Jump to content

Източният дух по телевизията


Recommended Posts

Нещо много итгригуващо зърнах преди няколко часа по Супер 7. Серийно аниме, озаглавено Светът на мрака, привлече вниманието ми за секунди, понеже на екрана даваха части от Одайба. Не е истина, колко добре бяха изрисували острова, с всичките му подробности - Фуджи тв, останалите сгради около нея, мостовете и онази уникална магистрала, която беше издигната в небето.

Darker than black е култово аниме, чувала съм името му, но заради броя на епизодите, все не съм се наемала да го гледам.

Супер 7 го излъчва от 11.50 до 12.40, като обхваща по 2 епизода в този диапазон. Озвучено е на български, но ми се стори, че озвучаването и прекалено слабо и се наслагва с японският говор, който се чува успоредно с нашия. Ето затова е по-добре да не се наемаме с озвучаване, но пък за детската аудитория то е по-приемливо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех, че съвпадение аз таман него се хванах да гледам преди два дена понеже след Berserk съм на вълна violence+action 'ма съм още на първите епизоди. Засега бива ама много са ги оплели работите с тея контрактори и изобщо целият плот трудно да му хванеш спатиите, арта е малко зле ама си заслужава поне до там дето стигнах. А т'ва Супер 7 не го знам какво е сигурно някоя кабеларка 'ма щом дават анимета значи му разбират. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си бях набелязала преди няколко дни да ги гледам! :lol:

Нали говорите за това аниме?

Май не са толкова много епизодите..

Добре, че казахте, ще си го гледам всяка вечер по Супер7!

Там по принцип винаги пускат готини анимета.. братовчед ми много ги гледа. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото е.

Да, не е толкова много серии, колкото някои други - само 2 сезона, но за мен изглежда непосилно в момента, колкото и да ми хареса това, което видях. Доколкото разбрах, са още на началните епизоди, но наистина трябва да се гледа цялото, защото и аз прецених, че е сериозно и не е опростено като сценарий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те Darker than black го въртят сигурно вече за четвърти път. Още от миналата година, както и D.Gray-man. Но бг аудиото е неприемливо /поне за мен/.

Но пък с филмчетата на Гибли са на другия полюс. Изредиха ги почти всички и то с чудесно бг аудио. :up:

Заслужава си да ги засечете някой път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На същото мнение съм за бг аудиото, обаче второто аниме ми беше попадало в полезрението през Супер 7, докато това го забелязах едва сега и ако не бяха кадрите от острова, можеше да не се загледам по-обстойно. Реших да го изгледам цялото. Поне сезон 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сетиха се да го пуснат тоя филм в най- гледаемото време, трябваше да го направят още първия път.

Мерси за информацията, ще го гледам и това лято :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи интересно... :) Някакво друго инфо намира ли се за този сериал? Не открих нищо в Google-то.

Аз също. Дори се чудя дали режисьора е същия този Пиер Морел, който няма китайски сериали във филмографията си, или БТВ са объркали пак нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи интересно... Някакво друго инфо намира ли се за този сериал? Не открих нищо в Google-то.

 

Ето Тук са качили няколко снимки. Също пише, че оригиналното заглавие е The Game, но пак не ми излиза нищо при търсене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае тея от БТВ са мега зле ако пише, че слънцето изгрява от изток трябва да гледате на запад. Кой знае откъде е съшит тоя сериал и дали изобщо съществува такъв. Китайски уж със сбъркано заглавие щото китайските кукли са много далеч от "играта", че и френски режисьор (което е равносилно на провал имайки предвид колко е зле френското кино)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също пише, че оригиналното заглавие е The Game, но пак не ми излиза нищо при търсене.

И ние го търсихме по оригиналното заглавие, че и режисьора сложихме. Ама нъц.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи Пиер Морел да е режисьор на тази продукция ми се вижда най-малкото невъзможно. Или е някой съименник (не вярвам) или пак са сгафили при статията. :lol:

 

9 сутринта повторение...идеално. Ще го пробвам, така и така друг китайски сериал не съм гледал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ние го търсихме по оригиналното заглавие, че и режисьора сложихме. Ама нъц.

 

Аз и с актьорите пробвах, но ми е трудно да им разшифровам имената, а в този им вид само тази статия ми показва :lol:

 

За Морел не вярвам да е същия, неща от рода на Предградие 13, Дани кучето и т.н. не ми се връзват към китайските :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че сериала е този.

 

Информация няма кой знае каква, но поне на английски намерих това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се виждат еднакви. Тук главен актьор е Лу И, а там - Yu Xiao Wei, както го е намерил Razzormaw. Но пък във филмографията на артиста няма подобен сериал. Много странно. Не съм сигурна, че и от БТВ са дали най-правилна информация. Прекалено голяма разлика има в превода на заглавието.

Ах, каква мистерия се получава. Надявам се някой да го е гледал за повече подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...