Jump to content

Офтопик форевър


Recommended Posts

Китайски кунг-фу филми във Vbox7.com

 

"От днес до 8 януари потребителите на най-големия сайт за видеосподеляне Vbox7.com ще могат да гледат безплатно филми, които представят китайските бойни изкуства."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В някои японски филми и анимации съм виждал как главните герои мъж и жена имат един много сладък обичай да си кръстосат кутретата като символ за привързаност. Знаете ли повече за това - дали е японско явление или не и други ваши впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В някои японски филми и анимации съм виждал как главните герои мъж и жена имат един много сладък обичай да си кръстосат кутретата като символ за привързаност. Знаете ли повече за това - дали е японско явление или не и други ваши впечатления.

 

Ако говорим за едно и също нещо, на английски му казват pinky promise и аз лично много го харесвам laugh.gif

Разрових се в гугъл и пишеше, че произлиза от Япония и там е по-известно като yubikiri smile.gif

tumblr_mg8amelj7Z1rf3db7o1_500.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря : ) Точно за това става въпрос. На мен ми е много симпатично. Аз пробвах да пиша в гугъл "little finger crossing" или нещо от рода и естествено нищо не излезе. :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем офтопик, но се замислих. Наблюдението ми е такова: забелязали ли сте как японски драми и филми, дори и такива с известен каст, все по-рядко се превеждат на английски? Нямам наблюдения за другата голяма съб група, защото никога не съм учила руски, разчитам предимно на англоговорящи преводачи (тук-там латиноамерикански фен групи изпреварват английския рилийз, но не се случва често).

Корейските филми и сериали, както се казва още с излизането си биват качени и преведени, къде с добро качество, къде не чак дотам. Знам, че халлю вълната е във вихъра си в момента, това мога да го забележа навсякъде- кейпоп, драми, филми, които са далеч по-достъпни от затворения японски шоубизнес. Особено и с новия закон за правата.

Разбираемо-корейците се опитват да наложат тренд в не едно поле на изява, и това е страхотно. Японските изпълнители си остават предимно на острова. За китайски и тайвански- не знам колко хора проявяват интерес като цяло. Но пък от друга страна, предполагам на всички е ясно че драмите и филмите, които гледаме не са чак толкова обвързани с копирайт (разбирайте го, пиратстваме :ph34r: ) Затова си мисля и дали просто хората не са изгубили интерес? Сега, ако японска драма или филм се преведат бързо, това си е общо взето рядкост, дори и да е с някакво известно лице в главна роля. За не-айдълските филми пък нещата са съвсееем сложни.

Просто ми стана любопитно дали това не е само някакво мое впечатление (предвид че чакам превод :D ) или наистина има някакъв спад към не-корейските продукции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По повод горното мнение.

 

И аз оставам с подобни впечатления и то не само по повод на японските драми и филми. Музиката, поппесните им. Вече толкова трудно се добирам до тях. Не знам дали съотношението е такова, защото Корея прави много повече продукция и я лансира постоянно или е заради търсенето от страна на феновете, при които преобладава Корея. Аз гледам всякакво азиатско, стига да ми допадне и това несъразмерно съотношение определено се набива на очи. Нормално е, ако не се споделя от много хора в нет пространството все по-малко да достига до нас. Но не мисля, че е повод за притеснение. Има и много фенове на японското, които ще продължат да споделят това което ни/ги вълнува, а Япония едва ли ще спре да има развлекателна индустрия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко причини, според мен. Първо, натискът срещу пиратството и свалянето на доста от най-често ползваните сайтове за обмен се увеличи доста. Второ, предприетите мерки срещу пиратството - в ютуб например се следят стриктно да НЯМА клипове на японски изпълнители - свалят се светкавично по мои наблюдения. Трето, китайците са едни от най-големите ползватели на корейски продукции и не толкова големи на японски и по този начин удрят доста голямо рамо на първите. И може да има и четвърто, лека криза в Япония заради земетресението... Заради комбинацията от фактори не се радваме на японски продукции. И на мен ми липсват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...