Jump to content

Офтопик форевър


Recommended Posts

Това е клипчето, от което аз се учих да правя оригами:

http://vbox7.com/play:2d213cef

Но ако някой се навие да се учи, да си събере нервите, че ще му трябват... :D Като знам аз колко пъти пусках и спирах видеото докато се науча. Иначе като му хванеш цаката веднъж няма никакви проблеми, още повече, че докато направиш 1000 вече си се усъвършенствал и се сгъват със затворени очи.

 

 

dostoevski, мерси за похвалата :P

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От моя първи опит се получи някакъв страхотен изтребител, но не и жерав. Втори път и да искам да го направя няма да мога същия. :rolleyes: Но съм инат, пък и ме привлича хартиеното изкуство, тъй че скоро ще пробвам пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линкът, който дадох на предната страница ще ти свърши страхотна работа. Аз от първия път направих жерав, а съм сплетена в ръцете :lol: Вече и лилиум си имам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям една класация за Японското кино.Беше ми интересно да видя,колко от филмите в топа съм изгледал.Може би,защото класацията е за 20 век,но положението бе трагично.От класация на класация попаднах и на това видео,което ме остави опулен.И е задължително филма да се издири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих искала да попитам нещо за траурните церемонии в Корея - до сега във филмите, които съм гледала, близките на починалия се обличаха в бяло ( не съм сигурна как се казва тази дреха). Знам, че на някои места по света хората изпращат близките с радост, понеже казват, че земните мъки са свърши и те отиват в един по-добър свят. Има разбира се различни разбирания за това по света, но ме интересува какви са традициите в Корея и какво символизира белият цвят в случая. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Legendary reality show, Ainori, which was broadcasted from 1999 to 2009, will now go on to season 2. Ainori is a reality show in which seven young men and women travel the world riding a pink bus, and their goal is to find love with another participant and return to Japan as a couple. There have been 44 couples made through this show, and 8 couples even got married after.

 

On December 2009, they broadcasted a special show called “Ainori reunion special”, and received many requests from viewers that they wanted to see a continuation, so it has been decided that “Ainori 2” will come back. Unlike previous version, there won’t be any MCs for Ainori 2 (there were 3 MCs on Ainori), but the rule of the show will be the same. They confess their love to the other, and if they get accepted, the couple go back to Japan together, but if they get rejected, they have to go back to Japan by themselves leaving the bus.

 

The first broadcast will be on December 25th 2010.

 

 

 

 

ainori.jpg

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих искала да попитам нещо за траурните церемонии в Корея - до сега във филмите, които съм гледала, близките на починалия се обличаха в бяло ( не съм сигурна как се казва тази дреха). Знам, че на някои места по света хората изпращат близките с радост, понеже казват, че земните мъки са свърши и те отиват в един по-добър свят. Има разбира се различни разбирания за това по света, но ме интересува какви са традициите в Корея и какво символизира белият цвят в случая. ?

Бялото е символ на смъртта и истината в Азия. :) Също така и символ на духовен свят.Последното го прочетох преди малко :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся тези два филма с Vivien Leigh (нищо общо с азиатското) - Anna Karenina (1948) и Caesar and Cleopatra (1945), ако някой ми изнамери сийдващ се торент с англ. субтитри, ще черпя :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся тези два филма с Vivien Leigh (нищо общо с азиатското) - Anna Karenina (1948) и Caesar and Cleopatra (1945), ако някой ми изнамери сийдващ се торент с англ. субтитри, ще черпя :rolleyes:

В руския тракер...

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2236792

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=1006986

Пише, че има сийд...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да се оплача от съфорумското летуване.

Не стига, че изгорях на рак, ами сега се беля кат гущер.

На всичко отгоре д-то още ме боли от пейките.

А върха на сладоледа е, че днес се събудих в 8 и се позачудих защо съм си в нас, а не в бунгалото.

Лоши, лоши съфорумци - и вие ми липсвате...

Хайде, останете си със здраве. :kissx: Единствения лек е във вашите ръце и се надявам скоро пак да се организира подобно грандиозно бироприятие. :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се искаше първия ден в софия да се събудя в бунгалото... и не само заради климатика.  Лесно се свиква на хубавото, дори да е само за два дни.  Много съм недоволен. :P

 

Мисля че много скоро ще измислим нещо друго, тия срещи са заразни.:)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да кажа, че ми писна от безотговорници, които само приказват, а не правят нищо. То много яко така - малко гимнастика на устата, после се правиш на ударен и се обявяваш за жертва. Идеално! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък почва да ми писва от целия форум. От известно време все по-често обмислям варианта дали да не го затрия изцяло. Взе да ми омръзва навсякъде да чета колко черно е станало всичко, кой модератор не го кефи, защо са му изтрили мнението, как ще останем без пишещи потребители и т.н. Май много от вас забравят, че форума съществува само и единствено за ваше улеснение. Кеф ви линкове за сваляне, кеф ви резюмета на български, срещички, лафчета и да не изброявам всичко останало. Дайте си сметка, че на никой от т.нар. ни "Екип" не му трябва това. За две години сме се научили да си търсим и намираме филмите, познаваме се лично, не ни трябват субтитри на български и в един момент този форум е станал една луксозна прищявка, на която могат да се радват всички останали. Само че ние не сме "БГ Мама". Там модераторите им са готини, свободата е даденост и кокошарникът е пълен. Защо стоите тук, когато имате такава чудна алтернатива? Не сме ви задържали насила, нали? Вашият ентусиазъм бил отишъл, а нашият кучета го яли...

 

 

Форумът го правят неговите потребители.

 

То много яко така - малко гимнастика на устата, после се правиш на ударен и се обявяваш за жертва.

 

Колегите казаха горе-долу същото в два реда. Помислете над тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въй, тука било много весело бе!

Поздравявам всички писали (а и бъдещи коментиращи тук) с едно кратко разказче на големия познавач на българщината и сладкодумен разказвач - Чудомир.


 

И я че изокам некой ден

 

Часът наближаваше шест. Чиновниците от стая № 5 отдавна бяха престанали да работят. Младшият писар, скрил между преписките една картичка, изобразяваща гола жена, жадно я разглеждаше. Деловодителят, отмахнал стъклото на старовремския си часовник, от един час почистваше циферблата с една кибритена клечка и се мъчеше да разплете увития около оста на минутника голям косъм. Архиварят, зинал срещу едно кръгло огледалце, голямо колкото кръпката на панталона му, диреше причините за непоносимите болки, които му причиняваше единственият му мъдрец; а машинописката, наведена, се мъчеше да залови изпусната бримка на чорапа под коляното. Само кроткият и акуратен старши писар бай Мильо Епитропов, без да дига глава, продължаваше да вписва още някакви решения. Когато големият часовник в коридора удари отмерено шест пъти и всички почнаха да се обличат, той стана бързо, погледна си часовника, да се увери окончателно, че работният ден е минал, изгледа свирепо наоколо, тупна светкавично с юмрук по масата, така че мастилницата отхвръкна като топка, а папките се строполиха от масата, и изрева с цяло гърло:

 

— Корупция! Корупция и повсеместно разхищение царува в това ведомство! Това не е управление, това е хаос! Анархия! Това е вертеп!

 

Колегите му останаха поразени. В първия момент никой не се помръдна от мястото си. Само младшият писар мигновено мушна картичката по голо в пазвата си, а машинописката подскочи от страх.

 

— Това не е ред — продължаваше бай Мильо, — това не е работа! Оценка на способности няма! Справедливост няма! Няма уважение към персонала! Гаврят се с мене, с тебе, с него! С жизнените интереси на националността се гаврят! Как се назначава персоналът? Защо са толкова писарки? Искам да знам, защо са? Искам да знам и знам! Знам! Взятки има! Рушвети има! Мръсотии има! Но няма да мълча вече! Няма да мълча!

 

Грабна шапката си и излезе като вятър.

 

Чиновниците се изгледаха плахо. Деловодителят, като мушна часовника си в джоба, прошепна:

 

— Полудя бе, полудя човекът и това си е!

 

— От горещините трябва да е — обади се архиварят. — От толкова години го помня: дума против началството не е продумал.

 

— Е, натупала го жена му на обед, па сега се люти — рече машинописката. — Ще му мине като на пес!

 

— А, няма да го бъде — поде пак архиварят. — Лудост е това! Ясно е като бял ден. Не видяхте ли очите му какви са мътни? И пяна имаше по устата!

 

— Да не го е ухапало пък бясно куче, хей? Трябва да се обади и на полицията, може да стори някоя пакост из града.

 

Само бай Йото разсилният, опрял гръб на ръба на вратата, се подсмиваше и като избърса с ръкав големите си мустаци, продума бавно:

 

— Нищо му нема на човеко, не берете гайле! Здрав си е бай Миле като юнец. Току вчера навърши години за пълна пенсия, та оттам му дойде куражо. Че послужим, кай, бай Йото, още един ден, да не съм сбъркал нещо у изчисленията, па че си направим байрамо, да ми олекне. И направи си го човеко, па това си е!

 

След това бай Йото подигна панталона си, премести каиша с една дупка по-навътре и продължи като на себе си:

 

— Море и менека ми остават още малко. Че накарам бай Миле да изчисли харно сметката, па и я, аллалем, че изокам, колко можем, некой ден, ама де да видим кога че е!

 

Край

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.c...feature=related



Браво на Liu Wei - свири невероятно! Браво, че не се е предал и прави всичко възможно да живее колкото се може по-добре в такова състояние! :bow:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам следния казус. Един кореец се свърза с мен и иска да го упътя за най-интересните места, които би могъл да посети в София.

Та... дайте някакви предположения, че аз се сещам само за Витоша, НДК и Витошка, Борисовата градина (музеите и църквите дали ще са подходящо предложение?!?) ... :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...