защо не отправите оплакванията си към тях, а? Проверявайте си фактите и тогава се оплаквайте!

:D защо всички си мислят, че като някой зададе такъв въпрос се оплаква? Питам просто, пък и съм нова в групата, тези неща не знам от къде да ги проверя.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, cvetii777 написа:

...пък и съм нова в групата, тези неща не знам от къде да ги проверя.. 

Тогава добре дошла във форума и ще обясня като за нов човек. Когато една тема има отпред зелено знаменце bg, това значи, че сериалът е преведен или се превежда, но не от нашия екип, ние просто споделяме линковете към техните преводи. Ако няма зелено знаменце, това значи, че никой от никой екип не е пуснал превод. Ако има зелено знаменце bg_easternspirit, това значи, че се превежда или е преведен от хора от нашия екип. В този последния случай, ако сериалът е с недовършен превод, има теми за прогресите на преводите в сектор субтитри-->настоящи проекти. Там може да се види докъде е стигнал преводът и да се задават въпроси на преводачите. При все това въпроси от типа "кога ще качите", "защо е бавно" не се тачат, тъй като никой тук не е на заплата и го прави в свободното си време, това свободно време е различно за всеки човек. И отговорът винаги е "когато стане готово, ще бъде качено". Предполагам, че и с останалите екипи преводачи ситуацията е същата. А кои са те, това го пише на всяка серия накрая - има никнеймове на преводачи и редактори, както и кредит на форума, за който превеждат. Когато една тема е маркирана само с bg, а не с bg_easternspirit, е нужно да погледнете финала на предходната серия и да влезете във форума на съответните преводачи, за да зададете коректно въпроса си на тях.

Дано съм помогнала с обяснението и да се ориентирате вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчаках си чинно целия превод и си го изгледах с голямо удоволствие. Хареса ми, даже доста. Не знам защо беше тази истерия по форумите кой бил по-добър, кой по заслужавал девойката, че доколкото разбрах и нападки лично към актьорите имало. От една страна непрекъснато протестират против клишето

Off Topic

главната да избере първата си детска или ученическа любов, независимо от качествата на другия ъгъл:) и сега като е обратното-пак недоволни

От толкова хейт очаквах героят на Джу Хьок да е някакъв гадняр, пък се оказа, че съвсем не е така. Нито беше фалшив, измамник и какво ли още не. Преди да срещне Дал Ми, правеше всичко за да са доволни другите. Фактът, че

Off Topic

даде медала си от олимпиадата на другото момче, го прави изключително честен и отговорен, дори на тази възраст

Когато се влюби, за първи път поиска нещо за себе си и това го накара да продължи с лъжата за писмата. За мен даже героят на Сон Хо беше по-фалшивият-той написа писмата заради бабата и после не ги потърси 15 години. Ако не беше случайната му среща с Дал Ми, нямаше да се сети, че има дълг към бабата. Джу Хьок ми е един от любимците при младите актьори и сега не ме разочарова. Много добре си изигра ролята. Като цяло всички се справиха много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...