Jump to content

Офтопик форевър


Recommended Posts

Като казахте мероприятия, довечера част от пловдивската група се събираме,

за да купим билети за концерта на "Ямато" в Пловдив на 26.10. 2016 г. който прочете и иска, да свирка, че не останаха много.

Едно птиче ми каза, че и старозагорци ще се присъединят. Иване, пък на теб ти загубих телефона.

 

Како, писах ти смс вчера на номера, който имам. Не знам защо не мога да ти пиша ЛС тук, ако искаш ще разменим отново коориднати по някакъв начин подсети ме, ще се намерим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм очаквала, че тук ще се заформи толкова полезна дискусия :) ... Макар и малко късно да я хващам, се радвам, че са споменати и доста препоръки, които могат да се използват занапред.

 

В тази връзка, за да отбележим повишението в ранг на Рагнос (все пак вече отиде при звездите, не е вече сред обикновените трудещи се... :bee: ), като вид отм..кхм! :28558: ..., искам да кажа знак на уважение към труда му, предлагам да се направи конкурс сред потребителите на форума на тема: "Как си представям Шефа на ИС". Условието за участие да е собственоръчно направена снимка с телефона на произволен обект или субект, въплъщаващ образа на Шефа. Публично гласуване ще определи образа победител, а спечелилият потребител ще има възможността... лично да се запознае с Рагнос, който ще го/я почерпи една бира с пържени картофки (или пък може да е нещо по-така, все пак ВИП-овете са по-изискани :beer: , знам ли...).

 

А аз може ли да участвам в конкурса и ако спечеля, да се почерпя сам? :D Така де, обичам картофки и бира. :beer:

 

П.П. Дано само да не спечели Борето, че не мож му насмогна на бирите. :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези, които го познаваме, да не участваме? :D:D

 

Ами защо да не?! :) Тя представата може да се зародила преди познанството, ако все още си я спомняш... А дори и да си го виждал, пак може да е натрапчив някакъв специфичен образ... Който въобще да няма нищо общо с образа на масовия потребител например, който не го познава.  :up:

 

Рагносе, може, ама твоето предложение ще бъде разкрито само на създателите на 10-те най-популярни снимки като награда, иначе никакво участие на теб и на членовете на семейството ти  :na2: .  Чак накрая може да сравним дали победителят и твоята версия имат нещо общо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесна идея. Тъкмо може да стане повод за една поредна V.I.P форумна среща.

Но Рагноса всички го знаем.

А и админ или не админ, мърдане няма. Остава си "шефа" и създателя на сайта форевър.

На мен лично би ми било по-интересно да се направи същото за  Mrn mrnkaloto или mikе, предвид факта, че са популярни, а не са се появявали много по публичнo, да не кажа хич.

И аз по никакъв начин не смятам, че сайтът е мъртъв или изживял времето си. Има още хляб в него. 

VIVA ES :) народе.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-популярните 10? хаха, очакваш да има толкова участници ли? :28558:

 

Може, може. Ако модифицираме изискването да е произволна снимка (в това число кадър от филм, сериал и т.н), сигурно ще има много включвания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въх, Парабче, не те разбрах...:-))) как си представям НАШИЯТ изконен и незаменим шеф , Рагнос,

или как си представям някакъв бъдещ надежден пън, с реакциите на тигър и мъдростта на Конфуций?

Щото по-малко от това ще е равносилно на преждевременно самоубийство.

:-))) Ще е добре да прилича на Джерард Бътлър, като стана реч.



А, разбрах:-))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм от новите тук - поне на "хартия". Страстта ми към азиатското кино бе успешно отключена от Домьоджи и компания малко след истерията по култовото сериалче. От тогава съм и тук - в началото само наблюдател, после реших, че мога да се присъединя към хората със сходни интереси. Не съм активно пишеща, но пък съм активно четяща. Защо ви разказвам това? Ами ето защо:

Първо: Предполагам, че част от "ползвателите" на форума са точно като мен - просто им харесва! Да има място, където да намериш разнообразна информация не само за поредния "айдъл", а и за почти всичко, което те интересува / вкл. кулинария, езици, филми, книги и т.н /. Да можеш да споделиш, ако има нещо, което ти е направило впечатление и да се възмутиш, ако пък нещо не ти харесва. Т.е. всички онези неща, които правят един форум "жив" и то не за кратък период от време.

Второ: Не съм от активно пишещите просто защото не ви познавам. Словото е по- свободно, когато имаш идея поне кой стои срещу теб. А не ви познавам, защото така и не можах да се добера до сбирка на форумчето дълго време /времената бяха такива за мен/, след което пловдивската група явно се пренасити и вече са си самодостатъчни, така че хлопнаха кепенците. / Трябва да си призная, обаче, че не съм и била настоятелна, но това е друга тема! /  За словото идеше реч - хората са различни и аз лично не мога да се произнасям за всяка мернала се пред очите ми тема. Пък и нито виждам смисъл, нито пък имам желание да го правя. За сметка на това, обаче, чета с удоволствие.

Трето: Искам да ви благодаря, драги съфорумци, че ви има; че имате страхотно чувство за ориентация и неизчерпаемо чувство за хумор; че сте толерантни към различното и благосклонни към тези, които искат да се научат!

Дори само тези три неща, според мен са си достатъчни, за да ви подскажат, че все пак не сте започнали да копаете дъното.. Но - дяволи около нашия казан - колкото щеш!

П.С. Спомените в главите ни твърде често са прекалено прекрасни, сравнени с миналата действителност!

Не пропилявайте средните си години в мрънкане за отминало величие.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a_smile, напълни ми душата  :28558:

 

Днес прибирайки се видях един таралеж. Честно казано заприлича ми на шефа, но избяга с 200, та не можах да го снимам :cry:. Утре имам задачата да го дебна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Smile, Усмивчице мила, първо , права си за сбирките. В Пловдив, престанахме да ги обявяваме тук, защото много време никой не се присъедини.

и останахме една малка група, която се виждаме поне веднъж на месец, и си ближем раните на хора, отишли на майната си в Корея и Япония

и изпитващи нужда да го кажат, споделят, да преразкажат, да си спомнят. И като приятели си мърморим за битовизми, вече. Което е страхотно.

Много се радвам на постинга ти.   Тук е идеята. Пишеш , мислиш и можеш да пишеш добре. Споделяй тук. Много благодаря за този постинг.

 

Между другото, и аз четох  поне една година в сайта, без да се регна. 2010. Регнах се накрая на 2011.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a_smile

Присъединявам се към твоето мнение на 100%.

И аз съм тук от доста време. Още от времето на стария форум. Спомням си,че първия ми пост предизвика малко скандалче, което леко ме стресна, но се радвам,че не успя да ме откаже от спирита. И вече 6-7 години по-късно аз все още съм тук. За всичките тези години имам създадени точно 3 теми и минимално количество коментари (повечето от които не особено съдържателни и съответно напълно излишни). Ами не обичам да пиша. Не съм допринесла с нищо за развитието на форума - факт.

НО искам да кажа, че всяка вечер след работа задължително се преглежда форума. Хората си преглеждат фейса, аз - спирита. Да чета мненията ви за мен е изключително приятно и разтоварващо! За което искам да благодаря на всички, които са по-активни от мен и споделят своите мнения! В този ред на мисли искам да ви кажа - пишете, аз си ви чета :)

ПП: И да кажа, че съм голяма фенка на забавните коментари на Speedy. Щом видя, че тя е писала последния коментар в темата веднага влизам да проверя. Speedy - поклон !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз , пък, съм от новите муцунки в Сипирта. :blush:

От няколко дни най-внимателно чета тук дискусията и сама се пляскам през ръцете да не се намесвам.

След поста на a_smile  :kissy: стигнах до положението да пиша и да се трия , но вече няма връщане назад... :896767: 

Не знам какво е било преди , но дори и сега е страхотно, защото ...

 

 

 

...Форумът дори и в този си вид обаче пак представлява интерес за мен тъй като той винаги ще си остане най добрата база данни или ако щете каталог за азиатски продукции. Все още има хора, които допринасят за това и създават нови теми, където трябва и така съм си в течение на текущите неща. ...../Razzormaw/

 

Интерес е не само за мен , но и за една групичка колежки , които "поазиатчих"  . Една от тях вече е била "скрита " фенка  няколко месеца преди мен :28558: , но след като открито взех да ги зарибявам  се самообозначи и вече втора година всички те са по-активни в гледането даже и от мен, въпреки, че не са регистрирани и не пишат, доколкото знам.  Но четат и следят всичко ново , познават артистите и си имат пристрастия / отбелязваме РД, влизане и излизане от казармата, сватби , бебета и прочие :D /  и  даже вече знаят кои от вас имат сходни с техните вкусове и интереси . Ориентират се по мненията и коментарите ви  за даден филм или сериал . Някои останаха твърдо на корейско , друга  има пристрастие към японските продукции. Трета е с особена слабост към историческите сериали -вече доста сериозно се е запознала с корейската история за да следи събитията . МоЙта  скромна личност е любопитно прасенце и скача от цвят на цвят  :28558:като пчеличката Майя /т.е. гледа всякакви продукции /.  Момичето , което мен ме "зариби " е с приоритет Тайланд, но също е започнала с корейско и китайско.  

А, да , и имайте предвид , че сме от групата "дИвойки, ммного старша възраст" ... :na2:  

И , да ... подочух за още "поазиатчени" сред колегите, които още не сме приобщили официално към нас ...

 

Така че , ...

 

.....

Не е вярно, че форумът не е популярен - напротив, супер популярен е, имайки предвид тематиката му и страната, в която живеем! Рядко се случва да не намеря тук тема за нещо, което в момента излиза в ефир, има активни потребители, дискусии, мнения. Не е нужно нещо да е масово и мега-популярно, за да е хубаво. Феновете на Азия не сме мнозинство в БГ ..../.kcekce/

 

С всичко това искам да кажа , че самото съществуване на това прекрасно кътче е много , много нужно именно за популяризиране на азиатската култура като цяло.

Каквото и да питам "чичко Гугъл" на азиатска тема , няма начин да не видя в някои от  първите му предложения името на Истърна - а това значи НЕЩО!

 

И е абсолютно вярно ... този сайт променя съдби. Променя и животи. 

 

 

 

...Имам чувството, че ако не отворя сайта, денят няма да ми тръгне.

Навик, и то готин. .../naia/

 

 С две думи - дори самата дискусия в този си вид за мен значи само едно , че всички милеете  за сайта и форума , защото ви е рожба  и се тревожите за бъдещето му.

 Мога с чисто сърце да ви успокоя , че ще го БЪДЕ !  Вярвайте ми ! 

Безкрайно много ви уважаваме за всичко, което сте направили до сега и правите в момента . И ви обичаме .

 

И мисля , че  не асоциации с "копаене на дъно " , а по-скоро със спирка по пътя, евентуално, може да се асоциира това , което чувстват някои от вас  в момента. Все пак, всички вие сте официалните  представители на Източния дух за нас, нали ? А какъв е символът му - пътят.  Пътят на израстването ,  на просветлението , на  просвещението в случая. И ,понеже, той не може да е равен ... като магистрала , защото на нищо няма да ни научи ; сега , след като сте изкачили първия връх /примерно/ няма как да се  пропусне слизането в долината , за да се тръгне за следващия връх . И ако , случайно, над нея са надвиснали малко облаци, е съвсем в реда на нещата пътят нагоре да не се вижда и да предизвика смут и колебание . Но, горе главата , ще се катерим заедно / защото съм сигурна , че има и много други ентусиасти , дори и анонимни/ и като минем над облаците ще ни се усмихна пак слънцето ...И върхът ще ни чака ... Нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...