Jump to content

Източният дух по телевизията


Recommended Posts

Главният е този, който е дал Razzormaw, въпреки че във филмографията му, сериал със заглавието от поста на Камелия липсва. Една от актрисите е Li Xiao Ran и в нейния профил такъв сериал присъства, но пък постера няма нищо общо с излъчвания сериал. Не знам от къде са взели информацията btv, но тя е доста странна. За съжаление сериалът си започва със заглавие на китайски и само някой, който може да разчете йероглифите би могъл да каже как точно се казва.

 

Ето накратко какво се случи в първа серия.

 

Той се събужда в изоставена сламена колиба в средата на нищото. Не помни какво се е случило и как се е озовал там. Помни само как някой го е снимал с камера. Криво-ляво се прибира в дома си, където се оказва, че цялата случка е изненада от приятелите му по случай рожденния му ден. Той е приемник на фирма за играчки и неин директор. Най-добрият му приятел е негов съветник и адвокат. От три години произвеждат уникална китайска кукла. Сключват договор с американска фирма за разпространението на куклата в Северна Америка. Мениджърката на компанията обаче открива, че договорът е доста неизгоден в някои отношения и започва да се чуди защо изобщо е бил подписан. Неочаквано се появява човек, който казва, че дизайнът на куклата е негов и те са го откраднали. Завежда дело срещу компанията, на което главната дизайнерка, противно на думите си до момента, че дизайна е лично неин, признава че го е копирала по заповед на директора.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо го хванах този сериал преди малко и реших да потърся повече информация в интернет, но нищо не успях да намеря. Търсенето ми нито по режисьор, нито по актьори нито по някакви заглавия не даде резултат. Явно вие сте надушили нещо, но така и не разбрах в крайна сметка как му е заглавието на сериала. Ако го има с английски субтитри в някой тракер може и тема да му спретнем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линк

Този линк бе качен във фейсбук. Наистина това е сериалът, но и тук подробности няма много, или поне не могат да се прочетат. Във всеки случай, режисьорът си е чист китаец. Гугъл преводачът ми дава името Ding Xiaoming.

Гледах втора серия и съм впечатлена. Жалко, че изпуснах първа. Страхотна мащабност виждам на екрана, изискана обстановка и сериозни герои. Браво на китайците!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ви казах, че бтв са пустинна телевизия и да не им хващате вяра. :D Видели куклите в първия епизод и айде така да го прекръстят ама тоя френския режисьор откъде се е пръкнал кой да ти каже ае голям смях...Аз за това съм против от тея побългарени заглавия тип свободно съчинение и съм спорил не веднъж против превеждането на заглавия и на филми и на сериали освен ако не е точно каквото е на езика от който се превежда или много близко до този смисъл. Айде понякога е наложително, но мноооого рядко те създателите на филмите са искали да кажат нещо чрез точно определена комбинация от думи ние като измисляме нещо дуго все едно им хвърляме идеята в коша. Същото е като да се казваш Петър или Михаил и като отидеш в чужбина ти викат Питър или Майкъл същото ама не съвсем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже не мога да търпя и след много ровене това, което намерих е: оригинално заглавие -失控游戏 (Runaway game според преводача biggrin.gif). Излъчвал се е през 2007 година и по линка от tvmao (аз го изрових и качих във фб също biggrin.gif) е 26 епизода. Както и вие сте открили единият от актьорите в главната роля е Yu Xiao Wei, адвокатът е Huang Jue, а дамата се играе от Luo Hai Qiong.

Това е за сега, информацията е мн оскъдна, но драмата изглежда интересна и смятам да я следя smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък изрових това

Не е много информацията, но пак е повече от онова, което са дали бтв. Пък и по-надежднa ми изглежда :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък го търсех в asiatorrents, но без резултат. Явно го няма качено. Иначе събуди интерес в мен, но не бих се захванал да го следя с български дублаж. Явно няма да го гледам :( А още не мога да разбера как от bTV са написали такава невярна информация. Това е доста несериозно от тяхна страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"]My link

Много приятно се изненадах от прочетеното.Дано почнат да дават повече продукции по телевизията и повече хора да се запознаят с корейското кино. :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да е то някой беше я постнал тая новина тука пак. Интересно дали наистина ще набъбнат с корейските драми в нашите заспали телевизии, а и 50 парчета са си сериозна бройка. Мен ми се иска да гледам swallow the sun особено сигурен съм, че ще избие рибата. :rolleyes: Гореспоменатите умрялки от БТВ бая са го закъсали откъм сериали особено с тея турските недоразумения дето лъхат на баклава и безумно тъпи наши продукции като тва "Къде е Маги?" дори "7 часа разлика" го развалиха след като Халвата се скара с малоумията от тая телевизия и си дигнаха чукалата към Нова с господарите. Всъщност като стана дума предпочитам Нова или Диема да закупят тоя пакет с корейското отколкото бтв-то понеже тях съм ги почти зачеркнал като телевизия заради гафове с поръчкови журналисти като Миролюба Бенатова и селски лумпени изтъркани до немай къде като Слави Трифонов както и доста други, които задушават развитието на иначе добре стартиралият под крилото на легенда като Мърдок канал жалко, че нищо не научиха от него и след продажбата взеха да се излагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се радвам, че по българските телевизии ще се дава нещо хубаво, но въпреки това така или иначе не бих гледала корейски сериали там, най-малкото, защото ще са с БГ-дублаж и ми се губи цялата тръпка. Особено, когато някой почне да вика или да се вайка.. "айгу" и "омо" не се заместват така лесно laugh.gifпък и просто съм си свикнала с корейският език и вече не ми звучи толкова странно, колкото в началото. Но според мен ще изберат някой исторически сериал с повече епизоди или пък някои от фуриите там като BOF или Secret Garden.. и въпреки това не си представям Джун Пьо или Джу Уон с българско озвучение. laugh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За корейския език и българския дублаж си много права diddy9709.Аз също предпочитам да си гледам в оригинал езика,но от друга страна много ми се иска повече хора да видят нещо различно и да не ме гледат толкова втрещени когато им говоря на тази тема.

Иначе Razzormaw също е много прав за телевизията ни сега.Особено някои нови продукции ала миш-маш като споменатия вече.Сега остава да чакаме и да видим коя телевизия ще се престраши и ще спечели нови фенове :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязали ли сте че по БНТ  през март даваха един кратък филм, наречен "Жълто куче"? Тогава му гледах само началото и го оставих. Днес го повториха. Филмът е български. Това, което го свързва с тази тема и Ийстърн Спирит е, че един от главните персонажи е японка. Не знам дали сте обсъждали някъде този проект, но за мен е много приятна изненада. Общо взето, май се продължава неприятната тенденция за хаотично излъчване на интересни продукции по националната телевизия плюс слабо рекламиране.

Тук има информация за него.

Жълтото куче има и много хубава фейсбук страница, където може да видите и прекрасните рисунки, дело на японец, които имат ключова роля за сюжета на филма.

 

166758_532369600139418_519533027_n.jpg

 

PS: Първоначално го взех за минисериал, понеже ми се стори незавършен, а всъщност е кратък филм. Иска ми се да го продължат.

Линк за замунда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе това кое му е темата тук да видя кви са отзивите, че да знам дали да го гледам? Те го хвалили с две изречения в тоя сайт ама аз на такива зарибявки не се хващам лесно пък и тва краткото резюме ми изглежда съмнително..  :bee:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе това кое му е темата тук да видя кви са отзивите, че да знам дали да го гледам? Те го хвалили с две изречения в тоя сайт ама аз на такива зарибявки не се хващам лесно пък и тва краткото резюме ми изглежда съмнително..  :bee:

 

:click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре то било при китайските филми (дето по принцип съм ги отсвирил и се правя, че не съществуват :D), а аз го търсих в корейските.. :mellow: Благодаря за упътването :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък току що видях,че по НТВ ще дават "Меч без сянка" и по участващите артисти мисля,че е корейска продукция.Вече чакам 22.30 и сядам да гледам.Ако има други като мен пожелавам приятно гледане. :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Меч без сянка" е много хубав. Преди няколко години се скъсаха да го въртят по PPV каналите. Исторически еq с превкус на фантастика, но главния герой ще го разпознаете веднага. Подсказване "Lovers"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...