Jump to content

Офтопик форевър


Recommended Posts

Винаги ми е било чудно защо корейците и другите държави казват Соул,а ние Сеул....

С мойте скромни знания за четене на корейски си мисля, че е Соул..Но не знам..вие ми кажете..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги ми е било чудно защо корейците и другите държави казват Соул,а ние Сеул....

С мойте скромни знания за четене на корейски си мисля, че е Соул..Но не знам..вие ми кажете..

Защото руснаците така го четат. Пхенян също ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и Ким Ир Сен се чете на корейски Ким Ил Сонг, Ким Чен Ир се чете Ким Джонг Ил, но нали знаете странните транскрипции на руснаците. Ние пък сме взели от тях и така. Сегашната транскрипция на латиница е не по-малко безумна. На английски Чосон (корейска династия) се чете Джосион или дори Джосиън. :lol: Да не говорим за храните - корейците казват пулгоги, пибимпап, кимпап, ама транскрибирано го дават навсякъде булгоги, бибимбап, кимбап. Град Бусан в Корея няма, казва се Пусан, ама са решили така да го пишат. Председателят на ООН не е Бан Ки Мун, както по неизвестни причини са решили да го пишат, а е Пан Ги Мун.

ДА видите и корейците как безумно транскрибират наши имена, ще ви стане супер смешно B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя с вас нещо много красиво: Да се гмурнеш в дълбокото. Това са 14 чернобели фотографии от Световното първенство по водни спортове през юли в Шанхай, Китай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятели да се похваля какво чудо ми донесоха от село.

Тежи 1,350 кг. i%20love%20this.gif Те тоя мутант се пръкнал в градинката ни.28558.gif

За уточнение домата в ръката ми е от обикновените големи. tongue.gif

2wqyebm.jpg

2jeo4nd.jpg4g0nww.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емо, така не мога да го преценя......дай го на салата моляте :rofl:

Ще дам....нема проблем...........ама нали само на думи ми идвате на гости 896767.gif28558.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове



Песента е If I leave от ОСТ-а на Тhe last Еmpress, но звучи и в Heartstrings, където всъщност ми направи впечатление. Но изпълнението на това момиченце ме остави без думи :o:yes::bow:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...