Jump to content

Офтопик форевър


Recommended Posts

Споделям,

 

завърнах се в нет пространството след малко мълчание - нямаше как да стане по-бързо имайки предвид, че само един доставчик имаше на територията на новото ми място за живеене, пък и имаше и други текущи разходи по къщата, където сега се подвизаваме с моето семейство :)

 

Иначе свикнах със селския начин на живот и неговите аграрни особености - плевене, копане и поливане на продуктовата гама в градината - вече събрахме реколтата от картофи, грах, лук и чесън и продължаваме да отглеждаме патладжаните, доматите и пипера за да можем скоро да правим зимнина - от лютеници до туршии :)

 

Тук е доста по-спокойно от Бургас, въпреки влаковете, но има някакво балансирано спокойствие съчетано със звуците присъщи за един селски регион - кукуригане на петли, лаене на псета и прочие занимавки от акустичния сектор :)

 

Започнах да свиквам с новото място и малкото също - търчи като реактивна турбина из двора, градината и прилежащите части на къщата и се кефи :)

 

На работа всичко е нормално, кацат си самолети, идват пътници и така, но вече наближава края и трябва да се ослушвам за нова работа - имам толкова много идеи за подобряването на къщата, че ще ми трябва цяло състояние, за да ги осъществя - но всичко по реда си - само да сме здрави.

 

Имам няколко опции за работа навън, но трябва да реша накъде точно ще се насочвам и да започна да действам по предназначение

 

Иначе се радвам, че съм отново сред вас - липсваше ми форума и другите дейности онлайн, които съпътстваха живота ми :)

 

Малко дълго се получи, но това е кратко описание на сегашната ми ситуация :)

 

Благодаря ви за всичко!

 

Живи Здрави

 

С уважение

 

Бат' Киро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка година препрочитам една книга. Името и е " Гордост и предразcъдъци" Много завладяваща история. Любимата ми двойка от книгите е именно от нея. Елизабет Бенет и Г-н Дарси . А освен това има и мини сериал от 6 серий ,който за мен е най-добрата адаптация по книга. Та този мини сериал е от 1995 г. и е британски. С участието на един от най,ако не и най-добрият британски актьор - Колин Фърт . Та ето един линк към торент ,ако някой иска да се наслади на това съвършенство - :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка година предпочитам една книга. Името и е " Гордост и предразcъдъци" Много завладяваща история. Любимата ми двойка от книгите е именно от нея. Елизабет Бенет и Г-н Дарси . А освен това има и мини сериал от 6 серий ,който за мен е най-добрата адаптация по книга. Та този мини сериал е от 1995 г. и е британски. С участието на един от най,ако не и най-добрият британски актьор - Колин Фърт . Та ето един линк към торент ,ако някой иска да се наслади на това съвършенство - :click:

Любим сериал! Това е най-добрата адаптация по книгата. Изгледала съм всичко от 40-те години на 20 век до днес (включително и индийската екранизация), но тази е най-добрата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз, и аз , това е настолната ми книга заедно с Джейн Еър :) (дори наскоро излезе нова екранизация , но не останах възхитена, всъщност така и за мен досега не са създали добър филм по ДЖейн Еър) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

myzi4ka - Ох, как ми напомни за Джейн Еър :wub: Да, новата екранизация не ми допадна и на мен. Но може да погледнеш мини сериала на ББС :) Очарователен е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време попаднах на този блог. Реших да го споделя, защото много ми допадна. Надявам се да ви хареса и да ви повдигне настроението.

За пунктуацията и хората

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Упоритостта и пламенността на мнението е най-сигурното доказателство за глупост: има ли нещо толкова сигурно, решително, неотстъпчиво, съзерцателно, храбро и сериозно като магарето?" Мишел дьо Монтен от "Опити".

:) това като го видях и директно ми се наби в очи - хубава мисъл подсказваща

какви невероятни способности има човека, дори магаре не може му се опря.

 

п.п. просто ми хареса, а нали е офтопик тема си пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) това като го видях и директно ми се наби в очи - хубава мисъл подсказваща

какви невероятни способности има човека, дори магаре не може му се опря.

 

п.п. просто ми хареса, а нали е офтопик тема си пиша.

Хубаво е, че поне един човек се е загледал в подписа ми. Но.... за съжаление съм го сложила по друг повод, не като похвала за способностите на човека, а като ирония. Подписът всъщност е послание, въпросът е до колко хора ще достигне. :D:yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иронията в иронията е, че човек наистина!!! може да бъде по-сигурен, решителен, неотстъпчив, съзерцателен, храбър и сериозен от магаре.

Просто съвсем наскоро имах дебат с един човек, който за да се измъкне ми рече така:

"аз само споря, защото обичам спора, като интелектуално занимание"

А моя отговор беше, че:

"да кажеш, че спора е интелектуално занимание е същата проява, като на магарето, което решило да блесне с интелекта си, запъвайки насред

моста и ревейки с пълно гърло"

Контекста беше, че спора е дивотия, която не води до нищо съществено, дори до развитие на интелекта - това беше съвсем скоро и сега, като видях

подписа ти ми стана смешно, ако го знаех това щях да му го цитирам, идеално щеше да пасне.

 

п.п. забелязал съм, че хора, които частично дори да са схванали думите на Лао Дзъ (примерно говоря , не само неговите) стават все

по-неразбрани дори за хора с доста знания, умения и уж развит интелект - истината е, че в спора не се ражда истината (; и това на доста хора звучи непонятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това клише за спорът и истината и аз не го харесвам....смятам, че спорът си е загуба на време, но не защото съм чела този или онзи.

Всеки човек си има някаква истина, изградена от множество фактори...........истината не е еднаква за всички.

За това можеш да изслушаш мнението на някой, да се опиташ да го разбереш....да го приемеш или не......твое право си е, но да се опитваш да убедиш този човек в правотата на твоята истина е абсурдно.

 

Сега това защо го написах? :dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега това защо го написах? :dunno:

Защото е много интересно съждение, а именно че има някои клишета и табута, които е време да бъдат

разбрани и надмогнати инак светът все така ще си тъпче на едно място - което си е факт, както и факта,

че не е редно да се убеждава даден човек в правотата на твоята истина, защото ничие достижение

не може да стане твое, просто има си път, който се върви и истината се преоткрива от пътя, а не от думите.

(според наклонностите на всеки разбира се - някои хващат истината включително и от думи)

т.е. едно е да поканиш и да уважиш покана, но съвсем друго е да се натрисаш.

 

Само бих допълнил обаче твоето мнение, че истината е еднаква за всички, просто има различен нюанс (;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само бих допълнил обаче твоето мнение, че истината е еднаква за всички, просто има различен нюанс (;

 

:rofl: Като сме се търкулнали и по тази плоскост........да не казваме на "черното - бяло", защото всичко е в нюансите на сивото....това пък кой ли го беше казал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това за сивото имаше нещо общо с физиката, ма не поВна - инак не, черното си е черно, както и бялото си е бяло,

и никой не може да изкара едното, като другото, но истината е, че са цветове (; и това е валидно за всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно, kando и pirani. :D Като видя някой много убедително да спори и да си доказва по всевъзможни начини мнението за нещо, направо се вбесявам, защото отсрещната страна може да си има съвсем различно отношение към даден въпрос, тема, начин на живот, поведение и т.н. Всеки може да си каже мнението, но да не иска и другите да са на същото мнение. За съжаление обаче, понякога има "странно упорити" хорица, които веднага са склонни да нападат, ако твоето мислене не съвпада с тяхното. Оправданието винаги е в спора и истината, а аз хич не я долюбвам тази реплика. А пък да не казвам как "долюбвам" спорящи критикари... :wub:

 

Кремче, да, забелязвам. Бг аджуми в действие, хаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...