Jump to content

Офтопик форевър


Recommended Posts

Потапянето на кораба очевидно препълни чашата. Време е някой да постави на място Ким Чен Ир, но не трябва да се прибягва до военни действия. Това ще доведе до неблагоприятни последици и за 2те страни, нас Северна Корея не ни интересува, но може би са по-подготвени от Южна. Наскоро четох, че са спекулирали и с ядрени оръжия. Не искам да се замислям какво ще става. Добре е, че САЩ подкрепя Сеул, но Севера няма да се спре пред нищо. А и от статията се вижда, че Чен Ир уж не иска война, но явно е подготвен и няма да отстъпи. За Китай не съм сигурна какво ще направи. Той ще е твърдо зад СК, но може би ще сключи някакъв таен договор със САЩ. Все пак не може да си позволи да изгуби толкова силен съюзник. Яко се филмирах и скоро мога да напиша исторически роман :lol: Но имам чувство, че война няма да има и ще се направи всичко възможно конфликта да се избегне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нас Северна Корея не ни интересува

Мен ме интересуват гражданите на Северна Корея - едни от най-нещастните хора на света, имали нещастието да се родят в неподходящото време на неподходящото място.. Жал ми е по такъв нечовешки и нецивилизован начин да се пропилява човешкия потенциал и човешката свобода, физическа и душевна!! Какво значи "нас Северна Корея не ни интересува"... кои сте "вие"?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме интересуват гражданите на Северна Корея - едни от най-нещастните хора на света, имали нещастието да се родят в неподходящото време на неподходящото място.. Жал ми е по такъв нечовешки и нецивилизован начин да се пропилява човешкия потенциал и човешката свобода, физическа и душевна!! Какво значи "нас Северна Корея не ни интересува"... кои сте "вие"?!?

"Всеки народ има такова държавно устройство (и такова правителство и ръководство), каквото заслужава" - - - Георг Вилхелм Фридрих Хегел - - -

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка хората не са виновни и на тях не им е лесно да живеят в такъв режим, но какво да се прави.

Имах предвид СК като институция, но както и да е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Всеки народ има такова държавно устройство (и такова правителство и ръководство), каквото заслужава" - - - Георг Вилхелм Фридрих Хегел - - -

Ако имаш собствено мнение имаш правото да го изкажеш. Хегел принадлежи на друга културно-историческа действителност и не е релевантно да го цитираш. Плщс това е казал голяма глупост.

Кой народ заслужава да живее в тотално информационно затъмнение, денонощен страх от насилствена смърт, терор над семейството си, никакви граждански права освен да рецитира възхвални слова за един болен фанатик, никакъв шанс да напуснеш страната си, сам да определиш съдбата си... Северна Корея = 9 кръг на Ада за всяко нормално човешко същество, което иска да се развива и да живее проклетия си нормален живот.

 

Бтв, ако стане война, за което искрено се моля да не се случи, ще избият народа по най-брутален начин без д аим мигне окото и Света ще се направи, че нищо не се е случило... и другите които ще умрат няма да са нито американци, нито китайци... а всичките така мечтани и бленувани Южнокорейски левенти!

 

Молете се на боговете си, кумирите си и в каквото там вярвате това никога да не се случи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Статията за манията на корейците за висок ръст, за пореден път ме кара да се замисля за една по-различна страна на характерите и бита им. Всички пишем колко много ги харесваме и им се възхищаваме, но на мен ми се иска някой да се осмели и да направи тема и за недостатъците им. Ще е любопитно тогава да наблюдаваме дали ще започнат типичните горещи спорове "за и против". Колкото до евентуална война между братовчедите, ох...това би било най-отвратителното и за двете страни. Що ми се струва, че Америка пак се опитва да разбърка нещата, заради свои си цели? Това политиката е най-мръсното нещо, което съществува. За съжаление, за нас простосмъртните остава само надеждата и илюзията, че онези отгоре мислят за нас. Ще ми е любопитно да се включи Светланчо, за да каже какви са настроенията и реакциите по тази тема сред обикновените граждани на Южна Корея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес явно ми е ден...

Пак попаднах на нещщо интересно, но е на английки език.

Признавам, че не го догледах, а бързам да го споделя, понеже ми се струва много интересно и забавно.

 

Един турист в Китай.

 

E01

E02

E03

E04

 

Предупреждам, че серийките са по около 50 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо интересно от Eurovision 2010...

Групата, която представя Турция се казва "maNga" /манга/. Спомена се, че името е вдъхновено от японските комикси и .../нещо за 5 героя в мангите споменаха/

Ето и самата песничка, която лично на мен ми харесва. ;)

П.П. Миро не успя да се класира на финала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви върна на музикалното топ събитие на седмицата, което ревностно следя...

Вчера Мирката се представи много добре, за първи път ми хареса песента му... общо взето яко се беше нахъсал, но естествено песента му си беше лоша, ако ще да дойде и Хайдо да я изпее пак ще е кофти..

Както и да е... ето нещо стойностно, което чух вчера и съм сигурна, че ще ви хареса, в духа на корейските прочувствени балади за разбито сърце и раздяла, но от Израел ^^ Вече се чудя кой да подкрепя най-горещо - Сърбия, Израел или Испания уфф... трудно е! ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо интересно от Eurovision 2010...

Групата, която представя Турция се казва "maNga" /манга/. Спомена се, че името е вдъхновено от японските комикси и .../нещо за

П.П. Миро не успя да се класира на финала.

Това е защото не изпратиха песента "Съчки събирам " ... :lol:

Какъв ХИТ щеше да стане в Западна Европа и най-вече в Холандия :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е защото не изпратиха песента "Съчки събирам " ... :lol:

Какъв ХИТ щеше да стане в Западна Европа и най-вече в Холандия :P

КФо, кфо за Холандия? :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих нова тема Търся си . Мненията за ДМЗ са там. :)

 

Изяж куче, спаси планетата :blink:

 

Гениално. Не само ще спасим планетата, но и ще пестим от кучешка храна, нали е криза. Как не ми е хрумнало досега? :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Германката Лена Майер-Ландрут спечели Евровизия 2010.

Ето и песента й. :)

Групата кръстена на японските комикси - "маНга" остана 2-ра, а сръбчето с корейска визия - 13-ти. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...