Jump to content

Последният филм, който сте гледали...


Recommended Posts

Киткет, сериал има. 13 серии е първи сезон. Казва се shadowhunters.

 

Аз след филма се опитах да гледам сериала, ама получих позиви за повръщане  :28558: Кастът не ми хареса, режисурата също. Много евтино и тийн стои този сериал на екрана, IMHO.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото попадение на сериала е Алек, само за да му се порадвам си причиних това недоразумение наречено сериал по книгата  :wub:  Колко не ми хареса актьор ираещ Алек във филма, толкова съм впечатлена от сералният такъв. Във филма ми харесаха главните + Магнус, разбира се, но филма е толкова слаба бира, че не вярвах, че може да има по-слаба адаптация, да обаче има - сериала  :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що изгледах мини филмчето ''One Perfect Day''.Малко скучно ми беше,но все пак интересно,голям образ бе главният актьор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо съм учудена, че се е харесал на някого, "Rogue-one" беше краят на сагата. За това нещо оценката ми е много ниска. 1/10. Ни идеи, ни "сила", само "мантрата" на Дони Йен, което беше нещо подобно на пародия/ Поне някой стар любим образ да се появи - нищо. Нови безинтересни персонажи, бледи актьори и битки за 10 годишни. Умрях от абсолютна скука и тотално разочарование.

Къде е Рагнос да си каже мнението? От салона си мечтая да прочета как ще го опише. Това ми беше утехата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ме. Аз, за разлика от тебе, харесах доста филма. Може би 9/10 бих му дал. Спокойно може да се мери с епизод IV по скромното ми мнение. Нищо общо с недоразумението епизод VII. Та не знам теб какво толкова те е разочаровало, но целият филм беше изграден с много любов и вярност към сагата - препратките към франчайза са десетки, ако не и стотици. Кастът е перфектно подбран. Музиката също. Камерата е брилянтна. А посланията за силата са много по-верни и истински от тези в предишния филм. Ако те интересува, виж в ютюб - има анализ на героя на Дони Йен /дали владее силата/. И още много други. Дано дадат на същия режисьор и някой от следващите филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че ти е харесал. На мен лично миналогодишния ми допадна много повече. Ще взема да го гледам пак в по-добро настроение и с български превод, че го гледах в Австралия. Може да съм изпуснала съществени неща. Благодаря за коментара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Гледах  го преди много години като девойка. 

прекрасен...

Пак го изгледах й сега... същото. Великолепен.



не се съмнявам, че го познавате.  Само да не избухне спор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Sea of Trees


 


Въпреки че,критиката го е поунищожила този филм преди време,аз не съм съгласен с нея. Останах доволен от видяното. Кара те да се замислиш над някой неща от живота. На западния зрител може и да не му допада бавното действие и философия,но за мен си беше шест :)


 


62f78da9bc3e4f55.jpg


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа... Изгледах "Великата стена" на Джан Имоу. И кво да ви кажа - филмът е кух та дрънка. Не че съм очаквал друго, може би затова ми хареса. Определено е най-слабият филм на Имоу. Хамериканските дерибеи определено му бяха вързали ръцете, че даже и наморник му бяха сложили. Сюжетът е като изваден от филм на Дисни, ама като за деца до 8-годишна възраст. За щастие има едно нещо, заради което си заслужаваше гледането на кино, и това разбира се е визията. Не е спестенана нито една стотинка за пироефекти, CGI, масовки от статисти, костюми, декори, оръжия и всевъзможни джаджи. Филмът щеше да е поне 2 идеи по-добър, ако не бяха речите на ингриш, мутрата на Мат Деймън и оня другия - амигото. Филмът губи и от това, че са дали много малка роля на Анди Лау (някаква подигравка с Джугъ Лян от Скалите). Вместо това се скъсаха да ни показват главния и китайската командирка в измъчени еро-тийн ситуации и накрая сексът остана само мираж (гаранция, че ще получат номинация за Honest Trailers). Надявам се това да е последното залитане на Имоу към Холивуд, защото е грехота режисьор от такава висота да си пропилява времето и таланта с такива простотии. 6/10 и го гледайте на кино, щото иначе не си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо си му дал висока оценка, след този коментар. Не знам, дали да го гледам, но може да се пробвам, от уважение към Имоу и Анди. И без това Андито в момента е в болнични и кой знае, докога ще откара.

 

Успях да видя "Гора от дървета" и останах много доволна от него. Не съм чела критики за филма, но видях, че получи смесени оценки. Още когато го включиха в големия конкурс на Кан, преди 2г, не чух ласкави мнения за лентата. 

Оказа се, че съм гледала друг филм на режисьора Гюс Ван Сант, с който има допирни точки, но цялата идея, игра и представяне имаше положително въздействие върху мен. Мистериозните нотки само засилиха очарованието му.

 

 

Докоснаха ме философските елементи и източната тайнственост и посланията. Този американец, сякаш се промени, щом стъпи в Япония. Пречисти се, пък макар и в гората на самоубийците.

Надявам се, ако режисьорът реши да снима нещо с източни герои по-натам, да даде на тамошните артисти роли от плът и кръв, че вече втори път ги виждам като духове. Не че това е лошо - и Рьо Касе, и Кен се справиха отлично, но именно техните герои се оказаха леко повтарящи се във филми на Сант. Колкото и да ми харесва, трябва да има разнообразие и градация.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, филмът си е визуален екшън пир, така че няма какво да си кривя душата. Просто във всичко останали аспекти е холивудска боза, нямаща нищо общо с предишните работи на Имоу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи си направихме киновечер на глупостите:) Първо гледахме "The girl with all the gifts", на който много се смяхме, няма такава тъпотия:) Особено на момента, в който "мъдрата биоложка" казва за една семка "Това е краят на света, ако се отвори, всичко свършва", след което започва да я блъска в земята кат маймуна кокосов орех  :28558:

 

За да продължим в същия дух, дръпнахме "Zombie Ass - The toilet of the dead":) Посмяхме се и на него, но не го догледахме, че ни се приспа. Имайки предвид художествената стойност на картината, едва ли ще го догледаме някога  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах два коренно противиположни филма - един японски и един американски, но и двата ме впечатлиха много. Японският разисква теми, свързани със съзряването, живота и смъртта. Ще пиша подробно в темата му, но Юкико Мишима за пореден път умело предава на екрана една докосваща история. Най-интересното тук е, че всъщност е адаптирала произведение на Канае Минато, обаче е успяла да преобрази криминалният трилър в нещо съвсем различно.

Nights-Tightrope-2.jpg

 

Американският "Сноудън" е най-новата лента на режисьора Оливър Стоун, която е минала и заминала съвсем незабелязано дори по кината у нас. Филмът е правен по действителен случай и представя историята на Едуард Сноудън - човекът, който извади на бял свят нелицеприятни факти за американското правителство, показвайки, как то следи собствените си граждани навсякъде и по всяко време. Майсторска работа на Стоун. Жалко, че последните му творби остават встрани от шумните реклами и промоции.

b561aaffeac1d4f55f145526215d8ba2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък попадам съзнателно :na2: на филми с възрастния Робърт Редфорд.., преди този по-долу гледах един кажи речи само с него.., на една лодка... и толкова.., е, с 5 реплики направи много хубав филм :28558:

MV5BMTUzNjE5ODYwN15BMl5BanBnXkFtZTgwMTY4

Какво би станало, ако се докаже научно, че задгробния живот съществува..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...